İlk Motorsikletimi Alıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Catapat
    Catapat's avatar
    Erkek

Hayırlı olsun hocam. Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin. 

( Fikrimi soracak olursanız ben de motosikleti çok güvensiz bulanların tarafındayım:)  )

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    @LynxMaster , Motosikletin görünümü Şeytan gibi, aynalar boynuz gibi, gövde simsiyah vs. BatMobil gibi duruyor. ^^D

@ShockMan , bu sürat yada gezi motorları değilde, MotoCross (?) lar var. Dağ taş, dese tepe, çamur içinde giden modeller şahane ya. silindir blogu filan biraz yukarıda oluyor. >

daha önce şeytanı bizzat gördünüz sanırım?

Hemde ağa babasını, kafam uçuyordu neredeyse sadece 1 cm farkla, yara bile almadan ve soğuk kanlılığım sayesinde kurtuldum..! Bir dahada binmedim.

Edit: Sanırım sorunuz @RitmFarbRacourci hocaya idi atlamış bulunduk, özür..!

ShockMan tarafından 25/Ara/17 00:10 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Hayırlı olsun. Ekipmanını al. Birkaç ay önce yazmış olsan yardımcı olurdum ekipman konusunda. 

www.kriptopedi.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Hayırlı olsun tekerine taş değmesin, ekipman da alman lazım güzel birşey.  Bende yaz başlangıcında Honda pcx 150 düşünüyorum daha önce scooter ve Honda cbf geçmişim var.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocam bu tarz motorda tecrübelerimi yazayım nacizane. motoru sıfır alacaksın hayırlı olsun başlangıç için seni tatmin eder bence 5-6000 km doldur bunla ufak tefek sıkıntı çıkartacaktır ve her zaman olmadık yerlerde olacak bunlar gözün korkmasın hocam.  beraberinde alet takımı da al genel olarak çantanda bulunsun 8 tornavida 10 tornavida 8 - 10 - 13 - 17 - 19  yarım anahtar, yıldız - düz tornavida haftada bir zinciri kontrol et gerginliğini iyi ayarla zincir yağsız olmaz, motor yağını zamanından önce değiştirmeye bak, fazla yıkama motoru, ani frende arka teker çabuk kızaklar ön arka birlikte orantılı frenleme yapman gerekiyor, tamircini iyi seç motordan anlamadığını anladıkları anda seni öpücüğe boğarlar dikkat et tecrübeyle sabittir gözümün önünde engel olmasaydık adamın 0 km motorunun elektrik tesisatına makası vuruyolardı tesisatta problem var diye aman dikkat. tekrar hayırlı uğurlu olsun hocam Allah kaza bela vermesin tekerin düz bassın.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    SENAR1ST bunu yazdı

Bir şeytan icadı sahibi daha demek. İyi ölmeler.

çok ayıp hocam yakışmıyor !..

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

Sonunda ölüm olmazsa iyidir derler 15 yıldır motosiklet tepesindeyim son atlattıgım kaza beni soğuttu dikkatli olmanı öneririm

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erc
    erc's avatar
    Erkek

Bir kere rüzgarı hissettiğin zaman gerisi hikayedir.

Ekipman ciddi derecede önemli, ekipman kadar önemli bir konu varsa o da eğitimdir.

Motosikleti elbet alacaksın kafana koyduysan ama eğitimi aksatma kim ne derse desin boşver. Eğitimsiz sakın bulaşma.

Ben bu işe VL 250 intruder ile başladım, oldum olası çin ve kore motosikletlerini sevemedim.

Şu an küçüklük hayalim olan iron 883'e sahip oldum. Bu iş tamamen hayal etme ve çaba işi her zaman daha iyi olmak için çabala ama bunu çevrende motosiklet ile ilgili ve bilgili insanlarla yap. 

Ve benim şahsi fikrimi soracak olursan kontrayı iyi kavramadan sakın ha sakın virajda yatmayı deneme sonra güzelce asfaltla bir ön sevişme yaşıyorsun :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

o parayı çinliye gömme

çok büyük sorun yaşarsın yaşamazsın bilmem ama ufak tefek bi sebepten 150 km uzakta yolda kalmak istemezsin

kafan rahat gezmeye cıkamadıktan sonra anlamı yok :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bajaj-150-avenger-511555509/detay

su hintliye bak, bajaj japon kadar olmasada kalitelidir

çinlilerden çok çok kalitelidir :)

cruser tipli baktıgın için bu modeli önerdim

destination@tahribat.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

6000'den yukarı naparsan yap ama asla bir çinli motora verme. 

Gerekirse 25 yaşında japon al. Ben sıfır alacağını düşünmemiştim. 

Zaten kış geldi. En kötü alacağın keeway, hyosung olsun ama 5-6 liranın üstünü asla çinliye verme :) 

10 liraya kadar çıkarsanda az önce yazdıklarıma verme. 

www.kriptopedi.com
Toplam Hit: 4907 Toplam Mesaj: 45
#motors #falcon #freedom