Havalimanlarında Ki Eşitsizlik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek
    Konu nereden nereye geldi, :-) anlatmak istediğim şey çok basit ister devlet olsun ister özel sektör hizmet veriyorsa kişiye iş paraya bakar, para ve mevki oldumu dolu olan uçak kalkmaz senin gelmeni bekler,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Eşitsizlik yok, sende çok para kazan ve harca sende aramıza katıl,

Mesela ikimizde bu bankanın bir şubesine gitsek hiç bir işlem yapmadan sadece (resimdeki) kartımı kullanarak sıra numarası alsam ben onlarca kişinin önüne geçerim işlemimi bitiririm, olması gerekende doğru olanda bu, mesela sen telefondan müşteri hizmetlerini aradığında beklersin ben hemen bana özel müşteri hizmetlerine bağlanırım, yani doğru ve güzel bir uygulama,

senin yazını her gördüğüm de para kazanmanın zekâ ile ilgili olmadığını anlıyorum ,

örnek bi adamsın vesselam ,

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Parayla imanın kimde olduğu hiç belli olmaz, bunu da sırf ibnelik olsun diye ekledim :|

Kim vadesiz hesapta bu kadar para tutarki saatte dünyanın getiri olur yani

SeRDaR tarafından 20/Şub/14 08:25 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Manyak mısınız lan siz  ? Neyin kafasındasınız ? Konu facia,  robinsonun yaptığı daha da facia. Robinson sen önceden böyle değildin ne oldu sana hoca ? Konu sahibi ; Gelir seviyeni bilmiyorum fakat şunu söylemek istiyorum, havaalanları de hizmet veren kuruluşlardır. Özel sektöre kiralanır. Kiralayan firma daha fazla para kazanmak için böye bir uygulama yapmışsa sana ne bize ne ? Eşitlikle ve eşitsizlikle hiç bir alakası yok. Paran varsa sende o hizmeti satın al. Neye gelmişi burada ezilen muhabbeti yapıyorsun ? 

Suç sizin bizim hepimizin bu dünyayı paradan ibaret gören zihniyetin sayesinde bugün insanlar depresyonlara giriyor, aşağılık kompleksine giriyor.

Adam parası olanı adam, kendininde parası olduğu zaman adam olacağını sanıyor. Sonrada burada hak, eşitlik vs diye kendini parçalıyor. 

Biraz daha dünyaya dalın, biraz daha aslınızı amacınızı iyice unutun sonunu hep beraber göreceğiz.

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    seadog bunu yazdı

Manyak mısınız lan siz  ? Neyin kafasındasınız ? Konu facia,  robinsonun yaptığı daha da facia. Robinson sen önceden böyle değildin ne oldu sana hoca ? Konu sahibi ; Gelir seviyeni bilmiyorum fakat şunu söylemek istiyorum, havaalanları de hizmet veren kuruluşlardır. Özel sektöre kiralanır. Kiralayan firma daha fazla para kazanmak için böye bir uygulama yapmışsa sana ne bize ne ? Eşitlikle ve eşitsizlikle hiç bir alakası yok. Paran varsa sende o hizmeti satın al. Neye gelmişi burada ezilen muhabbeti yapıyorsun ? 

Suç sizin bizim hepimizin bu dünyayı paradan ibaret gören zihniyetin sayesinde bugün insanlar depresyonlara giriyor, aşağılık kompleksine giriyor.

Adam parası olanı adam, kendininde parası olduğu zaman adam olacağını sanıyor. Sonrada burada hak, eşitlik vs diye kendini parçalıyor. 

Biraz daha dünyaya dalın, biraz daha aslınızı amacınızı iyice unutun sonunu hep beraber göreceğiz.

Özel sektöre işletme hakkı tanınmıştır oradaki tüm uygulamaların denetimi işleyişi devlet kontrolündedir

iyi o zaman uçak firması müşteri kazanmak için hiç kontrole tabi tutmadan yolcu alsın otobüs gibi sence mantıklı mı 

istediği sevkiyatı yapsın istediği gibi güzergah belirlesin 

bir arsa satın alan içine kendi devletini kursun vs vs kime ne dimi 

devlet otoritesi insan hakkı boş kanun nizam hikaye zaten dimi 

burada yırtınan parçalayan diye beni kast ediyorsan bilip bilmeden konuşma hoca adamlık parada olsa bu konuyu hiç açmazdım burada haksızlığı belirttim ben sadece 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    seadog bunu yazdı

Bold ile belirttiğim alanı dün aynen ben yazıyordum sektör et demiştim.

