folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Gazcı Kardeşlere Ve Kocaman Başlara Saygılarımızla

Gazcı Kardeşlere Ve Kocaman Başlara Saygılarımızla

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    79adam
    79adam's avatar
    Erkek
    taksim ne kadar erken işçilere emekçilere verilirse devletin ömrü o kadar uzar her sene hiç yoktan mimlenen gençler e gidin sorun devleti polisi. her sene oluk oluk kitleler taksime akmaktadır. dünyanın hiçbiryerinde halkların azmine karşı durabilen güvenlik güçleri görülmemiştir her sene bir kazanımdır her sene bir adımdır.
    SENEYE TAKSİMDE İŞÇİLER KAZANACAKTIR

takılınsın
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chinggis
    Chinggis's avatar
    Erkek
    redoz bunu yazdı:
    -----------------------------

Dün akşam Ceviz Kabuğu programında polisle ilgili istanbul ülkü ocakları eski başkanı (adını unuttum kusura bakmayın)bişey söyledi ;

AK partinin 2. bi ordu kurmaya çalıştıgını ,yani karşı bi ordu , bunu da polisle yaptıgını söyledi..nedenini de zamanında Sincan da yaşananların bi daha yaşanması durumunda 'siz varsanız biz de varız ' ..yani askerin herhangi bir müdahalesinde polisle karşı koyacaklarını söylemeye çalıştı ....düşününce ,neden olmasın herşey beklenir..

Güzel demiş . Ama yanlış anlatmış bence . AKP Polis Teşkilatı'nı ele geçirmiş olacak ki ne kadar karşıtı varsa Ergenekon ayağına içeriye aldırıyor .

Fakat orduyla olası bir savaş veya muharebede , ordu böcek gibi ezer polisleri . 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    POLECAT
    POLECAT's avatar
    Erkek
    redoz bunu yazdı:

Dün akşam Ceviz Kabuğu programında polisle ilgili istanbul ülkü ocakları eski başkanı (adını unuttum kusura bakmayın)bişey söyledi ;

AK partinin 2. bi ordu kurmaya çalıştıgını ,yani karşı bi ordu , bunu da polisle yaptıgını söyledi..nedenini de zamanında Sincan da yaşananların bi daha yaşanması durumunda 'siz varsanız biz de varız ' ..yani askerin herhangi bir müdahalesinde polisle karşı koyacaklarını söylemeye çalıştı ....düşününce ,neden olmasın herşey beklenir..

Bnce güzel bir komplo teorisi olmuş askerle,polisi çatıştırmayı nasıl düşünürki ikiside bu ülkeyi dış kuvvetlerden koruma görevini üstlenmişken nasıl olurda birbirleriyle çatışırlar. sonucta askerde,poliste devlete karşı sorumlu.

"" Cümleler Doğrudur Sen Doğru İsen, Doğruluk Bulunmaz Sen Eğri İsen. P.S
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozsar07
    ozsar07's avatar
    Erkek

açtıgım konuyu dogru dürüst okumadan elle tutulur bir neden gösteremedigi halde 1 mayıs günü yapılan vahşeti haklı göstermeye çalışan genç yaşlı herkesi kınıyorum.

