İlk Motorsikletimi Alıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    SENAR1ST bunu yazdı

Bir şeytan icadı sahibi daha demek. İyi ölmeler.

Osmanlı'da da bazı kişiler matbaayı şeytan icadı görüyordu. Yaklaşık 300 sene geriden takip ettiler dünyayı.

işte budur..

Siz kullanmayı bilmiyorsunuz diye motosiklete tehlikeli diyen cahil tayfa bi yorum yapmayın Allasen.. 

Uçak kullanmayı da bilmiyorsunuz uçağa binmek de mi ölümcül?

Önce trafik kurallarını tam olarak öğrenin ve motosikletin jiroskopik kuvvet ile nasıl yere bastığı gibi bilimsel! konuları öğrenin ondan sonra olumsuz yorum yapın bi bitmediniz aq.

rappermcs tarafından 25/Ara/17 14:52 tarihinde düzenlenmiştir

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    SENAR1ST bunu yazdı

Bir şeytan icadı sahibi daha demek. İyi ölmeler.

İnternet de öyle. Rica etsem fişini çeker misin modemin?

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    @LynxMaster , Motosikletin görünümü Şeytan gibi, aynalar boynuz gibi, gövde simsiyah vs. BatMobil gibi duruyor. ^^D

@ShockMan , bu sürat yada gezi motorları değilde, MotoCross (?) lar var. Dağ taş, dese tepe, çamur içinde giden modeller şahane ya. silindir blogu filan biraz yukarıda oluyor. >

daha önce şeytanı bizzat gördünüz sanırım?

Hemde ağa babasını, kafam uçuyordu neredeyse sadece 1 cm farkla, yara bile almadan ve soğuk kanlılığım sayesinde kurtuldum..! Bir dahada binmedim.

Edit: Sanırım sorunuz @RitmFarbRacourci hocaya idi atlamış bulunduk, özür..!

@shockman hocam çok geçmiş olsun lakin şöyle düşün aynı senaryoyu arabayla yaşasaydın arabaya da binmeyecektin güven bana :) kü.üklüğümde bana yaya olarak araba çarptığında uzun bir süre park halindeki arabalara bile yaklaşamamıştım yolda yürürken. 

O yüzden konu tamamen siz kullanmayı bilmediğiniz,  siz yeterli eğitimi almadığınız ve siz bu sürüşün tekniklerini öğrenmediğiniz  için böyle düşünüyorusnuz.. :) 

Herşeyde olduğu gibi motosiklet sürmede de eğitim şart ve sürekli eğitim şart.. alımıyorsanız hayatınızla oynuyorsunuz. Araç kullanıcılarının %9999999 u halen göbeklerde dönen taşıtın sağdan göbeğe giriş yapanlara yol vermesi gerektiğini sanıyor. çünkü tali yollar gibi bi çok yolda sağdan gelenin yol önceliği varıdr. lakin konu göbek ise göbekte dönüp dursan akşama kadar herkesin yol vermesi gerek. Bu konuda bile kaç kişi ile tartıştım anlatamam sana. Bilmiyoruz okumuyoruz araştırmıyoruz... yhaaaaa şeytan icadıı buuu bize böyle öğretilmedi diyoruz..

rappermcs tarafından 25/Ara/17 14:59 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    Realist bunu yazdı

Yeni motor kazası yaptım, köprücük kemiğim kırık ekipman olmasaydı ölmüştüm. İlk önce ekipmanları tamamla derim mutlu sürüşler!

"kaza yaptım köprücük kemiğim kırıldı ekipmanım olmasaydı ölmüştüm" diyen adam bile mutlu sürüşler diyor. hayatında motosiklete binmemiş kulağındaki kristallerin 20 dereceyi geçtiğinde reflekslerini çalıştırdığını bilmeyen zır cahiller motosiklet şeytan icadı diyor. evet zır cahilsiniz kabul edin ve gidin okuyun biraz..

@Realist hocam çok geçmiş olsun umarım bir daha yaşamazsın ve keyifli, güvenli sürüşlerin olur...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    @LynxMaster , Motosikletin görünümü Şeytan gibi, aynalar boynuz gibi, gövde simsiyah vs. BatMobil gibi duruyor. ^^D

@ShockMan , bu sürat yada gezi motorları değilde, MotoCross (?) lar var. Dağ taş, dese tepe, çamur içinde giden modeller şahane ya. silindir blogu filan biraz yukarıda oluyor. >

daha önce şeytanı bizzat gördünüz sanırım?

Hemde ağa babasını, kafam uçuyordu neredeyse sadece 1 cm farkla, yara bile almadan ve soğuk kanlılığım sayesinde kurtuldum..! Bir dahada binmedim.

Edit: Sanırım sorunuz @RitmFarbRacourci hocaya idi atlamış bulunduk, özür..!

@shockman hocam çok geçmiş olsun lakin şöyle düşün aynı senaryoyu arabayla yaşasaydın arabaya da binmeyecektin güven bana :) kü.üklüğümde bana yaya olarak araba çarptığında uzun bir süre park halindeki arabalara bile yaklaşamamıştım yolda yürürken. 

O yüzden konu tamamen siz kullanmayı bilmediğiniz,  siz yeterli eğitimi almadığınız ve siz bu sürüşün tekniklerini öğrenmediğiniz  için böyle düşünüyorusnuz.. :) 

Herşeyde olduğu gibi motosiklet sürmede de eğitim şart ve sürekli eğitim şart.. alımıyorsanız hayatınızla oynuyorsunuz. Araç kullanıcılarının %9999999 u halen göbeklerde dönen taşıtın sağdan göbeğe giriş yapanlara yol vermesi gerektiğini sanıyor. çünkü tali yollar gibi bi çok yolda sağdan gelenin yol önceliği varıdr. lakin konu göbek ise göbekte dönüp dursan akşama kadar herkesin yol vermesi gerek. Bu konuda bile kaç kişi ile tartıştım anlatamam sana. Bilmiyoruz okumuyoruz araştırmıyoruz... yhaaaaa şeytan icadıı buuu bize böyle öğretilmedi diyoruz..

