folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder İlkokul 3 Te Matematikte Ne Kadar İlerlemek Doğrudur

İlkokul 3 Te Matematikte Ne Kadar İlerlemek Doğrudur

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    dhmm bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

hocam çocuğu üstün zekalıların olduğu bir okula kaydettirseniz daha iyi olmaz mı?

benim yeğenim bi dönem gitmişti istanbul üniversitesinin içerisinde vardı bi ilkokul, baya faydasını gördük.

Yunanistandayim hocam :)

orada da vardır üstün zekalılar için ayrı okullar, bi araştırın isterseniz

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Pratik yöntemler öğretin mesela kafadan dört işlem

Atıyorum 11 ile çarpma metodu vardı

15*11=1(5+1)5 = 165

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    dhmm bunu yazdı

Millet selam.

Oglum ilkokul 3 bitirdi. Matematiği de cok seviyor. Bu yaz bitaz fazladan ogreteyim diyorum. 

Egitimci arkadaslar sizce ne kadar ileriye goturmek dogru dlur ne dersiniz ?

Mobilden yazİyorum yanlışlar icin kusura bakmayin

bence hiçbir sıkıntı olmaz. ben okula başladığımda bende matematiği çok seviyordum, ben nerde rakamlı tabela falan görsem hemen kafadan aralarında bağlantı ararım. mesela araç plakasında da hemen algoritma ararım şöyle; atıyorum xx xx 1067 hemen kafamda 7-1=6   ,   0 zaten etkisiz eleman extra bişey düşünmeden böyle belirir kafamda, kafama göre ordaki sayıları kullanarak sıfırlamaya çalışırım. matematik sayesinde liseyi bilgisayar bölümü  programlama üzerine okudum.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

Bence hiçbir sıkıntı olmaz. Ben okula başladığımda bende matematiği çok seviyordum. 

Ben nerde Rakam'lı tabela falan görsem hemen kafadan Aralarında Bağlantı ararım.

Mesela Araç Plaka'sında da hemen algoritma ararım şöyle; atıyorum yy xxx 1067 hemen kafamda 7-1=6   ,   0 zaten etkisiz eleman extra bişey düşünmeden böyle belirir kafamda, kafama göre ordaki sayıları kullanarak Sıfırlamaya çalışırım. matematik sayesinde liseyi bilgisayar bölümü  programlama üzerine okudum.

^^D` Bende niye bilmiyorum rakamları birbirine Eşitlemeye çalışıyorum. Mesela senin 1067 örneğinde 1+6 eşittir en sondaki 7 Rakamına. 

Yada ne bileyim 6324 sayısı için içerideki 32 sayısının 2 katı kenarlardaki rakamların birleşik hali 64 sayısını veriyor gibi. @.o,) 

Harf grubundan da anlamlı kelimeler çıkartmaya çalışıyorum. Araya sesli harfler ekliyorum filan. ama Sessizler sabit. Sessiz harflerde Ekleme çıkarma yok, yerleri de değişmiyor değiştirmiyorum.

RitmFarbRacourci tarafından 20/Haz/19 12:04 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    ajan1111 bunu yazdı

Bence hiçbir sıkıntı olmaz. Ben okula başladığımda bende matematiği çok seviyordum. 

Ben nerde Rakam'lı tabela falan görsem hemen kafadan Aralarında Bağlantı ararım.

Mesela Araç Plaka'sında da hemen algoritma ararım şöyle; atıyorum yy xxx 1067 hemen kafamda 7-1=6   ,   0 zaten etkisiz eleman extra bişey düşünmeden böyle belirir kafamda, kafama göre ordaki sayıları kullanarak Sıfırlamaya çalışırım. matematik sayesinde liseyi bilgisayar bölümü  programlama üzerine okudum.

^^D` Bende niye bilmiyorum rakamları birbirine Eşitlemeye çalışıyorum. Mesela senin 1067 örneğinde 1+6 eşittir en sondaki 7 Rakamına. 

Yada ne bileyim 6324 sayısı için içerideki 32 sayısının 2 katı kenarlardaki rakamların birleşik hali 64 sayısını veriyor gibi. @.o,) 

Harf grubundan da anlamlı kelimeler çıkartmaya çalışıyorum. Araya sesli harfler ekliyorum filan. ama Sessizler sabit. Sessiz harflerde Ekleme çıkarma yok, yerleri de değişmiyor değiştirmiyorum.

benden daha kırıklar varmış :DDDDD 

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pineapplemen.
    sercoo
    sercoo's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    ajan1111 bunu yazdı

benden daha kırıklar varmış :DDDDD 

tramvaylarin seri no sunu çarpanlarina ayiriyom ben mesela 1343 asal sayi bence bi boka bolunmuyo

hocam bolunebilme kurallarini sorup 1 hafta bekleyebilirsin hocam mesela 2yi ispatiyla birlikte ogrettigin zaman tutup 5in bolunebilmesibi sorabilirsin, yavas ogrenir ama tam ogrenir

matematikle alakali populer kitaplar var onlardan alabilirsin

bence cocuga ispat yaptirmaya alistirabilirsin sonra kendi ispatlarini kullaninca iyice hosuna gidecek matematik

i might be a pineapple but you're a fineapple baby
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı.

benden daha Kırıklar varmış :DDDDD 

Bence @Sercoo bizden dâhâ Kırık ^^D`. Elemana bak Asal çarpanlarına ayırmaya çalışıyor.  2 3 5 7  neyse de, 11 13 17 19     23 29    31 37 39   41 43 47  gibi sayılara çarpanlarına ayırmak, 1343 filân ^^D ama bunu da sevdim.  Ferrari'siyle simit satın alan insan. 

RitmFarbRacourci tarafından 20/Haz/19 14:35 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

Hocam 4 işlem calisin, denklem cozun, sacma sapan is yapip da konuda ilerlemeyin. Cocuk ben bunlari zaten biliyorum diyerek ogrenecegi yeni bilgilere algilarini kapatabilir.

Ya da hoca anlatirken sikilabilir.

4 islem ve cebirsel ifadelerde pratik kazanirsa bir sey kaybetmez ama hiz kazanmis olur. 

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Pratik yöntemler öğretin mesela kafadan dört işlem

Atıyorum 11 ile çarpma metodu vardı

15*11=1(5+1)5 = 165

@noname kafadn dort islem yapiyor hocam zaten. Fakat pratik yontemleri hic dusunmedim. Listeme aliyim onlari

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı

Hocam 4 işlem calisin, denklem cozun, sacma sapan is yapip da konuda ilerlemeyin. Cocuk ben bunlari zaten biliyorum diyerek ogrenecegi yeni bilgilere algilarini kapatabilir.

Ya da hoca anlatirken sikilabilir.

4 islem ve cebirsel ifadelerde pratik kazanirsa bir sey kaybetmez ama hiz kazanmis olur. 

Dedigin dogru hocam evet arada atiyorumdum onune bir kagit diyorumdum coz bunlar fakat simdi biraktim. Bu aralar soyle sorular soruorum

"Saatte 50km hizla giden bir araba 125km kac saatte gider diye fln" Cevap 2,5 saat diyor. Negatif sayilari, virgullu sayilari flana ogrettim. Tabi virgullerle islemi ogretmedim daha.

Arkadaslarinda dedigi gibi sikmadan oyun seklinde falan ogretmek istiyorum. Once temelleri saglamlastirsin. Saglamlastirirken denklemlere fln da girerim azcik :)

Birazda integral mi gostersem ? :D

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
Toplam Hit: 3811 Toplam Mesaj: 49
matematik