1. En başında POLİSimizi TENZİİ ederim diyorum. Tenzii etmek konudan ayrı tutmak ve suçlamamak demek anlamayanlara açıklayayım bari. Olaylarla ilgisi olmayan insanları tekme ve jopla döven poliste vardı kendi maskesini çıkarıp gazdan etkilenmemesi için yaşlı bir amcamıza takan da. Daha yeni başladınız 24 saat joplayabilirsiniz görevinizi yapabilirsiniz haydi aslanlarım diyen amirleride vardı başına dert olacagono bile bile o amire insaf edin yazık herkese aynı davranmayalım yeter vurmayın arkadaşlar diyen ve jopunu eline almamış poliste vardı. O insan olan polisle ismini ve sıfatını bulamadıgım vahşet uygulayan polisi nasıl aynı kefeye koyabiliriz ASLA VE ASLA benim polis memurlarına söyleyecegim birşey yok İNSAN olan POLİS memuruna ÇOK YAŞA demekten ve teşekkür etmekten başka
    2. Hastahane diyorum yaaa varmı bundan ötesi o hastahanede benim de yatan hasta yakınım var bu olayı bile yalanlayan PEK BİR SAYIN VALİ ile PEK BİR SAYIN EMNİYYET MÜDÜRÜ nü görevini yaptı diye nasıl savunabiliyorsunuz. bir restaurantda verdiginiz sipariş degilde sevmediginiz ve asla yemeyeceginiz bir siparişi önünüze getiren garsona AHHH CANIM CANIN SAOLSUN GÖREVİNİ YAPIYORSUN MU dersiniz yoksa...?
    3. Olayların provake edilmesinden çekinildigi, bombalama olabileceği konusunda endişelerden dolayı izin verilmediği söyleniyor. Hiçbir 1 mayısda PKK köpekleri o sendikaların yanına yaklaşamamıştır buna asla ve asla izin vermezler polisten önce o sendika üyeleri ve işçi ezer o itlerin beynini. Bombalamadan endişe edildigi için gösteriyi zorla engellemek vahşet yaratmak görevi yapmak değildir. Görev madem o istihbaratı aldın degerlendiririp sonuçlandırmak görevi yapmaktır. Görev yaptığım yıllarda ben öyle biliyordum demek şimdi istihbarat alınınca iz sürmek ve sonuçlandırmak değişmiş. otomobiller olmasa trafik sorunu olmaz demekle aynı şey bu!
    4. Asıl provakeyi pek bir SAYIN BAŞBAKAN yapmıştır. Sen önce devletin başı olarak çıkıp 1 mayıs bayram kapsamına alınacak diye demeç ver sonra bütçeye ek yük olur o gün resmi tatil olmaz yok öyle birşey diye çarket. Her zaman ki gibi agzından çıkanı kulağın duymasın ben sadece bir deyim atasözü kullandım bir kasıt yok deee. Bu hükümetin ve PEK BİR SAYIN BAŞBAKANIN her zaman yaptığı şey önce söyle sonra yok ben öyle demek istemedim bu NABZA GÖRE ŞERBET VERMEK politikasından vazgeçilmediği sürece hükümet inandırıcılığını yitirmiştir.
    5. son olarak yapılan vahşeti haklı gören arkadaşlar varsayalım bir grup suçlu sizin evinize girdi polisten kaçarken poliste onları yakalamak için evinize gaz bombası attı baktı olmadı dışarı çıkartmak için evine daldı o suçlularla beraber evde annen baban kardeşin çocuğun kızın oglun deden nenen kim varsa ver etti jopu o polislerin en azından amirlerinden şikayetçi olmazmısınız oldunuz diyelim bende gelip size polis görevini yapmış konuşma desem...... ve yıllar geçmesine ragmen o polislerden bir tanesini çıkartıp işte buna sebeb olan kişi bu denmese ne dersin......

Ne deli ne kör Ne sağır ne de sayrı Mutluyum kısacası Ve hiçbir şey istediğim yok Senden felek Ama yine de Ucuz olsun ekmek Ve pahalı olsun insan hayati.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    klinsmann
    klinsmann's avatar
    Erkek
    polisler fazlaca dinci taraftadır bu tartışılmaz bir gerçek ve hepsinin iliklerine kadar akp hükümetini benimsediğinden eminim. seve seve işçiyi copladılar. kimi mekanlarda işçiler haketti kimi mekanda polisler abarttı. bunların genel yorumunu yaparsak bir işçi olarak aldığım maaştan hiç memnun değilim asgari ücret zaten diğer ücretleri aşağı çekmekte ama pahalılığa bir çözüm bulamamaktadır. şimdi işler böyle olursa iyiden iyiye arjantin, meksika, brezilya gibi kanunsuz ve çok bozuk ülkelere  dönmemiz içten bile değildir.  ülkemizin insanına yaptığı bu ayıp sadece kurumlar üzerindeki yine o türk insanının yüzünden olmaktadır. artık türk türkü zkmekten zevk almaktadır. açgözlülük türk insanının gözünü bürümektedir. bu eylemler neden yapılıyor sanıyorsunuz o gün işçi bayramıydı ama gülüp eğlenecek işçi kalmadı. bir çok tanıdığım yurt dışına gidip ekmeğini oralarda aramaya başladı. yavaş yavaş çevremde diğer insanlarında aynı yola başvurduğunu görüyoruz. yurt dışına çıkanların sayısı iyice arttı. kısacası işçinin anasını ağlatıyorlar en son yapılan 15 ytl lik dalga geçme zammı bazı akpcileri nasıl memnun eder anlamadım ya hepsi gerçekten gözleri kör olmuşcasına kökten akpci yada insan değil. ayrıca burada bazılarının tuzu kuru herhalde. işçiyiz işçi ama sürünüyoruz. sizleri pembe hayallerden uyandırmak için semerinizi biraz sıkmak lazım herhalde. (lafım işçileri ezenlere ve ezenleride savunanlara onun dışında kimse alınmasın)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    Chingis bunu yazdı:
    redoz bunu yazdı:

Güzel demiş . Ama yanlış anlatmış bence . AKP Polis Teşkilatı'nı ele geçirmiş olacak ki ne kadar karşıtı varsa Ergenekon ayağına içeriye aldırıyor .

Fakat orduyla olası bir savaş veya muharebede , ordu böcek gibi ezer polisleri . 

