folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Covid-19 Pozitif Vaka Belirti Ve Tedavileri

Covid-19 Pozitif Vaka Belirti Ve Tedavileri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek

Koska nın keçiboynuzu özü nü kullanmanızı ve tat alamasanız dahi yeme içmeyi kesinlikle aksatmayin ilaç filan kullanmadan geçti gitti şükürler olsun,

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    Vergilius bunu yazdı
    engin01288 bunu yazdı
    Vergilius bunu yazdı

Hocalar merhaba, göt tutuşması yaşamaktayım an itibariyle.

06.12.2020 hem koku hem de tat gitti halen yok. 

09.12.2020 nefes darlığı yaşıyor gibiyim ama bende panik atak da vardı geçmişte. Ciddi olarak tat koku harici hiç bir sorun yok. 

Müritlere soruyorum bu meret kaçıncı gün harbiden vuruyor, vursa şimdiye vurur muydu ?

Galiba 3-4 günde ciddi belirti çıkması lazım bu başlıktaki müritlerin yazdıklarından anladığım bu. 

Dostlar götüm götümüm yaşayan atlatan varsa tecrübelerini yazabilir mi..

Bizim arkadaşlarda 4-5 günde çıkmıştı. Bir akadaşta tat ve koku gitti ateşde çok hafif yükseldi. Testi pozitif çıktı. Bence test yaptır.

Bu gidişle yaptıracağım gibi hocam. 4. günden sonra hayatlarında belirgin bi değişim oldu değil mi ? 

Hocam bekleme git test yaptır. Hapların erken tedavide faydası var, ciğerlere falan indikten sonra pek etkisi yok. O yüzden geri dönülmeyecek bir noktaya gitme ihtimaline karşı şüphen varken bir an önce test yaptır. Varsın negatif çıksın güler geçersin ama pozitifse ilacı zamanında alman seni kurtarır. Pcr sürüntü ve kan testelerine girebilirsin.

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek
    PEAK bunu yazdı

benim gibi covidden sonra daha cok acıkan hatta doymayan var mı ya :)

+9546655645 bu yazıyı bile çift kaşarlı tostumu yiyip ballı sütümü içerek yazıyorum :/

e2 tarafından 09/Ara/20 23:50 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    raul bunu yazdı
    cybermole bunu yazdı
    raul bunu yazdı

ben lahana yiyecegim. size de aynisini tavsiye ediyorum. 

lahana ne alaka?

lahana, covid ve nerdeyse diger solunum yolu rahatsizliklarinda mukemmel sonuc verir. yabanci kaynaklarda bol bol arastirdim. ye lahanayi  guven bana 

turşusu da oluyor mu? bu aralar baya yedim. 

de, etki mekanizması nedir? cidden merak ettim. 

başlık ciğerleriniz için en kötü 7 yiyecek,

madde 4 lahana(cabbage) ve diğerleri

https://lunginstitute.com/blog/7-worst-foods-for-copd-and-your-lungs/

ama, Ev yapımı ve Hazır bâyâ Turşu yedim.  bende öyle, pek de bir Gaz yapmadı Bağırsak'larda. acayip de iştâh açıyor, öyle böyle değil... Ama bunu da çok yiyemiyorum.., taş çatlasa 1kâse(bir elin yarısı kadar). 

mesela Süt de içerim sabahları(en fazla 2 yudum, nâdiren gece de. ama bazen bir beslenme Suluğuna tuz'lu-şeker'li Ayran yapıp içiyorum(yarım litre vardır)). Mukus artırdığını söyleyemem, ama bunun da UHT'lerini tamâmen içemiyorum. Bu günlük olan sütlerden litrelik olanı 1öğünde tüketebiliyorum, lâkin bunların da yağlı olanlarını tamâmen içemiyorum. (vücuda bağlı olarak değişiyor demekki.)

Bu aralar, Kırmızı Turp da yiyorum. öyle çok değil. Gün içinde,1öğünde, 1büyük Turp'un Çeyreğini yiyorum. zaten tamamı yedim miydi, rahatsızlık veriyor. Gaz değil, ama Bulantı yapıyor.

şunlar ilginç'miş ama;

4. Cruciferous Vegetables
    Gas and Bloating are uncomfortable, and these symptoms can make breathing difficult for people with lung disease. Cruciferous vegetables, such as cabbage, broccoli, radishes and cauliflower, are filled with nutrients and fiber, but if they give you extra gas, try limiting them.

milk is nutritious and filled with calcium, it contains 

CasoMorphin(?), a “breakdown product of milk,” which has been known to increase mucus in the intestines. .., people with lung disease often experience an increase in mucus. Though the relationship may not be clear, “scientists have stimulated mucus production from respiratory cells by adding casomorphin to them in the laboratory.

Chronic obstructive pulmonary Disease (COPD) is a progressive inflamma'tory Lung disease that causes difficulty breathing, as well as a range of other symptoms. This condition is characterized by a restriction of airflow into and out of the lungs.

RitmFarbRacourci tarafından 10/Ara/20 00:32 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Vergilius
    Vergilius's avatar
    Erkek
    GusFring bunu yazdı
    Vergilius bunu yazdı
    engin01288 bunu yazdı
    Vergilius bunu yazdı

09.12.2020 nefes darlığı yaşıyor gibiyim ama bende panik atak da vardı geçmişte. Ciddi olarak tat koku harici hiç bir sorun yok. 

