Genel Sağlık Sigortası - (Gss) V2

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

şimdi net olarak nereden bakacağız edevlet mi ?

No way out
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

benim edevlette böyle çıkıyor

No way out
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

Borc yazmiyor mu soyvayvir gardasim? Eger yazmiyorsa, gelir testi yaptirmissin. Ya bir sure sonra toplu faiziyle gorunecek, ya da ogrencisindir. 25 yasina kadar ailenden bakiliyorsun ogrenciysen. Ben askerdeyken bir ara borc gorunmedi sonra askerlik haric bi guzel oturttular ((: Okulu zaten gec bitirdigim icin ogrenci olsamda 25 yasindan beridir usenmeden yaziyor sistem. Zaten bu konu da aklima "Pardon" filmi geliyor. Arada kimse olmadigi icin ortada ki ayipta sistemin ayibi derlerse sasirmam ((:

Edit: adamin nicki savyirmis yine cam devirdik.

tarzan tarafından 29/Oca/20 02:41 tarihinde düzenlenmiştir

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snncr
    snncr's avatar
    Banlanmış Üye
    Dişi

Resmi birçok işlemde olduğu gibi GSS prim borcu sorgulama için de e-devlet şifresine ihtiyaç vardır. Bunun için e-Devlet üzerinden Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama hizmetinden yararlanılabilir.

Geliri brüt asgari üçte birinin üzerinde olan kişilerin ödemesi gereken prim tutarı brüt asgari ücretin %3’ü tutarındadır. Bu nedenle 2020 yılı için bu kapsamdaki kişilerin ödeyeceği prim tutarı aylık 88,29 TL’dir.

Giriş yapıldıktan sonra ayrıntılı borç dökümüne ulaşılarak gerekli işlemler yapılabilir. Online olarak GSS durumu, prim borcu ve bu borçların ne durumda olduğuna dair bilgilere ulaşılabilir. Diğer taraftan devlet GSS borcu olanlara çıkartılan düzenlemelerle kolaylıklar sağlayabilmektedir.

Örneğin 2020’nin Ocak ayında GSS prim borcu olanların devlet ve üniversite hastanelerinden yararlanma imkanları yıl sonuna kadar uzatılmıştır. 2002/3654 sayılı Bakanlar Kurulu kararında yapılan değişiklik, 8 Ocak 2020’de Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Buradan tüm ayrıntıları öğrenebilirsiniz: https://paratic.com/genel-saglik-sigortasi/

snncr tarafından 30/Mar/20 15:44 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Hala çok şaşkınım

GSS borcu olanlara = elektrik abeneliği ,doğalgaz aboneliği ,su aboneliği , araba alım satımı, yurt dışına çıkış izni  yada ekmek alma izni neden veriyorlar .

khk ile acilen yasaklanmalı .

Yapamazlar, yapmamaları lazım... Devlet durduk yerde bana borç kesiyor bide yetmez gibi zorla alacak ? Suçum ne amk ?
    Ben sana borcu çıkardım öde yada ödeme keyfin bilir gibi bir uygulama ?? Haksızlığın en tepe noktası budur ve dünya daha önce bir böyle Allahsızlık gördü mü bilmiyorum..

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek

Devleti zor günler bekliyor

-nerden destek alabilirim acaba ?

-aa şu bizim gss borcluları var :) hemen çökeyim.

bu borcu seve seve alacaklar arkadaşlar borcların karşılıkları bile harçadılar çoktan, bu partı gitse bile gelen diyecek öteki partının suçu alayım söke söke.

sen vermesende maaştan kestirriler yanaktan kıptırırlar rahat oll :)

edit: hee ben verirmiyim zorla alsınlar verirsemde beni s...

AmoR tarafından 30/Mar/20 16:34 tarihinde düzenlenmiştir

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Geçen sigortam yoktu gss aktifleştirdiler. Hastanede muayene olana kadar uğraştım durdum. Neyse aynı günün akşamı hastaneye gittim acile, 50 lira para aldılar. Sigorta var mi yok mu belli değil. Hem devlete borçlanıyorum, hem de hastanede 50 lira ücret ödüyorum. 

KotomineKirei tarafından 30/Mar/20 20:40 tarihinde düzenlenmiştir

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

GSS prim borcu olanlar ve daha önce hiç gelir testi içerisinde yer almamışlar için 31 Mart 2021 tarihine kadar ek süre verildi. Bu süreçlerde başvuru yapan vatandaşların kişi başı geliri 981 TL altındaysa borçları silinecek. Fakat üzerinde çıkarsa zorunlu olarak prim ödemeleri verilecek 

Ben daha önce gelir testi yaptırmadım borçları silecekse güzel.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    Wort bunu yazdı

GSS prim borcu olanlar ve daha önce hiç gelir testi içerisinde yer almamışlar için 31 Mart 2021 tarihine kadar ek süre verildi. Bu süreçlerde başvuru yapan vatandaşların kişi başı geliri 981 TL altındaysa borçları silinecek. Fakat üzerinde çıkarsa zorunlu olarak prim ödemeleri verilecek 

Ben daha önce gelir testi yaptırmadım borçları silecekse güzel.

981 lira ne amk ? 

Adam ya çalışiyodur ya çalişmiyodur. Çalışmayan adamin ne geliri olacak. Bi suru mantigi olasiligi varda ne diyeyim

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe