Genel Sağlık Sigortası - (Gss) V2

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

YUCE TURK MILLETI'nin degerli evlatlari, merhabalar!

Malumunuz belediye secimleri zamaninda genel saglik sigortasi borcu olanlarin 31.12.2019 tarihine kadar devlet hastanelerinde muayene olma hakki verilmisti. Bu borc hakkinda en son mart ayi itibari ile konu acmisiz. Uye arkadaslarimizin durumlarini kolacan etmisiz.

Bu konuyuda gundem konusu gibi surekli tekrarlayacagim. Ta ki birileri bu haksizliga dur diyene kadar.

Mart ayi itibari ile 3380 civari gorunen borc suan da 6100 lira civarinda sistemde gorunmektedir. Goruldugu uzere Hard Core faiz bindiriyorlar

Sayimizda rakamlara bakilirsa 5 milyon kisi civarinda. Yani 5 milyon kisi magdur.

Gss primi devlet tarafindan odenen insanlarin oldugunu biliyoruz. Bu sayinin 9 milyon kisi oldugu soyleniyor. Bir dusunun bakalim, ben bu isin icinden bir turlu cikamiyorum. Diger konu da bunun birde ulke geneline dagilim haritasi vardi. Illere bakarsaniz ne demek istedigimi daha iyi anlayacaksiniz. 

Mart ayindan bu yana vaad edilen ucretsiz muayeneyi elin yedi yabancisinin elini kolunu sallayarak 5 kr odemeden aldigi hizmeti, sistemde istisnai hasta olarak girilmek suretiyle 6tl pesin katilim payi odeyerek (odemeden hicbir islem yapmiyorlar) almak zorunda kaldim.

Bu jest midir? Turk milletine reva midir? Catir catir yenilen ogrenim kredilerini silme teklifi veren muhalif partiler, bu haksiz ustune ustluk son olarak Davutoglu denilen adamin duzenlemesi ile silinemez hale getirdigi ve  komple basimiza bela ettigi bu seyi dillendirmemek nedendir?

Unutmadan bazi belediye baskanlari gss primlerini biz odeyecegiz diye aklimda kalmis. Var mi gss primi belediye tarafindan odenenler? Yoksa bu vaatlerde mi unutuldu? ((: 

Konuda sovmeden derdinizi anlatin, gundemde tutun. Desteklediginiz siyasilere gondermekte ozgursunuz. (Ben kendilerini yildirdigim icin beni sevmiyorlar ((: )

Uyari  : Konu gizli degildir. Bu bizlerin utanmasi gereken birsey degil.

Uyari 2 : Konu siyaset konusu degildir. Muhalefeti de isin icine katmamda ki tek neden mis gibi maaslarini almalari ve vatandasa elimizden birsey gelmiyor demeleridir. Geriye kalan kontrolu modlar zaten yapacaktir.

$gssPrimBorcu = array("Mart ayinda ki konu" =>"https://www.tahribat.com/forum/genel-saglik-sigortasi--gss--240448",

"E-devlet gss prim borcu sorgulama url\'i"=>"https://www.turkiye.gov.tr/sgk-gss-borc-dokumu ");

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    systemd
    systemd's avatar
    Erkek

Seçim zamanı yaklaşınca ağızlardan köpükler saça saça: faizini siliyoruz/ tamamını affediyoruz gibi bir gösteriyle büyük iyilikler benim vatandaşımdan eksik edilmez; merak etmeyin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Benimde 2.194 TL olmuş. 

Birine 1 TL borcum olsa yerimde duramam, başımı yastığa koyup yatamam. Öyle takıntılı biriyim. Fakat bu hiç aklıma da gelmiyor umrumda da olmuyor şahsen.

Önceki konuda da ödemeyi düşünmediğimi yazmıştım , hala aynı kanaatteyim. Elin suri si ücretsiz muayene oluyor, ücretsiz ilaç alıyorsa bana da aynı hizmeti sağlasınlar bir zahmet.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Hala çok şaşkınım

GSS borcu olanlara = elektrik abeneliği ,doğalgaz aboneliği ,su aboneliği , araba alım satımı, yurt dışına çıkış izni  yada ekmek alma izni neden veriyorlar .

khk ile acilen yasaklanmalı .

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

@systemd Valla kardesim catir catir sildiler. Ilk mesajda Davutoglu kisminda belirttim. Hic gelir testi yaptirmayan adamlarin borclari bu sahis zamaninda komple silinip, kanuna bir daha silinmeyecek seklinde eklendi. Zaten duyurmamda ki amac biraz da bundan. Silinsin, birileri konussun, kendi kendine de olsa konussun, verilen saglik hizmeti kesilmeden devam etsin diye.

