folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Dumbell Ve Göğüs Yayı Çalışmaları (Ben Evde Spor Yapmak İstiyorum Diyen Müridler İçin)

Dumbell Ve Göğüs Yayı Çalışmaları (Ben Evde Spor Yapmak İstiyorum Diyen Müridler İçin)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek
    Melik bunu yazdı

Çoğu insan şınav/yay/dumbell üçlüsüne önem vermesede internetten yardım alınarak internetten çıkarılacak güzel bir programla evde vücut yapabilme olanağınız var.

Aletsiz gögüs çalıştırmak için şınav pozisyonu alıp elleri /\ şeklinde birleştirirseniz yani omuz genişliğinde şınav çekmek yerine elleri ortada gögüs hizasında birleştirip şınav çekerseniz - zordur - yüksek oranda yararı olur. Hacim sağlamaz ancak olan hacimi gözle görür şekilde sertleştirir.

Karın kasları ve adonis için yere sırtüstü uzanıp ayaklarınızı 75 derecelik açıyla kaldırıp bekletmeniz bile adonis kasını ve karın kaslarını etkiler sıkılaştırır/çıkarır. yan mekik çekerekte adonis kaslarını çalıştırabilirsiniz.

Ayaklarınız yükseklikte - sandalye vb. - şınav çekerseniz üst local bölgeleriniz ve karın kaslarınız çalışır etkilidir.

Gögüs hacimi genişletmek biraz zor ancak 5-10 kiloluk dumbellarla yan açış yaparak hacim kazandırabilirsiniz.

Kanat için - başlangıç - 2.5 ltrelik şişeye su doldurup dirseğiniz yan tarafta olucak şekilde, enseniz'e elinizi getirip aşşağı yukarı çalıştırırsanız.
    Kanat bölgesi ve triceps/arka kol kısımları çalışır etkilidir.

Bana sorarsanız hiç fitness'a gitmeden evde bir takım aletlerle vücut yapabilirsiniz.
    İhtiyacınız olan şeyler, 5-10 kiloluk 2şer dumbell bir adet ağırlık arttırılabilen bar/halter demiri ve yaydır.

Ağa çok güzel konuştun aldıkta biz bunlarla napıcaz derseniz.
    Pm atarsanız ağırlık-yaş-boy orantınıza göre besin programı ve antrenman çıkartabilirim.

Sen bunları yapıyo musun ?

Yapıyosan bi resmini istiyoruz. Etkisi varsa yapalım bizde :p

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TrC
    TrC's avatar
    Erkek
    wasd bunu yazdı
    Melik bunu yazdı

Çoğu insan şınav/yay/dumbell üçlüsüne önem vermesede internetten yardım alınarak internetten çıkarılacak güzel bir programla evde vücut yapabilme olanağınız var.

Aletsiz gögüs çalıştırmak için şınav pozisyonu alıp elleri /\ şeklinde birleştirirseniz yani omuz genişliğinde şınav çekmek yerine elleri ortada gögüs hizasında birleştirip şınav çekerseniz - zordur - yüksek oranda yararı olur. Hacim sağlamaz ancak olan hacimi gözle görür şekilde sertleştirir.

Karın kasları ve adonis için yere sırtüstü uzanıp ayaklarınızı 75 derecelik açıyla kaldırıp bekletmeniz bile adonis kasını ve karın kaslarını etkiler sıkılaştırır/çıkarır. yan mekik çekerekte adonis kaslarını çalıştırabilirsiniz.

Ayaklarınız yükseklikte - sandalye vb. - şınav çekerseniz üst local bölgeleriniz ve karın kaslarınız çalışır etkilidir.

Gögüs hacimi genişletmek biraz zor ancak 5-10 kiloluk dumbellarla yan açış yaparak hacim kazandırabilirsiniz.

Kanat için - başlangıç - 2.5 ltrelik şişeye su doldurup dirseğiniz yan tarafta olucak şekilde, enseniz'e elinizi getirip aşşağı yukarı çalıştırırsanız.
    Kanat bölgesi ve triceps/arka kol kısımları çalışır etkilidir.

Bana sorarsanız hiç fitness'a gitmeden evde bir takım aletlerle vücut yapabilirsiniz.
    İhtiyacınız olan şeyler, 5-10 kiloluk 2şer dumbell bir adet ağırlık arttırılabilen bar/halter demiri ve yaydır.

Ağa çok güzel konuştun aldıkta biz bunlarla napıcaz derseniz.
    Pm atarsanız ağırlık-yaş-boy orantınıza göre besin programı ve antrenman çıkartabilirim.

2.5litrelik şişeyle başın arkasında kaldır indir kanatı nasıl çalıştırıyor? Omuzdan dirseğe kadar kol sabit tutulup ağırlık aşağı yukarı yapılıyor o da kolun dış kısmını çalıştırıyor diye biliyorum? Ki şimdi baktım sadece tricepse dahil 2 kası birde dirsek civarında bir kası çalıştırıyormuş.

