folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Hangi Ülkede Yaşanır

Hangi Ülkede Yaşanır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Neredeyse dünyada görmediğim yer kalmadı, Türkiye bi başkadır ama Seyşellser Adasına gittiğimde kitlenmiştim, yok böyle bir doğallık, güzellik tam hayalimdeki bir ülke bu yıl büyük ihtimal yaz tatilimi yine orada geçirmeyi planlıyorum eğer bi aksilik olmazsa,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arisasteri
    arisasteri's avatar
    Erkek

Eger iyi bir isin ve paran varsa Turkiyeden guzel ulke yok bana gore Sehirlerden de tabiiki Istanbul.  Para yok aq diye ortalikta dolaniyorsan, belecek kaygisindan dolayi 3,5 atiyorsan,  Ankarada dayin yoksa, elinde is yapacak bir meslegin de yoksa Turkiye kadar kotu bir ulke yok her zaman s...ikilirsin. Bana gore ya isvec yada paris'de yasanir gerisi hikaye.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Yaşamaktan kastın nedir ona bağlı birazcıkta.

Benim için Kosta Rika, Arjantin, Şili gibi Latin kültürünü yoğun yaşayan ülkeler yaşanbilecek yerler. 

Gönlümdeki cevapta basit : Adana :)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

Amd-x bunu yazdı:
    -----------------------------

DarkFall bunu yazdı:

eXceptioN bunu yazdı:

yaşamayı isterdim; isveç.

aynı şekilde isveç.

pahalı olsada evet isveç

/ ama vatanımda iyidir param olursa :/

neden isveç bi açıklayın hocalar ? 

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ivy
    ivy's avatar
    Erkek

Benim peder iş gereği avrupanın birçok ülkesinde, ortadoğuda ve Türk Cumhuriyetlerinin birçoğunda çalıştı ama her Türkiye'ye döndüğünde söylediği şey Türkiye'den başka yerde yaşanmaz oluyor. Diğer ülkelerin herbirinde farklı bir sıkıntı varmış. Yemek kültürü, sosyal yaşam, insanlık ilişkileri, yerlilerin yabancılar hakkındaki düşünceleri, temizlik alışkanlıkları, özellikle iklim ve lezzetsiz yiyecekler sorun oluyormuş. Yani ülke değiştirmek çözüm değil gezegen değiştirmek lazım :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

Şaka maka hepimizin bir Türkiye bozuldu abi yeaa dediği durumlar var. Bende diyordum. Fakat bulgaristana gidince ; Türkiye'nin ne kadar sağlam durduğunu kaç kez gördüm.

Evet siyasal problem var, üstüne düyanın en en en değerli toprağı bizim ülkemizin üstünde bulunduğu topraklar. Politik, ekonomik yada yer altı fark etmez. Haliyle dünyanın gözü üzerimizde.

Tamam hadi gidelim. Hepimizin korkusu var. ÜStüne Türkiye bu kadar büyüyorken, hiç bir ülke bunu istemiyor. Sürekli problem çıkartacaklar oda belli. Gidelimde nereye gideceğiz ?

Taharet musluğu yok diğer ülke tuvaletlerinde. Daha orda patladım zaten. Onun dışında ispanya, italya desek ; avrupa krizde. Amerika belki ; avusturalya güzel gibi göründü ama ar-ge istiyorum orasıda problemli.

---

Yok arkadaş yine ülkemiz cennet vatan. VAr mı başka yerlerde yaşayıp beğenen ? Yaşam şartları ve milleti iyi diyen ? Merak ettim. NEreye gidilebilir ?

kıbrıs çok güzel diyorlar ben öyle duydum :O :P :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

Robinson_Crusoe bunu yazdı:

Neredeyse dünyada görmediğim yer kalmadı, Türkiye bi başkadır ama Seyşellser Adasına gittiğimde kitlenmiştim, yok böyle bir doğallık, güzellik tam hayalimdeki bir ülke bu yıl büyük ihtimal yaz tatilimi yine orada geçirmeyi planlıyorum eğer bi aksilik olmazsa,

hocam adanın adını düzgün yaz bakalım netde bişey çıkmıyor

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

Amd-x bunu yazdı:

DarkFall bunu yazdı:

eXceptioN bunu yazdı:

aynı şekilde isveç.

pahalı olsada evet isveç

------------------------

Ben danimarkada yasiorum isvec danimarkanin yaninda ucuzluk ulkesi gibi kalir :) Zira cogu danimarklai isverde yasiyor isine ordan geliyorlar hergun benim patronumda dahil :)

Danirmaka icin konusmam gerekirse ulke guzel havasi soguk mevsimleri bi acayip Turkiye gibi deil  

Sistemine alisinca cidden vazgecemiosun Turkiyenin sisteminin belki 100 yil geride oldugunu anliosun .

Hayata gelince paran olsada burda bi b.k yok millet paso baska yerlere gidio gezmeye Turkiye gibi deil paran varsa kral gibi yasayamiosun :)

Fabrika vs olmadigindan devletin en buyuk gelir kaynagi vergiler  %38 ishci vergisimi olur amk  herseyde bu vergi gecerlidir  ornegin isvecde 100 e aldiginiz araba burda vergisi falan 160-170 i bulur  isvecde kira 3 binse burda 5 bindir :D

Aklima gelenler simdilik bunlar ha ama cebimde param Turkiyede guzel yerde evim ve isim olsa tovbe billah buralarda durulmaz :)

Bu dediklerimin cogu baska bircok ulke icinde gecerli akraba hisim var herkez bunlari soluo diger ulkeler icinde 

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

sir bunu yazdı:

Amd-x bunu yazdı:

DarkFall bunu yazdı:

eXceptioN bunu yazdı:

aynı şekilde isveç.

pahalı olsada evet isveç

/ ama vatanımda iyidir param olursa :/

neden isveç bi açıklayın hocalar ? 

isveçte bulunmadım ama bayağı bi araştırma yaptım. çok güzel ve turistik yerleri var, yemyeşil, soğuk/serin(sıcaktan nefret ederim) , yaşam standartları iyi, insanlarıda çok tatlıdır sohbeti güzeldir vs. eskiden isveçli bir arkadaşım vardı kız oradan biliyorum.

aslında iskandinav ülkelerinin hepsi güzeldir, new york daki gibi gökdelenlerin bulunduğu yerler beni cezbetmiyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

omerelili bunu yazdı:

Robinson_Crusoe bunu yazdı:

hocam adanın adını düzgün yaz bakalım netde bişey çıkmıyor

seyşeller.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
Toplam Hit: 15140 Toplam Mesaj: 116