Dik Durmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    Branxian bunu yazdı

O verdiğin linkteki hareketleri yaparken aynanın karşısında kendine bakarak yap.

Çünkü dik durmaya özen göstermelisin o hareketleri yaparken bile :)

Bende de 3 yıl öncesine kadar kamburluk vardı. Spora başladığımdan beri şuan sıkıntı yaşamıyorum.

Ama ters ve düz mekiğin etkisi çok.

göbek + kambur.. lanet gelsin :d 
    de bu mekiğin düzünü çekemiyom daha ben tersini nası çekcem acep

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiaD06
    MiaD06's avatar
    Erkek
    DrKeworks bunu yazdı
    MiaD06 bunu yazdı
    DrKeworks bunu yazdı
    MiaD06 bunu yazdı
    DrKeworks bunu yazdı

En yakın eczaneye gidip Dik Durma korsesi alacaksın.. interntte 10 tl eczanelerde 20-30 tl arası. 1 ayda düzelirsin

hocam bundan kesin sonuç alabilirmiyim. kesinliği varsa yarın gider alırım hemen.

kesin iş görür hocam. ben kullandım 1 ayda düzeltti. ama ilk zamanlar rahatsız eder biraz seni çünki karnının etrafından sıkıca sarman gerekiyor. her sabah tak akşama kadar dursun çıkar ve uyu. ama uyurken dikkat et dik durarak uyu mümkünse sırt üstü yat

tamam hocam saolasın. kesinlikle denicem

rica. ama kullandıktan 1 ay sonra sonuçları bizimle paylaşırsan seviniriz

tabiki. o farz zaten :D

Tek isteğim MiaD'ımın dolması .. cart curt.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı
    Branxian bunu yazdı

O verdiğin linkteki hareketleri yaparken aynanın karşısında kendine bakarak yap.

Çünkü dik durmaya özen göstermelisin o hareketleri yaparken bile :)

Bende de 3 yıl öncesine kadar kamburluk vardı. Spora başladığımdan beri şuan sıkıntı yaşamıyorum.

Ama ters ve düz mekiğin etkisi çok.

göbek + kambur.. lanet gelsin :d 
    de bu mekiğin düzünü çekemiyom daha ben tersini nası çekcem acep

Hocam yarım mekik çek.

Gövdeyi 90 derece yerine 45 derece kaldır :)

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

çizik 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

body yazılın, yok yapamam diyorsanız ters mekik çekin, ama hepsinden önce buna neden olan etkeni ortadan kaldırın

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLYSeRo
    HoLYSeRo's avatar
    Erkek

bende de var aynı sıkıntı doktora bile gitmiştim body yapma mı önermışdi bır kaç kere gıttım bı salona  duzelme oluyo ama bırakınca tekrar başlıyo yanı daha kolay bı cozum olur bel ki takıpteyım.

https://open.spotify.com/playlist/23XNoEDF9D23pojmlqnUWV?si=BiCIFFwARDW4egNxtWCSNw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ricin
    ricin's avatar
    Erkek
    MiaD06 bunu yazdı
    ricin bunu yazdı
    DrKeworks bunu yazdı

En yakın eczaneye gidip Dik Durma korsesi alacaksın.. interntte 10 tl eczanelerde 20-30 tl arası. 1 ayda düzelirsin

geç kalmadan al bi korse....Ben bu yüzden amelyat oldum 9 yıl önce bel kemiğimin yani omurlarımın arasında platin var...

kamburluktan dolayımı hocam??

evet hocam...Benim bir tarafımın kamburu çıkıyordu...ilk seferlerde sıkıntı yok...Ama ilerleyen yıllarda bel kemiğinin eğriliği göğüs kafesine baskı yapıyor ve doğal olarak ciğerleri ektiliyor...hatta kalbi bile sıkıntıya düşürebiliyor..

Bunların dışında ilerleyen yıllardan bu kez ağrılar ve sızılar boy göstermekte olup sosyal çevreni de etkilemeyi başlıyor...Eğilip kalkarken oo senin kamburunmu var ya falan ..

amelyat oldum abicim allaha şükür çok memnunum...Amelyatı 2004 yılında TRAKYA ÜNİVERSİTESİnde ortopedi profösürü "erol yalnız" yaptı...skolyoz amleyatı diye geçiyor benim amelyat...

Söylediklerine göre 8 saat amelyatta kalmışım amelyattan sonra 2-3 gün hastaneyi ayağa kaldıracak feryatlarım oldu...Sırtımda boydan boya yarık var...(estetik) ama şuan eğrilik namına çok bişi yok hatta bugün iş başı yapacağım büyük bir firmanın doktoru muane etti oo çok iyi hiç bişey kalmamış dedi...

