Genel Sağlık Sigortası ( GSS )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

YUCE TURK MILLETI'nin degerli evlatlari, merhabalar!

Hicbir platformda ne hikmetse gundem olmayan borc. Oyleki belediye secimiyle rejim degisikligi bile konusulurken bu konuda her parti salaga yatiyor. Anladigim kadariyla diger partilerinde ekonomi kurmaylari boyle bir gelire sicak bakiyor. En son acilan konu 31.12.2018 tarihinde oldugundan forum ici bir yoklama alayim dedim.

Gencler oduyor musunuz bu borcu? habire katlaniyor ((:

Soz konusu gss prim borcu 2.400 civariydi, gectigimiz aylarda sistemde gorunmedi, suan gecikme zamlari yansitilmis. Ki daha once gecikme zammi silinmisti ana para olarak 2.400 civari gorunuyordu. Anlik borc tutarim 3380 civari gorunuyor. Simdi buradan sunu anliyorum krizi tabana yaymak tam olarak bu heralde. Yoksa niye 1000 liraya yakin faiz yansitilsin ((:

Ben okulu gec bitirdigimden dolayi ogrenci olmama ragmen 25 yas sonrasina da acimadan islediler. Basinin "flash flash sok sok gelir testinde son tarih" dedigi zamanlarda yaptirmis bulundum. Ahanda sonuc ortada. 

Hayatima bu borc nasil yansiyora gelirsek, hastalanmiyorum, zaten hastanelerimiz borclu oldugum icin bakmiyor. Her secim donemi gecici olarak borclulara muayene olabilmenin onunu acip sonrasinda kapatiyorlar ((: Bunu gercek bir sigorta zannetip yatiranlar olduguna da bankamatik kuyrugunda tanik oldum.

Herkes kendi durumunu sovmeden anlatmaya calissin. Belki akli selim biri bu evlat vergisi konusunu ciddiye alip cikar konusur.  

E-devlet gss sorgu url'i >> https://www.turkiye.gov.tr/sgk-gss-borc-dokumu 

tarzan tarafından 17/Mar/19 01:56 tarihinde düzenlenmiştir

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

ben de 26 yaşımda üniyi bitirdim. peder emekli memur ondan bakılıyodum. 

25i geçince gelir tespiti yaptırdım ve bi yerde sigortam yatıp çalışana kadar prim ödemedim. hatta bi ara işten çıktıydım. çıkışı alır almaz prim işlemiş 2500 gibi bişey çıkardılar. tekrar gelir tespiti yaptım o borç da islinmişti.

60 C mi ne öyle bi kategoriye aldılardı gelir yokluğundan ( ikamet adresindeki kalanların gelirleri ile beraber hesaplanıyor)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

Bu sekliyle saglik hizmetinden faydalanamiyoruz. Su durgunlukta haydi borc odeyelim lay lay lay diyemeyecegimiz ayen beyan ortada. Is zaten bulamiyoruz, birde bunlar tuzu biberi oluyor. 

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edminkardes
    edminkardes's avatar
    Erkek

yerel seçimlerle alakası ne tam olarak bilmiyorum genel seçimi ilgilendiren bir konu sanki ama önceden 3 şuan 2 ayda bir sürekli hastaneye gitmem gerektiği için ödemek zorunda kalıyorum yoksa bakmıyorlar suriyeliler bedava sağlık hizmetlerinden yararlanırken sana ikinci sınıf vatandaş gibi davranıyorlar diyeceklerim bu kadar

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

3. cumlede aslinda ironi yaptim gozden kacmis, geceleri olabiliyor boyle seyler. Yerel secim icin bekadan tutta 3600 ek gostergeye kadar konusulmasindan mutevellit boyle bir konu acma zorunlulugu hissettim. Buda konusulsun o vakit. 

TURK evlatlari hastanelerin onunden gecemiyor. Saglik, temel hakkimizdir. Cogunlugumuz gereksiz yere zaten hastaneye gitmiyor. Bu tip mesnetsiz, basit, komik gerekceler ile 10 numara bes yildiz oldu denilen sistemin islemedigini goruyoruz. 

Ortada cozumu siyasi olan buyuk bir toplumsal problem var. Fakat toplum halen bu duruma karsi oyylee sakiiin sakiiin oturuyor.. 

tarzan tarafından 17/Mar/19 03:58 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

100 tl borcum görünüyordu, tarihe baktım lan askerdeyken borç yazmışlar, ilettim... Yok askerdeyken yazmamışlarmis, üstüne eksik yazmışlarmis borç 200 e çıktı mq  Odemiyom  

Almanya Fatihi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

Benim borc askerlik zamani durdu. Sen sansizmissin deja-vu. Yalniz sonradan faiz silinmisti, simdi yeniden hesaplayip isleme koymuslar. 

Aklima takildi bu gss icin bir hukuki yol izlenmis mi? Her halt aym e gidiyorda bu gss nicin gitmiyor? Yok mu hukuki olarak incelemis yada fikir sahibi bir hukukcumuz aramizda?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

2082 TL borç var. Devlete diyorum ki 4 yıldır işsizim babamın emekli maaşı ile geçiniyoruz ( 1300 tl ) banane diyor. 
    Daha ne yapayım ki ben, hastane de tedavi olamıyoruz sigorta izin vermiyor borcunuzdan dolayı diyor . 
    Giderek artıyor, saçma sapan bir şey. İllet ettim. Artık harbi illet ettim. 

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

Benzeri durumdayiz. Yahu okudugumuz okula mi yanalim, bulamadigimiz ise mi yanalim, bir yuva kuramadik elalem coluk cocuga karisti biz daha bir duzen kuramadik ona mi yanalim? Insan kendi ulkesinde bu durumlara dusmemeli. Her gecen gun iyiye gidecegine daha da beter oluyor. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Konu varken bir sey danismak istiyorum. 

https://www.turkiye.gov.tr/sgk-gss-borc-dokumu surdan baktigimda 2008de 18 yas alti baslamis gorunuyor ve 18i doldurdugum tarihte de bitmis gorunuyor. Baska da bir sey yazmiyor. Burda bir sey gormemem borcum olmadigi anlamina geliyor mu daha baska bir sey yapmak lazim mi?

izzmarit tarafından 17/Mar/19 08:52 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Suriye vatandaşlığına geçin ödemeyin. Facebook'ta Suriye Kart veren sayfalar var.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 49049 Toplam Mesaj: 121
gss gss prim borcu genel sağlık sigortası evlat vergisi gss 2019