Emine Bulut Ve Niceleri..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Erkek çocuk istiyorum diyen salakca zihniyetler var, sağlıklı çocuğum olsun diyenlerin sayısı az.

Erkek çocuğun sikinin ucundaki eti kesip üstüne millete bak oğlum erkek oldu diye düğün yapma kültürü var. Ama kızın regl olması ayıplı şeydir.

Erkek çocuğa nasıl aşk hayatın var mı manita diye sorulur ama kıza sorarsan kız orospudur.

Erkek kızla geçer çapkın olur, kız erkekle gezer orospu olur.

Erkek istediğini giyer ama kız açık saçık giyerse yolludur, orospudur, tokmakci arıyordur.

Erkek öküz gibi böğüre böğüre kahkaha atabilir ama kadın kahkaha atarsa orospudur. Sessiz güler.

Sekreterler genelde orospudur. Çalışan kadın zaten aranıyordur.

Dul erkek normaldir bişey kaybetmez ama dul kadının ihtiyacı vardır gidermek gerekir.

Erkek cinsek ilişki yaşasa milli olur, kadın yaşasa açık kapı, delik, patlak olur. Canı hep ister onun.

Erkek işten gelir uzanır tv izler, kadın yemek yapar, çocuk bakar, çamaşır yıkar, ütü yapar, gece de senin gönlünü yapar, yapmak zorunda çünkü kadın.

Daha sayayım mı? Bunlar ne devletin sebep olduğu şeyler ne de kültürün. Bu tamamen kişinin zeka seviyesi ve ailesiyle alakalı yani genleri ile alakalı. Sen mal gibi yaptığın eylemi sorgulamaz isen böyle olur. Ailen de sana bunu sorgulama gücünü vermemiş ise o ayıp etmiş olur. Çocuğun eline tablet vererek, hadi amcalara pipini göster diyerek çocuk yetiştirme olmaz.

Bence herkes çocuk yapmamalı. Piyasada çok gereksiz genler var ve gen haritasından bunlar silinmeli. Zihniyetine sıçtığımın kendisi ne ki çıkardığı çocuk bişey olsun.

Özetle toplum bu, kadın ikinci sınıf insan. Ne bekliyorsunuz? Adamı hep sen aslansın sen kralsın kadın bok diye büyütmüşler ne yapacaktı? Ya benimsin ya kara toprağın diye laf var ne bekliyorsunuz çiçek mi verecekti?

Caliber tarafından 23/Ağu/19 17:35 tarihinde düzenlenmiştir

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Eskiden köy ensitütüleri vardı şimdi de olmalı ama köy mezra kasaba şehir mahalle heryere kurulup format değişip aile / vicdan / çocuk yetiştirme eğitimleri verilmeli. Aileden orospu evladı olarak yetişen bir insanı hiç bir kurum eğitemez. Bir birey suç işlediği anda ebeveynleri de cezalandırılmalı. 

dcpromo tarafından 23/Ağu/19 17:40 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek

bu konuyu bilmiyorum ama "kadına şiddet , kadın cinayetleri" cümle formatlarindan yanlış olduğunu düşünüyorum şiddetin cinsiyeti olmaz.  türkiyede öldürülenlerin %90'ı erkek şimdi erkeklere şiddetmi diyelim ? şiddet şiddettir. kaldi ki öldürülen kadınlarin hemen hemen hepsini erkekler fiziki gücünü kullanıp öldürmüyor silah veya bıçak kullanarak öldürüyor.  bu durumda maktul erkek olsada değişen bir şey olmayacak.  ki saçma sapan gerekçelerle borçunu alamadiği için, tarla sınırını geçtiği için köpek inek vs yüzünden bir ton erkek öldürüyor bu ne kadar saçmaysa yemek yaktiği için, çok dırdır ettiği için ayrılmak istediği için öldürülen kadın da ayni şekilde. gerekçenin ve cinsiyetinin ne olduğu önemli olduğunu düşünürsek asıl gerçeği artan ŞİDDET EĞİLİMİni ikinci plana atmiş oluruz.

