Hitlerin Ordusu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    knuckle
    knuckle's avatar
    Erkek

İşkembe-i kübradan atan görünce dayanamıyorum bir nevi sürprizim tabi.

fazla uzaklaşmış olamaz...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighElf
    HighElf's avatar
    Erkek

knuckle bunu yazdı:
    -----------------------------

İşkembe-i kübradan atan görünce dayanamıyorum bir nevi sürprizim tabi.

http://www.nihalatsiz.org/turkler_hangi_irktandir.htm

al sana türkiyenin en ırkçı adamını kaynak gösterim o siteden makaleler kısmına giriyorsun sonracığıma türkler hangi ırkandır yerine tıklyıorsun ve sana bu çıkıyor. (küçük bir alıntı devamına bakabilirsin)

Son zamanlarda bazı gazete ve mecmualarda, Türklerin mensup olduğu ırk hakkında bazı yazılar çıktı. Bunların hülâsası şudur:

“Türkler Sarı Moğol ırkından değil, beyaz aryanî ırkındandır.”

İlim yolu ile söylenmek istenen ve fakat objektif esaslara istinat etmiyen bu hükümler hakkında düşündüklerimizi ve bugün bilinen şeyleri söylemek istiyoruz:

1- Bugün insan zümreleri artık renklere göre değil, dillere göre tasnif olunuyor. Eskiden beyaz ırk namı altında toplanan Aryanilerle Samilerin birbirinden çok uzak olduğu, keza eskiden sarı ırktan sayılan Türk ve Moğollarla Çinlilerin hiçbir ırkî yakınlığı olmadığı artık bugün herkes tarafından kabul edilmiştir.

2- Eskiden Türkler, sarı ırkın Ural – Altay zümresinden sayılır ve bu zümreye, Türkler, Moğollar, Tonguzlar, Finler ve Macarlar sokulurdu. Bugün Fin ve Macarların yakın akrabalığı ispat olunmuş ve hatta Fin, Eston ve Macarlardan mürekkep bir Fin – Ogur teşekkül etmişse de Türk, Moğol ve Tonguzların bunlarla akrabalığı ispat olunamamıştır.

3- Diğer taraftan Türklerle Moğolların bir asıldan geldiği kat’i suretle ispat olunmuş ve Tonguzların bu zümreye iltihakı için, muvaffakıyetli mesaiye başlanmıştır. Hatta şimdiye kadar sadece Türk sayılan Çuvaşların da Türklükle Moğolluk arasında olduğu anlaşılmıştır.

4- Türkler ve Moğollarla Aryaniler arasında ise şimdiye kadar hiçbir yakınlık gösterilmemiş ve ispata kalkışılmamıştır.

---------------------------------

2.si ben arnavutum aynaya baktığımda süt beyazı ten görüyorum :D

3 yahudiler beyaz değil semitik :D

güzel süpriz ;)

Bir Arnavut atasözü der ki: Burri pa arme si gruaja pa breke ! Silahsiz adam donsuz kadin gibidir !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    knuckle
    knuckle's avatar
    Erkek

İlla kafatasçılık yaptıracaksın ha.

Semitik, bir ırk değil Sami dilleri konuşan topluluk demektir. Mutabıkızdır herhalde, dilersen araştır. Bunlar Araplar, Asuriler ve Yahudiler olmaktadırlar ki onlar da Beyaz ırktandırlar.

Yine yukarıda ilmi hiç bir dayanağı olmayan bir propaganda yazısı ile sarı ırktan dem vurmuşsun. Irklar ten renkleri ve kafatasları baz alınarak (bunları söylemekten üzüntü duyuyorum) kategorize edilmekteler. Özellikle kafatası hacimleri doğrudan ırk ile bağıntı kurmada önemli bir faktör ki fazla da uğraşıp canını sıkmayayım. Uyduruk bilgilerini düzenlemeye yardımım olursa ne ala ; Sarı ırk yani Ksanthoderm'in genel özellikleri sarı ve bakıra çalan ten rengi, kısa boylu, kısa boyunlu, düz enseli, seyrek saç ve beden tüyleri ancak kalın, yassı burun ve büyük göz çukurları brakisefalik kafa falan. Türkiye'de bu tanıma layıkı ile uyan insanlar 1000'de 1 bile değildir ne yazık ki... Tabi ben Alman'ım aslında bilmiyorum... Bu millet sarı ırka layığı ile uysa hiç gocunmam nasıl yaratıldı isek öyleyiz de, ortada sarı ırk falan yok be HighElf nasıl olacak bu iş?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighElf
    HighElf's avatar
    Erkek

ulan ilk defa senden duyuyorum türkler beyaz ırktır diye ha :D

Bir Arnavut atasözü der ki: Burri pa arme si gruaja pa breke ! Silahsiz adam donsuz kadin gibidir !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighElf
    HighElf's avatar
    Erkek

Mustafa Kemal, 1923 yılında İstanbul Üniversitesi Profesörler kuruluna "Ulusal bağımsızlığımızı bilim alanında da tamamlama" görevi verdi. Türk Tarih Tezi, Osmanlı tarih yazımının mirası olan İslam merkezli tarih yorumlarına ve Avrupa merkezli tarih yorumlarına karşı alternatif bir milli yorum geliştirilmesi amacıyla 1930'larda ortaya atılmıştır.[3][1][2] Atatürk batılı tarih tezlerinin doğru kabul edilip okullarda okutulması yerine milli bir tarih yazılması gerektiğine inanıyordu. On beşinci yüzyıldan beri, Batı'lı tarih yazarları medeniyetin başlangıcı yeri olarak Yunan Medeniyetini vermekteydi. Bu tarih görüşünde Türkler, Orta Asya'daki göçebe aşiretler olarak anlatılıyordu. Özellikle on dokuzuncu yüzyıldan itibaren bu tez ırkçı antropolojik yaklaşımlarla bir ırk aidiyetine (Sarı ırk, Brakifesal beyaz ırk vb.) oturtulmaya çalışılmıştı.[6][7] [8] Bir Fransız okulunda öğrenci olan Afet İnan, Fransızca tarih kitaplarında Türklerin uygarlık yapıtlarına yer vermediğini ve Türklerden "ikinci dereceden sarı ırktan, istilacı barbar kavim" olarak sözedildiğini Atatürk'e anlatır.

