Genel Sağlık Sigortası ( GSS )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek
    Atorgani bunu yazdı
    darkroques61 bunu yazdı

Ben bugün farklı bir işim çıktığı için gidemedim ancak anladığımız kadarıyla muayane olmada sıkıntı yok..

galiba muane ücretide gss ye ekleniyor 

Bildiğim kadarıyla bu önceden de cüzi olarak ekleniyordu ben GSS ödediğim dönemde de ödüyordum diye hatırlıyorum ilaç parasıyla birlikte..

darkroques61 tarafından 04/Nis/19 19:58 tarihinde düzenlenmiştir

Kendine İyi Bak ..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Çift mesaj..

darkroques61 tarafından 04/Nis/19 19:58 tarihinde düzenlenmiştir

Kendine İyi Bak ..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

Beyler hastaneye giden eden varmı durum nedir ?

-
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Atlas bunu yazdı

bağkur da gss de ödemiyorum, kdv leri de ödemiyorum. kdv leri sanırım af çıkarsa 300k civarı olunca ödeyebilirim belki o da.

siktir edin ödemeyin, para kazanın zaten ekonomik durum iyi olunca ihtiyaç kalmıyor, nedir amk ssk hastanesine gitmek için gss mi ödenir komple rezillik.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

@RETRET basgan bu gidisle sgk yapisi coker kimse faydalanamaz. Millet takir takir para yapiyor. Biz elimizi attigimiz iste maliyeyi kapida goruyoruz. Varsa bir formulu yesillendir. 

-------------

Konuya donelim.. Gecen baktim yine artmis. Gunluk faizemi bindirdiler ne yaptilar anlamadim. Buna bi kanun falan mi gecirdiler acaba biz fark etmeden? En son yapilandirmalar vardi. Onu yapmadik, iyice gumburtuye gitmesek bari. 

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek
    Atlas bunu yazdı

Hastahaneye 2 gün önce gittim.50 lira muayene ücreti dedi.Bunun başka bir yolu yokmu dedim.Bir kağıda imza attım sgkdan borç çıkar dedi muayene oldum.

Wort tarafından 09/Nis/19 01:19 tarihinde düzenlenmiştir

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

@Wort iste herkesin gss hikayesi ayni degil. Bunda goremedigimiz bir problem var. Bazilarinin e-devlet SPAS sonucu farkli cikiyor. Bir kisim insan ucret odemezken bir kisima ucret cikiyor. Nedeni tesbit edebileni konuya bekliyoruz var mi?

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    tarzan bunu yazdı

@RETRET basgan bu gidisle sgk yapisi coker kimse faydalanamaz. Millet takir takir para yapiyor. Biz elimizi attigimiz iste maliyeyi kapida goruyoruz. Varsa bir formulu yesillendir. 

-------------

Konuya donelim.. Gecen baktim yine artmis. Gunluk faizemi bindirdiler ne yaptilar anlamadim. Buna bi kanun falan mi gecirdiler acaba biz fark etmeden? En son yapilandirmalar vardi. Onu yapmadik, iyice gumburtuye gitmesek bari. 

olay epey karışık ama benim işime yarıyor, bende limited şirket ortaklığı varken tuttum ssk lı işe girdim, o ara bağkur ssk yeni ayrılıyor ikisi de prim eksiği yazmış ben de bimere yardırıyorum şikayet üstüne şikayet, neyse bunlar işin içinden çıkamadı sildi borcu normal ssk işletti, bağkur primleri de yazılmış, sonra ssk lı işten çıktım ama şirket devam ederken bağkura başvurmadım sistem de devam ettirmemiş neyse gss borcu çıkarmaya başladılar, ordaki hata gss borcunu sanki ben hiç ssk lı olmamışım gibi çıkarmalarıydı bunu da durmadan şikayet etmeye başladım adamlar salak çözemiyor olayı kurumlar ayrıldığı için neticede gss de silindi, ne bağkurda ne ssk da ne gss de prim borcu ve borç görünmüyor. sonra bunlar tuttu çaat diye gss geçirdi bana, hukuk bürosunu araya soktum yardırmaya başladım benim şirketim var neden gss çıkıyor diye,  gss primi yine silindi ve artık hiç çıkmamaya başladı o gün bu gündür gss prim borcu yok bende. 4a ve 4b için de borç morç görünmüyor. vatandaşlıktan atılmazsam iyidir amk. sanırım 2 yıldır kdv de ödemedim. şimdi bakıyorum kdv borcu görünüyor faiz yok ilginç... pek de siklemiyorum açıkçası herşey çocukların üstüne olduğu onlar da yurt dışında olduğu için. bir de normalde üstüne şirket varken çks yapmıyorlarmış çks de var bende arada teşvik falan bandırıyorum. her yere itiraz edip salağa yatmak dışında bir şey yapmadım ne kurumlar birbiriyle adam gibi bağlantılı ne de işleri takip eden var. patlamaz mı hiç sanmıyorum mesela şimdi imar affından faydalanıp bir sürü toprak sahiplendin diyelim, tapu yok ki mülkiyete girsin amk. neyi haciz edecek de alacak. tapumu versin öyle alsın diyip tapulandırmalarını sağlayıp üstüne nakit ödeyip borcumu kapatabilirim tabiki. siz iyi alışmışsınız vermeye ver ver nereye kadar amk. biraz alıcı olun, biraz isteyin sizin neyiniz eksik suriyelilerden.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek
    Atlas bunu yazdı