Benim gibi düşünenin tek olmadığını görünce bu sefer yazasım geldi.

Harbi bu adam daha önce neydi şimdi ne oldu. Soyulduktan sonra bir haller oldu buna. Sanırım zenginliğimi saklasam da soyuluyorum, bari açık açık lanse edeyim de havam egomu tatmin etsin düşüncesine mi girdi bu adam bende anlamadım.

Her konu da zenginvari yanını vurgusunu yapar oldu.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Havalimanında bir eşitsizlik göremiyorum. Şu bir gerçek ki paranın icadıyla birlikte hemen hemen her konuda parayı basabilen ayrıcalık gördü ve görmektedir. Atatürk hava alanında ayrı bir VIP bölüm var. Oraya sadece paran olması yetmiyor. Dünya genelinde bilinen iyi bir title olması lazım. Mesela özel uçağın varsa, bir ülkenin bakanı veya konsolosu isen ancak vip giriş yaparsın. CIP dediğiniz şey de işte aynı uçakta gidecek yolcunun diğerinden fazla para ödeyerek kendini ayrıcalıklı zannetmesidir.

Konuya baktım da yaa bazıları kendini zengin zannediyor. Yahu forumda 30000 civarı üye var. Bunların hepsi mi fakir ? Kişiler kendini ifşa etmiyorsa bu olmadıkları anlamına gelmez. !

Robinson, Zengin olan zenginliği arttıkça mütevazi olur. O gösterdiğin karttan sitede birçok kişide var zaten. Ayrıca k.kartı = bankadan borçlanmadır. Nerede zenginlik ? 

Haa şimdi "Fakir edebiyatı yapma" dersen bil ki tahribatta beni bire-bir tanıyan müridler var. Hali vakti yerinde ve çevremde ciddi işadamları vs. olduğu doğrudur. Gerçekten ihtiyacım olduğunu düşündüğümde 10 dk da 200 bin usd yi kefilsiz senetsiz bulabilirim. Kendi mail adresimden atacağım bir mail ve kısa bir bilgilendirme telefonu ile Türkiye nin en ünlü 5 yıldızlı otellerinde istediğim kişiyi ağırlatırım. Benim adım varsa işin içinde, misafirimden para talep edilmez ! Bunu paramla değil iş potansiyelim ve itibarımla yapıyorum. Bugün istanbulda lüx sayılabilecek ne kadar mekan varsa ücretsiz misafir edildim. Hala sıra beklemeden, öncelikli ve ayrıcalıklı olarak misafir edildiğim yerler çoktur. Bunun için de para harcamaya gerek yok... 

Unutma ki para sadece bir araçtır. Dünya malı bugün var yarın yoktur. 10 tane ev alsan sadece 1 tanesinde oturabilirsin. ağaoğlu gibi 1 garaj dolusu araban olsa 1 tanesine binebilirsin. Bu arada 1 gecede hepsi yanabilir veya büyük şirketlerde olduğu gibi kısa sürede iflas edebilirsin. 

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

Parayla imanın kimde olduğu hiç belli olmaz, bunu da sırf ibnelik olsun diye ekledim :|

Kim vadesiz hesapta bu kadar para tutarki saatte dünyanın getiri olur yani

parayla birlikte gelen kutusu manidar olmuş ama. O para için o kadar iletişime vakit kaybetmek ne kadar doğru işte.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

toplumda gözle görülmeyen bir STATÜ de olsa statü her zaman vardır. şekil değiştirilmiş vaziyette de olsa her yerde karşına çıkar bu güç savaşlarında en büyük payı PARA alır hocam sen normal bir yaşam sürsen atıyorum bir KOÇ la nasıl aynı kefeye girebilirmisinki hele ki türkiyede çünkü burda milletin kafası parayla çalışır o adam her şeyi onunla sadece satın alır geriside bi tarafında olmaz. aha burjuvalık böyle bişi. eşitlik özgürlük adalet kavraları falan boşa kürek çekmekmiş bizim büyükler böle söylerler miş. onların en inceden ben ta diye başlayasım var ama olmuyor. her şeyden önce bu ülkede insanlara "Onur" un ne olduğu öğretillip ERDEM sahibi yapılması gerekiyor eğitim sistemi malum. 

ArmadA tarafından 20/Şub/14 13:36 tarihinde düzenlenmiştir

Living Death
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

hep bu anliyamazsiniz diyen picin yuzunden oluyor bunlar. millet kafayi yedi amk

All I need is a possibility.
Toplam Hit: 7866 Toplam Mesaj: 79