folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Freeline Adlı Şahıstan Şikayetçiyim

Freeline Adlı Şahıstan Şikayetçiyim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

youtube da canlı yayın açın bizde izleyip karar verelim. Teke tek gibi olsun. Under da moderator olur.

işin gücün gir gir yapmak şerefsiz :D

az insan çok huzur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

youtube da canlı yayın açın bizde izleyip karar verelim. Teke tek gibi olsun. Under da moderator olur.

Sanada  Gırgır  lazım değil mi  Paşam 

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Çok gevşek savunmalar yapıyorsunuz. 6 sayfa konunuzu okuyoruz. Hepimizin vakti değerli. İnsanların burada birbirleriyle yaptıkları ticaretle senelerden beri oluşturdukları "mürite güven" i salak salak 200-300 euronuz için zedeliyorsunuz. 

İddiası olan iddiasını ispatlamakla yükümlüdür. 

Alacağı olan arkadaş ekran görüntüsüyle, maille vs. alacağı olduğunu kanıtlasın. Şahit mürid varsa da getirsin konuya yazdırsın. Eğer alacağı olduğunu iddia eden arkadaş bunu kanıtlarsa da sözde vereceği olan arkadaş ya borcunu ödesin, helallik alsın. Yada yönetim müritlik onuruna yakışmayan bu arkadaşı sitemizden uzaklaştırsın. Ha alacağı olduğunu iddia eden arkadaş da alacağını kanıtlayamadan vaktimizi çalıyorsa, aynısı ona da yapılsın. 

Ben buradan onlarca müritle iş görüşüyorum. Hepsine fiyat verirken, işlerini görürken, bilgi verirken öz kardeşim gibi yaklaşıp gram fayda sağlamıyorum. Sizin bunu zedelemeye hakkınız yok.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

Herkesin zora düştüğü, yarın vericem deyip veremediği zamanları olur. ticaret yapmışsınız. bu devirde 100 de 100 adaletli ticaret yapan adam bulmak zor. elbet birbirinize ufak çaplı geçirmeler yapmışsınızdır.

Ama bu işi aranızda son bi kez ciddi ciddi konuşup çözmeye çalıştınız mı ? 2 arkadaşıda detaylı tanımam. Ama konuyu açan arkadaş nasılsa iş yapıyoruz kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez hesabı ödeme konusunda ısrarcı olmamış

Alttan almaya çalışmış. İş veren arkadaşta nasılsa yakama yapışmıyo diyerekten ödemelerin üstüne düşmemiş. Ama işler üst üste gelince süreç düğümlenmiş. düğümü ya beraber çözeceksiniz yada ipi keseceksiniz. 

Birbirinize ağıza alınmayacak küfürler etmeye başlamadan tekrar dialog yoluna gitmenizi öneririm. hatta araya ortak tanıdıklarınız girsin ve bi ortayol bulmaya çalışın. 

bi taraf alacağım var diyor, diğer taraf yok hatta fazla para verdim diyor. garip bir dava..

Ama burda alacaklı taraf daha haklı gibi duruyor, çünkü iyi veya kötü ortada yapılmış bir iş var ve parası belli. sen kötü yaptın ya da yapamadın o yuzden para vermedim demen yanlış. Cünkü bunu o anda diyecektin. Ötelemeyecektin. 

Arkadaşım sen bu işi yapamadın o yuzden sana para yok diyecektin. hem adam okey veriyorsun beraber bir şekilde işi çözüyorsunuz sonra da sen yapamadın diyorsun olmaz bu.

Ticarete gelirsek; adam yapamıyor baskasına yaptırıyor diyorsun. madem adam yapamıyor niye iş veriyorsun ki? madem yaptırıyor başkasına sen de yapacak başka birini bul.

Bulmayı denemişsin o elemanla iletişimde kalmışsın ama o da istediğin gibi çıkmamış muhtemelen. 

İşin özeti bu ticareti iki tarafta kendi lehine yorumlayarak sürdürmek istemiş bi yerde patlamış. Arkadaşlar ticarette eş dost akraba arkadaş sözü geçerli değildir. Sözleşmeler kanunlar vardır.

paranı alamadığın takdirde mahkemeyle alırsın. miktar 200 lira 300 lira olsa okey siktir et deriz hepimiz ama Türkiyede yaşıyoruz 7-8 bin lira para yani 3 asgari maaş eder. ve bu ticarette sorun çıkmış.

Ortada ne bir yazılı kaynak,ss,foto,belge hiç bişey yok. hanginiz yalan söylüyor ne bilelim biz. 

Konuyu açan arkadaş belge koyarsa yazısma falan konu bi yere bağlanır bence. yoksa havada kalır

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Konuyu 100 sayfada tartissaniz yine ayni yere varirsiniz. 

