folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Her Ama Her Şeyin Pahalı Olması ( Gelmesi )

Her Ama Her Şeyin Pahalı Olması ( Gelmesi )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    Janitschar bunu yazdı
    THT2005 bunu yazdı
    Janitschar bunu yazdı

Yılmaz ÖZdiL bakkal hesabı olmuş bu :) :) :) Alamanya'da bir LT benzinin TL KARŞILIĞI NE KADAR ? mesela TL-DOLAR bazında Türkiye'de benzin Alamanya'ya göre daha ucuz ama EURO alım gücü bazında Alamanya Türkiye'ye tur bindirir

Peki Devletin Benzine vergi koymadığını farz edin ne olur ??? 

Şimdiye değin Benzin fiyatlarını-üretim maliyetlerini düşürmeyen Türkiye Cumhuriyeti Hükümetlerinden bir kişi de akıl edememiş mi ? Benzinden vergi alamamayı veya vergi oranlarını düşürmeyi ??? peki Enerjideki Vergi geliri düşerse Türkiye'de neyin artmasına vesile olur ???

https://tr.globalpetrolprices.com/gasoline_prices/ 

benzin

video ve karikatürdeki mantığa göre sadece AKP Hükümetleri değil,Petrola-Doğalgaz'a-Benzin'e-Elektriğe ZAM yapıp Vergi koyan tüm Türkiye Cumhuriyeti Hükümetleri,CumhurReisleri,Başbakanlar ekonomi enerji bakanlarının hiçbirinin kafası çalışmıyor :)

DemireL'İn meşhur PetroL vardı da biz mi içtik sözünün hiçbir temeli yok :) :) :) yada Ajda Pekkan'ın ammaaan PetroL canımmm Petrol şarkısının :)

Enerjiye vergi kalksa,üretim maliyetleri düşse tüm Türkiye güllük gülistanlık olsa fena mı olur :) Ama halk düşmanı şerefsiz hükümetler halk açken 80 senedir buna izin vermiyorlar ha :) :) :)

Sebeplerini yazın boşverin ezberleri :) Yukarıda Sorduğum sorulara cevap verin...Yılmaz ÖZdiL nerdesin ey RUH geldiysen üç kere osur !

sebebini biz yazacaksak ohooo dostum :D

neyse yazayım yinede..

yeme yarışında olanlar henüz doymadı ; henüz tahmini bir doyum tarihi belirtilmedi...

5 kuruş inidirm , 15 kuruş bindirimler ile  yıl sonu 7 TL ye yaklaşır.. 

yıl sonu ; güncel fiyat  üzerinden konuşuruz :)) sen aynı şeyleri yazarsın , bende bu yazdıklarımın aynısını yazar sadece rakamları değiştiririm :D

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Ülkede üretim yok,turizm yok,para getirecek bir iş yok.Nasıl bu ülkenin ekonomisi iyi olacak  ? 

Geçen redditde İngiliz bir eleman yazmış marmaris barlar sokağında 3 arkadaş 2 şer tane Finlandiya şot yaptık bir barda hesap 170 tl geldi.İtiraz edince elemanlar bu sefer mekan sahibi demiş ki ya en az 100 verirsiniz yada dayak yersiniz.Turizmin haline bak.Sen böyle saldım çayıra tarzı bırakırsan turizmi turizm bitmezde ne olur.

Ülkede ciddi anlamda herşey çok pahalı artık.Hani lüks olan şeyler pahalı lüks olmayanlar ucuz diye bişey değil. Benim 2200 maaş alıp tek yaşayan arkadaşım zar zor geçiniyor.Burda üstteki arkadaşın belirttiği gibi karı kız olaylarıyla falanda hiç alakası yok.Eleman üstünü başını fiks LC Waikiki,Defacto vs den giyen biri.

Eskiden evet elektronik,marka ürünler,lüks tüketim ürünleri pahalıydı ama artık ihtiyaçlar bile pahalı.

Ülkeye doldu suriyelisi,ıraklısı,afganı bide bunlar işsizlik yaratıyor,ev kiralarını arttırıyorlar.

Bizim milletde son 5-6 senedir ben çok ciddi bir zeka düşüşü görüyorum.Parti tutan birisi değilim ama genel olarak zeka ortalaması düşüşü çok fazla.

Millet acından geberse,ayağındaki ayakkabı parçalanana kadar giyse birileri kalkıp "Ekonomi çok iyi.Eğer ayakkabı pahalıysa git terlik giy" diyecek beynini sevdiklerim türedi.Dolar yükselirse yükselsin ben dolarla mı alış veriş yapıyorum diye adam bunu harbi harbi bunu bilmişlik yaparak,bağırarak söyleyebiliyor.

Ciddi ciddi Türkiyeyi almanyayla kıyaslayanlar mı dersin.Ortadoğudaki ne idüğü belirsiz milyonlarca adamı ülkeye doldurmak bizi Osmanlı yapacak,şaha kalkıcaz sanan mı dersin yani bunlar çok ciddi olarak IQ su normalin bayağı altındaki insan fikirleri.Normal zekaya sahip yada psikolojisi bozuk olmayan bir adam bu şekilde düşünemez imkanı yok.

