folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Her Ama Her Şeyin Pahalı Olması ( Gelmesi )

Her Ama Her Şeyin Pahalı Olması ( Gelmesi )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

İzmir Yenişehir Halkapınar ve folkart ikiz kuleler çevresi ve bayraklı sahil kısımları bir kaç senedir mantar gibi residance ve yüksek gökdelenlerle çevrilmeye başlandı. Ankaralı ve İstanbullu müteahhitlerin projeleri hep. Merak ediyorum İzmirin uçsuz bucaksız varoşlarından ve orta sınıf insanından kaç tane zengin çıkacak da bu rezidanslara para ödeyip oturabilecek. Üç beş İzmirli iş adamı dışında kime satacaklar diye kafam da deli sorular.

ama sonra bi bakıyorum inşaat bitiyor rezidans dikiliyor ve sakinleri buraları satın alarak ve ya kiralayarak hemen yerleşiyor.

bence rezidansları yıkmak yağmalamak lazım 

Ya da buraları satın alan adamları yoket ek de işe yarayabilir

çok merak ediyorum kim bu insanlar diye lan  içime harbi dert oldu

kurdo tarafından 08/Nis/18 14:34 tarihinde düzenlenmiştir

kendinize ayığ olunuz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Ayakkabı alayım dedim begendim bi tane adidas 300 tl bu ne amk gittim kinetix aldım 89 tl en azından tr de  üretilmiş

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qzkn
    qzkn's avatar
    Erkek
    Janitschar bunu yazdı

Ülkenin nüfusu artıkça artıyor ve maalesef ülke kaynakları kafi gelmemeye başladı...Üretim hem kalitesiz hem de artan nüfusun ihtiyaçlarını karşılamada yetersiz,fiyatların artışı bunun bir sonucu

en basit misal ET FİYATLARI

Hala daha Ülke hayvancılığını destekleyerek Et fiyatlarını düşüreceğini sanan Bakan,Bürokrat,Kahvehane müdavimi GERİZEKALILAR var.

Toprak büyüklüğü-MEralar yetmiyor,küresel ısınmadan ötürü yağmur yağmıyor,OT BİTMİYOR memlekette Hayvanlar ne yiyecekde verim verecek diyen yok.

Bir Allah'ın kulu da proje mukabilinden Güney Amerika'da,Afrika'da toprak kiralayayım,Hayvancılığı buralara taşıyalım ülkenin ET ihtiyacını böyle karşılayalım demiyor.Protein yemediğimizden milletçe aptallaşıyoruz

Benzin-Eletrik fiyatı çok artıyor abi yeaaahhh diyen adamların çoğu çevreci içgüdülerle yada sadece anti Tayyibcilikten kafayı yediğinden Nükleer Enerjiye karşı :) biz milletçe Ermenilerden-Bulgarlardan-Fransızlardan geri zekalıyız Nükleer Enerji santralini yönetemeyiz,patlatırız diyenlerler dolu ortam.

enerji ihtiyacımızı nasıl karşılayacaksın diye soruyorsun Rüzgar-Güneş enerjisi abi yeaah...Memleketin yabancı sermayeli ajan köşe yazarlarının fikirlerinden etkilenip içeriğini araştırmadan gelmiş bunları söylüyor :) PKK'lı-Daeş'li terörist RPG roketi sallayıp bizim Nükleer santralin çekirdeğini patlatacak hepimiz geberip ölecez diyen bile var :) :) :) sözlüklerde forumlarda muazzam kafalar yav

Petrol sahalarını,misal MusuL-Kerkük'ü BAtılı petrolcülerinden işgalinden kurtarıp biz fethetmediğimiz sürece ÜLKEDE BENZİN FİYATI DÜŞMEYECEK...

