Genel Sağlık Sigortası ( GSS )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

Baylar/bayanlar cok feci birsey donuyor. Dun itibariyle ekran goruntusu aldim. Bugun arada 3 lira artis var ((:

3.412 den 3.415 e firlamis. Gunluk 3 lira faiz mi islermis arkadas? Faiz dedigin sey aylik hesap edilir, eklenir. Bunlar artik rutine baglamis. Gelir testi yaptirdigimi iddaa ediyorlar. Gelir testi sonucuma bakiyorum sistemde yok ((: Delirmemek elde degil.

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

Sagda solda goruyorum insanlari la bizim gibi vatandaslara yapilir mi bu? 

Evet baylar/bayanlar kader ani. Dis icin randevu aldim ((: https://www.turkiye.gov.tr/spas-mustahaklik-sorgulama sonucunda "Son bir yıl içinde 30 gün gss prim gün sayısı olmadığı için, provizyon verilememiştir." Belediye secimleri esnasinda 2019 sonuna kadar muayene icin ucret alinmayacak diyorlardi. Bakalim benim mevzuda sonuc ne olacak.

**Guncel borcum faiz ile birlikte 5.5 bin olmus durumda. Marttan beridir artisa bakin. Yine yazdim, yazdim sildim. Yazmak birsey degistirmiyor.

tarzan tarafından 03/Eyl/19 20:25 tarihinde düzenlenmiştir

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bana da 3 bin civarları çıkıyor ama ödeyeni s**eyim, sıradan herhangi bir ülke böyle bir uygulama yapmaya kalkışsa eminim orada savaş çıkardı ama bu iş bizde yıllardır sürmekte hiç ses eden yok. Aziz Nesin %100000.... haklı adam haklı abi haklı... 
    bide amk vatansızları için 40 MİLYAR DOLAR harcadık diyorlar.. O 40 Milyarı resmi rakamlarda belli olan mülteci sayısına bölünce kişi başı 10 bin doların üstüne para harcandığı ortaya çıkıyor, aile başı demiyorum bak kelle başı 10 bin dolar harcanmış !!!
    Sıra vatandaşa gelince gss öde vergi öde zam mam sürün öl geber amk...... 

Canı yanan eşek attan hızlı koşar derler ama ya bu milletin canı henüz yanmış değil yada eşek bile değiliz amk..

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek
    tarzan bunu yazdı

Evet baylar/bayanlar kader ani. Dis icin randevu aldim ((: https://www.turkiye.gov.tr/spas-mustahaklik-sorgulama sonucunda "Son bir yıl içinde 30 gün gss prim gün sayısı olmadığı için, provizyon verilememiştir." Belediye secimleri esnasinda 2019 sonuna kadar muayene icin ucret alinmayacak diyorlardi. Bakalim benim mevzuda sonuc ne olacak.

**Guncel borcum faiz ile birlikte 5.5 bin olmus durumda. Marttan beridir artisa bakin. Yine yazdim, yazdim sildim. Yazmak birsey degistirmiyor.

Hastanede ayarlıyorlar randevu ılayını onay anında bende de ilk zaman onaylanmıyordu ben hatırlatınca mevzuyu ayarlamışlardı..

Kendine İyi Bak ..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    tarzan bunu yazdı

Genel sağlık sigortası tescil işlemlerinizin gerçekleştirilmesi için en yakın sosyal güvenlik il müdürlüğüne/sosyal güvenlik merkezine müracaat ediniz.

Benden bu çıktı iyimi :)

Ama hala gss borcu işliyor 

Benden 4 k var 

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bende Ağustos ortası itibariyle sigortasız kaldım. Olacak ya hastalandım ücretiyle bakılmak için hastaneye acile gittim. Sıra verdiler 30 kişi var ve ilerlemiyor hastane bahçesinde ölücem. Dedim sittir et bekleme eve git dinlen çay çorba iç. Ertesi gece daha kotu ateslendim 40 derece özel bı hastaneye gittim parasıyla serum tahlil vs yaptirdim şimdi evdeyim hala kötüyüm. 

GSS sorgulayayim dedim 30tl borç yazmışlar. Eylül sonu son ödemeli..

Bu nedir ne değildir fikri olan var mı? 

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı

Arkadaşlar bende Ağustos ortası itibariyle sigortasız kaldım. Olacak ya hastalandım ücretiyle bakılmak için hastaneye acile gittim. Sıra verdiler 30 kişi var ve ilerlemiyor hastane bahçesinde ölücem. Dedim sittir et bekleme eve git dinlen çay çorba iç. Ertesi gece daha kotu ateslendim 40 derece özel bı hastaneye gittim parasıyla serum tahlil vs yaptirdim şimdi evdeyim hala kötüyüm. 

Sigortalı işte çalışmadığın için  Devlet sana borç çıkarmış hocam. Eylül sonuna kadar öde diyor.

Not: Henüz zamanında ödeme yapan bir  allah kulunu görmedim..Gören duyan var ise insaniyet namına yazsın. o derece yani.. Adam aç karınını zor doyuruyor bunlar süpriz borç çıkarıyor..

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    THT2005 bunu yazdı
    rappermcs bunu yazdı

Sigortalı işte çalışmadığın için  Devlet sana borç çıkarmış hocam. Eylül sonuna kadar öde diyor.

Not: Henüz zamanında ödeme yapan bir  allah kulunu görmedim..Gören duyan var ise insaniyet namına yazsın. o derece yani.. Adam aç karınını zor doyuruyor bunlar süpriz borç çıkarıyor..

ee devlet hastanesine gidiyorum ücretli muayene olabilirsin diyor.

Ben hem gss ödeyip hep ücretli mi sağlık hizmeti alacağım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    tarzan bunu yazdı

Baylar/bayanlar cok feci birsey donuyor. Dun itibariyle ekran goruntusu aldim. Bugun arada 3 lira artis var ((:

3.412 den 3.415 e firlamis. Gunluk 3 lira faiz mi islermis arkadas? Faiz dedigin sey aylik hesap edilir, eklenir. Bunlar artik rutine baglamis. Gelir testi yaptirdigimi iddaa ediyorlar. Gelir testi sonucuma bakiyorum sistemde yok ((: Delirmemek elde degil.

hocam günlük işletiyorlar. şöyle düşün aylık maaş almıyorsun da günlük ödeme alıyorsun gibi.

devlet soyguncunun tillahı olmuş.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı
    THT2005 bunu yazdı
    rappermcs bunu yazdı

ee devlet hastanesine gidiyorum ücretli muayene olabilirsin diyor.

Ben hem gss ödeyip hep ücretli mi sağlık hizmeti alacağım.

Hocam şu s...minin gelir testimidir nedir..onu yaptırmadığın sürece o borç hanene yazılacak. ve üstüne sürekli faiz binecek..

sen pirimini yatırırsan beleşe muayene olacan , yatırmaz  isen hem para ile muayane olacaksın hem de gss prim borcun artmaya devam edecek..

durum bu.. 

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
Toplam Hit: 48886 Toplam Mesaj: 121
gss gss prim borcu genel sağlık sigortası evlat vergisi gss 2019