Çünkü sadece idaalar var. İki tarafta net bilgi vermedi. Bu durumda birini savunmak digerine haksizlik olur.

dogru soyleyeni kendimce anladim ama taraf tutmak istemiyorum. 

Sonuc ne olursa olsun iki tarafta bu isten ders almistir saniyorum. Gecmis olsun.

Ticaret ayrı arkadaslik ayrı.  Hersey resmi yazili ve net olmali. 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı

Çok gevşek savunmalar yapıyorsunuz. 6 sayfa konunuzu okuyoruz. Hepimizin vakti değerli. İnsanların burada birbirleriyle yaptıkları ticaretle senelerden beri oluşturdukları "mürite güven" i salak salak 200-300 euronuz için zedeliyorsunuz. 

Alacağı olan arkadaş ekran görüntüsüyle, maille vs. alacağı olduğunu kanıtlasın. Şahit mürid varsa da getirsin konuya yazdırsın. Eğer alacağı olduğunu iddia eden arkadaş bunu kanıtlarsa da sözde vereceği olan arkadaş ya borcunu ödesin, helallik alsın. Yada yönetim müritlik onuruna yakışmayan bu arkadaşı sitemizden uzaklaştırsın. Ha alacağı olduğunu iddia eden arkadaş da alacağını kanıtlayamadan vaktimizi çalıyorsa, aynısı ona da yapılsın. 

Ben buradan onlarca müritle iş görüşüyorum. Hepsine fiyat verirken, işlerini görürken, bilgi verirken öz kardeşim gibi yaklaşıp gram fayda sağlamıyorum. Sizin bunu zedelemeye hakkınız yok.

hocam  link  paylaştım zaten   elimde  kanıt olan   bir şey yok   Ama  Şahit olarak  Yazdığım  arkadaş  zaten   benim  şahısdan  alacağım olduğunu  söylüyoru  ayrıca . 

Bu arkadaşda   bana  borcu olduğunu  inkar  etmiyor  ödememek için  çamura  yatıyor  .

Senin kadar  bende  burada  ticaret  yaptım   bende kardeş  gibi görerek  evet  yaparım  yada  hayır  yapamam dedim 

Ayrıca yine  yukarda  tek tek  yazdım  benim  yaptığım işleri  ve rakamları  bunları  tek tek  cevaplamak yerine  yok ben sana  100 Euro  fazla gönderdim onu  söylemiyon  şu işi  takip  etmedin  , Ben  teklif ettim  sen para almadın  zorla mı  verecem  vs vs  gibi  Aptal  Aptal  cevap veriyor  ben zaten bu  parayı alamayacamı  biliyorum  sadece   senin de söylediğin  gibi  TBT  kurallarınca AB banı  atılsın diye yazıyorum 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı

Hocam haklı olduğun konular var. Bu konuda para aldım, verdim olayı var. Dekontlar kurguyu destekler.  Ama ben kendi başımdan geçen olayla ilgili, karşı tarafı her yerden engelledim. Konuşmaları ve resimleri sildim. Gereksiz gördüm. Sonra konu açılınca başımdan böyle bir olay geçti dedim. Burada benim ispatlayabileceğim hiç birşey yok. Bazen öyle durumlar oluyor ki amann lanet olsun diyorsun, ilerde karşına çıkmaz diye çoğu şeyi siliyorsun. Sonra karşına çıkıyor. Ayrıca telefon görüşmeleriyle verilen sözleri kanıtlayamazsın. 

Zaten tahribatta gözlemdiğim kadarıyla sürekli bir büyük kurumsal işler olmuyor. Elbette olanlar vardır. Ama çoğu bazı yetenekli arkadaşlar, ortada bir iş oluyor. İşi alıyor, işi tamamlıyor. Sonra ödeme direkt hesabına yatıyor. Kurumsal çapta küçük ama kişisel olarak cep harçlığı paraları söz konusu olduğu için öyle sözleşme felan olmuyor. 

Her insanın diğerlerine yaklaşımını kendiniz gibi varsayıyorsunuz. Konuyu açan muridi tenzih ederek söylüyorum; eğer muritlerden biri yazılım da yetenekli olup, ticari ilişkilerde yetenekli değilse bu durum onun dolandırılmasını ya da kazıklanmasını gerektirmez. Zaten ticari becerileri o kadar güçlü olsa böyle durumları yaşamaz. Çoğu zaman güven duygusu, senin bütün profesyonelliğini göz ardı edebilir. 