Sadece politikayla alakası yok herhangi bir konuda gir mesela ekşide adamların yorumlara bak.Sözde bu adamlar bu ülkede entel,normal zekalı insanlar.Ama adamların yaptıkları aptalca yorumları görünce sinirden telefonu duvara çarpasım geliyor.

Bilmiyorum halkın zeka seviyesi neden bu kadar düştü.Kasıtlı,sistematik olarak mı yapılıyor bilmiyorum ama bunun sonu iyi değil.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    Janitschar bunu yazdı

Yılmaz ÖZdiL bakkal hesabı olmuş bu :) :) :) Alamanya'da bir LT benzinin TL KARŞILIĞI NE KADAR ? mesela TL-DOLAR bazında Türkiye'de benzin Alamanya'ya göre daha ucuz ama EURO alım gücü bazında Alamanya Türkiye'ye tur bindirir

Peki Devletin Benzine vergi koymadığını farz edin ne olur ??? 

Şimdiye değin Benzin fiyatlarını-üretim maliyetlerini düşürmeyen Türkiye Cumhuriyeti Hükümetlerinden bir kişi de akıl edememiş mi ? Benzinden vergi alamamayı veya vergi oranlarını düşürmeyi ??? peki Enerjideki Vergi geliri düşerse Türkiye'de neyin artmasına vesile olur ???

https://tr.globalpetrolprices.com/gasoline_prices/ 

yuh almanya ile karşılaştırdı bizi :D olm almanyadaki adamların alım gücünü maaşlarını biliomusun sen?

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

Simdi cikip birileri diyecekki kriz yok .

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Ayda 4-5 bin kazanıyorum. Ailemle yaşıyorum eve para vermediğim halde bana yetmiyo.

1500 lirayla geçinen aileler var. Yaşam tarzıyla alakalı para mevzuları.

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Aslında ilk 1,20 yi izlerseniz neden bu halde olduğumuzun en temel problemini anlarsınız . 

https://www.youtube.com/watch?v=4hELvXJ3wFg

samaccc tarafından 09/Nis/18 00:10 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Aslında 3. Kez yazmak niyetinde değildim ama , burada tartışmak saçma oluyor. 

Bura da benzin söyle , benzin böyle ya da genel olarak olumsuz konuşan %80 kesimin 5-10-20k geliri var , BMW , Audi , mercedeslere binip lacoste t-shirt giyiyor. 

Yanlıs anlaşılmasın , gözüm yok hasa , allah daha da artırsın. 

Fazla şey yapmayın

Roark tarafından 09/Nis/18 02:51 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    Roark bunu yazdı

Aslında 3. Kez yazmak niyetinde değildim ama , burada tartışmak saçma oluyor. 

Bura da benzin söyle , benzin böyle ya da genel olarak olumsuz konuşan %80 kesimin 5-10-20k geliri var , BMW , Audi , mercedeslere binip lacoste t-shirt giyiyor. 

Yanlıs anlaşılmasın , gözüm yok hasa , allah daha da artırsın. 

Fazla şey yapmayın

Akaryakıta gelen zam sadece yüksek gelirli kesimi etkilemiyor. Hatta düşük gelirli kesimi daha çok etkiliyor çünkü toplu ulaşım araçları ve sarı taksiler bu fiyat artışı karşısında fiyatlarında güncellemeye! gidiyor. Aynı zamanda ülkenin iskeletini oluşturan çiftçiler de bu zamlardan nasibini alıyor ve yakıt gideri karşısında elde ettikleri gelir düşüyor. Emin ol isyan edenlerin çoğu zengin kesim değil düşük gelirli kesim. Zengin adamın parası zaten dolarda euro da. Kazancını alır almaz dövize çeviriyor dolayısıyla bu zamlar onu düşük gelirliyi etkilediği kadar etkilemiyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Bir ülke düşünün herşey pahalı...

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Benzinin sadece aracı olanları etkilediğini mi sanıyorsunuz. Azıcık düşünseniz yakıta gelen zammın her şeyi etkileyeceğini anlayabilirsiniz. Dükkanlardan ya da internetten aldığınız şeyler ışınlanarak seyahat etmiyor dijital olmayan her şey araçla, uçakla bir yerden bir yere taşınıyor. Bu araçlar da suyla çalışmıyor. Onları taşıyan adamların maliyeti arttığında o da taşıma ücretini yükseltiyor. Taşıma ücreti yükselince o ürünü satan adam cebinden mi karşılayacak? Hayır bize iteleyecek tabi ki. Onun haricinde bir yerden bir yere ışınlanarak ya da bisikletle gitmiyorsanız kullandığınız toplu taşıma ücreti de yükseliyor demektir.

DarkSkull tarafından 09/Nis/18 17:28 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 10139 Toplam Mesaj: 84
hayat pahalılığı