Hala daha dünyada Benzin'e en çok vergiyi ödeyen millet biziz diye eleştiri yapanlar var :) Ya niye acaba Petrol sahalarımız olmadığından olabilir mi :) :) :)

BP,Shell buraları gelip sömürüyor biz uzaktan mal gibi bakıyoruz :) Petrol akar Türko bakar

Çözüm Türkiye'nin sınırlarını ama öyle ama böyle büyütmek lazım yoksa sonumuz sonumuz iyi değİL...Memleket fikren ölmüş bir kere açlıktan ölsek çok mu ???

:D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Allaha şükür tavuklarımız var arımız var 40küsür tane mevye fidanımız var , bahçemizde nane maydanoz kışlık yazlık sebzemiz ekili.
    Suyumuzu köydeki kaynaktan gelen sudan dolduruyoruz. Kısacası elimizden geldiği kadar kendimiz üretip tüketiyoruz. Tabii para mal mülk var o ayrı ama hazıra dağ dayanmaz prensibi ile yola çıktığımız için iyi durumdayız Allaha şükür.

Şehirdeki insanlar da balkonlarına 2 3 saksı alıp en azından taze soğan , maydanoz , çeri domates ekse bu bile birşeydir. Yıllardır marketten kekik nane maydanoz karpuz kavun patlıcan vs almıyoruz.
    Yapması zor birşey değil. Günübirlik belirli miktarda suyunu ver gübresini ver daha sonra canın istedikçe al kopar ye :)

Allah şehirdeki insanlara yardım etsin. Kışın domates , erik karpuz yemeyiverin :D

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blmrt
    blmrt's avatar
    Erkek

parası olan bazı arkadaslar parası olmayanların gözünü açmaması için yorup yapıyorlar gibi geldi ülke genelinde de böyledir zaten nasıl geçinemiyorsunuz kardeşim aha 1600 maaş veriyoruz bakın sizin için 1 milyon olan 

tuvaleti bile bir lira yaptık diyor adamlar alkışlıyor neyse

bu ülkede yaşamak zor arkadaşlar 

İnsanlar çok değişti, dikkat etmek lazım. Biriyle el sıkıştıktan sonra beşi de yerindemi diye parmaklarını saymak zorundasın
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    Janitschar bunu yazdı

Ülkenin nüfusu artıkça artıyor ve maalesef ülke kaynakları kafi gelmemeye başladı...Üretim hem kalitesiz hem de artan nüfusun ihtiyaçlarını karşılamada yetersiz,fiyatların artışı bunun bir sonucu = Hak verdim

Hala daha Ülke hayvancılığını destekleyerek Et fiyatlarını düşüreceğini sanan Bakan,Bürokrat,Kahvehane müdavimi GERİZEKALILAR var. = Boş cümle. Et hayvandan gelir -> Hayvana destek = Et üretiminin artması demektir.

Toprak büyüklüğü-MEralar yetmiyor,küresel ısınmadan ötürü yağmur yağmıyor,OT BİTMİYOR memlekette Hayvanlar ne yiyecekde verim verecek diyen yok. = Ülkede mera mı yok = Aşağıya yazdım ülkede mera var mı yok mu okursun.

Bir Allah'ın kulu da proje mukabilinden Güney Amerika'da,Afrika'da toprak kiralayayım,Hayvancılığı buralara taşıyalım ülkenin ET ihtiyacını böyle karşılayalım demiyor.Protein yemediğimizden milletçe aptallaşıyoruz = Protein yemiyor olman senin sorunun ayrıca zeka geriliği protein alınmadığı için değil , yeterli düzeyde beslenemediğin için oluşur. Veganlar gerizekalı mı bunu bir sorgula bakalım (:

Benzin-Eletrik fiyatı çok artıyor abi yeaaahhh diyen adamların çoğu çevreci içgüdülerle yada sadece anti Tayyibcilikten kafayı yediğinden Nükleer Enerjiye karşı :) biz milletçe Ermenilerden-Bulgarlardan-Fransızlardan geri zekalıyız Nükleer Enerji santralini yönetemeyiz,patlatırız diyenlerler dolu ortam. = hak verdim. Bi bokun patlayacağı yok kuru gürültü sadece. Daha o kadar açılmalı bence enerji üreten alanlar.

