folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Geleceğin Programlama Dili

Geleceğin Programlama Dili

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fox89hakan
    fox89hakan's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı

IBM şu anda yapay bir zeka geliştiriyordu, orda da kendi ürettikleri bir programlama dili kullanıyorlar. Bulamadım makale fln dur.

http://www.research.ibm.com/cognitive-computing/index.shtml

Buldum  SyNAPSE :D

o dılı gelıstırmek zorundalar yapay zeka mantık olarak bır öncekı yada bır sonrakı jenrosayon ve kodlamanın tamamı ıle degısmesı ıle mumkun olan bısey. eger bugun c# yada c++ la yaptıgın bı robot başka bır programcı kurcalarken kendıne göre gelıstırmesını ve senın amacladıgın seyı degıstırmesın ıstıyosan bu şart temelınde yıne assembly yada c türevlerı olucak cunku suankı teknolojıde donanımı anlamanın ve ıslevını yaptırmak ıcın başka yol yok..

Yapay zekayı bu konudan uzak tutun bence... Herkez kendı ölumsuzlugunu böyle elde etmeye calısacak. Gerk IBM gerek MS gerek dıgerlerı...

fox89hakan tarafından 28/Eyl/13 23:40 tarihinde düzenlenmiştir

Döndürün dunyayı inmek istiyenler var
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

Sadece objective-c nin gelişimine ve şu anki popülerliğine bakarak geleceğin dilini bilemeyeceğimizi anlarız zaten :)

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

La biz yarın hangi dil daha çok kullanılacak bunu bilemezken sen gelmiş 100 yıl diyosun :D Türkiyede bi ara php çılgınlığı varken sağolsun Microzort geldi yardım edim abi falan dedi. Sağolsun tğm devlet okulları artık java değil php değil .net tabanlı dilleri öğretiyor. Yani senin asıl sorman gereken Microzort 100 yıl sonra hangi dile destek verecek şeklinde olursa daha mantıklı olur. Yada o dönemlerde tekel olan hangi bilişim firması varsa. Kimin parası daha çoksa o dili öğrenirsin hocam ;) Artık phpye rağbet azaldı. Hem wp ve türevi hazır yazılımların artık herboka yarar hale gelmesi ve baştan sona bir yazılıma gerek bırakmaması. Hemde "mikro yumuşak" sağolsun yavaştan özgür yazılımın önü kesiliyor.

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

gelecekte " JAL" akacak aga demedi demeyin

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RDxMaster
    RDxMaster's avatar
    Erkek

makine dili 0-1

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

0-1 elektirk kesme verme durumunu , mhz olarak mutlak boyuta doğru hızlı olduğu temelinden bir daha düşünün bakalım. sls de sonsuza doğru giden 100000......... şekilnde

Temel adalettir .
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

5 sene sonrası tamamen belirsizken 100 seneden bahsetmek fazla uçuk olur. programlama dilleri donanıma bağlı şeyler, yarın çıkıp da biri organik bilgisayar yaptım şimdikilerden çok daha iyi derse (ki bence oldukça mümkün) programlama dillerinin yapıları çalışma şekilleri çok değişir.

ama low level diller hiçbir zaman ölmez bence, bugün c var yarın c olmazsa c ayarında başka bir dil olur. donanım değişmezse genel yapılar da aynı kalır çünkü döngü yapılarından tut threading olaylarına kadar hiçbir olay rasgele gelmiş birşey değil, hem matematik dayanakları var hem de donanımın çalışma şekillerine göre şekillendirilmiş her şey.

kısa vadede ise bence fonksiyonel diller çok yaygınlaşacak. javascript'in geleceği zaten çok parlak bunun yanında scala, go gibi dillerin de popülerliği artacak gibi duruyor. python ruby gibi dillerin çok değişim göstereceğini düşünmüyorum çünkü zaten belli bir kesime hitap ediyorlar, kullanan kullanıyor.

. . .. . ... .
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek

geleceğin programlama dili şu olur diyemem ama multi platform olan bir dil misal java gibi olan dil geleceğin dili olur bence. düşünsene bi uygulama yazıyorsun tabletlerde akıllı telefonlarda bilgisayarlarda çalışıyor bir yazılımcı olarak böyle bir dili öğrenip tüm platformlara hızlı ve güzel yazılımlar çıkarmak isterim

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    xojo türü multiplatform diler çoşacaktır diye düşünüyorum. Son kullanıcı için windows seçeneğinin tek olduğu zamanlar geçti. Java nın başlattığı süreci geliştirerek devam ettiriyor. Senelerdir kullanırım. Eski adı realbasic dir. Eksikleri olsada epey ilerledi.
    Delphi de bu kervana katılmaya çalışıyor. Son sürümlerinde windows dışında mac ve linux desteğide eklemeye epey uğraşıyorlar. özellikle el değiştirdikten sonra bu konuya ağırlık verdiler. Seneler önce kylix isminde linux için delphi çıkarmış ama istenileni yakalamayı başaramamışlardı.
    Platform bağımsız yazılım geliştirme, platform'a göre özel kod ekleyebilme, web desteği, çok kullanıcılık.... Bunlar kimdeyse ağa o olacaktır diye düşünüyorum.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek
    interfector bunu yazdı

La biz yarın hangi dil daha çok kullanılacak bunu bilemezken sen gelmiş 100 yıl diyosun :D Türkiyede bi ara php çılgınlığı varken sağolsun Microzort geldi yardım edim abi falan dedi. Sağolsun tğm devlet okulları artık java değil php değil .net tabanlı dilleri öğretiyor. Yani senin asıl sorman gereken Microzort 100 yıl sonra hangi dile destek verecek şeklinde olursa daha mantıklı olur. Yada o dönemlerde tekel olan hangi bilişim firması varsa. Kimin parası daha çoksa o dili öğrenirsin hocam ;) Artık phpye rağbet azaldı. Hem wp ve türevi hazır yazılımların artık herboka yarar hale gelmesi ve baştan sona bir yazılıma gerek bırakmaması. Hemde "mikro yumuşak" sağolsun yavaştan özgür yazılımın önü kesiliyor.

Sen hiç kaval çaldın mı?
Toplam Hit: 6568 Toplam Mesaj: 46