folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Geleceğin Programlama Dili

Geleceğin Programlama Dili

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

nedir . yani c dili bundan 100 sene sonrasında bile gine bu yoğunlukta kullanılabilir mi? işletim sistemlerin altyapısı hala c/  c++ mı olacak.

merak ediyorum sadece . sizin görüşünüz nedir bu konuda . ve ayrıca başlığı yanıtlamak gerekirse ,sizce nedir cevap.

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

İnşallah bazı arkadaşlar çıkıp,

C öldü la...

Tarzı açıklamadan uzak boş yazılar yazmaz. Bende merak ediyorum bilgili arkadaşların görüşünü.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

100 sene sonra bu dillerin hiçbiri tabikide olmayacak.Hesaplama yapılacaksa en fazla zaten 9-10 sene sonrasına göre yapılabilir.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Normal bir insan için bile 100 sene çok uzunken, bilgisayar sektörü için 100 sene birkaç tane çağ atlamaktır.
    O zamanları büyük olasılıkla göremeyecek biri olsamda doğru tahmin yapacak Nostradamus'un elini öperim.

Geleceği bilmem de şimdilik python bayağı zevkli geldi. :D

vatandaşa kafam girsin!..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek

Bende Java'nın durumunu merak ediyorum.

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    128Kbps
    128Kbps's avatar
    Erkek

onu bunu bilmem ama dos komutları hiç bi yere gitmez. bundan 100 sene sonra da olur. he bak alternatifleri çıkabilir ama hiç biri ile kıyaslanamaz. 

hepimizi gömer valla :D

ÇIKIKTIR O KIRIK OLSA YERİNDE DURUMAZSIN..

https://t.me/pump_upp
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    DevilRullz bunu yazdı

Bende Java'nın durumunu merak ediyorum.

sanırım içinde her boku barındıran karma karışık bir şey olacak :F

şuan bile zilyon tane teknolojisi var. Hangi birisine yöneleceğini şaşırıyor insan.

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Keyr00t
    Keyr00t's avatar
    Erkek

programlama dillerinin köklü bir değişim geçireceğini düşünmüyorum. Yani ne olabilirki bugün çok üst düzey bir teknolojide olsa onu kontrol edecek bir araca ihtiyacımız var buda programlama yöntemiyle olur.

Ha çok daha gleişir belki kodla muhattap olmayız artık hazır kalıplarla gideriz belki o işler geliştikçe ama son tahlilde yöntem yine programlama olur

Aynı gerçek dil gibi işte bin yıl öncede türkçe türkçeydi iletişim için dili kullanırdık eklendi çıkarıldı gelişti büyüdü ama yöntem aynıdır. Programlama dilleri içinde aynı sürecin olacağı düşüncesindeyim. Geleceğin dili dersen javascript derim

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

java ezer geçer / birkere yaz her yerde kullan mantığına sahip hala eksikleri olsada güçlü bir dil. 

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek
    GoldenBoy bunu yazdı

java ezer geçer / birkere yaz her yerde kullan mantığına sahip hala eksikleri olsada güçlü bir dil.

Qt(cpp) cok daha guclu ve performans olarak kat kat ustunde ayrica vm uzerinden de calismiyor dogal
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slim_38
    slim_38's avatar
    Erkek

Geleceğin programlama dili olur mu bilemem de bence Java nın yeri yine sağlam olacak

Münferidin münasıbı mükafatından mütefekkir olandır
Toplam Hit: 6566 Toplam Mesaj: 46