folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Covid-19 Pozitif Vaka Belirti Ve Tedavileri

Covid-19 Pozitif Vaka Belirti Ve Tedavileri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Selamlar, forumdan da birçok kişide artık görülmeye başlandı, çember daralıyor ve herkes bir şekilde yakalanacak gibi görünüyor. Farklı farklı belirtilerle ortaya çıksa da ortalıkta bi dünya farklı ilaçlar geziyor ve bu ilaçlarla tedavi ediliyor ya da edildiği sanılıyor. Virüsün ilk çıktığı günlerdeki öldürücülüğü artık yok gibi görünüyor doğru düzgün ne istatistik veriliyor... 

Vel hasılı pozitif çıkan kişiler hastalık belirtilerini ve uygulanan tedavi şekli ve ilaçlarını bir yazsın bakalım hangi belirtiye ne vermişler içlerinde ortak bişiler var mı yok mu bakalım... Ha ne işe yarayacak? Bilmiyorum da belki bi işe yarar...

Belirti :

- Burun akıntısı (test pozitif çıkana kadar nezleyim sanıyordum)

- Çok az halsizlik

- Tat ve koku kaybı

Tedavi : 

- Korokin 200Mg | 3 gün sabah akşam 1er adet.

- Favimol 200Mg | 1. gün sabah akşam 8er adet 2-3-4-5. günler sabah akşam 3er adet

Edit: Tat ve koku kaybını iyileştirmeye yönelik sağlık ocağındaki kadının önerisi: Kekik kaynatıp suyunu bal ile karıştırıp içmek. Bugün denemeye başladım bakalım..

dcpromo tarafından 29/Ağu/20 15:16 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

22 temmuzda pozitif çıktı. Hiçbir belirti yoktu. Favicovir adlı tablet verdiler. Kan sulandırıcı iğne yaptılar. Balgam söktürücü verdiler. 5 gün kullandım bunları. 

Naber la?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek

Belirti yoğun halsizlik. Tuvalete dahi gidip gelemiyordum.

Tat koku kaybı.

Gece boğucu öksürük

ILACLARINIZ: 1 ADET MUCOVIT-C 600/200 MG EFERVESAN TABLET (30 TABLET), 1 ADET VERMIDON PLUS 250/150/50 MG TABLET , 1 ADET MACROL 500 MG.14 TB., 1 ADET KREVAL MAX 22,5 MG/ 5 ML SURUP 100 ML, 1 ADET BEMIKS 30 FILM TABLET - ACIL SIFALAR DILERIZ B001

Ben hariçten Solgar Vm200

Imuneks 10 mg ve Umca solisyon kullanıyorum.

İlk 1 hafta kendime bakmadım ölüyordum. Son 4 gündür kendime geldim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    userneyime
    userneyime's avatar
    Erkek

Suan bizim biladerde de tat ve koku gitmis ne yapmamiz lazim ? Kor aspirin kullaniyor sadece gunluk. Evde esk ve cocuguyla karantinadaydi.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    userneyime bunu yazdı

Suan bizim biladerde de tat ve koku gitmis ne yapmamiz lazim ? Kor aspirin kullaniyor sadece gunluk. Evde esk ve cocuguyla karantinadaydi.

Geçmiş olsun 

Korona hastanesine acilden giriş yapın .

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burakayser
    burakayser's avatar
    Erkek

7-8 Eylül Pazartesi ve Salı hafif öksürük başladı.

9 Eylül Çarşamba Ellerde ve bacaklarda uyuşukluk ve sızlama. Test yapıldı.

10 Eylül Perşembe sızlamaların şiddeti arttı. Testim pozitif çıktı. Ekip geldi 10 tane Plaquenil 200mg verdi. Sabah akşam kullan dedi. Sıtma ilacı diyordu internette. Eklem ağrılarına iyi geliyormuş. Artı parol, asprin ve C vitamini kullanmaya başladım.

11-12 Eylül Cuma Cumartesi, Ağrılar sırt böbrek ve bel bölgelerime geçti ama dayanılmayacak kadar değildi. İlacın etkisi de olabilir.

13-14-15 Eylül Pazar, Pazartesi ve Salı, Ağrılar azaldı hatta geçti ama bu seferde koku ve tat gitti. Mesela Kolonya, çamaşır suyu kokusu, çorba daki limon tadı gibi nerdeyse hiç yoktu.

Salıdan bugüne kadar (18 Eylül) iyiyim belirtilerin hepsi kayboldu nadiren öksürük oluyor. Atlattım galiba inşallah.

