folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder İlkokul 3 Te Matematikte Ne Kadar İlerlemek Doğrudur

İlkokul 3 Te Matematikte Ne Kadar İlerlemek Doğrudur

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Hocam çocuklar genellikle ortaokula kadar soyut işlemleri anlamakta zorluk çekebilirler, yani x y gibi değerlerle işlem yapmak onları yorabilir.

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Kanimca herseyi dogal seyrine birakman en efektif yontem olur. Birseyleri onden ogretmenin hicbir faydasi olmuyor. Cocuk okuldan sikiliyor, sosyal hayatini bile olumsuz etkileyebiliyor. Birseyi cok gelistirecegim derken, normal insani degerlerden fedakarlik yapiliyor farkinda olmadan.

Cok buyuk ihtimal, matematik mesleginin bir parcasi olacak. Zaten hayati boyunca onunla yasayacak. Onun yerine diger hobilere, mesela el sanatlarina, muzige veya satranca yonelebilirsin.

Ornegin, muzik ve matematik kombinasyonunu yapmis birinin basaramayacagi birsey yoktur. 

Son olarak, butun yazdiklarim, onerilerim bizzat tarafimdan yasanmistir.

All I need is a possibility.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

Hocam çocuklar genellikle ortaokula kadar soyut işlemleri anlamakta zorluk çekebilirler, yani x y gibi değerlerle işlem yapmak onları yorabilir.

İste bi sekilde anliyor oraya bir degerin girmesi gerektigini hocam. Anlattim bir ara anladi bir sekilde

🌌 Deniz kiyisina gidip... Yapayalniz dalgalari saatlerce seyretmek istiyorum.... 🌌
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    mizahi bunu yazdı

Kanimca herseyi dogal seyrine birakman en efektif yontem olur. Birseyleri onden ogretmenin hicbir faydasi olmuyor. Cocuk okuldan sikiliyor, sosyal hayatini bile olumsuz etkileyebiliyor. Birseyi cok gelistirecegim derken, normal insani degerlerden fedakarlik yapiliyor farkinda olmadan.

Cok buyuk ihtimal, matematik mesleginin bir parcasi olacak. Zaten hayati boyunca onunla yasayacak. Onun yerine diger hobilere, mesela el sanatlarina, muzige veya satranca yonelebilirsin.

Ornegin, muzik ve matematik kombinasyonunu yapmis birinin basaramayacagi birsey yoktur. 

Son olarak, butun yazdiklarim, onerilerim bizzat tarafimdan yasanmistir.

Hocam daha dun bana rap soyluyordu biliyor musun :) Ezberlemis bi sarki onu soyluyordu :) 

🌌 Deniz kiyisina gidip... Yapayalniz dalgalari saatlerce seyretmek istiyorum.... 🌌
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Abi selam seni ve canavarı tebrik ediyorum, canavar lakabının hakkını veriyor :) umarım hak ettiği yerlere gelir.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

bana gore bir cocugun egitim yasi 13 de baslamasi gerekiyor

Kötü olanları aranızdan çıkarın!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

üstad önce kendin çalış anla konuyu sonra can sıkmadan matematik geometri yap ki eğlensi,  kolaydan başla yarım saati geçmesin ki bütün yemi önüne koyup çatlatma çocuğu. sadece matematik çalıştırma sakın yapabiliyosan şiir oku, okut. vatanını milletini anlat Atatürkü anlat.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

Ben evde eğitme derim, sonra okulla sıkıntı yaşarsınız. Okulda öğretmek için izlenen metodolojiler farklı olabilir. Kafasını kurcalayan her soru sınıfta kaçıracağı yeni bir bilgi anlamına gelebilir. Bu yaşta matematikte birkaç şeyi fazla bilmesinin hiç bir yararı olmayacak. Matematiğini kullanacağı farklı alanlara yönelin derim.

whopper tarafından 19/Haz/19 09:06 tarihinde düzenlenmiştir

“The Fourteenth Book is entitled, "What can a Thoughtful Man Hope for Mankind on Earth, Given the Experience of the Past Million Years?" It doesn't take long to read The Fourteenth Book. It consists of one word and a period. This is it: "Nothing.” ― Kurt Vonnegut, Cat's Cradle
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    Aress bunu yazdı

Abi selam seni ve canavarı tebrik ediyorum, canavar lakabının hakkını veriyor :) umarım hak ettiği yerlere gelir.

EyvAllah kardesim. Sagol

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

bana gore bir cocugun egitim yasi 13 de baslamasi gerekiyor

Hocam insanoglu kendi kendinede ogreniyor. Bir ara bolmeyi nasil cozdugunu sordum hani kafadan yaptin fln diyecektim, Bunu suraya sunu buraya koydum oyle cikardim boyle ettim sonuc cikti dedi. Anladim ki bazi seyleri kendi yontemiyle hallediyor bisey demedim :)

Toplam Hit: 1702 Toplam Mesaj: 49
matematik