folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder İlkokullarda Zorunlu "Bilişim Teknolojileri Ve Yazılım" Dersi.

İlkokullarda Zorunlu "Bilişim Teknolojileri Ve Yazılım" Dersi.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 28.05.2013 tarih ve 22 sayılı kararla 5. ve 6’ıncı sınıflardan başlamak üzere “Bilişim Teknolojileri ve Yazılım” dersini haftalık 2’şer saat ve zorunlu olarak okutulmasına karar vermiştir.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü'nün 08/05/2013 tarihli ve 43769797/121.01/886487 sayılı teklif yazısı üzerine, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 28.05.2013 tarih ve 22 sayılı kararla İlköğretim Kurumları (İlkokul ve Ortaokul) Haftalık Ders Çizelgesinin ortaokul kısmında, 2013-2014 öğretim yılından itibaren 5. ve 6’ıncı sınıflardan başlamak ve kademeli olarak uygulanmak üzere “Bilişim Teknolojileri ve Yazılım” dersini haftalık 2’şer saat ve zorunlu olarak okutulmasına karar vermiştir.

http://fatihprojesi.meb.gov.tr/tr/haberincele.php?id=104

ne diyon?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

Pratikte uygulamaları da önemli.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

ne güzel işte amk

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Çok güzel bir gelişme, 

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

yeğene de vermisler kitap kulube gırmıs html ogretmıstı kitaptakı form kodlarını yazmıs yapmıs birşeyler simdiden ogrenmesi gerek ama ogretmen yokmus sadece kitap :))

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

12-15 yaşlar arasında birkaç tane çevremde VB.net ile ufak hesap makinası tarzında program yazan çocuklar gördüm. 

Eğer öğretmen skalası iyi olursa ciddiyim bu çocuklar zehir olur :)

ne diyon?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    🧿
    BlackApple
    BlackApple's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

devlet okullarındaki bilgisayar öğretmenlerin durumu belli belki özel okullarda sağlam kişiler olursa yararı olur

onun haricinde oyun.film,surfle ders geçer

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

"Çocuklar siz biraz takılın." deyip bilgisayarı açıp ders sonuna kadar gelmeyen ya da PC başında oturan öğretmenler olduğu sürece (sadece bu konu için değil oturup para kazanmak isteyen kişiler olduğu sürece) gelişmemiz zor, zaten öğrencilerin çoğu ders boş geçmesini diliyor.

İmza...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

güzeel. benim istediğime yakın bir şey. ayrıca lisede de okutulması gerekiyor. dersin devamı niteliğinde algoritma veya basic dilde yazılım gösterilmesi çok önemli çünkü yazılım öyle bir dünya ki sadece bilgisayar mühendisleri değil her meslekte kullanılması gereken bir bilgi olacak yakın gelecekte. bu sebeple programlama ve yazılım mantığını anlatmak çok önemli olacak. umarım liselerde de haftalık 2 saatli ders olarak okutulmaya başlar.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek
    kuytul bunu yazdı

güzeel. benim istediğime yakın bir şey. ayrıca lisede de okutulması gerekiyor. dersin devamı niteliğinde algoritma veya basic dilde yazılım gösterilmesi çok önemli çünkü yazılım öyle bir dünya ki sadece bilgisayar mühendisleri değil her meslekte kullanılması gereken bir bilgi olacak yakın gelecekte. bu sebeple programlama ve yazılım mantığını anlatmak çok önemli olacak. umarım liselerde de haftalık 2 saatli ders olarak okutulmaya başlar.

bence o kadar derine girilmemeli. lise sonuçta mesleki eğitim yeri değil . sadece yüzeysel matematik fizik biyololoji vs. vs.

bence bu ders altında interneti doğru kullanım yöntemleri ve interneti gençlere büyük bir bilgi kütüphanesi olarak tanıtılması gerekiyor.

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

güzel bi gelişme tabi de yurdum  gençleri bilişimin sadece msn hack ve face hackden  öteye gidermi orası şüpheli tabi.

Nev-i Şahsına Münhasır.
Toplam Hit: 4310 Toplam Mesaj: 50