2 dakkada iç savaş çıkardı :|

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

vay be su görüntülerden memnun olanlar var mi? hükümet kutlatmak istemedi bu olaylar cikti.. ammavelakin emniyete cok önceden emir verilmis. kim gelirse cakin..

hükümetin en boktan icraatlarindan biriydi su bir mayis..  devlete el kalkmaz cart curt diyen insanlara söylüyorum.. devlet baskadir hükümet baska.... polislerin burada hükümetin basbayayi kulu kölesi oldugunu cok bariz birsekilde farketmis bulunmaktayim.. olmayanlari zaten masum vatandasi kollayanlari görebilirsiniz... polis sadece emiri uygular.. ama pekte memnundular haa bu emirden bir cogu..   sözüm ona bu devletin o valisindan hicbirsey olmaz.. neyi kime karsi kollamaya calistigi gayet basit. yaptiklarini birde utanmadan gögsünü gere gere aciklama yapmalari müdürle valinin.. pess valla birde övünüyorlar neredeyse...

bu arada polis devletine hazir olun.. o kadar cok polis alimi varki ileride anlarsiniz.. hükümetin gücü polislerin coklugu ile belli olur..  alin iste.. rezil-i rüsvan bir devlet yönetimi izliyoruz.. hep kaos hep kaos.. afferib akp hükümetine.. yola devam.. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kahramanmi
    kahramanmi's avatar
    Erkek
    o dayak yiyenlerin çoğu üniversite öğrencileriydi adamlar o kadar okuyo (bi ara bende okudum) soora git işçiyiz haklıyız kazanacağız de sie ordan madem işçilii bu kadar çok seviyon okula gitmeyip sanaiye araba altına yatsaydın daha çok saygı görürdün dayakta yemezdin hakettmişler bence taksime çıkılmayacak demişlerse çıkma kardeşim yaassaaaq...

Bende Rüya Çok Sende Tabir Boldur Aslanım
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    JordanoR bunu yazdı:

hadi herşeyi geçtim parti binasını basmak noluyor ?

1 Mayıs gösterileri sırasında ÖDP binasını basan polis, güvenlik kamerasına yakalandı!

1 Mayıs gösterileri sırasında Tarlabaşı Bulvarı'nın arka sokaklarını kullanmak isteyen göstericileri kovaladığını söyleyen polis, göstericilerin ÖDP il binasına girdiğini iddia etmiş ve eylemcileri binadan çıkartmak için gaz bombası kullanmıştı.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) İl Başkanı Sinan Tutal'ın, "Plastik mermiyle ateş açtılar. Kapılar kapanınca gaz aşağı katlara da yayıldı. 11 kişi ağır nefes darlığı çekiyor. 18 kişi hastaneye kaldırıldı" dediği olayda, polisin il binası önünde birkaç kişiye plastik mermiyle ateş ettiğini iddia etmişti.

Olayla ilgili güvenlik kamerası kayıtları bugün geldi. Yukardaki görüntülere göre polis, yalnızca plastik mermi kullanmamış.

parti başkanı ufur uras ın norweçte medeniyetler buluşmasına davetliymiş.diyoki gelemeyeceğimi nasıl açıklayacağımı bilemedim. il binamızı bastılar dedim, dediler ki ne olmuş ki polis yakalar. e zaten binayı polis bastı ?( buna benzer konuşmuştu cümleler tam aklımda deil)

Taşkınlık yapan Halk gibi Malesef Taşkınlık yapan Poliste var, Bu Sorunun yanıtı tek budur, yapılabilecek bişey yoktur, Öncelikle Toplum olarak Vicdanımızın sesini dinlemeyi Örenmemiz gerekiyor. 

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morportakal
    morportakal's avatar
    Erkek
    mayrip bunu yazdı:

ben olmasam devlet bir hiçtir. benim sayemde ordalar.

taksimde sivil toplum örgütleri ya da diğer kurumlar istedikleri zaman etkinlik yapabiliyorsa işçiler de yapabilmelidir.ki 1977 unutmayız. unutulmayacak. bana orda jandarmaların haklı biçimde orda görevlerini yapıyor diyemezsiniz. savaşmı var istanbulda anasını satayım. korkak hükümet. lanet olsun emperyalizme. Allah bilir o askerlerin elbisesini polisler giymiştir.

istenilse bu olmaz mıydı. amç farklı amacı bilmiyorsunuz. orda işçiler emperyalistlere karşı kendilerini savundular.

orda onlar babalarının haklarını savundular ama zorbacı devlet yetkilileri faşistçe işçilere hertürlü baskıyı uyguladı.

Eğer herşeye yasak konularak devam edilirse nerde demokratik özgür hükümet kavramı ?

Yaşasın 1 mayıs.

ganimet was awoken :D

bu arada 1 mayısa ithafen şu linki yolluyorum buradan tüm polislere : http://wiresandsnakes.blogspot.com/2008/04/her-polis-it-srs-gibi-gezip-jop-eken-hi.html

bassinyourface
Toplam Hit: 13672 Toplam Mesaj: 81