folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Elektrikli Ve Benzinli Motorlar Hakkında Tüm Detaylarıyla Sorularınızı Yanıtlıyorum(Sıfır Arora Kaplan Aldım)

Elektrikli Ve Benzinli Motorlar Hakkında Tüm Detaylarıyla Sorularınızı Yanıtlıyorum(Sıfır Arora Kaplan Aldım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    j0hn
    j0hn's avatar
    Erkek
    GoQaN bunu yazdı
    j0hn bunu yazdı

Hocam volta vs2 modeli hakkında bilgin var mı? Çekişi falan iyi demişler, görünüşü fena değil, fiyat iyi. Mesela bir örnek

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-elektrikli-araclar-elektrikli-motosiklet-volta-vs2-elektrikli-motor-faturali-1035594643/detay

Yuki orion aradım ama çok az ilan var hocam, bulamadım.

Sorudan bağımsız olarak şu sarı sitedeki ilanlarda bu örnekteki gibi soyadı BEY olan ilanlara ayar oluyorum. Özellikle Vag araç ilanları bunlarla dolu. Herifler akıllarınca kendini gizleme ayağına kendilerini bey ilan ediyor bi yana ulan sen daha dakika bir gol bir dürüst değilsin. Senin neyine güvenelir ki?!

Hocam alakası yok, benim hesabımda da bey yazıyor, durduk yere ne diye kendimi public edeyim ki? Ondan sonra eş dost denk gelenler indirim istiyor, ayrıca gereksiz.

Ürün ortada, durumu yazıyor, gelir bakar inceler ekspere götürür baktırırsın. Benim soyadımı bilmek sana ne kazandıracak? Yanlış anlama ama bende soyadı yazacak, üyelik tarihi eski olacak vs. diyenlere ayar oluyorum, kendimi satmıyorum sonuçta bir malı satıyorum. Zaten elektronikte faturasını yanında veriyoruz, adresi, tc, mail adresine kadar yazıyor, araçta aynı şekilde noterin verdiği satış belgesinde herşey yazıyor, plaka zaten ilanda ortada, git araştır. 

@zalimadam teşekkür ediyorum bilgi için hocam,  araştırmaya devam o zaman. Fakat temiz bulmak bir dert, motorun sıfırı şu an 21 bin lira, a101 muhtemelen yakın zamanda 15-16 civarına satmış, adamlar temiz ikinci ele 18-19 yazmışlar. 2 daha verir kargoya evime kadar getirtirim, çok abartıyorlar. Çok temiz istemediğim için ikinci ele odaklanıyorum, kapı önünde pırıl pırıl dikkat çekmesin. Şunu 10a verse mesela güzel gibi. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-elektrikli-araclar-elektrikli-motosiklet-az-kullanilmis-volta-vs-2-1028317225/detay

j0hn tarafından 05/Tem/22 09:45 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

son ilanın 10 gideri var iyi görünüyor. arayıp pozitif enerji verirsen belki 1.500 zorlarsın ama 11 e verir bence.

net kaç km gidiyor diye sor 40 km filan gidiyor derse. üşenme aç akülerine bak kaç tarihli ?

max aküleri 1 yaşında olması lazım. ipi kopuk serseri değilse akülerde hile yapmamıştır. eğer akülerin hepsi 1 yaşını geçmemiş ve hepsi aynı tarihli ise ortalama 40 km gittiğini doğrulamış olursun.

1  yaşında aküye kolay kolay birşey olmaz. 2 yaşında aküler orta seviye olur . tabi günlük kullanım için konuşuyorum. 3. yaşında artık iyice 25-30 km lere düşer.

eğer bir satıcı sana abi aküler sorunsuz sadece bir akü değişmesi lazım filan diyorsa inanma. cimriliklerinden pisliklerinden tek akü değiştirip performans bekliyorlar.

akü gurupları eşit değişmesi lazım yada akülerin amper değerleri aynı olması lazım. değilse 3 akü sağlam biri zayıfsa paralel değil seri bağlı olduğu için zayıf akü yüzünden diğer akülerde bozuk gibi oluyor.

11e verirse bile fena değil. arkaya güzel bir siyah çanta taktırırsın mis gibi.

tek kişi için pratik rahat olur. dar koltuklu olanlara göre avantajlı bunlar

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek
    j0hn bunu yazdı
    GoQaN bunu yazdı
    j0hn bunu yazdı

Hocam volta vs2 modeli hakkında bilgin var mı? Çekişi falan iyi demişler, görünüşü fena değil, fiyat iyi. Mesela bir örnek

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-elektrikli-araclar-elektrikli-motosiklet-volta-vs2-elektrikli-motor-faturali-1035594643/detay

Yuki orion aradım ama çok az ilan var hocam, bulamadım.

