Genel Sağlık Sigortası - (Gss) V2

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    LhaNeT bunu yazdı
    shivo bunu yazdı
    LhaNeT bunu yazdı

shivo Hocam borcun olduğu halde bu durum sistemde uzun bir süre hiç görünmüyor ama görünmeyen o borç arkada faizi ile işliyor ve gün geliyor borç miktarı sisteme düşüyor ve sistemi (e-devleti) kontrol eden kişi "ayy o da ne, ben şok"  diyor :)

:)) o yüzden bakıyordum arada hocam. şimdi ne yapmak gerek işkurla falan konuşsam şu durumda bana borç mu çıkarırlar yoksa hiç ellemesem daha mı iyi acaba

Önceki mesajlarda cimer e yazarak borcu sildirenlerin olduğu söyleniyor ve eğer bu şekilde oluyorsa güzel bir yol ama bu olayın haricinde hiç bir çıkış yok ya sigortalı işe başlayıp devam edersin ve ilerde çıkan borcu ödeyip kurtulursun ve sigortan devam ettiği sürece borç falan çıkmaz yada hiç birşey yapmayıp beklersin af falan gelir ve bu şekilde borç silinir :S 

Adam çükünün resmini çekip nah alırsınız demek ile ne kadar haksızmış, bilemiyorum..

Cimerden sildirmek isteyenlere ek bilgiler: kredi kartınızın olmaması veya varsa da kullanmamanız gerekiyor, hesabınızda para olmaması gerekiyor, kartlı veya para kartlı para gönderme, mal veya hizmet alma yapmamanız gerekiyor. Yüksek faturalı gsm hattınız olmamalı. Son altı ay içinde adınıza faturalanmış mal olmamalı. Yani gerçekten senin ödeyemiyor olman ailenin de ödeyemiyor olması gerekiyor. Bunun yanında ısrarcı olmanız yönlendirdikleri yerlere gitmeniz gerekebilir sabırla üstünde durun. Sonuç borç sayfasından şu şekle dönecek.

Hesabıma para gelip gidiyor ama 4 tane icra dosyam var etkisi olur mu :D

-
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    LhaNeT bunu yazdı
    shivo bunu yazdı
    LhaNeT bunu yazdı

shivo Hocam borcun olduğu halde bu durum sistemde uzun bir süre hiç görünmüyor ama görünmeyen o borç arkada faizi ile işliyor ve gün geliyor borç miktarı sisteme düşüyor ve sistemi (e-devleti) kontrol eden kişi "ayy o da ne, ben şok"  diyor :)

:)) o yüzden bakıyordum arada hocam. şimdi ne yapmak gerek işkurla falan konuşsam şu durumda bana borç mu çıkarırlar yoksa hiç ellemesem daha mı iyi acaba

Önceki mesajlarda cimer e yazarak borcu sildirenlerin olduğu söyleniyor ve eğer bu şekilde oluyorsa güzel bir yol ama bu olayın haricinde hiç bir çıkış yok ya sigortalı işe başlayıp devam edersin ve ilerde çıkan borcu ödeyip kurtulursun ve sigortan devam ettiği sürece borç falan çıkmaz yada hiç birşey yapmayıp beklersin af falan gelir ve bu şekilde borç silinir :S 

Adam çükünün resmini çekip nah alırsınız demek ile ne kadar haksızmış, bilemiyorum..

Cimerden sildirmek isteyenlere ek bilgiler: kredi kartınızın olmaması veya varsa da kullanmamanız gerekiyor, hesabınızda para olmaması gerekiyor, kartlı veya para kartlı para gönderme, mal veya hizmet alma yapmamanız gerekiyor. Yüksek faturalı gsm hattınız olmamalı. Son altı ay içinde adınıza faturalanmış mal olmamalı. Yani gerçekten senin ödeyemiyor olman ailenin de ödeyemiyor olması gerekiyor. Bunun yanında ısrarcı olmanız yönlendirdikleri yerlere gitmeniz gerekebilir sabırla üstünde durun. Sonuç borç sayfasından şu şekle dönecek.

Helal olsun retret reyiz bildiğin amme hizmeti veriyon.Ben gonderdim cimer e bakalım ne olacak 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

Sildirmek isteyen sildirebilir, var madem boyle bir hizmet gidin ugrasin fakat bu sigorta olmayan, sacma sapan seyin tumden kaldirilmasi lazim. Bunu sildirenin de aklindan bunu cikartmamasi lazim. Hele faiz oyle bir isliyor ki tum bu olan biten seylerin uzerine katlanilabilir degil. 

Ogrenci kredi borclarini silmek icin kanun teklifi verildi. Dusunun yani adam parayi almis catir catir yemis. Onu bile silmeye kalkmislar. Sana bana gelince ouuuv sen alisveris yapmissin, get outt! 