Ayrıca 5-10 kiloluk dambıllar fazla gelmezmi en başta? yana açma ve tricepslerde özellikle

o hareketi kanatlarını sıkarak yaparsan kanatların üst tarafında ki kas grubununda calıştığını fark edersin =))

Büyüdükçe mi fakirleşiyorsun, fakirleştikçe mi büyüyorsun?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Evde gün aşırı olarak göğüs, karın ve omuz çalışıyorum. Geçen yıl üstüme oturan tşörtler şuanda üstüme olmuyor. Arada kendimi kaptırıp hayvan gibi abandığım oluyor. Sadece koşmadığım veya ip atlayamadığım için göbek kaldı ama benim amacım baklava çıkarmak filan değildi. Güreşe tekrar başladım. Haftanın 2 günü antreman yapıyorum. 1.83 boyundayım. Şuan da kilom 79 hergün biraz daha kilo alıyorum ama aldığım kilo KEMİK ve KAS. Tamam yağda var ama kas ve kemik kadar değil. Evde 2 tane 5 kiloluk dambılım var hepi topu. Ama 7 farklı şınav kombinasyonu kullanıyorum. Dambılda 9 farklı hareketle setler oluşturdum. Velhasıl seneye insan azmanı olurum...

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    HannibALgan bunu yazdı

Evde gün aşırı olarak göğüs, karın ve omuz çalışıyorum. Geçen yıl üstüme oturan tşörtler şuanda üstüme olmuyor. Arada kendimi kaptırıp hayvan gibi abandığım oluyor. Sadece koşmadığım veya ip atlayamadığım için göbek kaldı ama benim amacım baklava çıkarmak filan değildi. Güreşe tekrar başladım. Haftanın 2 günü antreman yapıyorum. 1.83 boyundayım. Şuan da kilom 79 hergün biraz daha kilo alıyorum ama aldığım kilo KEMİK ve KAS. Tamam yağda var ama kas ve kemik kadar değil. Evde 2 tane 5 kiloluk dambılım var hepi topu. Ama 7 farklı şınav kombinasyonu kullanıyorum. Dambılda 9 farklı hareketle setler oluşturdum. Velhasıl seneye insan azmanı olurum...

Hadi be sende yok 1.83 boy :D ben 1.80im diyom. Ayrıca dediğin şeyin aynısını ben de planlıyorum, dün diyete girdim hedef 99,5tan 90a düşmek 1-1,5 ay içinde. Durmak yok antremanlara devam

:)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    wasd bunu yazdı
    HannibALgan bunu yazdı

Hadi be sende yok 1.83 boy :D ben 1.80im diyom. Ayrıca dediğin şeyin aynısını ben de planlıyorum, dün diyete girdim hedef 99,5tan 90a düşmek 1-1,5 ay içinde. Durmak yok antremanlara devam

Dün ölçtüm lan boyumu kilomu. 1.85 çıktı, 2-3 cm ayakkabı tabanı olsa 1.82 filan amk. 

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Son buluşmadan sonra boymu attın sen? :D Ben 1.80im yahu senlede aramızda 1-2cm var

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esrardede
    esrardede's avatar
    Erkek
    Hocam sağol,ben de özellikle kol çekişini kuvvetlendirmek için evde çalışacak yöntemler arıyordum,iyi oldu.

Yakınınızdan geçerken tıslayan kaç şey sayabilirsiniz?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HacKeR_tr
    HacKeR_tr's avatar
    Erkek
    Tamda aradığım şeyler düzenli olarak evde spor yapıyordum daha etkili daha planlı bir hale geçiyim diyordum hocam eline sağlık.

Hatalarımla varım, hatta hatasızlıkla gurur duyacak kadar alçalmadım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Yayla anca ısınırsın dostum. Kas dediğin darbe almalı. Okşamakla ne hacim kazanırsın, ne de parçalı kas sahibi olabilirsin.

Hacim = Ağır ve düzenli çalışma

Parçalı kas = Diyet.

Selametle.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı

Yayla anca ısınırsın dostum. Kas dediğin darbe almalı. Okşamakla ne hacim kazanırsın, ne de parçalı kas sahibi olabilirsin.

Hacim = Ağır ve düzenli çalışma

Parçalı kas = Diyet.

Selametle.

Ben zaten ağırlık ve vücut egzersizleri yapıyorum, üstüne yay ekledim. Tabikide parçalı kas için yağ olmamalı aşırı profesyonel çalışılmalı, ama hiç spor yapmamış birinde yay hiç yoktan iyidir direnç sağlar biraz toparlar. Ayrıca dediğim gibi hiç spor yapmamış kişilerde belli bi süre işe yarar, vücut belli bi seviyeye geldikten sonra yay işe yaramaz pek de. Verin 8-10 lira bi yay alın rambo gibi vücudunuz olsun demedim ben de sonuçta :D

Toplam Hit: 16062 Toplam Mesaj: 43