enerji ihtiyacımızı nasıl karşılayacaksın diye soruyorsun Rüzgar-Güneş enerjisi abi yeaah...Memleketin yabancı sermayeli ajan köşe yazarlarının fikirlerinden etkilenip içeriğini araştırmadan gelmiş bunları söylüyor :) PKK'lı-Daeş'li terörist RPG roketi sallayıp bizim Nükleer santralin çekirdeğini patlatacak hepimiz geberip ölecez diyen bile var :) :) :) sözlüklerde forumlarda muazzam kafalar yav

Petrol sahalarını,misal MusuL-Kerkük'ü BAtılı petrolcülerinden işgalinden kurtarıp biz fethetmediğimiz sürece ÜLKEDE BENZİN FİYATI DÜŞMEYECEK...  = Ülkede akaryakıt fiyatlarının düşmesini ben paramızın değersiz olmasına bağlıyorum. Eğer bir şekilde paramız değer kazanırsa doğrudan akaryakıttaki birim fiyatıda düşecektir.

Hala daha dünyada Benzin'e en çok vergiyi ödeyen millet biziz diye eleştiri yapanlar var :) Ya niye acaba Petrol sahalarımız olmadığından olabilir mi :) :) :) = Üzücü ama doğru. Sanırım 2023'te filan çıkarcakmışız benzin emin değilim :(

BP,Shell buraları gelip sömürüyor biz uzaktan mal gibi bakıyoruz :) Petrol akar Türko bakar

Çözüm Türkiye'nin sınırlarını ama öyle ama böyle büyütmek lazım yoksa sonumuz sonumuz iyi değİL...Memleket fikren ölmüş bir kere açlıktan ölsek çok mu ??? = Sanmıyorum ülke sınırlarını bir şekilde büyütmenin imkanlı olacağını. Heryer bir şekilde sahiplenilmiş durumda. Sen burdan git burası benim demeye çalıştığımız anda 3. 4. belki 5. dünya savaşı çıkar.

1935 Yılında -> 44.3 milyon hektar
    1950 yılında -> 28milyon hektar
    Günümüzde 21.7 milyon hektar
    Yaptığım işleme göre( doğrudur heralde ) 
    Türkiye = 78.356.200 Hektar
    Mera = 21.700.000 hektar
    TR / Mera Oranı = (78.356.200 * X) / (21.700.000 * 100 )
    X = 27.69 yani Her yüz metrekarenin 27.69 metrekaresi mera. Bence Türkiyede mera eksikliği yok. Azalma gözle görülen bir şekilde var ama eksikliği yok.

Edit : Protein kaynağı sadece et değildir farkındayım. 11 tane proteinin vücut üretebiliyor ve geri kalanları "SADECE BİTKİLERDEN ALMAK İSTİYORSAK" Chia tohumu , karabuğday yada kinoa'yı bol bol tüketmek lazım. Sanmıyorum tüm veganların bunları özellikle tükettiğini. O yüzden yukarıda yazdığım cümlemin tam olarak arkasındayım.

GodKlaus tarafından 08/Nis/18 17:37 tarihinde düzenlenmiştir

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı
    Janitschar bunu yazdı

Ülkenin nüfusu artıkça artıyor ve maalesef ülke kaynakları kafi gelmemeye başladı...Üretim hem kalitesiz hem de artan nüfusun ihtiyaçlarını karşılamada yetersiz,fiyatların artışı bunun bir sonucu = Hak verdim

Hala daha Ülke hayvancılığını destekleyerek Et fiyatlarını düşüreceğini sanan Bakan,Bürokrat,Kahvehane müdavimi GERİZEKALILAR var. = Boş cümle. Et hayvandan gelir -> Hayvana destek = Et üretiminin artması demektir.

Toprak büyüklüğü-MEralar yetmiyor,küresel ısınmadan ötürü yağmur yağmıyor,OT BİTMİYOR memlekette Hayvanlar ne yiyecekde verim verecek diyen yok. = Ülkede mera mı yok = Aşağıya yazdım ülkede mera var mı yok mu okursun.