yani "kadına şiddet" argümani kadınlarin kadın oldukları için öldürüldüğünü düşünmek olayi basite indirmekten başka birşey değil.  sorunun temeli türkiyenin hızla kontrolsüz şekilde batılaşmasi yani hedonistleşmesi herşeyin kendisi için var olduğu düşüncesine kapılmasi. kontrolün dışına çıktığında şiddete başvurmasi. bunun net bir çözümü olacağini sanmiyorum. adam öldürmeyi kafaya koyduğunda öldürür yasalarla çözüm olacağinida sanmiyorum mesele insanlari birisini öldürebileceğinii düşündürmemek ve bunun öyle devletin sonradan sosyal yayınlarla önüne geçebileceğini düşünmek çok hayalcilik olur 30 yaşına gelmiş bir takoza sabah akşam beyin yıkama seansi düzenlesenizde cümle kuramadiği zaman şiddete yönelir bunun tek temel çözümü ilkokul ve anaokuldan geçiyor insanimiz malesef çocuklariyla yeteri kadar ilgilenmiyor o yüzden çocuklarin erken bir şekilde okullara alinmasi çok mantikliydi onada yok çocuklar altina işerken okula aliyor felan diye karaladilar bence evinde ilgilenilmeyen cocuklarla erken yaşta okulda ilgilenilmesi ve iyiyi doğruyu erken yaşta öğretilmesini (freuda göre ilk 6 yaşta neyi alirsan sonrada oysun) amaçladiğini düşünüyrum. tabi işin teorisi bu ilkokul öğretmenlerine düşen iş büyük ama ben de bir eğitimci olarak öğretmenlerin pek çocuklarin dertlerini dert etttiğini sanmiyorum hepsi yeni araba yazlık vs kendi konfor alanlarini genişletmenin peşinde nesil yetiştirmek %90'ının sikinde bile değil. öğretmen evlerine giderseniz akşama kadar okey oynayan birsürü öğretmen görebilirsiniz. ve bunlara sorsaniz bunlar mükemmel öğretmen ama sistem çok kötü derler işin içinden sıyrılırlar adam 4x4= ü öğretememiş boku sisteme atiyor. tamam ben de öğrenciler sistem mükemmel demiyorumda e öğretmen kardeş sen de mükemmel değilsin bunu kabul et işte.

neyse konuyu baya sapıttırdım galiba konuyla ilgili nacizane fikrim bunlar ve ekliyorum kısas en azindan bir nebze adaleti sağlar. o da suçu cinayeti bitirmez ama en azından adaleti sağlar.

In every job there is a no
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Eskiden köy ensitütüleri vardı şimdi de olmalı ama köy mezra kasaba şehir mahalle heryere kurulup format değişip aile / vicdan / çocuk yetiştirme eğitimleri verilmeli. Aileden orospu evladı olarak yetişen bir insanı hiç bir kurum eğitemez. Bir birey suç işlediği anda ebeveynleri de cezalandırılmalı. 

halk eğitimler ayni manntikle eğitimler veriyor zaten giden duydun mu sen ?

@Caliber 

gözden kaçırdığın şey o erkekleri kadınlar yetiştiriyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    yNsr bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

@Caliber 

Doğru.. aklıma gelmedi hiç Halk Eğitim. Ozaman zorunlu yapacak. Okuldaki devam çizelgesi gibi tc ile giriş çıkış yapacaklar. Sen bu eğitimi aldın ama çocuğun hala sik sok işlerle uğraşıyorsa senin götünü yakarım diyecekler. 2 adet sikiş delisi sikişecek teee 30-40 yıl sonra o 2 salağın 5 saniyelik zevki için birisinin boğazı kesilecek.. Hassiktirsinler..

