Havalimanlarında Ki Eşitsizlik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

bu olay ne zamandan beri var ? 

gerek bodrum dan istanbula 

gerekse kıbrıstan izmire uçuşumda sadece tek kapı tek kontrolden geçtim vip felan da değildiğim bildiğin ekonomi varoş koltuğu vs.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

bu olay ne zamandan beri var ? 

gerek bodrum dan istanbula 

gerekse kıbrıstan izmire uçuşumda sadece tek kapı tek kontrolden geçtim vip felan da değildiğim bildiğin ekonomi varoş koltuğu vs.

Ahl de böyle esenboğada da böyle diye biliyorum emin değilim Urfa'da da böyle 2 kontrolden geçtiğimi hatırlıyorum

SeRDaR tarafından 19/Şub/14 16:05 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Kapitalizme hoş geldiniz. Bütün kapitalist ülkelerde bu var. Mesela eğlence parklarında da girişte ekstra bir ücret ödeyip vip gibi bu ride ların hayvansı sıralarını beklemek yerine sana özel yoldan geçip zank diye sıranın en önüne geçebiliyorsun.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

yok öyle bir şey hocam. kaç kere gittim pasaporttan geçince içeride 2. güvenlik kontrolü var. tek farkı içeride milletin önünde kemer çıkartmıyorsun birde daha nazikler. başka bi farkı yok prosedür hep aynı ;)

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Free_Mans bunu yazdı

yok öyle bir şey hocam. kaç kere gittim pasaporttan geçince içeride 2. güvenlik kontrolü var. tek farkı içeride milletin önünde kemer çıkartmıyorsun birde daha nazikler. başka bi farkı yok prosedür hep aynı ;)

Ben tav passport geçişinden bahsetmiyorum o ap ayrı bir olay cip ayrı bir geçiş THY ye ait ikisini karıştırmayın 

passport geçişinden tav passport kartına sahip olanlar sıra kapıdan dışarı çıktığında bile o cihaz bomboş olur ve arama sırasına girmeden geçer gidersin iç hatlar cip dediğim gibi

SeRDaR tarafından 19/Şub/14 16:52 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

@Robinson_Crusoe

sonradan gorme bi gorgusuzsun. senin gibiler icin soyle bi laf vardir "her hayvan esittir ama domuzlar daha esittir."

az insan çok huzur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ugurben bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı
    ugurben bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı

Atatürk Havalimanı'nı baz aldığımızda 

normal tarifeli uçak seferi yolcuları havalimanına girişte ve uçağa binmeden önce 2 kez güvenlik kontrolünden geçirilmekte fakat bu durum Türk Havayolları cip yolcularında geçerli değil cip denilen zengin kesimin kullandığı tarifede sadece uçağa binmeden önce tek kontrolden geçip uçağa binmekteler

havalimanlarının kontrolü, denetimi DHMİ (devlet havameydanları işletmesi) ve havalimanı mülki idare amirliği tarafından yapılmaktadır. 

Anayasanın eşitlik ilkesine aykırı bu durum sizce hangi maksatla senelerdir uygulanıyor olabilir ? 

Parası olanlara bu ayrımcılık devlet nezlinde neden var ?

anaysasının esıtlık ılkesıne mı aykırı? 

anayasada havalımanları ıle ılgılı bır kanun mu war da esıtlık ılkesıne aykırı olsun kardeseım ne sacmalamısın?

bence sen cipten gecmedıgın ıcın oyle olmasın

o boluımun ozellıgı aynı zamanda tek guvenlık kontrolu

A.k laf konuşuyorsunuz bal kabağı az içini doldurun asıl saçmalayan sensin bence ayrıca anayasada kanun önünde her zümrenin eşitliğini savunur 10. Madde

kanunlarda çift kontrol araması söz konusuysa orada neden tek 

o bölümün özelliğini kimse kafasına göre koyamaz 

uluslararası kanunlarda tek arama noktası zorunluluğu varken sonraki düzenlemeyle çift yapıldı o zaman limanda neden 2 kontrol 

benim ordan geçip geçmememin konumuzla ne gibi alakası var ben geçiyor olsaydım bu durum limanda değişçekmiydi 

sen geçsen dile getirmezdin bunu gibi mantıklı konuşsan yine anlayacağım her neyse

amk mal mısın olum sen?

senın soyldıgın bır bok doldurmuyorkı kendıne bak

ısın gucun yok sımdı amına koyum neden mı ıkı kere gecmıssın ezık 

bende orda calısıorum

ben her gun oraya benı tanıdıkları halde 1 parmak ızı kayıt ıkı kontrol  olmak uzere 3 yerden gecıorum

denyo tabıkı ıkı kere gecıceksın 

ama bunun gibileri sabaha bırakmamak lazım işte.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Robinson hocam, paran var yok bilemem ama hakaten tekduze degil, eglenceli adamsin. Vur su fakirlere :) hicbiri seni anliyamazzz

All I need is a possibility.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

DevilKingtr

Oda eşekkilk lan, o nasıl resim öyle, :)

NoToLeRaNcE

Ya gelirini arttır ya da beklentilerini azalt,

Kreyzi

Alıyorlar zaten, :)

AbdullahAzad

Tamam,

HoRbY

Kendi adına konuş sen patlat seni görsünler, el siki ile gerdeğe girme, :)

mizahi

Estağfurullah herkes nefsimden aladır, Ama şu bir gerçek ki Allah bile zengin kulu seviyor,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

@robinson

"Allah bile zengin kulunu seviyor." sanırım üye olduğundan beri en bomba sözün :F

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
Toplam Hit: 7870 Toplam Mesaj: 79