Bu süre içinde belirtilerin çok olduğu sıralarda evde eşim ve çocukların yanına nerdeyse hiç çıkmadım kendimi salona kapattım odadan ihtiyaçlar için çıkarken maske taktım kolonya dökündüm.

Sabah kahvaltılarda yumurta yedim. Yoğurt yedim. Meyve yedim ama abur cubur tarzı şeyleri yemedim. Tatlı şeyler iyi gelmiyor dediler. Kekik çayı, Nane limon filan içtim.

Son bir kaç gündür odadan çıkıyorum ve evde maskeyle geziyorum. Evdekilerde şükürler olsun bir belirti olmadı.

burakayser tarafından 18/Eyl/20 01:03 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek

Negatif olduğunu teyit ettirmeden, kısmen sıkıntılı olarak geçirdiğin süreç sonunda ailenin yanına çıkman çok büyük risk.

Belirtiler 4 gün içerisinde çıkıyor.

İnşallah atlatmışsındır. Ailene de kimseye de bulaştırmamışsındır.

Ben atlatalı 14 gün olmasına rağmen halen çocuklarımı öpmüyorum çok  sokulmuyorum.

Negatif testini yaptır. Devamında check up yaptırmanı tavsiye ederim.

Karaciğer enzimlerini bozuyor ve akciğerde kalıntı bırakabiliyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

herkese acil şifalar diliyorum

hem ayranımız dökülecek hemde tatsızlık yaşayacağız gibi duruyor :W

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Arkadaşlar. Merak ettiğim bir konu var. 

Dünya da mevcut olarak faz3 e geldiği bilinen farklı farklı aşılar mevcut. 

Rusya'nın çıkarmış olduğu aşının 7 kişide 1 kişiyi yan etkili bıraktığı açıklanmış. 

Çin'in çıkardığı aşı ise Faz3 denemeleri, Brezilya ve Endonezya da vurulmaya başlandı. Dün Türkiye de ilk defa Çin'den gelen aşı vuruldu. 

Buraya kadar olumlu tabii, ancak bugün dünya sağlık örgütü ( who ) pandemi daha yeni başlıyor, Avrupa da ki yayılma hızı ilk çıktığı zamandan çok daha fazla, pandemi bir çok bilim kurgu filminden daha kötü sonla bitecek, pandemi yeni başlıyor " diye açıklama yapmış. 

gerçekten bu pandemi bitmeyecek mi? Yıl 2020 insanlık farklı gezegenler de yaşam ararken, bir toz tanesi kadar ufak yapı, hayatını sonlandırıyor ve hala bir aşı vb koruma yolu bulunamadı. 

sizce durum ne? ABD 3-4 hafta içinde aşı tamam derken, who her şey yeni başlıyor diyor. 

herkese sağlıklı günler diliyorum. hastalanan arkadaslara da acil sifalar diliyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    Roark bunu yazdı

Arkadaşlar. Merak ettiğim bir konu var. 

Dünya da mevcut olarak faz3 e geldiği bilinen farklı farklı aşılar mevcut. 

Rusya'nın çıkarmış olduğu aşının 7 kişide 1 kişiyi yan etkili bıraktığı açıklanmış. 

Çin'in çıkardığı aşı ise Faz3 denemeleri, Brezilya ve Endonezya da vurulmaya başlandı. Dün Türkiye de ilk defa Çin'den gelen aşı vuruldu. 

Buraya kadar olumlu tabii, ancak bugün dünya sağlık örgütü ( who ) pandemi daha yeni başlıyor, Avrupa da ki yayılma hızı ilk çıktığı zamandan çok daha fazla, pandemi bir çok bilim kurgu filminden daha kötü sonla bitecek, pandemi yeni başlıyor " diye açıklama yapmış. 

gerçekten bu pandemi bitmeyecek mi? Yıl 2020 insanlık farklı gezegenler de yaşam ararken, bir toz tanesi kadar ufak yapı, hayatını sonlandırıyor ve hala bir aşı vb koruma yolu bulunamadı. 

sizce durum ne? ABD 3-4 hafta içinde aşı tamam derken, who her şey yeni başlıyor diyor. 

herkese sağlıklı günler diliyorum. hastalanan arkadaslara da acil sifalar diliyorum.

WHOya inanan var mı hala lol

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

Bir şey soracağım. Anneannem de olabilmesinden şüpheleniyoruz. Ben de yanındaydım. Ama ben çok iyiyim. Bir sıkıntım yok. Nasıl bir süreç izlemeliyim? 

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
Toplam Hit: 10799 Toplam Mesaj: 60
virüs hastalık yol ilaç tedavi salgın korona covid19 belirti yordam