1931 - 1939 yılları arasında liselerde okutulan dört ciltlik tarih kitabının önsözünde çalışmanın amacı açıklanmıştı.

"Bu yapıtın amacı, yüzyıllarca çok haksız iftiralara uğratılmış, ilk uygarlıkların kuruluşundaki hizmet ve emekleri yadsınmış Büyük Türk Ulusuna, tarihsel gerçeklere dayanan şerefli geçmişini hatırlatmaktır."
    — Türk Tarihinin Anahatları, Önsözünden, 1931

Cumhuriyet kurulana dek medreselerde Türk kimliği üzerinde durulmaksızın, sadece padişahların eski seferleri gerçeklerden uzak, abartılı bir hikaye biçiminde veriliyordu. 20. Yüzyıl başlarında dahi üniversitelerde modern ve bilimsel bir tarih öğretilmiyordu. Antropoloji, filoloji, arkeoloji ve benzeri bilimler tarih araştırmalarında kullanılmıyordu. 19. yüzyıl sonunda Orta Asya'da Orhun Yazıtları yabancı bilimadamları tarafından Türkçe olarak okunmuştu.[9][10]

Atatürk, Türk ulusunu odak alarak Türk tarihini araştırmak, bu şekilde Cumhuriyet'in temel amacı olan ulus-devlet yaratma sürecine tarihsel bir referans oluşturmak için tarih bilimcilerini teşvik etti. Türklerin dünya uygarlıklarının gelişimindeki yeri ile ilgili araştırmalar yapılmasını sağlamak istiyordu.[11]

Ülkenin eski uygarlıklarını ortaya çıkarmak, bugünkü Türkiye halkıyla Türk kavimlerinin ilişkisini araştırmak, genel Türk tarihinin bilimsel tutarlılık ile yazılmasını sağlamak amaçlardan bazılarıdır.[9]

http://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrk_Tarih_Tezi

----------------------

türk tarih tezi

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    knuckle
    knuckle's avatar
    Erkek

Beyaz ırk hikayesini ilk kez benden duymuyorsun, az önce yukarıda bana Nihal Atsız'ın sitesinden alıntı yaptığın yazıyı okudu isen "Türkler Sarı Moğol ırkından değil, beyaz aryanî ırkındandır." diyenlere çemkirmişler.

Sana tavsiye ettiğimi ben yapıyorum her gün defalarca. Aynaya bakıyorum. Karşımda gördüğüm bir adam tipik Türk ve o sarı ırk tanımına uymuyor. Çok da umurumda değil ha sarı vs.. morcivert bile olabilirdik de. Çıkışmam şundan;  Türkleri "sarıdır" diye sınıfa sokmaya çalışanlar beyaz ırk dışındakileri küçük gören sömürgen Avrupalı'ların icat ettiği söylemler. İtimat etme. Arnavutmuşsun. Beni görünce Arnavut mu, Laz mı, Çerkes mi, Gürcü mü neyim nasıl anlayacaksın? Sarı rengimden mi? Biraz realist olalım değil mi HighElf.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

Dünya üzerinde 3 ırk vardır Beyaz-Sarı-Siyah Biz Türkler Beyaz ırka mensumuz.Antropolojik olarak araplarda,yahudilerde,hintlilerde beyaz ırka mensuptur.Bu ırklar ten renginin pembe,mor,bronz olarak değerlendirmez.Farklı özellikler kıstas alınır.Misal Almanlar ile hintler beyaz ırkın aryan kollarıdır..Hitlerin propagandası da aryan ırkının üstünlüğü üzerinidir.Ve avrupada aryan ırkının özellikleri olarak uzun boy,sarı saç,mavi göz olarak belirlenmiştir.Ama bu tanıma hitler uymaz dahası hintliler sallanmamıştır bile.Tarihi okuyan adam bilir ki bu o dönemde uydurulmuş siyasal bir söylemdir.Zaten bu görüş katı değildir.Çünkü werhmachtın waffen-ss birliklerine sonrada bir çok milleten insan katılmıştır hatta Türk waffen-ss birlikleri dahi kurulmuştur.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighElf
    HighElf's avatar
    Erkek

tmm beyazsın :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    knuckle
    knuckle's avatar
    Erkek

HighElf bunu yazdı:

Ümit ediyorum topluluklar içinde ortaya konuşurken konu hakkında birşeyler öğrenmek amacı ile okuyanları yanlış yönlendirmemek adına emin olmadığın bilgileri paylaşmaz savunmazsın. Araştırmak iyidir.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighElf
    HighElf's avatar
    Erkek

knuckle bunu yazdı:

HighElf bunu yazdı:

Ümit ediyorum topluluklar içinde ortaya konuşurken konu hakkında birşeyler öğrenmek amacı ile okuyanları yanlış yönlendirmemek adına emin olmadığın bilgileri paylaşmaz savunmazsın. Araştırmak iyidir.

sana en büyük türk ırkçısını kaynak gösterdim kabul etmedin ne diyim :D

Toplam Hit: 7306 Toplam Mesaj: 58