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    yNsr bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

@Caliber 

Doğru.. aklıma gelmedi hiç Halk Eğitim. Ozaman zorunlu yapacak. Okuldaki devam çizelgesi gibi tc ile giriş çıkış yapacaklar. Sen bu eğitimi aldın ama çocuğun hala sik sok işlerle uğraşıyorsa senin götünü yakarım diyecekler. 2 adet sikiş delisi sikişecek teee 30-40 yıl sonra o 2 salağın 5 saniyelik zevki için birisinin boğazı kesilecek.. Hassiktirsinler..

işte burada da  türkiyenin formaliteler cenneti olduğu gerçeği devreye giriyor. 25-30 yaşına gelmiş kalasa zorunlu yapsan bile gelir derste uyur siktirolur gider mesele ağaçı yaş iken eğebilmek. bu ülkenin gerçek 3 düşmani var formalite - şekilcilik - devrecilik

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İlk önce insanımıza kadın haklarının neler olduğunu tam olarak anlatmak lazım "seni aldım besliyom temizlik yap şunu bunu yap" diyen erkekler var ama ne yazık ki bu konular hakkında ciddi mesajlar veren bir sosyal medya hesabı bile yok (Tolantı yaptık etkinlik yaptık v.s tür paylaşımlar yapan çok ama "dur" şeklinde mesajlar veren yada bu türde çeşitli hatırlatmalarda bulunan bir oluşuma rastlamadım..)

Cezalar caydırıcı değil birde şu dönemde insanlar cinnet geçiriyor ülke bildiğin açık hava hapishane..

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    KartallMehmet bunu yazdı

Bir kez daha kendimizden utanabileceğimiz bir olay, böyleleri hakketiği cezayı ne yazık ki alamıyor....

Kadının haykırışları herkese ders olabilecek nitelikte.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/turkiye-bu-haykirisi-konusuyor-olmek-istemiyorum-5296236/

Hata kadında erken davranıp adamı öldürmesi gerekirdi. O piç en fazla 7 sene yatar çıkar.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

Sikinden asıcaksın piçi, kanında boğulsun.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

https://www.tahribat.com/forum/bosanma-2-241451

Bunun birde birinci konusu vardı. Hepiniz dün kadınlar hakkında sayıp sovuyodunuz. Şimdi kadınları seviyorsunuz.

İki kişi arasında yaşanan olay bu. Erkek kız diye ayrıştırır san ayrımcılık olur. 

Annesini öldürenler var. Anneye şiddet diye yakınan yok. Babasını öldürenler kardeşini öldürenler var. Onlar için de şiddet diyen yok. Askere şiddet polise şiddet laza kurde aleviye ......

Neyse. Devlet biran önce nafaka işini bitirmeli. Tek sebebi bu sanırım bu olayın. Birde çocukları sırayla örnek veriyorum iki yıl birine versin iki yıl birine. Yada ikisine de vermesin. Anne baba ayriliyosa yurtta kalsın çocuklar. Ayrilcaklarsa bunu göze alsınlar. 

Şiddete sebep veren nedenler ortadan kaldırılmalı. 

Bı arkadasim evleniyor. Görücü usulü. Sonrasında ilk gün kızın  ruhsal sorunlu oldugunu fark ediyor.  Çocuk kendi alinteri ile bir düğün yapıyor eşyasını alıyor ve bı düzen kuruyor. Yasalar ne diyor. Ayrilirsan bedelini ödersin. Çocuk da bedelini ödüyor. 

Yasalar eşit olmalı. Çocuklar için de çözüm üretmeli. Erkek çalışıyorsa kadın ev hanimiysa erkeğin suçu ne. Devlet çalışmayan eşle evlendin diye bir destek mi çıkmış ki kadına bedel odettiriyor. 

Devlet Ozaman kadına iş imkanı sağlasın çalışırsa yaşantısını sürdürsun.

Bilmiyorum. Bakış açısı çok önemli bu tür olaylara.

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
Toplam Hit: 6300 Toplam Mesaj: 67
kadına şiddet