Genel Sağlık Sigortası ( GSS )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

bu amına kodumun şeyine 300 lira borcum vardı en sonunda başıma bela olacak diye ödedim. Umarım silerler ve iptal ederler böyle bir saçmalık yok.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    Yigit bunu yazdı

bu amına kodumun şeyine 300 lira borcum vardı en sonunda başıma bela olacak diye ödedim. Umarım silerler ve iptal ederler böyle bir saçmalık yok.

hocam bunu silmeleri için hazineye birisinin  500 milyar dolar hediye etmesi lazım..

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

Bunun faizine af gelirmi

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek
    Mx0TBT bunu yazdı

Bunun faizine af gelirmi

faizine af kesin gelir.. Ben kendisine bile gelmesini bekliyorum ama ne zaman kim bilir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

Merhabalar. Gittim hastaneye. Once en alt katta bulunan hasta kayita sordum. Bakti provizyon yok 170 i arayin dedi. Aradim muayene olabilirsiniz, Bakanlar Kurulu karari var dedi. Sonra gittim sira icin kimlik verdim. Once bakti kayit edemedi. Sonra sen bagkurlusun dedi (bu bagkur mevzusunu sonra yesil kart yapti :D oysa yalnizca gss sporluyum [yesil kartlidan nasil para aliyorlar, bu kaniya nereden vardi cidden halen merak icindeyim]) (((: Vay amk bide ordan gecirecekler emmoglu dedim. Her neyse iste bu kisimlari tantana kafaniz sismesin. Sonra vezneye 6 tl odedim. Makbuzun altina bakanlar kurulu karari ile muaf tutulan hasta yazmislar. Tantana cikartmasaydim sorun cozulur muydu? Bilemiyorum.

Yalniz soyle birsey fark ettim. Sekreter olarak is yapan arkadaslar malesef olaylarin farkinda degil. Buna ragmen bir taraf olarak cevap verdikleri icin tartismalar bundan kaynakli uzuyor. Velhasil kelam 170den aldigim bilgiye gore Aralik 2019 tarihine kadar, borclu durumda olanlar provizyona bakilmaksizin Bakanlar Kurulu karari ile muayene v.s. islemlerini yapabiliyorlar.

Tavsiye: Gss mevzusunun gecmisini biliyorum. Daha once hic gidip gelir testi yaptirmayanlarin borclari bir kalemde silindi. Biz gelir testi yaptiranlara da bir guzel faiz eklediler. Simdi bir saglik sorunu olan ve benzeri durumda arkadaslar biran once gidip saglik sorunlari ne ise halletmeye baksinlar.

Bu borc bir defa yansidi, gelir tespiti yaptirma mevzusunda agir adaletsizlik vardi. Orn. ben kendim icin konusayim. O sirada ailemin yaninda kaliyordum. Ev kira odenir gibi odeniyordu defalarca Sosyal Hizmetler M.'de belirtmeme ragmen kendimizinmis gibi islendi. Oysa kira odenmeyince ev elinden aliniyor ((: Bundan ziyade evdeki emekli maasi v.s. olaya katildi. Oysa 18 yasini doldurmus vatandas uzerine olmayan mallar uzerinden bu sekilde borc cikartilmasinin kanunla, kitap ile bir savunulur yaninin olmadigi asikar. Buyuk bir kesimin borclari catir cutur silindigide ortada zaten(Kanuna guncelleme yapilirken hic gelir testi yaptirmamislarin borclarinin silinmesi). Bu nedenle hakti hukuktu konusmak yersiz. Bunun en azindan ana parasinin bizlere bir sekilde odetilecegini dusunuyorum. Zaten konuyu baslatirken de yazmistim. Siyasiler alakasiz mevzulara deginiyor ama halkin ciddi sorunlariyla kimse ilgilenmiyor. Bu durumu toplum olarak uzuuunnncaaaaa yillar degistiremeyecegimizi dusunuyorum. O nedenle bari gidin muayenenizi olun aradan ciksin.

Bazi rum cocuklari gibi uzun yazdim. Takip ettigim kadariyla uzun yazilinca ciddiye aliniyor :| Buyuklerimin ellerinden, kucuklerimin gozlerinden oper, iyi gunler dilerim. 

Edit:

@darkroques61 bir benzeri oldu.
    @C-force Gectigimiz kanun duzenlemesinde hic gelir testi yaptirmayanlar silindi. Sonrasinda herkes icin aktif ettiler. Bundan kaynakli olabilir. Ama bir sekilde provizyon aciliyor. Yazilim ile ilgili kisima soruyorlar.
    @rappermcs artik aktif sigorta oduyorsun ve isten ciktiysan bile tak diye gssye donuyor ((: Eksik prim gunlerin zaten eskiden beri dusuluyordu. Onlar senin acindan konu disi. Sen 30tl iken ode kurtul, bizi tanidilar ((: faiz konusunu sorma. Dertliyim, yazma ile tukenmez!
    @Yigit silinecegini dusunmuyorum. Ilk mesajda da yazmistim. Muhalefet de dillendirmiyor bunu.
    @Mx0TBT faize af gelebilir ama anapara artik silinmez gibime geliyor.

tarzan tarafından 04/Eyl/19 15:50 tarihinde düzenlenmiştir

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    tarzan bunu yazdı

Merhabalar. Gittim hastaneye. Once en alt katta bulunan hasta kayita sordum. Bakti provizyon yok 170 i arayin dedi. Aradim muayene olabilirsiniz, Bakanlar Kurulu karari var dedi. Sonra gittim sira icin kimlik verdim. Once bakti kayit edemedi. Sonra sen bagkurlusun dedi (bu bagkur mevzusunu sonra yesil kart yapti :D oysa yalnizca gss sporluyum [yesil kartlidan nasil para aliyorlar, bu kaniya nereden vardi cidden halen merak icindeyim]) (((: Vay amk bide ordan gecirecekler emmoglu dedim. Her neyse iste bu kisimlari tantana kafaniz sismesin. Sonra vezneye 6 tl odedim. Makbuzun altina bakanlar kurulu karari ile muaf tutulan hasta yazmislar. Tantana cikartmasaydim sorun cozulur muydu? Bilemiyorum.

Yalniz soyle birsey fark ettim. Sekreter olarak is yapan arkadaslar malesef olaylarin farkinda degil. Buna ragmen bir taraf olarak cevap verdikleri icin tartismalar bundan kaynakli uzuyor. Velhasil kelam 170den aldigim bilgiye gore Aralik 2019 tarihine kadar, borclu durumda olanlar provizyona bakilmaksizin Bakanlar Kurulu karari ile muayene v.s. islemlerini yapabiliyorlar.

Tavsiye: Gss mevzusunun gecmisini biliyorum. Daha once hic gidip gelir testi yaptirmayanlarin borclari bir kalemde silindi. Biz gelir testi yaptiranlara da bir guzel faiz eklediler. Simdi bir saglik sorunu olan ve benzeri durumda arkadaslar biran once gidip saglik sorunlari ne ise halletmeye baksinlar.

Bu borc bir defa yansidi, gelir tespiti yaptirma mevzusunda agir adaletsizlik vardi. Orn. ben kendim icin konusayim. O sirada ailemin yaninda kaliyordum. Ev kira odenir gibi odeniyordu defalarca Sosyal Hizmetler M.'de belirtmeme ragmen kendimizinmis gibi islendi. Oysa kira odenmeyince ev elinden aliniyor ((: Bundan ziyade evdeki emekli maasi v.s. olaya katildi. Oysa 18 yasini doldurmus vatandas uzerine olmayan mallar uzerinden bu sekilde borc cikartilmasinin kanunla, kitap ile bir savunulur yaninin olmadigi asikar. Buyuk bir kesimin borclari catir cutur silindigide ortada zaten(Kanuna guncelleme yapilirken hic gelir testi yaptirmamislarin borclarinin silinmesi). Bu nedenle hakti hukuktu konusmak yersiz. Bunun en azindan ana parasinin bizlere bir sekilde odetilecegini dusunuyorum. Zaten konuyu baslatirken de yazmistim. Siyasiler alakasiz mevzulara deginiyor ama halkin ciddi sorunlariyla kimse ilgilenmiyor. Bu durumu toplum olarak uzuuunnncaaaaa yillar degistiremeyecegimizi dusunuyorum. O nedenle bari gidin muayenenizi olun aradan ciksin.

Bazi rum cocuklari gibi uzun yazdim. Takip ettigim kadariyla uzun yazilinca ciddiye aliniyor :| Buyuklerimin ellerinden, kucuklerimin gozlerinden oper, iyi gunler dilerim. 

Muayene katılım payı 7 tl 

İlac yazdıysa ordanda 7 TL ( şimdi çıkmasa hepsi topluda çıkabiliyor )

Eczaneye ödeniyor

+ ilacın ücreti :)

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

@C-force Oyleymis daha dogrusu sen bagkurlusun, yok yok yesil kartlisin tartismasindan sonra vezneden ogrendim. Ilac yazmadilar ama dis islemlerinde siringadir sudur budur bakicaz artik. Belki orada bir odeme cikabilir. Normal enjeksiyonlarda siringa parasi aliyorlardi gecen kardesimde ve babamda denk geldik.

tarzan tarafından 04/Eyl/19 15:54 tarihinde düzenlenmiştir

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    60/1(c-1) Gelir Testine Tabi Olanlar 26.10.2015 13.11.2016 60/c-1
    60/1(c-1) Gelir Testine Tabi Olanlar 29.09.2015 25.10.2015 60/c-1
    60/1(c-1) Gelir Testine Tabi Olanlar 29.10.2012 01.09.2013 60/c-1

Borcun var falan yazmıyor sayfada para vs hiç bir bilgi yok şimdi benim borcum var mı yokmu aq. 2015 de kağıt geldiydi 1.5K borcun var diye götüm tutuşmuştu gelir testi vs yaptırmıştım son günün son saatinde yetiştirmiştim affedildi demişlerdi.

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

Benim borç kol gibi büyümeye devam ediyor çapaya gidiyorum her muaynede 50 tl alıyor ben şimdi para vermeden muayne olabiliyormuyum ?

-
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

@Atlas soylenen bu. Aralik 2019 tarihine kadar kimse hastane kapisindan geri donmeyecek dediler. Borcun gss ise kayit olurken hatirlat belki faydasi olur.

@ilteris askerde sigortayi devlet yapmisti. Sonrasinda bir sure bana da isletmediler. Sonra o isletmedikleri aylari zart diye otomatik eklediler ((:

Toplam Hit: 49051 Toplam Mesaj: 121
gss gss prim borcu genel sağlık sigortası evlat vergisi gss 2019