folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Hiç Bir İşte Uzman Olamamak ?

Hiç Bir İşte Uzman Olamamak ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    Nibun bunu yazdı

bunu atmadan geçemedim la :D

haha süper :D

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

ben de aynı dertten muzdribim, yaptığım işi pek sevdiğim söylenemez, lisedeki yanlış yönlendirmeden dolayı yapmak istediğim mesleğin çok uzağındayım. tembel de bir insanım, sıfırdan başlasam maddi kaybım da çok büyük olacak, ailede bunu finanse edecek kaynak da yok, şimdi de kafayı gastronomiye taktım, yeniden össye girip okumayı düşünüyorum, para da var diyorlar. hayırlısı

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erc
    erc's avatar
    Erkek

o değilde bende aynıyım ya bir sürü şeye ilgim varda uzmanlık veya bir işe bir adım önde olma olayı bir türlü olmuyor bu biraz yaş ve olgunlukla alakalı sanırım,enes beni biliyon gecelerce usanmadan kod yazarım ama iş uzmanlığa gelince gözüne far tutulmuş tavşan gibi ee ne yapıcam şimdi oluyorum. Bu aralar para biriktirmeye başladım motor alıp gezilere çıkıp biraz kafa dağıtmayı istiyorum. Hala hayattaki rolümü bulamadım galiba. Neyse çok samimi oldu bu da işi dalgaya vuralım azcık enes senden benden adam olmaz hacı :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek

Hobisine veya işine dört elle tutunan bir kanka edin, aynı şeyi paylaşın. O seni sürüklemiş olur. Kanka yerine kızla da deneyebilirsin.

arbeit macht frei
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Benmi yanlış düşünüyorum bilmiyorum ama paylaşim

Bilgisayar ve onun birçok alt dalı için ayırdığım zamanı düşünüyorum da öyle böyle değil uçsuz bucaksız bir zaman ayırmışım. Çoğunda da herhangi bir maddi beklenti olmadan bu zamanı ayırmışım.

Eğer bu zamanı ayırmasam ne olurdu diye düşününce bu zamanı neye ayırsam o işte kesinlikle uzman olurdum diye düşünüyorum. Yani hiç bi bok yapmasam, eğer her gece barda içmeye gitsem heralde bütün gece mekanlarını bilir bugün kendi mekanımı açardım yada organizasyon fln yapardım. Yani benim aklım bi işte uzman olmamayı almıyor abü.

Bence kesinlikle uzman olduğun birşeyler var ama sen farkında değilsin yada bildiğin şeyin başkaları için öneminin farkında değilsin. Ne bok yedin bu yaşa kadar? nerelerde çalıştın? En basiti garsonluk yapmış olsan bile bi restoran işletmeyi öğrenmiş olman gerekiyor.

Not: yaş 22ymiş şimdi dikkat ettim. Muhtemelen eğitim sisteminin kollarına bırakmışsın kendini, Önemli olan bişeyde uzman olmadığını farketmen, bundan sonra girdiğin işlerde kolaylıkla bu açığı kapatırsın önemli olmak bunun farkına varmak.  22 yaşında ben deli gibi delphi, c++ falan bilirdim ama para kazanamazdım deneyimsizlikten =) Yani daha geç değil. İlgini çeken dalda bir işe gir, ve o işle ilgili birkaç kitap oku akşamları, ülkemizde okuma diye bişey olmadığından kısa zaman sonra iş sahibinden daha iyi bildiğini farkedeceksin o işi

HolyOne tarafından 13/Oca/15 12:35 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

@Holy hacı abi biliyorsun arkeoloji ile uğraşıyorum o yüzden dün akşam hiç değilse sevdiğim bir işi yapayım dedim ve su altı dalış kurslarına yazılıcam inşallah yazın sertifikaları aldıkdan sonrada su altı arkeolojisi alanında geliştirmeye bakıcam artık kendimi

@erc sende uzman değilsen biz bok yiyelim lan

@Balyoz99 hocam vallahi çok haklısın çevremde hobisi olan arkadaşım yok belki ondandır

@matara şartlar gereği biz hep mutsuz olarak yaşıycaz

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam arkeolojide de okuyarak ve kazılarda çalışarak baya bi uzman olunur tahmin ediyorum, ama kazıda bişi çıkması şans heralde.

Ayrıca konu ile ilgili baya uzmansın yani niye hiçbi uzanımım yok diyosun ki? sadece 2. bi uzanım arayışındasın belliki =) Yada paraya çevirecek uzmanlıktanmı bahsediyorsun? Sanırım iyi bir arkeolog olsan da firma açıp ben burayı kazacam diyip kendi adına kazamıyorsun ama başka iş dalları vardır o işin altında kesin.

Ayrıca git kendine bi dedektör al artık dedektörsüz arkeolog pcsiz bilgisayar muhendisi gibidir. :P

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

senin gibi düşünüpte 

3-4 sene önce 36 ay taksitle çektiği krediyi şu an her ay maaş olarak alan umutsuz vakalar var(dı)!

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek

hayır bir uzmanlık alanın var sadece bugüne kadar bi baltaya sap olmadığının düşüncesindesin ve zamanının büyük bölümü hiçlik içinde akıp gidiyor buda sende böyle bi algı yaratıyor tıpkı benim gibi,

haftaya 23. yaşımı doldurcam ve şuan askerliği mi aradan çıkarayım yoksa bi iş mi bulup çalışayım diye bocalıp duruyorum ve şu yazıyı yazarken bile zamanım boşu boşuna akıp gidiyor kayda değer hiç bi işle meşguliyetim yok,

arkama dönüp bakıyorum 4 yıl lise 2\2,5 myo elimdeki kazanımlarım niteliklerim ne şunlar bunlar, fakat benim üretim yapabileceğim şeyler mi bunlar hayır, demekki geçimlerini kazanan mesleklerinde bilgilerinde vs. çoğu kişiden uzman olduğum konular bana hiç bi şey sağlamıyorsa ben boşa yaşamışım demektir şu ana kadar, ya aklını başına alacaksın yaş daha fazla ilerlemeden yada zamanın boşa akıp gitmeye devam edicek,

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    snnyk bunu yazdı

senin gibi düşünüpte 

3-4 sene önce 36 ay taksitle çektiği krediyi şu an her ay maaş olarak alan umutsuz vakalar var(dı)!

Anlamadım hocam .

Evet hocam vakit boşa geçiyor sıkıntım burda dün bi arkadaşla(kız) konuşuyorum kızın arabası var işte büyükşehirde triplex evleri faalan var ama kız buna güvenip kendini salmamış sürekli kendini geliştiriyor ben ise neye güvenip boşa geçiriyorum

Toplam Hit: 6252 Toplam Mesaj: 46