folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Hiç Bir İşte Uzman Olamamak ?

Hiç Bir İşte Uzman Olamamak ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek
    haci herseyide psikiyatriye vurmamak lazim be. .

Ama sen bilin yinede
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

olm senin mesleki olarak düsündügün alan yazılım degil mi veya hobi niyetli mi bakıyordun nedir ? öyle sayaraktan cevap vereyim, IT sektöründe calısanlar, doyuruculuk acısından dünyanın en iyi islerinden birisini yapıyorlar bana göre, zira bilginin ve ögrenmenin sonu YOK.

kendini bir alana adadıgın ve bunu paraya cevirmeye basladıgın taktirde zevk almamak düsük ihtimal, psikolojik nedenler vs. olur o ayrı ama uzmanlasılabilecek bir sürü alan var. ben de istiyorum asıl yapmak istedigim isle alakasız ama yazılımla alakalı olan bir isi, ögreneyim diyorum ama bu iste 2-3 alda aynı anda uzmanlasmak göt ister, zaman ister, özveri ister. yine de hobi olarak ilgilenemeyecegim anlamına gelmiyor.

sadece sen degil, mezuniyet durumundaki ögrencilerin bircogu öyle gördügümüz kadarıyla ama bu bahane olmamalı, tek yoldan ilerleyen ilerliyor bir sekilde.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    Andrei bunu yazdı

olm senin mesleki olarak düsündügün alan yazılım degil mi veya hobi niyetli mi bakıyordun nedir ? öyle sayaraktan cevap vereyim, IT sektöründe calısanlar, doyuruculuk acısından dünyanın en iyi islerinden birisini yapıyorlar bana göre, zira bilginin ve ögrenmenin sonu YOK.

kendini bir alana adadıgın ve bunu paraya cevirmeye basladıgın taktirde zevk almamak düsük ihtimal, psikolojik nedenler vs. olur o ayrı ama uzmanlasılabilecek bir sürü alan var. ben de istiyorum asıl yapmak istedigim isle alakasız ama yazılımla alakalı olan bir isi, ögreneyim diyorum ama bu iste 2-3 alda aynı anda uzmanlasmak göt ister, zaman ister, özveri ister. yine de hobi olarak ilgilenemeyecegim anlamına gelmiyor.

sadece sen degil, mezuniyet durumundaki ögrencilerin bircogu öyle gördügümüz kadarıyla ama bu bahane olmamalı, tek yoldan ilerleyen ilerliyor bir sekilde.

Anlamıyorum ki hacı abi öğrendiklerimi dökemiyorum düşüncelere veya sürekli onla ilgilenemiyorum evet öğrenmekten zevk alıyorum ama uygulayamıyorum sıkıntı bu bende yani benden yazılımcı olmaz ben hobi olarak ilgileniyor gibi birşeyim dikkat dağınıklığı-kişisel atalet ne ararsan var sanırım bilmiyorum 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    itfaiyeci
    itfaiyeci's avatar
    Erkek

en azından kendini biliyorsun. belki insan psikolojisi, beden dili, çıkarım yapma gibi alanlarda kendini geliştirebilirsin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek
    sen bi erebosla konus bence.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SquarT
    SquarT's avatar
    Erkek
    Aytekinet bunu yazdı

Hocam aynı sen eşittir ben, bende bi bokta uzman değilim neyi sevip sevmediğimi de bilmiyorum para kazanılamayan herşeyi seviyorum yalnız boş boş gezmeyi acayip severim mesela şimdi okuyorum okul bitince de bi bok olmayacağını biliyorum aöf işletme okul dediğimde.

ben senin bi bok olamamış halinim. geleceğini bende görebilirsin :D koskoca bir hiçlik :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Ben telefonları çok seviyorum geliştirmek icat etmek istiyorum ama 1.bu işte Türkiye geride 2. Para kazanma ihtimalin çok az 3. Boş bir heves olabilir.  Bu yüzden diş tıp diyetik felan okuyup memur olacam.  Sistem bu hocam ne yapalım hayaller önemli ama para olmadan olmuyor

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Bir işle uzun süre meşgul olunca ben bu işten yeteri kadar fayda aldım diyip başka bir işe geçtiğinden ötürü (iş olaraktan herhangi bir hobiyi falan kastediyorum) hiçbir işte yeterince uzmanlaşamıyorsun. Halk arasındaki deyimi: maymun iştahlılık. Çareyi doktorda falan arama, kendinde ara. Hiçbir işi yeterince sevemezsin ve birden fazla dalda istesen de ordinaryüs kıvamı uzman olamazsın. O yüzden tek bir şey seçip bıksan da lanet de etsen o yolda ilerlemen gerek. 

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek

Bence sıksık balığa giden bir tanıdığın varsa takıl peşine.

Oldukça zevkli ve kendini geliştirmeye müsait bir hobi/meslek..

Hazır okumayı araştırmayı da seviyon hangi balık nasıl beslenir, ne zaman ürer, nasıl avlanır bol bol yazı okursun.

Pekçok balık türü var, takım çeşidi, av usulü, avlak yeri, sahte balık modelleri vs..

Benden sana tavsiye Şeytan Oltası dediğimiz bir misina bir iğne ile başla.

Sonra LRF, Spin derken alır başını yürürsün.

Hem malzeme kombinasyonları konusunda hem deniz ve doğa konusunda gittikçe uzmanlaşırsın.

Senin için hem güzel bir hobi olur, hem dost ortamın olur, hem karnın doyar.

İstersen PM at nerden başlıyacaksın neler yapacaksın dilmin döndüğü kadarını anlatırım.

http://www.youtube.com/watch?v=hOkBPAiVc3U

TR-SCOPJE tarafından 13/Oca/15 11:25 tarihinde düzenlenmiştir

Yargılamak için bilmek, bilmek için anlamak, anlamak için dinlemek gerekir...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek
    EnesErgun bunu yazdı

Hocalar halk eğitim evlerinde ilgimi çeken birşey yok işte sıkıntım burda ilgimi çeken hiçbir şey yok amk

Hocam senaryo vs. yazabilirsin zevklidir, bodybuildingle uğraşabilirsin, karikatür çizmeyi deneyebilirsin, yönetmen olabilirsin, kısaca birşeyler üretmek seni kendine getirir. Bunlar hem zevkli hemde en ön plandaki para kazanabileceğin işler. Ama boncuktan kuşta yapabilirsin sana kalmış :).

Toplam Hit: 6249 Toplam Mesaj: 46