Müritlere soruyorum bu meret kaçıncı gün harbiden vuruyor, vursa şimdiye vurur muydu ?

Galiba 3-4 günde ciddi belirti çıkması lazım bu başlıktaki müritlerin yazdıklarından anladığım bu. 

Bizim arkadaşlarda 4-5 günde çıkmıştı. Bir akadaşta tat ve koku gitti ateşde çok hafif yükseldi. Testi pozitif çıktı. Bence test yaptır.

Bu gidişle yaptıracağım gibi hocam. 4. günden sonra hayatlarında belirgin bi değişim oldu değil mi ? 

Koronanın yaptığı tat koku kaybı net oluyor yani bir uzvun kesilmiş gibi koku ya da tadı almıyorum mu acaba gibi değil net olarak almıyorsun daha önce hiç deneyimlemediğin gibi. Yine de sağlama yapmak amaçlı sirke iç tadını kokusunu alamıyorsan pozitifsin. Ben içtiğimde sirkenin asidinin boğazı yakması dışında bir hissiyat almamıştım. Belirgin değişim olayı ise virüsün yayılması ve nereye yayıldığı ile alakalı ama bana kalırsa semptomların artmasını bekleme testi yaptır ilacın gelsin. 

Hocam valla durum dediğin gibi aynı sirkede. Sıçtığımızın belgesidir :D

Nec mora, nec requies
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Vergilius
    Vergilius's avatar
    Erkek
    AnaMuhalefet bunu yazdı
    Vergilius bunu yazdı
    engin01288 bunu yazdı
    Vergilius bunu yazdı

Hocam bekleme git test yaptır. Hapların erken tedavide faydası var, ciğerlere falan indikten sonra pek etkisi yok. O yüzden geri dönülmeyecek bir noktaya gitme ihtimaline karşı şüphen varken bir an önce test yaptır. Varsın negatif çıksın güler geçersin ama pozitifse ilacı zamanında alman seni kurtarır. Pcr sürüntü ve kan testelerine girebilirsin.

Bu hap hangi hap hocam bazılarına farklı ilaç yazılıyor da 

Nec mora, nec requies
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

O değil 1 aya yaklaşıyor hala konuşurken, gülerken öksürük geliyor kuru kuru fena öksürtüyor. Öksürük sizlerde ne zaman geçti?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    e2 bunu yazdı

O değil 1 aya yaklaşıyor hala konuşurken, gülerken öksürük geliyor kuru kuru fena öksürtüyor. Öksürük sizlerde ne zaman geçti?

Bende hiç olmadı öksürük, tat koku yoktu daha loading ekranındayım, 3 ayı geçti tat %70 koku %60 civarında. Özellikle bazı maddelerde koku değişimi oldu asldkjfşlasj Mesela hep kullandığım clear şampuan artık güzel kokmuyor resmen kimyasal kokuyor keskin keskin, yiyecek olarak mesela portakal ın eski tadı yok bozuk değişik üstüne ilaç sıkılmış gibi bir tat geliyor amunim.

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

bende ayın 4ünde negatifi alıp dünyaya dönüş yapabildim

ama virüs hakkında aklımda garip kuruntular oluştu

öncelikle pozitif test sonucunu pazartesi almıştım. cuma cumartesi ve pazar aynı 2-3 kişi ile sigara döndük bira içtik hatta kafam güzelken arkadaşın birasından felan içmiştim yanlışlıkla. 

her neyse hafta sonu semptomlar girip gibiydi burun akıntısı ince bi koku kaybı gibi gibi 

ancak pazartesi sabahı koku tamamen gitti. hastayken sigara içince lağım tadı kokusu gelir ya ağzına burnuna o koku bile gelmiyordu. hemen gittim test oldu ve sonucum pozitif çıktı. hemen o 2-3 arkadaşa ulaşıp test olmalarını istedim. adamlar negatif çıktı ve belirti göstermediler.

bende sadece tat ve koku kaybı yaşadım. ne ağrı sızı ne öksürük ne başka bir şey. 

bu kadar bulaşıcı bir hastalık nasıl olurda arkadaşlarıma bulaşmadı aklım almıyor. 

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Vergilius
    Vergilius's avatar
    Erkek

Dostlar merhaba, korktuğum oldu POZİTİF çıktım. Süreci anlatayım bilmeyenler de öğrenmiş olsun.

Önceki sayfada belirttiğim gibi semptomlar gelişti belirttiğim günlerde. Bugün de test yaptırmaya gittim, kan tüpünün içinde bir sıvı var bir çubukla önce ağzınızdan sonra burnunuzdan örnek alınıyor ve bu tüpe konuluyor. Sonuç beklenmeden favimol verildi bana. Saat 19 civarıydı test verdiğim yani yaklaşık 5 saatte sonuç geldi. Mesaj olarak pozitif olduğunuz belirtiliyor daha sonra bir numara arıyor il sağlık görevlileri bunlar. Evinizin olduğu yere geliyorlar temaslı bireyleri veya muhtemel kişileri soruyorlar. 10 gün karantina verdiler bana, bu günleri de atlatmak dileğiyle diyorum..

Nec mora, nec requies
Toplam Hit: 10798 Toplam Mesaj: 60
virüs hastalık yol ilaç tedavi salgın korona covid19 belirti yordam