@coder2 Bizler bunu iletisimin bu kadar kolay oldugu cagda konusup, dile getirmezsek kimsenin umrunda olmayiz. Odemiyorum dedigimizde odememis olmuyoruz, ee diger toplumlarda ki sokaga cikma kulturu bizde zaten yok. Bu nedenle en kotusunu dusunmek lazim. Ornegin paran oluyor ozel hastaneye gidiyorsun, acil bir durumda seni devlet hastanesine sevk edecekler bu borcdan dolayi sana hastane kayit acamayacak. Olaya bu acidan bakmakli, herkes ulasabildigine ulasmali, konusabildigine konusmali. 

yav @samaccc bi dur Allah'ini seversen, zaten ortalik karisik (((:

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tranceport
    tranceport's avatar
    Erkek
    Borç Bilgileriniz
    Borç Tutarı
    5.121,89 TL
    Tahsil Edilen Borç Tutarı
    0,00 TL
    Kalan Borç Tutarı
    5.121,89 TL
    Tahsilinden Vazgeçilen Tutar (Geçici 69'uncu Md.)
    204,84 TL

geçen özel hastaneye gittim 300 tl ödedim, hiçbir şekilde sigortam yok diye

resmen haraç kesiyorlar.bedava diye devlete gidiyoruz eczaneden ilaç alırken gene para ödüyoruz hem ilaç hem muayne parası bir de gss yazıyor.

Atatürkçülük ölmez bir hedef, yükselen bir şereftir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

benim borcumu silmediler ben ödedim çok değildi. 
    Lakin bu sistem komple saçmalık. Umarım silerler ve sistemi kaldırırlar.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

@tranceport kulubumuze hos geldin ((: Ben gittim de ne oldu? Bu gune kadar gitmedigim icin disler kendinden gecmis. Tedavim yarim kaldi. Hele bi cene cerrahi muayenesi oldum tam olay. Adam sikayetim olan 20lik disimi gormuyor, filme de bakmadigindan orada azi disi var diyor. Sonradan ben goruyorum filmde aha bu gomulu dis iste diyorum. Tekrar randevu verse diger tedaviler aksayacak diye randevu aldirmadim. Hala sorunlu disler agzimda. Sanki gidin ozelde yapin ne yaparsaniz gibi bir uygulama bu gss. Bazi insanlar bunu bagkur gibi bir sosyal guvence saniyorlar. Onlara laf anlatana kadar imanim ayri gevriyor.

@Yigit ah be kardesim bizi kumpaslara getirdiler, hic gelir testi yapmayan adamlari sildiler. Sonra uzerine Mart civarindan beri degisik bir cesit faiz bindirdiler. Is guc bulamadigimizdan iyice demir attik ortada. Ne karaya cikabiliyoruz, ne suya atlayip geri donebiliyoruz. Bizde sasirdik ne halt edecegimizi. Ama senin adina sevindim. 

Bu oyle birsey ki yokmus gibi gorunup gorunup cat diye karsina cikiyor :|

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    systemd
    systemd's avatar
    Erkek
    tarzan bunu yazdı

@systemd Valla kardesim catir catir sildiler. Ilk mesajda Davutoglu kisminda belirttim. Hic gelir testi yaptirmayan adamlarin borclari bu sahis zamaninda komple silinip, kanuna bir daha silinmeyecek seklinde eklendi. Zaten duyurmamda ki amac biraz da bundan. Silinsin, birileri konussun, kendi kendine de olsa konussun, verilen saglik hizmeti kesilmeden devam etsin diye.

Kanunlara öyle şeyler pek eklenmiyor, slogan o. Sonra eklense nolur, af-kanunu çıktığı an o kısmın hükmü kalkar. Türkiye'de 50 belki 100 senelik gelenektir, haksız borçlandırılmışların seçimüstü affedilmesi :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    istnbullu
    istnbullu's avatar
    Erkek

Ben öğrenciyim ama benimde borcum var. 25 yaşı geçene kadar bir sıkıntı olmuyor diye biliyorum.Ama e devlette gözüküyor.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    istnbullu bunu yazdı

Ben öğrenciyim ama benimde borcum var. 25 yaşı geçene kadar bir sıkıntı olmuyor diye biliyorum.Ama e devlette gözüküyor.

sigorta binasına git.

öğrencliğini ispatla 

silsinler

YAŞ sınırı kaç bilmiyorum

edit . diyelim yaş sınırı25    sen 26 yaşındasın . sana 2 yıl takmışlar o 1 yılı silip kalan bir yılı kitliyorlar . 

samaccc tarafından 30/Ara/19 22:31 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim