folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Hangi Ülkede Yaşanır

Hangi Ülkede Yaşanır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

Boşnak kızları bukadar güzel olmasaydı türkiyeden başka yerde yaşanmaz diyebilirdim 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dbcooper
    dbcooper's avatar
    Erkek

c0der bunu yazdı:
    -----------------------------

çok paran varsa türkiyede çok güzel yaşarsın...

kesinlikle katılıyorum..

yan yatarak üzüm yiyen roma imparatoru
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

babam gecen dedi ki, okul bitince yurtdışına kanadaya norveçe filan git de kurtar kendini :D

hevesimi kursagımda bıraktınız amk :D

filandiyada bi süre yasamıs gkhn vardı. oda bi baksın buraya söyliyim de.

edit: avustralyayı nası bilirsiniz ?

edit2: kübayı nası bilirsiniz ?

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mahmud0571
    mahmud0571's avatar
    Erkek

bende Avusturalya'ya gitmek isterdim biraz araştırdım gerçektende yaşanabilinecek bir ülke. Refah düzeyi çok yüksek. Türkiyemizin insanları kadar sıcak olmasalarda yaşam için güzel bir yer olduğunu düşünüyorum.

İnsanların en hayırlsı insanlara faydalı olanıdır. <br> Hadisi Şerif www.kdviade.net www.yeninesiltasarim.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    Paran varsa heryer cennet :)

vatandaşa kafam girsin!..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    Enkaz
    Enkaz's avatar
    Erkek

insan istedikten sonra heryerde yaşar ama en mantıklı yer fransa olur çünkü ne abd ne japonya fransa kadar özgür olamaz hiçbiryere benzemez orası herşey mümkün

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

hocam macaristanda yasıyorum 2 yıl oldu..mutluyum ben burda..yurt dısında yasamanın avantajları oldugu gibi dezavantajlarıda var

mesela burda para kazanmaya kalksan yapılacak iş cok fazla.sadece sermaye lazım.hatta benim aklımda süper ötesi bir fikir var iş kurma açısından sadece maddi olarak sermaye lazım..

onun dısında mesela söle bişi var türkiyede ttnet gibi bi oc firma var.adam internetini kesior az verior kafasına göre at oynatıyor.bunu avruapada yapamazlar.bunu genis düşün.herşey sistemli sekilde ilerliyor.macaristan bizden fakir bir ülke olmasına ragmen 10mbit internete ödediğim para 16 tl sınır fln yok.onun dısında avrupada egitim gercekten cok önemli.ne kadar fakir olsalarda egitim o kadar gelişmiş ki hayret edersin.

ögrencilerin kafasını bos bilgi ile doldurmuyorlar.kültürel ve sanatsal etkinlikleri cok fazla..

iş bölümüne gelince;ben trde hic duymadım ki insan istediği bölümün işini yapsın.yapan var ama cok az.örnegin bir mühendislik mezunu bir işletmecilik yapıyor.burda işler böyle diil.işletme mezunu olunca işini yapıorsun.

insanları genel itibari ile kurallara uyan insanlar.özellikle hollanda almanya gibi yerler.sinek bile öldüremezsiniz habersiz.öle bizim gibi az calısayım kısa yoldan zengin olayım olayları yoktur.sahtekerlık olayları cok düşük(macaristan için konusuorum burda) bi yerde içi para dolu cüzden kaybedin gidin tekrar ordan biri size geri verir ve içindeki para saglamdır.(başımıza geldi ordan biliyorum)

bilmiyorum simdilik bu kadar istek olursa avantaj ve dezavantajlarını daha da yazabilirim(biliorum dezavantajlarını yazmadım.dediğim gibi istek olursa) 

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

para varsa köyde yaşarım :) mis gibi 

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek

nevorapat bunu yazdı:

para varsa köyde yaşarım :) mis gibi 

Aynı kafadayız hocam en iyisi... Mesela ben de Makedonyada yaşıyorum. İnsanlar kesinlikle çok sıcak kanlı canayakınlar. Şehirleri çok gelişmiş değil. Eğitim konusunda fena değiller. Yemek kültürleri zayıf ev temizliği hususunda da sınıfta kalırlar. Kızları fevkaladenin fevkinde. Mesela benim sınıfımda 165 öğrenci var 150 si kız ve aralarında çirkin olan yok. :) Sadece kilolu olanlar var. Hepsi bakımlı ve iyi giyinimliler. Erkekleri bile metroseksüel (İbnenin yer altından gideni) kaşlarını filan alıyorlar. Vergiler Türkiyeye nazaran biraz daha düşük olduğu için elektronik eşyalar %20-%40 daha ucuz. Arabalar %50 daha ucuz. Yiyecekler Türkiye ile aynı fiyata... Başka bişey sormak isteyen olursa cevaplarım. Bu arada yaşanılabilir ülke olarak favori üç ülke tavsiye ederim. "Kanada- Yeni Zelanda ve Norveç" Bu üçünü mutlaka gidin görün.

Yargılamak için bilmek, bilmek için anlamak, anlamak için dinlemek gerekir...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    logas
    logas's avatar
    Erkek

YENİZELANDA YASMAK İCİN UYGUN BİR YER

Toplam Hit: 15110 Toplam Mesaj: 116