Hitlerin Ordusu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Vassili zaitsef, pearl harbor ve soysuz piçlerden sonra , hitlerin ordusuna bir ilgi duymaya başladım.Normalde komünizm ve faşizm gibi rejimlerden tiksinirim, koyu bir demokrasi-cumhuriyet yanlısıyımdır.Hitleride sevmem.

Fakat ordusunda yaptığı değişiklikleri, yaptığı işleri ve ordusunu sevmeye başladım..Sanıyorum bir çok hitler hayranı da vardır.

-------

Özellikle soysuz piçler filminde alman ss askerinin sorgu teknikleri vs.. , hitlerin geliştirdiği silahları falan oldukça sevmeye başladım.Bu umarım faşizm eğilimi değildir.

Hitlerin ordusunun bilinmeyen, farklı yanlarını ve geliştirdiği silahlar, yöntemleri bu konuda paylaşalım...

Unutmadan ; nutuk kitabını okudum.Şimdi şubat tatilinde kavgam gibi büyük liderlerin yazdığı kitapları okumak var.Başka kitaplar varsa bu tarz, ve okuyup sevdiyseniz ismini verir misiniz ? Ayrıca kavgam nasıl beğendiniz mi ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

%75ini okudum kavgamın.Bence adam haklı biraz o kadar cinayet işlemekte çünkü milliyetci birisi ruh hastası olacak kadar.ilk başta sıkar gibi oluyor ama sarmıştı benı.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Her zaman derim teknik hayatımızı önce Allah'a, sonra ilk zaman bilimcilerine,

daha sonra Tesla'ya, Hitler'e vs. borçluyuz.

Amerika-Rusya savaşa çarıkla girdi, nasıl çıktı?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:
    -----------------------------

Vassili zaitsef, pearl harbor ve soysuz piçlerden sonra , hitlerin ordusuna bir ilgi duymaya başladım.Normalde komünizm ve faşizm gibi rejimlerden tiksinirim, koyu bir demokrasi-cumhuriyet yanlısıyımdır.Hitleride sevmem.

Fakat ordusunda yaptığı değişiklikleri, yaptığı işleri ve ordusunu sevmeye başladım..Sanıyorum bir çok hitler hayranı da vardır.

-------

Özellikle soysuz piçler filminde alman ss askerinin sorgu teknikleri vs.. , hitlerin geliştirdiği silahları falan oldukça sevmeye başladım.Bu umarım faşizm eğilimi değildir.

Hitlerin ordusunun bilinmeyen, farklı yanlarını ve geliştirdiği silahlar, yöntemleri bu konuda paylaşalım...

Unutmadan ; nutuk kitabını okudum.Şimdi şubat tatilinde kavgam gibi büyük liderlerin yazdığı kitapları okumak var.Başka kitaplar varsa bu tarz, ve okuyup sevdiyseniz ismini verir misiniz ? Ayrıca kavgam nasıl beğendiniz mi ?

kavgam kitabının en etkileyici kısmı basın yayın organlarının nasıl düşmana kaptırıldığının ve toplum üzerindeki etkisinin irdelenmesidir, hitlerin yahudilere neden düşman olduğunu kitabı okuduğunda daha iyi anlayacaksın, iyi bir mühendis orta halli bir ressam ve tam bir hayalperesttir, hitabet yeteneği yüksek olup bu yönüyle Erdoğanın taklit ettiği liderdir bir pasaj verecem :)

edit: sayfa 52: fakat beni sık sık hayal kırıklığına uğratan şey bu basının hükümete ahlaksızca kur yapması idi, en küçük bir olay bile, okuyucuya mutlaka büyük bir heyecanla, ya büyük elem duyularak, ya da hayretler içinde kalınarak verilirdi. bu bir şike idi ve bilhassa her devrin "en bilge monarkı" söz konusu olduğu zaman uygulanıyordu, insana yaban horuzunun azgın zamanında dişisini cezbetmek için dans edişini hatırlatıyordu.

bütün bunlar bir merkezden idare ediliyor gibi geldi bana. bu gözlemim liberal demokrasi hakkında kanaatlerime gölge düşürdü. sarayın lütfüne mazhar olmak için bu derece alçalmak milletin şerefini hiçe saymaktı.

s.58. yahudilere atfen: basında, sanatta, edebiyatta ve tiyartoda yahudi'nin faaliyetlerini gördüğüm zaman siyonizm yüklü olaylar gözümün önünde birikmeye başladı.

s.58. devamı. bu sanat eseri üretme seviyesi ahlak ve kültür bakımından ne kadar aşağı ise üretim gücü de o derece fazla oluyor ve ürününü(pisliğini), insanlığın suratına tükürünceye kadar devam ediyordu.

sanat hayatında eser diye ortaya konan bütün hayasız süprüntü kitapların yazarlarını dikkatle araştırdım. bu araştırmamın sonucu yahudiler aleyhine idi.

gerçek şu idi ki; edebiyat alanında bütün pisliklerin, sanattaki düşüşlerin, tiyatrodaki saçmalıkların onda dokuzu memleket nüfusunun ancak yüzde birini teşkil eden bir toppluluk tarafından ortaya sürülüyordu.

aynı açıdan benim o sevgili dünya basınını da araştırdım. inceleme derinleştikçe bu basına evvlece duyduğum hayranlık azalıyor kayboluyordu. üslüp her zaman tahammül edilemez bir haldeydi. düz ve yüzeysel fikirleri atmam gerekti. yazılardaki ayrıntaı şimdi bana gerçek olmaktan çok yalan görünüyordu. yazarların hepsi yahudi idi. evvelce hiç dikkatimi çekmeyan bir ayrıntı, iimdi beni ilgilendiriyor ve not etmeye değer görünüyordu.

bu basının liberal fikirlerini, şimdi başka bir açıdan, başka bir kılıkta görüyordum. karşıtlarının saldırısına cevap verdiği zamanki üslübu veya bir balık gibi sesiz kalışı, kurnaz olduğu kadar iğrenç bir hileden başka bir şey değildi. bu basının övüp göklere çıkardığı tiyatro eserleri yalnız yahudi yazarların eserleriydi. alman yazlarları hiç bir zaman övmezlerdi. fransız kültürü ve medeniyeti göklere çıkarılıyordu. seviyesiz eserler edebiyatı dejenere ediyordu ve bu gazetelerin kullandığı aksan kulağıma yabancı geliyordu. makalelerde telkin edilen şeylerin almanlar aleyhine olduğu o kadar belli idi ki bunu istemeden yapmış olamazlardı.

s.61. sosyal demokratlara ait bütün broşürleri inceledim imza sahiplerinin kimler olduğunu araştırdım hepsi yahudiydi, hemen bütün şeflerin isimlerini kaydettim bunlar da büyük çoğunluğu o seçilmiş kavim dedikleri ırktandı, meclise milletvekili olarak, sendikalara sekreter (lider) olarak, parti teşkilatında veya sokak gösterilerinde başrollerde hep oonlar vardı.

s.62. bu bölüm çok bomba bizim medyayı anlatıyor: Ortaya bir takım bilinen şeyleri, iddiaları koyar, bunlar kabul edilir edilmez de, hiç ilgisi olmayan meseleler için bundan sonuç çıkarırlar. yine başarısız olurlarsa, bu sefer elinizden kaçıp giderler ve onlardan tam bir cevap alamazsınız. bu havarilerden birini tutmak isteseniz elinize sıvı ve yapışkan bir şey değmiş gibi olur, parmaklarınız arasından sıyrılır ve hemen eski biçimini alır, hakemler huzurunda bunlardan birine kesin bir darbe indirseniz ve sizin fikrinizi kabul etmek zorunda kalsa, siz de bir adım ilerlediğinizi zannedersiniz, ama ertesi gün yine şaşırıp kalırsınız, çünkü yahudi bir gün önceki olayı unutmuştur, hç bir şey hatırlayamamaktadır. eskden olduğu gibi yine saçmalamaya başlar. izah etmeye çalışırsınız şalırmış gibi yapar, hiç birşey hatırlamaz veya bir gün önceki iddialarını ispatladığını söyler.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

cordelian bunu yazdı:

%75ini okudum kavgamın.Bence adam haklı biraz o kadar cinayet işlemekte çünkü milliyetci birisi ruh hastası olacak kadar.ilk başta sıkar gibi oluyor ama sarmıştı benı.

şahsi fikrim, hitler bu kadar azla savaşmasaydı, çok daha güçlenebilirdi

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighElf
    HighElf's avatar
    Erkek

sarı ırka mensup bir milletin beyaz ırkın en ateşli savunucusuna nasıl hayranlık duyduğunu anlamış değilim !

Bir Arnavut atasözü der ki: Burri pa arme si gruaja pa breke ! Silahsiz adam donsuz kadin gibidir !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

HighElf bunu yazdı:

sarı ırka mensup bir milletin beyaz ırkın en ateşli savunucusuna nasıl hayranlık duyduğunu anlamış değilim !

mesajımı okudun mu ?

