folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Dumbell Ve Göğüs Yayı Çalışmaları (Ben Evde Spor Yapmak İstiyorum Diyen Müridler İçin)

Dumbell Ve Göğüs Yayı Çalışmaları (Ben Evde Spor Yapmak İstiyorum Diyen Müridler İçin)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Çizik :D

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek

Tam da işe yarayacak bilgiler...

Yargılamak için bilmek, bilmek için anlamak, anlamak için dinlemek gerekir...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zengo
    zengo's avatar
    Erkek

iyi oldu bu daha bugün kendime yay almıştım :D

kimse yeteri kadar meşgul değildir mühim olan önceliklerdir..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TrC
    TrC's avatar
    Erkek
    wasd bunu yazdı

Yay ile ilk bugün çalıştım, en çok kanatlarda etki hissettim ama bakalım, daha 2. ayın içindeyim yeni başladım.

Şu an sadece dambıl seti ve yay var elimde. koldaki tüm kasları çalıştırabiliyorum, omuz-kanat-göğüs çalışabiliyorum... Karın için mekik çekiyorum,göğüse ek şınav çekiyorum bir de arka kol için dips hareketi yapıyorum http://www.youtube.com/watch?v=nx9gVDCnT84  aslında bu basit hali,  henüz yapamıyorum ve şu an elimde bu alette yok ama esas dips bu http://www.youtube.com/watch?v=quRSZHwJjHM

@g2k: o dediğin bük bük diye geçiyor sanırım :D onunla yapılan tek bi hareket var o da bükmek, iki yandan tutup büküyorsun. O yay da iyi deniyor göğüs için ama henüz alıp denemedim(gördüğüm kadarıyla şu ağırlık istasyonlarındaki butterfly hareketine benziyor), istiyorsanız araştırın 4lü 5li aile setleri var mesela, içinde el yayı göğüs yayı atlama ipi bük bük falan var 30-40 liraya.

ilk videodaki dips hareketini öle değilde ayakların havada yaparsan çok etkili olur hatta kucağına birazda ağırlık koyarsan arka kolu daha sağlam çalıştırırsın=))

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    TrC bunu yazdı

ilk videodaki dips hareketini öle değilde ayakların havada yaparsan çok etkili olur hatta kucağına birazda ağırlık koyarsan arka kolu daha sağlam çalıştırırsın=))

O hareketi iki yatak arasında yapıyorum zaten, ama fazladan yük için daha erken :) arka kol için salonda sol üstteki şekilde 3*15 yapıyodum

Ama eldeki imkanlar dahilinde dipse başladım =)

EKLEME:

bugün aklıma takılmıştı salonda hergün çalan şarkı, saatler süren aramalar sonucu buldum :D

http://www.youtube.com/watch?v=An7OL5UwXDs

wasd tarafından 19/Eyl/12 00:18 tarihinde düzenlenmiştir

:)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TrC
    TrC's avatar
    Erkek
    wasd bunu yazdı
    TrC bunu yazdı

O hareketi iki yatak arasında yapıyorum zaten, ama fazladan yük için daha erken :) arka kol için salonda sol üstteki şekilde 3*15 yapıyodum

Ama eldeki imkanlar dahilinde dipse başladım =)

EKLEME:

bugün aklıma takılmıştı salonda hergün çalan şarkı, saatler süren aramalar sonucu buldum :D

http://www.youtube.com/watch?v=An7OL5UwXDs

o hareketide sürekli o şekilde tutarak yapma 3 setten en az 1inde avuç için sana bakıcak şekilde tut öle yap o zaman kolun alt tarafınıda calıstırırsın daha şişik görünür =))

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    TrC bunu yazdı

o hareketide sürekli o şekilde tutarak yapma 3 setten en az 1inde avuç için sana bakıcak şekilde tut öle yap o zaman kolun alt tarafınıda calıstırırsın daha şişik görünür =))

Şimdilik yay ve dambıllarla çalışıyorum ama şu fazla kilolardan kurtulup birde nakit olayını halledip tekrar salona yazıldığımda bu önerini dikkate alıcam :)

wasd tarafından 19/Eyl/12 00:41 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

işe yarar bunlar cızıh

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Melik
    Melik's avatar
    Erkek

Çoğu insan şınav/yay/dumbell üçlüsüne önem vermesede internetten yardım alınarak internetten çıkarılacak güzel bir programla evde vücut yapabilme olanağınız var.

Aletsiz gögüs çalıştırmak için şınav pozisyonu alıp elleri /\ şeklinde birleştirirseniz yani omuz genişliğinde şınav çekmek yerine elleri ortada gögüs hizasında birleştirip şınav çekerseniz - zordur - yüksek oranda yararı olur. Hacim sağlamaz ancak olan hacimi gözle görür şekilde sertleştirir.

Karın kasları ve adonis için yere sırtüstü uzanıp ayaklarınızı 75 derecelik açıyla kaldırıp bekletmeniz bile adonis kasını ve karın kaslarını etkiler sıkılaştırır/çıkarır. yan mekik çekerekte adonis kaslarını çalıştırabilirsiniz.

Ayaklarınız yükseklikte - sandalye vb. - şınav çekerseniz üst local bölgeleriniz ve karın kaslarınız çalışır etkilidir.

Gögüs hacimi genişletmek biraz zor ancak 5-10 kiloluk dumbellarla yan açış yaparak hacim kazandırabilirsiniz.

Kanat için - başlangıç - 2.5 ltrelik şişeye su doldurup dirseğiniz yan tarafta olucak şekilde, enseniz'e elinizi getirip aşşağı yukarı çalıştırırsanız.
    Kanat bölgesi ve triceps/arka kol kısımları çalışır etkilidir.

Bana sorarsanız hiç fitness'a gitmeden evde bir takım aletlerle vücut yapabilirsiniz.
    İhtiyacınız olan şeyler, 5-10 kiloluk 2şer dumbell bir adet ağırlık arttırılabilen bar/halter demiri ve yaydır.

Ağa çok güzel konuştun aldıkta biz bunlarla napıcaz derseniz.
    Pm atarsanız ağırlık-yaş-boy orantınıza göre besin programı ve antrenman çıkartabilirim.

Profil fotoğrafndaki begenme sayısını popülerlikle eşdeger kılan bir ülkede yaşıyoruz
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    Melik bunu yazdı

Çoğu insan şınav/yay/dumbell üçlüsüne önem vermesede internetten yardım alınarak internetten çıkarılacak güzel bir programla evde vücut yapabilme olanağınız var.

Aletsiz gögüs çalıştırmak için şınav pozisyonu alıp elleri /\ şeklinde birleştirirseniz yani omuz genişliğinde şınav çekmek yerine elleri ortada gögüs hizasında birleştirip şınav çekerseniz - zordur - yüksek oranda yararı olur. Hacim sağlamaz ancak olan hacimi gözle görür şekilde sertleştirir.

Karın kasları ve adonis için yere sırtüstü uzanıp ayaklarınızı 75 derecelik açıyla kaldırıp bekletmeniz bile adonis kasını ve karın kaslarını etkiler sıkılaştırır/çıkarır. yan mekik çekerekte adonis kaslarını çalıştırabilirsiniz.

Ayaklarınız yükseklikte - sandalye vb. - şınav çekerseniz üst local bölgeleriniz ve karın kaslarınız çalışır etkilidir.

Gögüs hacimi genişletmek biraz zor ancak 5-10 kiloluk dumbellarla yan açış yaparak hacim kazandırabilirsiniz.

Kanat için - başlangıç - 2.5 ltrelik şişeye su doldurup dirseğiniz yan tarafta olucak şekilde, enseniz'e elinizi getirip aşşağı yukarı çalıştırırsanız.
    Kanat bölgesi ve triceps/arka kol kısımları çalışır etkilidir.

Bana sorarsanız hiç fitness'a gitmeden evde bir takım aletlerle vücut yapabilirsiniz.
    İhtiyacınız olan şeyler, 5-10 kiloluk 2şer dumbell bir adet ağırlık arttırılabilen bar/halter demiri ve yaydır.

Ağa çok güzel konuştun aldıkta biz bunlarla napıcaz derseniz.
    Pm atarsanız ağırlık-yaş-boy orantınıza göre besin programı ve antrenman çıkartabilirim.

2.5litrelik şişeyle başın arkasında kaldır indir kanatı nasıl çalıştırıyor? Omuzdan dirseğe kadar kol sabit tutulup ağırlık aşağı yukarı yapılıyor o da kolun dış kısmını çalıştırıyor diye biliyorum? Ki şimdi baktım sadece tricepse dahil 2 kası birde dirsek civarında bir kası çalıştırıyormuş.

Ayrıca 5-10 kiloluk dambıllar fazla gelmezmi en başta? yana açma ve tricepslerde özellikle

Toplam Hit: 16023 Toplam Mesaj: 43