folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Evlenip Ev Düzme Konusunda Tavsiyeler

Evlenip Ev Düzme Konusunda Tavsiyeler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    ilteris bunu yazdı

Bir tane mutlu evliliği olan yok mu burda? :D 

Ek olarak genel soru:

Bir insan neden evlenme ihtiyacı duyar? Aga nerden aklınıza geliyor evlenmek? Ne oluyor da ahh ulan bi evlensem de ev kursam falan nerden geliyor böyle şeyler aklınıza? | Temel genetik anatomi varoluş sebebi zıttırı vıttıırı üreme vs. gibi cevapların dışında cevap lazım.

Ben cevap vereyim. Niye evlenilmek istenir kendi fikrim

Birincisi  yalnizlik .  Evlenmenin en temel mevzusu yalniz olmamak.

Dunya nüfusunun geneli 20lerinde okuyor/is sahibi olmak icin çabalıyor

30larinda evleniyor.

40 larinda cocuklarin okulu egitimi ...

50 lerde cocuklarini evlendiriyor

60 larda emeklilik /torun seviyor.

Simdi bu standardin disinda idealist takilayim dersen toplumun disina cikarsan toplum seni disliyor.

Nasil?

Mesela bekarsan ve bütün arkadaslarin evliyse  kafana gore görüşemiyorsun kimseyle. Dikkat et 

- mehmet gel goruselim, 

dediginde muhtemelen seni kafeye cagiriyor. Evine davet etmiyor. Çünkü seni karisina sarkacak potansiyel sapik gibi görüyor

Ama evli olsan 

- ya oglum yengeyi al gelsene bize.

Diyor çünkü evli oldugunda zaten karısı var, benim karima bakmaz ne isi var diye düşünüyor.  Hem de  zaten "kendi karisi arada kontrol eder " gibi algiladigi icin seni tehlike görmüyor ( sacma ama gercek. Sanki evliler aldatmiyor.  Söyle Şaban,  evlilerde mantik var midir :))

3. Çocuk. Ama yukarida bunun harici dedigin icin uzatmayacagim. Ama insanlar bölünerek çogulsaydi evlilik oranlari %90 azalirdi.  

Diyeceksin ki evlenmeden de çocuğum olur.

Olur, olur ama saglam kafasi olmaz. Aile anne baba ve cocuktan ibarettir. Ölüm hak. Allah gecinden versin ölmüş olabilirler bir sekilde bunu kaldirabilir insan. 

ama  bunun harici bir sebeple cocuk yetistirmek çok zor. Harika bir egitim veremezsen sevgisiz tuhaf birsey olup cikar. Üst yonetici olur, kariyer sahibi olur ama hep bir kanadi kırık olur. 

Biz avrupali degiliz ki normal bulsun cocuk bunu.

Aile fotografina bakip bunlar kim diye sordugumda 

" Annem babam annemin kocasi ahmet abi,  babamin sevgilisi zeynep abla,

sibel , annemin uvey kizi

Berk , annemin oglu

Serhat, babamin 2. Karisindan oglu

Ayla  da babamin zeynep abladan kizi

"

Bak ibrahim tatlisese. İdo manyak oldu. Boyle karmasik aile yapisi pek saglikli olmuyor Turkiye de.  Ama amerika yasayabilirsinde . 

Evlenmeyip ayni evde yasarim diyorsan onun sacmaligini ayrica anlatabilirim :))

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Ek olarak genel soru:

Bir insan neden evlenme ihtiyacı duyar? Aga nerden aklınıza geliyor evlenmek? Ne oluyor da ahh ulan bi evlensem de ev kursam falan nerden geliyor böyle şeyler aklınıza? | Temel genetik anatomi varoluş sebebi zıttırı vıttıırı üreme vs. gibi cevapların dışında cevap lazım.

Neden evlenmeyeyim hacım. Kendi evim rahat olacağım kendi hayatım ve düzenli bir hayat.

