folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder En Etkili Dövüş Sanatı

En Etkili Dövüş Sanatı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    badass
    badass's avatar
    Erkek

x-files bunu yazdı:
    -----------------------------

al eline sopayı salaaaaaa

En dogrusunu soylemis, boyle en etkili dovus sanati diye birsey yok. Ozellikle sokak dovusuyse hic birsey yok. Once duzgun yumruk atan kazanir, bicagi olan kazanir, sopasi olan kazanir, tas firlatan kazanir, arkadasini getiren kazanir vs. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Matchup
    Matchup's avatar
    Erkek

Muay thai öğren ek olarak juı jutsu , judo, serbest güreş yapabilirisin. Ya da imkan varsa mma  çalış. Sokakta işe yarasın diyorsan kesinlikle ete vurabileceğin gerektiğinde ufak tefek şişlik morlukla eve dönebileceğin bir spora git. Antrenman yapmak önemlidir ama aslolan gerçek şartlarda pratiktir. Adam 5 sene torbada box antrenmanı yapmış sokakta bacak arasına tekmeyi yiyince serilmiş kalmış. Halbuki müsabık bir boksör sadece yumruğu değil daha birçok darbeyi savuşturabilir.

Kung fu sağolsun holywood un çabalarıyla insanı terminatör e dönüştürebilecek bir sistem gibi tanıtılıyor. Gerçekte öyle değildir. Seni daha seri bi adam yapabilir , kendini daha iyi hissettirebilir ama üstadı türkiye de hem azdır hem de yeterli seviyede , gerçek şartlar altında , pratik yapıldığı söylenemez.

Şuan dövüş sporlarıyla ilgilenmiyorum ama, eğer ruhsal yapı olarak içindeki kötü birşeyleri tetikleyecekse , her olaya , her olumsuzluğa daha agresif olarak yaklaşmana vesile olacaksa, dövüş sporlarıyla ilgilenmemen hayrınadır. Normalde ciddi manada bi dinginliğe ulaşabilirsin fakat yapıyla çok alakalı. Bak ben dövüşçüyüm sporcuyum deyip kendi kendini gaza getiren bi adama dönüştüysen bil ki yanlış yoldasın. Seni daha sağlıklı kendine güvenen gerektiğinde kendini ve sevdiklerini savunabilecek bi adamdan başkası yapacaksa bu iş , hiç bulaşma.

Ben ciddi psikolojik sorun oluşturduğu için söylüyorum duvarları yumruklamaya , insanları canlı kum turbası olarak algılamaya başlama sonra :).

Bulduğumuzu sanmaktan ziyade , umduğumuzu aramaktayız.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek

Matchup bunu yazdı:

Muay thai öğren ek olarak juı jutsu , judo, serbest güreş yapabilirisin. Ya da imkan varsa mma  çalış. Sokakta işe yarasın diyorsan kesinlikle ete vurabileceğin gerektiğinde ufak tefek şişlik morlukla eve dönebileceğin bir spora git. Antrenman yapmak önemlidir ama aslolan gerçek şartlarda pratiktir. Adam 5 sene torbada box antrenmanı yapmış sokakta bacak arasına tekmeyi yiyince serilmiş kalmış. Halbuki müsabık bir boksör sadece yumruğu değil daha birçok darbeyi savuşturabilir.

Kung fu sağolsun holywood un çabalarıyla insanı terminatör e dönüştürebilecek bir sistem gibi tanıtılıyor. Gerçekte öyle değildir. Seni daha seri bi adam yapabilir , kendini daha iyi hissettirebilir ama üstadı türkiye de hem azdır hem de yeterli seviyede , gerçek şartlar altında , pratik yapıldığı söylenemez.