Nova Vida !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek

Hacılar   bu  olay  5-6  aylık bir olay ben  bu  parayı silmiştim zaten  şimdi  diyeceksiniz ki  sildin de niye  5 ay sonra  geldin  konu açtın  .

ilk sayfada  paylaştığım  linkde de  yazdım  bu YalnızYalınız  Kullanıcısı Cahil ve  Ahlaksız dedi ilk sebep  ikinci sebep ise Arakdaş  Efelik  yapıp  kaç liran  kaldıysa  söyle  yollayım diye  heycanlandı için  açtım 

Belge , SS, Whatsapp Konuşması , dekont vs vs  gibi dökümanları   Saklamadım  gerek  duymadım   en başında da söylediğim  gibi  bu adamın  bu  parayı  ödemeyeceğini biliyorum   

Şahit olarak  ticaretin içinde  olan    arkadaşlarda  Muaytis  evet  ürünleri  gönderdi ona  şahitim  diyor  Muhammed  Evet   Arkadaşın  alacağı olduğunu biliyorum  diyor  daha neyi  ispat  etmek  gerek bilmiyorum  

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    NighT_JudGe bunu yazdı

Hacılar   bu  olay  5-6  aylık bir olay ben  bu  parayı silmiştim zaten  şimdi  diyeceksiniz ki  sildin de niye  5 ay sonra  geldin  konu açtın  .

ilk sayfada  paylaştığım  linkde de  yazdım  bu YalnızYalınız  Kullanıcısı Cahil ve  Ahlaksız dedi ilk sebep  ikinci sebep ise Arakdaş  Efelik  yapıp  kaç liran  kaldıysa  söyle  yollayım diye  heycanlandı için  açtım 

Belge , SS, Whatsapp Konuşması , dekont vs vs  gibi dökümanları   Saklamadım  gerek  duymadım   en başında da söylediğim  gibi  bu adamın  bu  parayı  ödemeyeceğini biliyorum   

Şahit olarak  ticaretin içinde  olan    arkadaşlarda  Muaytis  evet  ürünleri  gönderdi ona  şahitim  diyor  Muhammed  Evet   Arkadaşın  alacağı olduğunu biliyorum  diyor  daha neyi  ispat  etmek  gerek bilmiyorum  

Konu kesin bitene kadar asla karışmıyorum, haksızsam özrümü diler gerekirse cezamı alırım ama benim tanıdığım ve iş yaptığım Freeline mürit böyle bir olayı ortak tanıdığım da olan kimseye yaşatmadı.

Konu bitene kadar karışmıyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Walla ben iki kişiyi de forumdan uzun zamandır tanıyor, takip ediyorum. İkisinin de kelek yapacağına ihtimal vermiyorum ama insanoğlu bu her şey mümkün. Nigjt_judge nin de bir şey ispatlama kaygısında olmadığını görüyorum neticede kanıtlar, deliller diyoruz da messenger çağında da değiliz muhtemelen anlaşmaların çoğu6hatta hepsi telde gerçekleşti adamların tutupta hts kaydı çıkarmasını bekleyemeyiz ee anlaşmaların detayını da bilmeden dekontların bir anlamı kalmaz.

Nigjt_judge nin niyeti müritlik sıfatı zedelenmesin bakın yıllardır tanıdığınız bildiğiniz adam bana bunu yaptı demek. Yalnız şu ortak tanış da onayladı bana borcu olduğu kısmını anlamadım nerede yazıyor böyle bişey Freeline da hiç borcum yok dememiş zaten bileklikler var satınca ödücem şeklinde anlaştık satılmadı isterse Muhammed bağlansın camdan gösterem bileklikleri diyor bu da gayet mantıklı. Dediğim gibi yaa buradan anlaşma şartlarını bilmeden bişey çıkmaz arkadaşlar neticede zarar gören iki tarafta olacak tanımayan etmeyen biri ikisiyle de son çare olarak iş yapmak ister çünkü böyle ortada kalan bir anlaşmazlık durumu varken.

Keşke hts kayıtlarını çıkartmak mümkün olsa da müride yakışmayan iş yapmış her kimse banlansa ama bu böyle sadece kelimelerin geçtiği bir ortamda ikinizi de şahsen tanıyan ortada, birini tanıyıp diğerini tanımayan muhtemelen yanlı hadi rasyonel birisiyle yine ortada kalacaktır. Netice itibariyle olaya rasyonel yaklaşan (olması gerektiği gibi) ortada kalıyor. Keşke hiç yaşanmamış olsaydı ben ufak tefek kelekler demişim de hiç de ufak miktarlar değilmiş tabii durum böyleyse..

Sonuç: Ben çitlemeyi bıraktım artık bu konuda üzgünlük verici oldu konu benim için. Siz de çıtlamayın dağılın lan mahalle karıları gibi toğlanmışsınız :D

Troubles'll come & they'll pass
Toplam Hit: 20880 Toplam Mesaj: 157
dolandırıcı scripttech .de