Yani şöyle düşün, eve geliyorsun çorban hazır stres atabileceğin bir çocuğun var eğlenip vakit geçirebileceğin bir eşin var. Bunlar güzel şeyler.

Doğru kişiyi bulduktan sonra gerisi zaten geliyor. Yani sen eve gittiğinde ailen ile yaşıyorsan annen yemek hazırlıyor eyvallah ama annenle sen her şeyini paylaşmıyorsun. Yada evde rahat rahat takılamıyorsun.

Hacı doğru kişiyle hayat daha güzel emin ol. Nereye gittiğin belli, ne yediğin belli. Derdini, kederini, sevincini, başarını birlikte kutlayabileceğin biri var. Yani düzensiz hayat bana saçma geliyor.

Düşünsene biriyle sevgili oluyorsun sonra aynı şeyleri o kişiyle yapıyorsun boğazda yemek yiyorsun vs vs.

Sonra o gidiyor bir başkası ile gene aynı şeyleri yapıyorsun.

Sonra o gidiyor yeni gelenle de aynı :D

Hep aynı şeyleri sonsuz döngüde tekrarlayıp duruyorsun. Her seferinde başa dönüyorsun hayat hikayeni anlatıyorsun seni tanımasını bekliyorsun sen onu tanımaya çalışıyorsun vs vs. ne gerek var abi :)

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilinmeyen
    Bilinmeyen's avatar
    Erkek

Yorumların tamamını okumadım. Benim tavsiyelerim şu şekilde.

*Koltuk çok uçmadan kaliteli al. Altı yüksek, rahat ve mümkünse metal iskeletli olsun. Masko'ya gitmeni öneririm. Ucuza kaçma, evdeki zamanının çok büyük bir bölümü koltuk üzerinde geçecek unutma.

*Buzdolabı Beko alma! Mümkünse yeterli hacimde olsun, küçük alma sonradan pişman olabilirsin.

*Tv ünitesi, sehpa, çalışma masası gibi şeyleri direkt internetten hoşuna giden renk konseptinde ucuz yollu al. Mobilyacıya gidip asla bir tv ünitesine 3-4k para verme!

*Avize, rustik, ampul gibi ufak tefek şeyleri direkt internetten sipariş ver. Koçtaş vb. mağazalardan uzak dur!

*Süpürge torbasız ve sessiz, orta kalite alabilirsin. (philips ya da arnica. arnica tesla kullanıyorum çok memnunum)

*Ütü: Kaliteli al, paraya acıma, Philips!

*Kurutma makinesi hayat kurtarır. Mümkünse A+++.. orta kalite alabilirsin.

*Sandalye için basın ekspress üzerinde sandalyeci firmalar var, oralara bakmanı öneririm.

*Perde, beğendiğin ucuz yollu şeylere bak. Yeni açılan mağazalarda indirimler olabiliyor onları takip et.

*Çok eşya alma, kullanmayacağın hiçbir şeyi alma!

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

Ek olarak genel soru:

Neden evlenmeyeyim hacım. Kendi evim rahat olacağım kendi hayatım ve düzenli bir hayat.

Yani şöyle düşün, eve geliyorsun çorban hazır stres atabileceğin bir çocuğun var eğlenip vakit geçirebileceğin bir eşin var. Bunlar güzel şeyler.

Doğru kişiyi bulduktan sonra gerisi zaten geliyor. Yani sen eve gittiğinde ailen ile yaşıyorsan annen yemek hazırlıyor eyvallah ama annenle sen her şeyini paylaşmıyorsun. Yada evde rahat rahat takılamıyorsun.

Hacı doğru kişiyle hayat daha güzel emin ol. Nereye gittiğin belli, ne yediğin belli. Derdini, kederini, sevincini, başarını birlikte kutlayabileceğin biri var. Yani düzensiz hayat bana saçma geliyor.

Düşünsene biriyle sevgili oluyorsun sonra aynı şeyleri o kişiyle yapıyorsun boğazda yemek yiyorsun vs vs.

Sonra o gidiyor bir başkası ile gene aynı şeyleri yapıyorsun.

