Genel Sağlık Sigortası ( GSS )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yok demi borcum

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

merak edenler için buradan kontrol ediniz . link olmuyor edevlete atıyor . 

samaccc tarafından 04/Eyl/19 17:12 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

@RimPalace

Edit: @samaccc yazmis aynisini.

tarzan tarafından 04/Eyl/19 17:20 tarihinde düzenlenmiştir

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ohh 

***26 Sicile ait yapılan sorgulama da borç bulunmamaktadır

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

RimPalace Moralini bozmak istemem ama bana da uzun süre borç çıkmıyordu, yine de ben düzenli olarak sorgulama yapıyordum neyse seçim meçim oldu derken bir baktım geçirivermişler...
    Yani 18 yaşın üzerinde ve sigortasızsan kaçış yok, uzun süre borç çıkmaz ve borç yok diye sevinirsin ama sonra o sevindiğin dönemlere ait tuzlu bir miktar yazıldığını görürsün...

Bana daha önce de yazmışlardı ama öğrenci belgesi götürüp sildirmiştim ama onda bile yine para ödedim çünkü liseden mezun olup üniye kayıt yaptırmak için arada 2-3 ay boşluk oluyor ve bunlar o süre için bile borç geçiriyorlar, 50 60 tl birşeydi ve ödeyip kurtulmuştum.
    Öğrenciysen 25 yaşına kadra borç çıkmıyor ama benim yaşım 27 ve 2 senedir sigortasızım.. Bu borç her geçen gün daha da katlanıyor keşke bir yolunu bulsam da siktir olup gitsem bu memleketten zaten devlette açık açık siktir git diyor...  S**mişim böyle işi...

LhaNeT tarafından 04/Eyl/19 19:19 tarihinde düzenlenmiştir

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dadaloglan
    Dadaloglan's avatar
    Erkek

GSS Pirim borcunu 2019 yılı içerisinde ödemeden sağlık hizmetlerinden yararlanılabilir ancak 2019 yılında en az 30 günlük bir sügorta yada gss ödemesi yapılmış olması zorunlu.

Borçlar silinmez ama 2019 yılında hizmet almaya devam edilebilinir.

Ayran, şalgam, demsiz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı

RimPalace Moralini bozmak istemem ama bana da uzun süre borç çıkmıyordu, yine de ben düzenli olarak sorgulama yapıyordum neyse seçim meçim oldu derken bir baktım geçirivermişler...
    Yani 18 yaşın üzerinde ve sigortasızsan kaçış yok, uzun süre borç çıkmaz ve borç yok diye sevinirsin ama sonra o sevindiğin dönemlere ait tuzlu bir miktar yazıldığını görürsün...

Bana daha önce de yazmışlardı ama öğrenci belgesi götürüp sildirmiştim ama onda bile yine para ödedim çünkü liseden mezun olup üniye kayıt yaptırmak için arada 2-3 ay boşluk oluyor ve bunlar o süre için bile borç geçiriyorlar, 50 60 tl birşeydi ve ödeyip kurtulmuştum.
    Öğrenciysen 25 yaşına kadra borç çıkmıyor ama benim yaşım 27 ve 2 senedir sigortasızım.. Bu borç her geçen gün daha da katlanıyor keşke bir yolunu bulsam da siktir olup gitsem bu memleketten zaten devlette açık açık siktir git diyor...  S**mişim böyle işi...

25 ime basmadan gidiyom ülkeden

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı
    LhaNeT bunu yazdı

25 ime basmadan gidiyom ülkeden

Nasıl yapacaksın taktik ver :D

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sadakat
    Sadakat's avatar
    Erkek

Yani gelir testi davası sıkıntılı mı? Borç binmesin diye gelir testine gireceğiz, sonra çakallar bizi yontacaklar? Bazıları cüzi miktarda borç için gelir testi yaptırmış sonra borcu artmış. Bu nasıl bir düzen? 5000 lira borç var. Ödeyeni şey etsinler diyorum ödemiyorum. Hasta olunca da ıhlamur içiyorum. Gelir testi yaptırmak iyi bir şey mi kötü bir şey mi şimdi? 

Sokaklar kedi, köpek, çocuk doğurmaz!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

@Dadaloglan ben yatirmadim bugune kadar. Once dedigin gibi diyorlar fakat sonra bilgi islemi arayip bir sekilde geciyorlar. Katki payi odeyip muayene oluyorsun. Konuyu okursan SPAS sonucumda senin bahsettigin 30gun mevzusu yaziyordu.

@Sadakat kardesim uzulerek soyluyorum artik gelir testi yaptirip, yaptirmamanin bir faydasi yok. Misal isten cikan yada bir ay ara veren adama da bir sekilde borc cikiyor. Benim yukarida yazdigim gelir testi muhabbetini acayim. O donem son tarih v.s. tonla haber vardi. Soyledigin gibi bir miktar geliri gecen insanlara daha cok borc cikiyordu. Bizde elimizde mahkum gidip gelir testi yaptirdik. Sonra secim donemi geldi. Hic gelir testi yaptirmamis yani devletin uygulamasini ciddiye almamis, haberi bile olmayan adamlarin borclari bir guzel silindi. Ozetle yuce rabbim Unakitan'lara cleveland diyorken, bize saglik ocagini cok goruyor. Mecliste ki ahali bizi duymuyor, konusmuyor. Soz konusu vatandas cikari, gencin, halkin sorunu oldugu vakit bunlarin alayinin dili lal oluyor.

Guncel gelir testi icin birsey diyemem. Icinizi karartmak gibi olmasin ama ben bu yansitilan borclarin silinecegine dair en ufak bir emare goremiyorum.

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
Toplam Hit: 49039 Toplam Mesaj: 121
gss gss prim borcu genel sağlık sigortası evlat vergisi gss 2019