Hocam yok ben bu alete şeytan icadı falan demedim, onu @SENAR1ST diyordu, onunda kendince haklı yanları vardır, ve evet sizin de dediğiniz gibi diyoruz kısmıda olabiliyor toplumsal açıdan, şey diyecektim, galiba haklısınız nedense Trafik kazasından acayip korkuyorum, araç kullanırken beni gören arkadaşlar hep espirisini yaparlar, işte şahin bakışlarla yola bakıyor, yok sanırsın yolla kavgalı bıçaklısın, gibi sözler derler, gerçektende soğuk kanlı olduğum kadar da aşırı dikkatli sürüşüm vardır, bir defa kaza yaparsam, kesinlikle bir daha sanırım arabaya da binemem. Siz beni çok iyi anlıyorsunuz.

Peki o halde Motorsiklet kullanmak için alan arkadaşlara kazasız belasız sürüşler diliyorum, Eğitimi varsa onuda alsınlar diyorum..!

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Eğitim önemli..!

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zengo
    zengo's avatar
    Erkek
    pompaci bunu yazdı

hocam bu tarz motorda tecrübelerimi yazayım nacizane. motoru sıfır alacaksın hayırlı olsun başlangıç için seni tatmin eder bence 5-6000 km doldur bunla ufak tefek sıkıntı çıkartacaktır ve her zaman olmadık yerlerde olacak bunlar gözün korkmasın hocam.  beraberinde alet takımı da al genel olarak çantanda bulunsun 8 tornavida 10 tornavida 8 - 10 - 13 - 17 - 19  yarım anahtar, yıldız - düz tornavida haftada bir zinciri kontrol et gerginliğini iyi ayarla zincir yağsız olmaz, motor yağını zamanından önce değiştirmeye bak, fazla yıkama motoru, ani frende arka teker çabuk kızaklar ön arka birlikte orantılı frenleme yapman gerekiyor, tamircini iyi seç motordan anlamadığını anladıkları anda seni öpücüğe boğarlar dikkat et tecrübeyle sabittir gözümün önünde engel olmasaydık adamın 0 km motorunun elektrik tesisatına makası vuruyolardı tesisatta problem var diye aman dikkat. tekrar hayırlı uğurlu olsun hocam Allah kaza bela vermesin tekerin düz bassın.

tavsiyelerin için teşekkürler hocam aklımdan çıkarmıcam bunları motru sıfır almıyorum motordan anlayan bi arkadaşıma bakıttırdım ama motoru o konuda sıkıntı yok zaten sıfır motora verecek paramda yok ilerde onuda alırız bir gün inşallah şimdiden ders çalışır gibi motor hakkında bilgi topluyorum sıkıntı çıkarırsa müdale etmem kolay olsun diye fakat üstüne binmeden de öğrenemeyiz 

kimse yeteri kadar meşgul değildir mühim olan önceliklerdir..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek
    zengo bunu yazdı
    pompaci bunu yazdı

hocam bu tarz motorda tecrübelerimi yazayım nacizane. motoru sıfır alacaksın hayırlı olsun başlangıç için seni tatmin eder bence 5-6000 km doldur bunla ufak tefek sıkıntı çıkartacaktır ve her zaman olmadık yerlerde olacak bunlar gözün korkmasın hocam.  beraberinde alet takımı da al genel olarak çantanda bulunsun 8 tornavida 10 tornavida 8 - 10 - 13 - 17 - 19  yarım anahtar, yıldız - düz tornavida haftada bir zinciri kontrol et gerginliğini iyi ayarla zincir yağsız olmaz, motor yağını zamanından önce değiştirmeye bak, fazla yıkama motoru, ani frende arka teker çabuk kızaklar ön arka birlikte orantılı frenleme yapman gerekiyor, tamircini iyi seç motordan anlamadığını anladıkları anda seni öpücüğe boğarlar dikkat et tecrübeyle sabittir gözümün önünde engel olmasaydık adamın 0 km motorunun elektrik tesisatına makası vuruyolardı tesisatta problem var diye aman dikkat. tekrar hayırlı uğurlu olsun hocam Allah kaza bela vermesin tekerin düz bassın.

tavsiyelerin için teşekkürler hocam aklımdan çıkarmıcam bunları motru sıfır almıyorum motordan anlayan bi arkadaşıma bakıttırdım ama motoru o konuda sıkıntı yok zaten sıfır motora verecek paramda yok ilerde onuda alırız bir gün inşallah şimdiden ders çalışır gibi motor hakkında bilgi topluyorum sıkıntı çıkarırsa müdale etmem kolay olsun diye fakat üstüne binmeden de öğrenemeyiz 

hocam istanbuldaysan parça filan konusunda yardımcı olmaya çalışırım

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zengo
    zengo's avatar
    Erkek
    pompaci bunu yazdı
    zengo bunu yazdı
    pompaci bunu yazdı

hocam istanbuldaysan parça filan konusunda yardımcı olmaya çalışırım

normalde istanbulda oturuyorum fakat şuan uşaktayım ve uzun bir sürede istanbul tarafa geçmeyeceğim yineden teşekürler :) 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zengo
    zengo's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

Eğitim önemli..!

sonuna kadar katılıyorum hocam sana zaten eğitimini tam almadan da trafiğe çıkmayı düşünmüyorum 

Toplam Hit: 4905 Toplam Mesaj: 45
#motors #falcon #freedom