folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Geforce Now : Türkiye'de

Geforce Now : Türkiye'de

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    banneduser bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Microsoft da olsa nvidia da olsa bok softta olsa kardeşim ben bu oyunu satın aldıysam yok ben destek çekiyorum şurdan bi para ateşle muhabbeti olamaz firnalara bu seçenek bırakılmamalı.

hocam eğer dediğini anladıysam, firmalar donanım satıyor. Ki bunu uzaktan masaüstü adı altında; azure den, amazondan,  googledan vesaire de ekran kartı donanımları, compute seviyesi yüksek işlemcili donanımları kiralıyorsun ve saat başına para ödüyorsun. Bundan dolayı da temizliğiydi, elektriğiydi falan gibi harcamalar/uğraşmalar yapmıyorsun. Tabi ki firmalar bunun ücretini isteyecek. Oyun için özelleştirdikleri için fiyatların uzaktan masaüstülere göre uygun olması zaten mantıklı olan.   

hayır hizmeti satana bişi demiyorum o tabiki parasını alacak , ben zaten parasını ödeyip satın aldığım oyunun desteğini nvidia gibi platformlardan çekenlere sövüyorum.

parasını ödemişim oyunu satın almışım ister uzak masa üstü ile oynarım ister nvidia ile sonuçta hepsi windows versiyonu.

adam geliyo diyor benim oyunum orda çalışmasın burda çalışmasın.

kardeşim parasını verip satın aldıysam o artık benim malımdır istediğim yerde oynarım.

Bu konuda haklısın hocam, oyun fiyatlarını düşüreceklerse amenna ama aynı fiyatı koyacaklarsa büyük sıkıntı. Oyun dağıtımcısı firmalara çok büyük güç veriliyor.

ride or die..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

oyunları satın almıyorsunuz. steamden aldığınız oyunlar kiralanıyor size.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

bazı oyun firmalarının desteklerini çekmelerinin sebebi 5 sene sonra bulut oyun gelişirse o çağın oyunlarını tasarlamanın çok zor olacağından kaynaklanıyor. 

Bethesda piçini ele alalım. 

Bu adamlar grafik kartı, hafıza, işlemci sıkıntısı olmayan bir ortamda 7 sene sonra Fallout 5 çıkartacak olsunlar. 

Harita ne kadar büyük olacak ? Sınır yok ki bulut veri, yarım küre kadar büyük olsun arkadaş, gezer gezer dururum. Her objeyle de iletişimim olsun. Bir sürü insan, bir sürü imkan olsun. 

Yer mi böyle oyun geliştirmek şuan topu topu 100 gb veriyle iş yaparken ? Tabi çeker oyununu bethesda. Şimdi bile bugsız oyun yapamıyorlar. O zaman nasıl başa çıkacaklar. Bence işin arkasında ki olay bu. 

Hem VR geliyor gümbür gümbür, hem Bulut oyun, hem de Agumented reality/LIDAR.

Bu üçü birleşince bir oyun firması sahibi olduğunuzu düşünün. Ürkersiniz tabi. Bunların hepsi apple İglass gibi bir gözlüğe girebilecek şeyler. 5g, bulut veri, vr, agumented reality. 

Yoksa parasını aldığım oyunu neden oynayamayayım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

Emin misin hocam? 2. mesajımda olayı açıkladım ben. Oyun kiralama hizmeti yok diye biliyorum.

HACKEROKAN!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek
    GuArDiAn55 bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

Emin misin hocam? 2. mesajımda olayı açıkladım ben. Oyun kiralama hizmeti yok diye biliyorum.

Daha önce steamde oyunu almışsanız ve geforce now destekliyorsa oynayabiliyorsunuz. kendi steam ya da epic games hesabınızla giriş yapıyorsunuz oradaki oyunları oynuyorsunuz. oyun kütüphanenizde mevcut değilse alıp o şekilde oynayabiliyorsunuz.

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Nasıl kanser sahibi olunur resmen bu. 

oyun yelpazesi güzel ama sahip olmak gerekiyor galiba.