--

Wehrmacht'a hızlı bir sanayi altyapısı sağladı. Wehrmacht'ın araç ihtiyacını Krupp, Porsche ikilisi karşılarken Top gibi ağır silahlar için Rheinmetal'ı kullandı. IG Farben Tıbbi ve lojistik ihtiyaçları karşılarken, Siemens gibi firmalarda yeni gelişmekte olan elektronik-radar-haberleşme gibi ihtiyaçlara karşılık verdiler.Kısa sürede (3 sene) Wehrmacht Panzer, Mekanize Piyade, Motorize Piyade tümenlerine sahip oldu ve eski topları ve anti-tank silahlarını PAK serisi ile yenilemeye çalıştı.[7]

--

http://tr.wikipedia.org/wiki/Nazi_Almanyası

adam Türkiyenin yapması gerekenleri ypmış.Hala liderim Atatürk, hala Türküm ... Yhudileri öldürdü diye hayranlık duymuyorum.Yaptığı bir kaç iyi iş var.Kendiinede değil, yaptığı şeyleri sevdim.Mesajmda da belirttim.Bana ne ırklardan

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighElf
    HighElf's avatar
    Erkek

@zumsuk :D

ben sen hayranlık duyuyorsun demedim ki hayranlık duyan vardır dediklerine dedim yahu ;)

Bir Arnavut atasözü der ki: Burri pa arme si gruaja pa breke ! Silahsiz adam donsuz kadin gibidir !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

Adam katil fln olabilir milletin kemiğinden sabun yapmış olabilir falan ama zeki ve Atamızı saygı ile selamlamış hürmet etmiş.almanyada arasak hala hitlerci adamları buluruz heralde gamalı haç dovmeli.Hala delice saygı duyuyorlardır. ilkokulda istiklal marşı okunuyor.Ve sokakta yürümeye devam eden bir ton insan gördüm hayatımda.Soysuzlar çetesi isimli filmi tavsiye ederim zumsuk.anti hitler sonlu bir film ama bilgilendirici birazda olsa.

edit: American history X ide tavsiye ederim azbucuk ordada geciyor hitler.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

Kavgam'ı okuyup etkilenmek dahası Hitler'e bu yüzden hak vermek çok zorlama.Kavgam içeriği itibari ile %90 o dönemin siyasetini ve kişilerini eleştirmekte.Sadece %10'luk bir bölümünde hareketini nasıl toparladığı savunduğu ve toplumsal olaylara getirdiği evrensel düşünceler haricinde hiçbir getirisi olmayan bir kitap.Kavgam ile Hitler'i anlamazsınız.Dahası 2.dünya savaşında ki o mekanize disiplinli ve içersinden sayısız savaş kahramanı çıkarmış ordu Hitler'in değil,militarist Prusya devletinin mirasının eseridir.Werhmacht'da görev alan tüm generellar 1.dünya savaşında üstün başarılar sağlamış teğmenlerdi.Afrika korps generali Erwin rommel,3.sınıf mühümmat,ikmâlsiz ve kendisinden üç kat daha büyük ingliz ordusunu çölde kmlerce kovalarken bu kabiliyeti Hitler tarafından yada onun getirdiği fikir ile değil,1.dünya savaşında tek başına bir italyan taburunu esir almasının altındaki başarılar ile aynıdır.Daha sonra maraşel olan Erwin Rommel,Hitlere suikast planınında yer almış,suikast başarısız olunca tespit edilip bizzat hitler tarafından intihara zorlanmıştır.Halkın büyük sempasini kazanan rommel silahı kafasına dayayıp şerefli bir şekilde ölmüşür.Gerçek ölüm nedeni ise halktan saklanmıştır.Ve rommel nsdap'a hiçbir zaman oy vermemiştir.Oğlu,bunu yıllar sonra bir gazatede ki röportajında onaylamıştır.Yani bu örnek bile Hitler'in ordusu dedğin yapının aslında kimin olduğu konusunda fikir uyandırmaktadır.Sen eğer mühimmat açısında olaya bakıcaksan

Tiger tipi tank serisini

Stukaları

Mp40 ve Mp44 otomatik silahlarını

Tarihin ilk balistik füzesi olan V2 roketlerini

MG42 ağır vb makinalı silahları

İncele,dahası Hitler'i değil çevresinde ki adamları araştır.Misal Joseph Geobbels'den başla

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

soysuz piçleri şimdi indirdim izleyecem :)

izlemek isteyenler için tek link dvdrip - 800 mb

http://www.gigasize.com/get.php?d=45blrqlgksd

altyazı

http://divxplanet.com/sub/s/147065/Inglourious-Basterds.html

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
Toplam Hit: 7257 Toplam Mesaj: 58