Yani aman kardeşim..ergenlikte ve gelişme çağında kasların bir tarafının hızlı gelişmesi yada her iki tarafında hızlı gelişiminden dolayı ve devamlı eğilierek çalışmak zorunda iseniz okulda parkta bahçede dikkatli oturup kalkmanızı tavsiye ederim..En azından korse alın tavsiye edildiği gibi...

Yoksa çok ağır acılar çekebilirsiniz...Risk varmı var...Ama bu başka bişi düşünsenize amelyatınızı yapan doktor ne kadar prof. ta olsa omurların araını kesip aralayıp vida takıyorlar eğriliği eşitlemek için vs.

en ufak bir hatada bir sinir dahi kopsa felç siniz....

KENDİNİZE ÇOK DİKKAT ETİN BU YAŞLARDA OLUYO BUNLAR...VE TELAFFİSİNİ GEÇ OLMADAN YAPIN...YAŞ GEÇTİKÇE ÇOK SIKINTILI OLUYOR...

üniversite öğrencilerine devre tasarımı yapılır...! tekdag-elektronik.blogspot.com/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiaD06
    MiaD06's avatar
    Erkek
    ricin bunu yazdı
    MiaD06 bunu yazdı
    ricin bunu yazdı
    DrKeworks bunu yazdı

geç kalmadan al bi korse....Ben bu yüzden amelyat oldum 9 yıl önce bel kemiğimin yani omurlarımın arasında platin var...

kamburluktan dolayımı hocam??

evet hocam...Benim bir tarafımın kamburu çıkıyordu...ilk seferlerde sıkıntı yok...Ama ilerleyen yıllarda bel kemiğinin eğriliği göğüs kafesine baskı yapıyor ve doğal olarak ciğerleri ektiliyor...hatta kalbi bile sıkıntıya düşürebiliyor..

Bunların dışında ilerleyen yıllardan bu kez ağrılar ve sızılar boy göstermekte olup sosyal çevreni de etkilemeyi başlıyor...Eğilip kalkarken oo senin kamburunmu var ya falan ..

amelyat oldum abicim allaha şükür çok memnunum...Amelyatı 2004 yılında TRAKYA ÜNİVERSİTESİnde ortopedi profösürü "erol yalnız" yaptı...skolyoz amleyatı diye geçiyor benim amelyat...

Söylediklerine göre 8 saat amelyatta kalmışım amelyattan sonra 2-3 gün hastaneyi ayağa kaldıracak feryatlarım oldu...Sırtımda boydan boya yarık var...(estetik) ama şuan eğrilik namına çok bişi yok hatta bugün iş başı yapacağım büyük bir firmanın doktoru muane etti oo çok iyi hiç bişey kalmamış dedi...

Yani aman kardeşim..ergenlikte ve gelişme çağında kasların bir tarafının hızlı gelişmesi yada her iki tarafında hızlı gelişiminden dolayı ve devamlı eğilierek çalışmak zorunda iseniz okulda parkta bahçede dikkatli oturup kalkmanızı tavsiye ederim..En azından korse alın tavsiye edildiği gibi...

Yoksa çok ağır acılar çekebilirsiniz...Risk varmı var...Ama bu başka bişi düşünsenize amelyatınızı yapan doktor ne kadar prof. ta olsa omurların araını kesip aralayıp vida takıyorlar eğriliği eşitlemek için vs.

en ufak bir hatada bir sinir dahi kopsa felç siniz....

KENDİNİZE ÇOK DİKKAT ETİN BU YAŞLARDA OLUYO BUNLAR...VE TELAFFİSİNİ GEÇ OLMADAN YAPIN...YAŞ GEÇTİKÇE ÇOK SIKINTILI OLUYOR...

saol hocam. sanada çok çok geçmiş olsun

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    suleyman07
    suleyman07's avatar
    Erkek

hocam kesinlikle ters mekik çek. İstesende kambur duramazsın.

Ruhunda sükunete kavuşmak ve mutlu olmak isteyen insanlar inanmalı ve iman etmelidir, ama hakikatin peşindeki insanlar iç huzurundan vazgeçip yaşamlarını bu sorgulamaya adamak zorundadır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiaD06
    MiaD06's avatar
    Erkek

şaka maka bu ters mekik zor he :D bi denedimde illa bi kişinin ayaklardan bastırması lazım :D

Toplam Hit: 7959 Toplam Mesaj: 45