Sorudan bağımsız olarak şu sarı sitedeki ilanlarda bu örnekteki gibi soyadı BEY olan ilanlara ayar oluyorum. Özellikle Vag araç ilanları bunlarla dolu. Herifler akıllarınca kendini gizleme ayağına kendilerini bey ilan ediyor bi yana ulan sen daha dakika bir gol bir dürüst değilsin. Senin neyine güvenelir ki?!

Hocam alakası yok, benim hesabımda da bey yazıyor, durduk yere ne diye kendimi public edeyim ki? Ondan sonra eş dost denk gelenler indirim istiyor, ayrıca gereksiz.

Ürün ortada, durumu yazıyor, gelir bakar inceler ekspere götürür baktırırsın. Benim soyadımı bilmek sana ne kazandıracak? Yanlış anlama ama bende soyadı yazacak, üyelik tarihi eski olacak vs. diyenlere ayar oluyorum, kendimi satmıyorum sonuçta bir malı satıyorum. Zaten elektronikte faturasını yanında veriyoruz, adresi, tc, mail adresine kadar yazıyor, araçta aynı şekilde noterin verdiği satış belgesinde herşey yazıyor, plaka zaten ilanda ortada, git araştır. 

Site senden o alan için hangi bilgileri girmeni istiyor?

Ad - Soyad?

Eğer farklı bir tercih hakkı bırakırsa örneğin Nickname gibi ama yok.

Kendini public etmeme gerekçenden dolayı bu bir bahane olamaz. Sitenin istediği veri ve şartları ortada, işine gelmiyor ise kullanmazsın olur biter.

Tanıdık görecekmiş, zibilyon ihtimalle senin sattığın ürüne güya tanıdık gelecek, üstelik baksana tanıdığına bile dürüst olamıyorsun. İndirim yapmam dersin geçersin.

He kullanacaksan da benim gibi bir dünya insanın bu yorumuna da katlanacaksın, senin düşüncen o benim düşüncem bu. Ben nasıl senin kendince public olmana katlanıyor ya da katlanamıyorsam ki bana göre dürüstlükten uzak bir harekettir, asla öyle bir ilanın detayına bile bakmam geçerim.

Umarım bu konuda en kısa sürede bir yasal düzenleme gelir ki gelecektir.

Edit: İmla düzeltme

GoQaN tarafından 05/Tem/22 11:15 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

benim de aklımda bir tane ufak bir şey almak var. (a ehliyetim var) cappucino 125 ler veya biraz daha para ekleyip segmenti için fiyat performans adam akıllı bir şey alim diyorum örneğin rs200 ? ne düşünüyorsun. kısa mesafe için aslında ama en azından ana yola falan çıktığımda da sağdan gitmek zorunda kalmam.  

+ Onvo Elektrikli Scooter OV-012 buda aklımda var bilemiyorum.  bunu aldıktan sonrada sanki katlanır elektrikli bisiklerler daha mantıklı geliyor 

ikisi içinde fikir verebilirsen sevinirim  

FCN tarafından 05/Tem/22 11:21 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

@fcn

kapiçinolar büyük lastik ebadı ve tasarımı gereği beğeniliyorlar. ama 40 binlirayı hak eden bir motor değil. otelde 2 kişide var . eve diğer 50 cc olanlara göre tasarım boyut olarak iyiler ama aşırı pahallı ve malzeme kaliteleri berbat.

40 milyar param olsa su soğutmalı honda pcx 125 bakarım. 2015 odelinin kazasız olanı 50 binlira civarında bulursun. sarı sitede baktım çiçek gibi pcx ler var.

birkere binsen bir çılgınlık yapıp hemen alırsın. honda sonuçta. herşeyi ile honda kalitesi. 40 milayı veren ibne 10 daha koyup 50 ye temiz pcx alır heralde ? :)

ayrıca çin malı ile honda veya yamahaların 125 liklerini karıştırmayın. japonların motorları teknoloji ile donatılmış ve sessiz stabil çalışması için her parçası ona göre üretiliyor.

mesela çin malı 150 cc üzeri motorlarda balansör denen bir ek parça var. ama japonlarda bu saçma parça yerine ağırlık dağılımı daha düzgün diye o saçma ses yapan parça yok. yada direk krank üzerinde özel bir parça balansı dengeliyor. yani japon harikası

ben bajaj yerine honda pcx serisi tercih ederdim. 