Bir Allah'ın kulu da proje mukabilinden Güney Amerika'da,Afrika'da toprak kiralayayım,Hayvancılığı buralara taşıyalım ülkenin ET ihtiyacını böyle karşılayalım demiyor.Protein yemediğimizden milletçe aptallaşıyoruz = Protein yemiyor olman senin sorunun ayrıca zeka geriliği protein alınmadığı için değil , yeterli düzeyde beslenemediğin için oluşur. Veganlar gerizekalı mı bunu bir sorgula bakalım (:

Benzin-Eletrik fiyatı çok artıyor abi yeaaahhh diyen adamların çoğu çevreci içgüdülerle yada sadece anti Tayyibcilikten kafayı yediğinden Nükleer Enerjiye karşı :) biz milletçe Ermenilerden-Bulgarlardan-Fransızlardan geri zekalıyız Nükleer Enerji santralini yönetemeyiz,patlatırız diyenlerler dolu ortam. = hak verdim. Bi bokun patlayacağı yok kuru gürültü sadece. Daha o kadar açılmalı bence enerji üreten alanlar.

Petrol sahalarını,misal MusuL-Kerkük'ü BAtılı petrolcülerinden işgalinden kurtarıp biz fethetmediğimiz sürece ÜLKEDE BENZİN FİYATI DÜŞMEYECEK...  = Ülkede akaryakıt fiyatlarının düşmesini ben paramızın değersiz olmasına bağlıyorum. Eğer bir şekilde paramız değer kazanırsa doğrudan akaryakıttaki birim fiyatıda düşecektir.

Hala daha dünyada Benzin'e en çok vergiyi ödeyen millet biziz diye eleştiri yapanlar var :) Ya niye acaba Petrol sahalarımız olmadığından olabilir mi :) :) :) = Üzücü ama doğru. Sanırım 2023'te filan çıkarcakmışız benzin emin değilim :(

Çözüm Türkiye'nin sınırlarını ama öyle ama böyle büyütmek lazım yoksa sonumuz sonumuz iyi değİL...Memleket fikren ölmüş bir kere açlıktan ölsek çok mu ??? = Sanmıyorum ülke sınırlarını bir şekilde büyütmenin imkanlı olacağını. Heryer bir şekilde sahiplenilmiş durumda. Sen burdan git burası benim demeye çalıştığımız anda 3. 4. belki 5. dünya savaşı çıkar.

1935 Yılında -> 44.3 milyon hektar
    1950 yılında -> 28milyon hektar
    Günümüzde 21.7 milyon hektar
    Yaptığım işleme göre( doğrudur heralde ) 
    Türkiye = 78.356.200 Hektar
    Mera = 21.700.000 hektar
    TR / Mera Oranı = (78.356.200 * X) / (21.700.000 * 100 )
    X = 27.69 yani Her yüz metrekarenin 27.69 metrekaresi mera. Bence Türkiyede mera eksikliği yok. Azalma gözle görülen bir şekilde var ama eksikliği yok.

Edit : Protein kaynağı sadece et değildir farkındayım. 11 tane proteinin vücut üretebiliyor ve geri kalanları "SADECE BİTKİLERDEN ALMAK İSTİYORSAK" Chia tohumu , karabuğday yada kinoa'yı bol bol tüketmek lazım. Sanmıyorum tüm veganların bunları özellikle tükettiğini. O yüzden yukarıda yazdığım cümlemin tam olarak arkasındayım.

Mera'nın alan olarak var olmasının bir önemi yok,meraya yağmur yağıyorda yeterli ot büyüyor mu ?  Hayvanlar ne yiyecek ?