Şuan dövüş sporlarıyla ilgilenmiyorum ama, eğer ruhsal yapı olarak içindeki kötü birşeyleri tetikleyecekse , her olaya , her olumsuzluğa daha agresif olarak yaklaşmana vesile olacaksa, dövüş sporlarıyla ilgilenmemen hayrınadır. Normalde ciddi manada bi dinginliğe ulaşabilirsin fakat yapıyla çok alakalı. Bak ben dövüşçüyüm sporcuyum deyip kendi kendini gaza getiren bi adama dönüştüysen bil ki yanlış yoldasın. Seni daha sağlıklı kendine güvenen gerektiğinde kendini ve sevdiklerini savunabilecek bi adamdan başkası yapacaksa bu iş , hiç bulaşma.

Ben ciddi psikolojik sorun oluşturduğu için söylüyorum duvarları yumruklamaya , insanları canlı kum turbası olarak algılamaya başlama sonra :).

evet çok doğru düşünüyosun krdşm. ama birisi bana bişey yapmadıkça ben karşı birşey yapmam öyle önüne gelenle kavga etmek isteyip sorun çıkaran tiplerden değilim,yetenekde var az çok ufakken 2 sene falan tekwandoya gittim 12 14 yaş arasında halada etkisi var bacak falan açılıyo.bi tai boxcuya görünüyüm ben :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

hangi linux sürümü gibi bişey bu

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeliMermi
    DeliMermi's avatar
    Erkek

King Box ta dizlerin amacı doğrultusunda pek kullanılabildiğini zannetmiyorum, o yüzden Thai box diyorum

Edit: bence bizim sokaklarımızda en etkili dövüş sanatı Tekvando dur. Dövüşürken sanki rakibin üzerinde koşuyormuş gibi dövüsüyorlar, ayaklar o kadar seriki hiç fırsat bırakmıyor rakibe, o arada ellerde tabi kullanılıyor ve o an ayaklara dikkat etmekten ellerin farkına bile varamıyorsun.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek

Hocam 5 aydır Muay Thai öğrenmekteyim. Gerçekten dışarda biri saldırdığında veya kişisel hayatında çok işe yaradığını görüyorsun.

Benim tekniklerim tam oturmamış olabilir. Ancak kendimi dışarıda nasıl savunacağımı savunurken ebesini belleteceğimi biliyorum. Birde ben 2 ayda ayakları açtım :)

Kafaya çeneye zorlanmadan oturtabiliyorum :F Zaten highkick atmanın mantığı lowkick gibi. Lowkick'i teknik olarak iyi oturtabilirsen Mid ve High rahatça darbeli vurabiliyorsun. Hocamın bana söylediği.

İlk başlarda sıkılabilirsin. Ama zaman geçtikçe spor çok ilginç oluyor ve çok ağırlaşıyor. Bünyen kaldırabiliyorsa bence muay thai-thai box veya kickbox üçlemesinden birine gitmeni tavsiye ederim.

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PoLLBuLL
    PoLLBuLL's avatar
    Erkek

hocam şunu da söyliyeyim. boks dünyadaki en ağır antrenmanlara sahip sporlardan biridir.hatta ilk 2 de bile olabilir.

You are a man of many colours. but i, motherfucker, am the rainbow
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek

tai box dirsek ve diz olduğu için istiyorm daha çok

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ToR5
    ToR5's avatar
    Erkek

boşversene hacı çocuklar kavga eder. :D

Savunma diyorsan            http://www.smith-wesson.com/

Her türlü çek senet tahsilatı yapılır. Zenginden alınıp fakire verilir. Fakirin topuklarına sıkılır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek

PoLLBuLL bunu yazdı:

hocam şunu da söyliyeyim. boks dünyadaki en ağır antrenmanlara sahip sporlardan biridir.hatta ilk 2 de bile olabilir.

Evet hocam, zaman geçtikçe dahada ağırlaştığını hissetmeye başladım. Ama yılmak yok. Kuşak alıp müsabakalara çıkma amacım var.

Ozamana kadar daha çok var. Ozaman kadar duraksamadan, aksatmadan antremana devam.. :):)

Kurtla sevişen mazoşist koyun
Toplam Hit: 12027 Toplam Mesaj: 62