Bugün gittim önce sıra vermediler sigorta gözükmüyor dediler durumu anlattım GSS borcum var(1.500TL) ancak resmi gazetede yayımlanmış karar var muayaene olmamda engel olmaması gerek diye bir kaç işlem yapıp sıra verdiler dişlerimi yaptırdım.

İlaç yazmadığı için doktor eczanede karşıma ne çıkar bilemiyorum..

Kendine İyi Bak ..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    tarzan bunu yazdı

@RETRET basgan bu gidisle sgk yapisi coker,kimse faydalanamaz. Millet takir takir para yapiyor. Biz elimizi attigimiz iş'te ,maliyeyi kapida goruyoruz. Varsa bir formulu yesillendir. 

-------------

Konuya donelim.. Gecen baktim yine artmis. Gunluk faizemi bindirdiler, ne yaptilar ,anlamadim. Buna bi kanun falan mi gecirdiler acaba ,biz fark etmeden?

En son yapilandirmalar vardi. Onu yapmadik, iyice gumburtuye gitmesek bâri. 

olay epey karışık ama benim işime yarıyor; bende limited şirket ortaklığı varken, tuttum ssk lı işe girdim. o ara bağkur-ssk yeni ayrılıyor, ikisi de prim eksiği yazmış. ben de bimere yardırıyorum; şikayet üstüne şikayet, neyse bunlar işin içinden çıkamadı sildi borcu normal ssk işletti, bağkur primleri de yazılmış, sonra ssk lı işten çıktım

ama şirket devam ederken bağkura başvurmadım, sistem de devam ettirmemiş. neyse gss borcu çıkarmaya başladılar. ordaki hata; gss borcunu sanki ben hiç ssk lı olmamışım gibi çıkarmalarıydı, bunu da durmadan şikayet etmeye başladım. adamlar salak çözemiyor olayı. kurumlar ayrıldığı için neticede gss de silindi. ne bağkur'da ne ssk'da ne gss'de prim borcu ve borç görünmüyor.

sonra bunlar tuttu ,çaat diye gss geçirdi bana, hukuk bürosunu araya soktum, yardırmaya başladım; benim şirketim var ,neden gss çıkıyor diye. gss primi yine silindi ve artık hiç çıkmamaya başladı. o gün bu gündür gss prim borcu yok bende. 4a ve 4b için de borç morç görünmüyor. vatandaşlıktan atılmazsam iyidir amk  ^^D.

sanırım 2 yıldır kdv de ödemedim. şimdi bakıyorum kdv borcu görünüyor, faiz yok ilginç... pek de siklemiyorum açıkçası, herşey çocukların üstüne olduğu, onlar da yurt dışında olduğu için.

bir de normalde üstüne şirket varken çks yapmıyorlarmış. çks de var bende, arada teşvik falan bandırıyorum. her yere itiraz edip. salağa yatmak dışında bir şey yapmadım. ne kurumlar birbiriyle adam gibi bağlantılı, ne de işleri takip eden var. patlamaz mı ,hiç sanmıyorum. mesela şimdi imar affından faydalanıp bir sürü toprak sahiplendin diyelim, tapu yok ki mülkiyete girsin amk. neyi haciz edecek de alacak. tapumu versin öyle alsın diyip, tapulandırmalarını sağlayıp, üstüne nakit ödeyip borcumu kapatabilirim tabiki.

siz iyi alışmışsınız vermeye, ver ver nereye kadar amk ^^D. biraz alıcı olun, biraz isteyin, sizin neyiniz eksik suriyelilerden.

sabahın bilmem kaçı, 9nis4Sal19 ?C  ^^D

RitmFarbRacourci tarafından 09/Nis/19 06:28 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 49041 Toplam Mesaj: 121
gss gss prim borcu genel sağlık sigortası evlat vergisi gss 2019