Brokoli'de de Protein var ama Hayvansal protein kadar değerli değil,kas-zeka gelişimine katkısı Et kadar olmuyor maalesef,

Başka protein yatağı balık den,izlerimizde kaldı mı ki ? Okyanuslara açılmak lazım

Ülke sınırlarını büyütmekten Fatih Sultan Mehmet Devrindeki gibi silah zoruyla almak anlamayın,,,

Çin Afrika'da nasıl yayılıyor Türkiye'nin Katar'da,Somali'de askeri üsleri var.Kazan Kazan prensibiyle hem yerli Afrikalı eğitecez onlar kazanacak hemde biz ihtiyacımızı gidereceğiz...Adamlar zaten aç ve çok fazla sulak arazileri olmasına rağmen tarım yapmayı bilmiyorlar

Acaip derecede agresifim !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    Afrika'nın neresinde sulak arazi var ? Varsa tabii ki yapalım, iş iştir. Ben oraları çöl ve kır olarak biliyorum. Televizyondaki belgesellere göre kurak bir kıta. Önce vatana yatırım, sonra başka yerlere bakalım.

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

Ayakkabı alayım dedim begendim bi tane adidas 300 tl bu ne amk gittim kinetix aldım 89 tl en azından tr de  üretilmiş

Fiyat normal. Yurt disindayim gecen ayakkabi alim dedim bi baktim bu fiyata gelio.oha lan dedim abime yazdim trde. Burda da fiyatlar bole dedi. Tek fark benim maasim trdekilerden daha fazla oldugu icin uygun geliyor.trde olsam ayni isi yapsam bu maasi alamayacagim icin o ayakkabida bana cok pahali gelirdi.

Edit;yani demek istedigim tr nin parasi degersiz yoksa adidas nike fiyati hemen hemen her yerde bu fiyat bandinda

Ekerci tarafından 08/Nis/18 19:38 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    Janitschar bunu yazdı

Ülkenin nüfusu artıkça artıyor ve maalesef ülke kaynakları kafi gelmemeye başladı...Üretim hem kalitesiz hem de artan nüfusun ihtiyaçlarını karşılamada yetersiz,fiyatların artışı bunun bir sonucu

Hala daha Ülke hayvancılığını destekleyerek Et fiyatlarını düşüreceğini sanan Bakan,Bürokrat,Kahvehane müdavimi GERİZEKALILAR var.

Toprak büyüklüğü-MEralar yetmiyor,küresel ısınmadan ötürü yağmur yağmıyor,OT BİTMİYOR memlekette Hayvanlar ne yiyecekde verim verecek diyen yok.

Bir Allah'ın kulu da proje mukabilinden Güney Amerika'da,Afrika'da toprak kiralayayım,Hayvancılığı buralara taşıyalım ülkenin ET ihtiyacını böyle karşılayalım demiyor.Protein yemediğimizden milletçe aptallaşıyoruz

Benzin-Eletrik fiyatı çok artıyor abi yeaaahhh diyen adamların çoğu çevreci içgüdülerle yada sadece anti Tayyibcilikten kafayı yediğinden Nükleer Enerjiye karşı :) biz milletçe Ermenilerden-Bulgarlardan-Fransızlardan geri zekalıyız Nükleer Enerji santralini yönetemeyiz,patlatırız diyenlerler dolu ortam.

Petrol sahalarını,misal MusuL-Kerkük'ü BAtılı petrolcülerinden işgalinden kurtarıp biz fethetmediğimiz sürece ÜLKEDE BENZİN FİYATI DÜŞMEYECEK...

Hala daha dünyada Benzin'e en çok vergiyi ödeyen millet biziz diye eleştiri yapanlar var :) Ya niye acaba Petrol sahalarımız olmadığından olabilir mi :) :) :)

Çözüm Türkiye'nin sınırlarını ama öyle ama böyle büyütmek lazım yoksa sonumuz sonumuz iyi değİL...Memleket fikren ölmüş bir kere açlıktan ölsek çok mu ???

Vuracaktimda öldurmusler seni 😀

Benzinin fiyati dusmezmis. Benzinin fiyati zaten dustu, sorun bizdeki vergiyi arttirdi

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
Toplam Hit: 10088 Toplam Mesaj: 84
hayat pahalılığı