Sonra o gidiyor yeni gelenle de aynı :D

Hep aynı şeyleri sonsuz döngüde tekrarlayıp duruyorsun. Her seferinde başa dönüyorsun hayat hikayeni anlatıyorsun seni tanımasını bekliyorsun sen onu tanımaya çalışıyorsun vs vs. ne gerek var abi :)

La yok evlen tabi sana bişi demiyom aslşdkjaşlskj Allah bir yastıkda kocatsın, mutluluğunuz daim olsun.  Benim merakım çatır çutur evlenip mutlu olmayan ve kendini yakma tavsiyesi verenlerden ötürü :D 

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

La yok evlen tabi sana bişi demiyom aslşdkjaşlskj Allah bir yastıkda kocatsın, mutluluğunuz daim olsun.  Benim merakım çatır çutur evlenip mutlu olmayan ve kendini yakma tavsiyesi verenlerden ötürü :D 

Ona bende anlam verebilmiş değilim. Problem evlilik mi yoksa karşı cins mi onu da anlamadım. :D

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Tamam yav evlenmiyorum ne bağırıyonuz :Dd

Ula Mehmed ne ^^D` ya, 

~@~

mutluluğunuz dâim olsun..

RitmFarbRacourci tarafından 13/Eki/20 17:03 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

ne bütçe ayırdıysan bu işe +10k daha para harcayacaksın en az :D

150k param vardı 100k sına ev aldım. paramın geriye kalanın üçte biri ile şaka şaka. düğün olmayacak dendi ama dış çekim çıktı. gelinlik damatlık her türlü alıyorsun zaten ben kalan 50 k bütçeyi yaklaşık olarak 20 k geçtim bu süreçte. anneleri öldür masrafsız evlen :D

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Evlenme demiyoruz, evlen tabi, ama hobi olarak evlen :D

anca gidersin...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

Hocam beyaz eşya Arçelik tavsiye ederim. Etrafımda herkes kullanıyor uzun yıllar sorunsuz kullanırsın. Mümkünse A++ olsunlar kafan rahat olur.

Tv ünitesi, sehpa vs internetten kalitesiz ürün almanı tavsiye etmem şayet IKEA vb gibi yerlerden alınan ürünler max 2 yıla çöp oluyor. Mobilyacıları gezip aynı paralara çok daha kaliteli ürünleri yaptırmanı tavsiye ederim. 

Koltuk takımında paraya acıma şayet rahatsız ve dandik marka bir koltuk takımı adamı delirtir.

Max 5 sene kullanabileceğin ürünlerin en kalitelisi olsun kafasına girme bence çok gereksiz harcama. Bazı ev eşyaların ömrü ne yaparsan yap bu kadar. örnek halı, avize vs ya deforme oluyor yada hanım sıkılıyor değiştiriyorsun.

halı ve avize internetten veya x mağazalardan almanı tavsiye etmem. saniyelerde yarı fiyatına satıyorlar. Avizeciler sitesinde istediğin her modeli markayı internet fiyatının yarsına buluyorsun. Biz öyle yaptık.

Evde sabit duran ve sık kullanılmayan ürünlere çok kaliteli olmasına gerek yok. zaten kullanılmadığından fazla yıpranma vs olmuyor. Kitaplık, ufak saksı sehpaları vs.

ek olarak ayda 1-2 kullanacağın ürünleri şimdi alma. Gereksiz masraf. Elin rahatlayınca alırsın. 

Absolut tarafından 14/Eki/20 13:48 tarihinde düzenlenmiştir

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek

hocam 19 eylülde evlendim . Tek tavsiyem paran varsa peşin verme önce yarısını ver sonra iş bitiminde yarısını ver. Ben peşin verdim ızdırap çektik.

Hayırlı olsun 

Bu site bağımlılık yapıyor şimdi fark ettim tarih 1 haziran 2011 saat 00:02
Toplam Hit: 6889 Toplam Mesaj: 69
akıl danışıklığı kazıklanmama evlilik tavsiye