katlanabilir alete gelince aktif pratik biri isen değerlendirilebilir. onvoların yazılımlarıyla kolayca oynanabiliyor. hız güç filan oyuncak gibi. ama tecrübe etmedim pek. uzun soluklu bir araç olacağını düşünmüyorum.birazdaha hobi keyif amaçlı.

edit:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-temiz-motor-1037227605/detay

örnek olsun diye şunu koyayım. hem şık hem uzun yol hem şehir içi hemde günlük kullanıma uygun. bajaj ile bukadar verim alamazsın o biraz daha fantazi iş.

zalimadam tarafından 05/Tem/22 11:42 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

@fcn

kapiçinolar büyük lastik ebadı ve tasarımı gereği beğeniliyorlar. ama 40 binlirayı hak eden bir motor değil. otelde 2 kişide var . eve diğer 50 cc olanlara göre tasarım boyut olarak iyiler ama aşırı pahallı ve malzeme kaliteleri berbat.

40 milyar param olsa su soğutmalı honda pcx 125 bakarım. 2015 odelinin kazasız olanı 50 binlira civarında bulursun. sarı sitede baktım çiçek gibi pcx ler var.

birkere binsen bir çılgınlık yapıp hemen alırsın. honda sonuçta. herşeyi ile honda kalitesi. 40 milayı veren ibne 10 daha koyup 50 ye temiz pcx alır heralde ? :)

ayrıca çin malı ile honda veya yamahaların 125 liklerini karıştırmayın. japonların motorları teknoloji ile donatılmış ve sessiz stabil çalışması için her parçası ona göre üretiliyor.

mesela çin malı 150 cc üzeri motorlarda balansör denen bir ek parça var. ama japonlarda bu saçma parça yerine ağırlık dağılımı daha düzgün diye o saçma ses yapan parça yok. yada direk krank üzerinde özel bir parça balansı dengeliyor. yani japon harikası

ben bajaj yerine honda pcx serisi tercih ederdim. 

katlanabilir alete gelince aktif pratik biri isen değerlendirilebilir. onvoların yazılımlarıyla kolayca oynanabiliyor. hız güç filan oyuncak gibi. ama tecrübe etmedim pek. uzun soluklu bir araç olacağını düşünmüyorum.birazdaha hobi keyif amaçlı.

edit:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-temiz-motor-1037227605/detay

örnek olsun diye şunu koyayım. hem şık hem uzun yol hem şehir içi hemde günlük kullanıma uygun. bajaj ile bukadar verim alamazsın o biraz daha fantazi iş.

teşekkürler öneri için ama pcx ler çok kurye gibi geliyor. trafikte kurye gibi gözükmek istemiyorum açıkcası ama rahat olacağından şüphem yok. birde ben iri adamım 125 lik motordan açıkcası gerekli verimi alır mıyım emin değilim. japon olacaksa illa naked cb 250 r falan olabilir ama bu seferde 2. el almak korkuyor motorda 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    j0hn
    j0hn's avatar
    Erkek
    GoQaN bunu yazdı
    j0hn bunu yazdı
    GoQaN bunu yazdı
    j0hn bunu yazdı

Hocam demek ki sana kalsa ilanlarda tc numaramız, yanında vesikalık fotoğrafımız ile ilan açarız :) Neyse konuyla alakası olmadığı için uzatmıyorum, sen soyadına bey yazandan satın alma, bende bey yazmaya devam edeyim. 

@zalimadam hocam, akü konusuna mutlaka dikkat edeceğim. Zaten işe gidiş mesafesi tahmini 2km olduğu için 30-40 gidiyorsa fazla fazla yeterli, haftada 1 şarj eder mis gibi kullanır. Bu motoru, olmazsa diğer satıcılardan benzer bir tanesini alıp geçiyorum. Tekrardan teşekkür ederim bilgiler için. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

@fcn pcx e kurye yakıştırması :( hayatımda pcx kurye görmedim yapan ya mature avcısıdır yada keyfi yapmıştır. yada aptaldır.

komşuda yamaha nmax var. resimlerde görüldüğü gibi değil. çok hoş bir motor. biraz turladım 125 olduğuna insanmazsın. yarıyor yolu resmen. hayırlısı.

edit: komşu sürekli ailesiyle 3 kişi binip dolaşmadık yer brakmıyorlar. arkada çantalık koruma demiri ıvır zıvır aksesuarlarını taktırmış. performans olarak 200 lüğü aratmaz. 

ellam bildiklerim bukadar.

---

@j0hn rica ederim.

zalimadam tarafından 05/Tem/22 13:58 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 3180 Toplam Mesaj: 38
elektrikli motor elektrikli araç motor