Çok sıkılıyom
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    csfrt bunu yazdı
    GuArDiAn55 bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

Daha önce steamde oyunu almışsanız ve geforce now destekliyorsa oynayabiliyorsunuz. kendi steam ya da epic games hesabınızla giriş yapıyorsunuz oradaki oyunları oynuyorsunuz. oyun kütüphanenizde mevcut değilse alıp o şekilde oynayabiliyorsunuz.

oradaki kiralama yı anlamadınız.

steam ve itunes hesaplarınız ile satın aldığınız dijital ürünler ömrümüz boyunca bize kiralık fiziki oyunlar gibi değil. ordaki buy aslında life time rent

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı

karantina dönemi withcer 3 bitirdim now üzerinden çok keyif ala ala ultranın ultrasında 100mbit netle kesintisiz çözünürlük düşmeden oynamıştım. ama online oyunlarda 1-2 ms bile gecikme yapsa sinir bozucu bir durum. o yüzden single oyunlar için bence biçilmiş kaftan

nvidia ile stadia şöyle bir açıklama yapmıştı.

geleceğin multiplayer oyunlarıda bu platformda , sunucular çok güçlü olduğu için bi 250 vs 250 kişilik oyunlar oynanabilir deniyordu tabi bu tarz oyunların sunucusuda nvidia da yada stadia da barınması lazım

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    banneduser bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    banneduser bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Microsoft da olsa nvidia da olsa bok softta olsa kardeşim ben bu oyunu satın aldıysam yok ben destek çekiyorum şurdan bi para ateşle muhabbeti olamaz firnalara bu seçenek bırakılmamalı.

hocam eğer dediğini anladıysam, firmalar donanım satıyor. Ki bunu uzaktan masaüstü adı altında; azure den, amazondan,  googledan vesaire de ekran kartı donanımları, compute seviyesi yüksek işlemcili donanımları kiralıyorsun ve saat başına para ödüyorsun. Bundan dolayı da temizliğiydi, elektriğiydi falan gibi harcamalar/uğraşmalar yapmıyorsun. Tabi ki firmalar bunun ücretini isteyecek. Oyun için özelleştirdikleri için fiyatların uzaktan masaüstülere göre uygun olması zaten mantıklı olan.   

hayır hizmeti satana bişi demiyorum o tabiki parasını alacak , ben zaten parasını ödeyip satın aldığım oyunun desteğini nvidia gibi platformlardan çekenlere sövüyorum.

parasını ödemişim oyunu satın almışım ister uzak masa üstü ile oynarım ister nvidia ile sonuçta hepsi windows versiyonu.

adam geliyo diyor benim oyunum orda çalışmasın burda çalışmasın.

kardeşim parasını verip satın aldıysam o artık benim malımdır istediğim yerde oynarım.

Bu konuda haklısın hocam, oyun fiyatlarını düşüreceklerse amenna ama aynı fiyatı koyacaklarsa büyük sıkıntı. Oyun dağıtımcısı firmalara çok büyük güç veriliyor.

bunların ben anasını avradını şey edeyim

aq herkes bugisoft diye ubisoftu kötüler ama adamlar alın ne isterseniz diğer platformlarda da oynayabilirsiniz diyor 

beleşten ubiden belki iyi belki leş 15 free oyun almışım çatır çatır açıp oynayabiliyorum. sadece rainbowsix siege almıştm parasıylan

umarım orta yolu bulurlarda garibanın yüzünü güldürürler :W

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Umarım Türkiye ayağında masaüstüne ulaşabiliriz. Ben geçen seneden beri kullanıyorum. Bir kaç ince ayar ile masaüstüne ulaşıp yüksek internet hızında Windows bilgisayar olarak kullanabiliyordum. Hatta Geforce Now desteği olmayan bir kaç oyunu kurup açmış rahatça oynamıştım. Yetmemiş Türkçe yama bile kurmuştum. Sonra ne mi oldu ? Ruslar ve Türkler bokunu çıkarıp mining yapmaya başladı bu açıktan. Bazıları yetmedi aynı makinenin içinde tekrar Geforce Now açarak oradan devam etti. En son bu açık bir çalışıyor bir çalışmıyordu.

https://www.tahribat.com/forum/nvidia-geforce-nowi-windows-vds-olarak-kullanmak-247765

Bu arada daha önce oynamayanlar öyle aşırı efsane bir deneyim beklemesin. Bilgisayarda oynuyormuş gibi aşırı keskin değil görüntü. İnternet hızıyla alakası yok. Anlatmaklada olmaz gerçi deneyimlemeniz lazım. Özellikle kırmızı renklerin etrafında piksellenme bariz görülüyor.

Bu arada Nvidia, servis büyüsün diye hiç bir girişimde bulunmadı 1 senedir. Adamlar kendi halinde koyvermiş. Sikimle taşağım modunda.

mkyb tarafından 18/Şub/21 14:26 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 19463 Toplam Mesaj: 109
geforce now gfn gameplus game+