Vallaha gulunmeyecek gibi degil (((: 

Konuda gecen borc silme gerekcelerine bakilirsa neden oransal olarak Dogu ve Guneydogu illerinde gss prim borcu devlet tarafindan odenenlerin sayisinin diger illeri ezici bir ustunlukle gectigi daha iyi anlasiliyor. Banka yoluyla alisveris yapmayan bir aga cocugu olursan, dugununde bir suru altin takilir ama hic resmi harcaman olmadigi icin gss primini devlet oder. Zaten odemese de sen 500 kisiyle hastaneyi basarak tedavi oldugun icin kimse sana borc morc soramaz ((:

Edit: https://eksisozluk.com/1-ocak-2020-gss-borcu-olanlarin-tedavi-olamamasi--6305057?a=popular

https://www.haberturk.com/prim-borcu-olanlar-1-ocak-tan-itibaren-saglik-hizmeti-alamayacak-2545258-ekonomi

https://www.hurriyet.com.tr/galeri-bag-kur-borclulari-son-6-gune-dikkat-41406077/6

Artik ozel hastaneler de bakmayacakmis diyorlar. Bunlari bas bas bagirmayan muhalefeti neden elestirdigim heralde anlasilmistir. 

Hasta sistemsel olarak bakilamadiginda doktor ile karsi karsi kalacak. Istanbul Tabipler Odasi o andavallara ragmen vatandasin yaninda olmus.

https://www.istabip.org.tr/5434-genel-saglik-sizlik-sigortasindan-vazgecilmelidir.html

tarzan tarafından 02/Oca/20 09:39 tarihinde düzenlenmiştir

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

Biz şimdi borcumuz var diye paramızladamı muayne olamayacaz ?

-
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

5 milyon kişinin sağlık sigortası bitti!

Genel Sağlık Sigortası (GSS) borcu olan 5 milyon vatandaş 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle sigortalı şekilde sağlık hizmetlerinden faydalanamayacak. GSS borcunuz olup olmadığını e-devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz.

https://i.sozcu.com.tr/wp-content/uploads/2020/01/02/iecrop/hastane-aa_16_9_1577947326.jpg

Daha önce Genel Sağlık Sigortası borcu olan 6 milyonu aşkın vatandaşın bir bölümü borçlarını yapılandırmıştı. Borcunu yapılandırmayan yaklaşık 5 milyon vatandaş ise 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren devlet hastanelerinden sigortayla sağlık hizmeti alamayacak.

DEVAMI VE KAYNAK:  https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonomi/borclu-5-milyon-kisi-saglik-hizmeti-alamayacak-5543584/

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    tarzan bunu yazdı

Sildirmek isteyen sildirebilir, var madem boyle bir hizmet gidin ugrasin fakat bu sigorta olmayan, sacma sapan seyin tumden kaldirilmasi lazim. Bunu sildirenin de aklindan bunu cikartmamasi lazim. Hele faiz oyle bir isliyor ki tum bu olan biten seylerin uzerine katlanilabilir degil. 

Ogrenci kredi borclarini silmek icin kanun teklifi verildi. Dusunun yani adam parayi almis catir catir yemis. Onu bile silmeye kalkmislar. Sana bana gelince ouuuv sen alisveris yapmissin, get outt! 

Vallaha gulunmeyecek gibi degil (((: 

Konuda gecen borc silme gerekcelerine bakilirsa neden oransal olarak Dogu ve Guneydogu illerinde gss prim borcu devlet tarafindan odenenlerin sayisinin diger illeri ezici bir ustunlukle gectigi daha iyi anlasiliyor. Banka yoluyla alisveris yapmayan bir aga cocugu olursan, dugununde bir suru altin takilir ama hic resmi harcaman olmadigi icin gss primini devlet oder. Zaten odemese de sen 500 kisiyle hastaneyi basarak tedavi oldugun icin kimse sana borc morc soramaz ((:

Edit: https://eksisozluk.com/1-ocak-2020-gss-borcu-olanlarin-tedavi-olamamasi--6305057?a=popular

https://www.haberturk.com/prim-borcu-olanlar-1-ocak-tan-itibaren-saglik-hizmeti-alamayacak-2545258-ekonomi

https://www.hurriyet.com.tr/galeri-bag-kur-borclulari-son-6-gune-dikkat-41406077/6

Artik ozel hastaneler de bakmayacakmis diyorlar. Bunlari bas bas bagirmayan muhalefeti neden elestirdigim heralde anlasilmistir. 

Hasta sistemsel olarak bakilamadiginda doktor ile karsi karsi kalacak. Istanbul Tabipler Odasi o andavallara ragmen vatandasin yaninda olmus.

https://www.istabip.org.tr/5434-genel-saglik-sizlik-sigortasindan-vazgecilmelidir.html

He bu arada sistemden çıkınca parasız hiç bakmıyorlar. Diş muayenesi 60 çekimi 100 tl örneğin...

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Kamu İktisadi Teşebbüsleri’nin zararı yüzde 91 artarak 11 milyar TL'ye çıktı

en cok tcdd zarar etmiş  sonra botaş  sonra eüaş 

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Atlas bunu yazdı

Biz şimdi borcumuz var diye paramızladamı muayne olamayacaz ?

Paranla olursun her muayene 60 tl civarı, film çekimi de... dişe 60 gövdeye 100 ve artarak yükseliyor, iyi tarafından bak özelden ucuz.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

bakarsa ekime bakmazsa .

ReyiZ tarafından 02/Oca/20 13:49 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

Bağkur borcu olana özel de mi bakmayacak? Yok anasının amıymış? 

Ya parayı ver ya da geber mi diyorsunuz yani?

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz