folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder İlkokullarda Zorunlu "Bilişim Teknolojileri Ve Yazılım" Dersi.

İlkokullarda Zorunlu "Bilişim Teknolojileri Ve Yazılım" Dersi.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek

Başlangıç olarak iyi olmuş. İşinin ehli ve öğretme azmşyle dolu bir öğretmen de oldu mu tadından yenmez :) 

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fox89hakan
    fox89hakan's avatar
    Erkek

Gec kalınmıs bır adım da dıyebılırım Romanya mı ne bı avrupa ulkesınde yapılan bı işlem..

Döndürün dunyayı inmek istiyenler var
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

Çok güzel bir gelişme. Şimdi ders olarak ilk başlar sıkıntı olacak ama illaki her sınıftan 1 veya 2 çocuğun ilgisini çekip buna yönelmesini sağlayacaktır.  her sınıftan 1 kişi çıksa bile yeter  öğretmenler yeterli olur veya olmaz tartışılır ama ilerlemek isteyen çocuk kendini belli eder zaten.

matematik24.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

başarılı

Cigu bigule :(
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    can498 bunu yazdı
    kuytul bunu yazdı

güzeel. benim istediğime yakın bir şey. ayrıca lisede de okutulması gerekiyor. dersin devamı niteliğinde algoritma veya basic dilde yazılım gösterilmesi çok önemli çünkü yazılım öyle bir dünya ki sadece bilgisayar mühendisleri değil her meslekte kullanılması gereken bir bilgi olacak yakın gelecekte. bu sebeple programlama ve yazılım mantığını anlatmak çok önemli olacak. umarım liselerde de haftalık 2 saatli ders olarak okutulmaya başlar.

bence o kadar derine girilmemeli. lise sonuçta mesleki eğitim yeri değil . sadece yüzeysel matematik fizik biyololoji vs. vs.

bence bu ders altında interneti doğru kullanım yöntemleri ve interneti gençlere büyük bir bilgi kütüphanesi olarak tanıtılması gerekiyor.

fen lisesi öğrencisine ağır geleceğini hiç sanmıyorum :)

ayrıca ilgi meselesi o kadar gözde büyütmeye gerek yok. seçmeli ders olabilir. bazı okullarda öğretmen yeterliliği varsa öğrenciler yönlendirilebilir. yeter ki istenince seçilebilecek ders olarak dursun. kod öğrenmek değişkenlerle uğraştırdığı için sosyal hayatta ve iş hayatında birkaç işi aynı düşünbilme becerisini geliştirecektir. bu da eğitim anlamında çok faydalı bir kazanım oluşturacaktır. örneğin matematiğin de böyle bir faydası vardır ancak somut olarak ürün çıkaramadığından zevkli gelmeyebiliyor. yazılımda ise nesne tabanlı bi şeyler yazmak öğrencinin ağzını sulandırır. etrafına internet ortamında hava basar vs

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    Ogretmen acigi var, diger branslardaki ogretmenleri bu derse sokuyorlar. Onunda bir faydasi olmuyor haliyle, cocuklar lab.a gecmeden ne kadar programlama ya da bilgisayar ogrenebilir ki?! :|

He birde laf atmak gibi olmasin ama alaninda cok iyi ogretmenleri gorsemde geneli fazla bir sey bilmiyor.

Yine de iyi bir karar.

vatandaşa kafam girsin!..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek

benim korktuğum herkes hekırım diye ortalıkta dolaşmasın?

Converse giyen uzaylı
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Bence 2 saat az bile :/ 

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek
    c0nverse bunu yazdı

benim korktuğum herkes hekırım diye ortalıkta dolaşmasın?

Hocam ilkokulda resim dersi var ama hiç bir çocuk ben picassoyum diye ortada dolaşmıyor veya müzik dersinde flüt çalıp virtüöz oldum demiyor.Sonuçta çocuğun konuya ilgisi varsa ders olarak okutulmasa bile ben hackerım diye ortada dolaşması büyük bir ihtimal :)

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

Bizim çoğumuzun lise üniversitedeöğrendiği program dillerini ilkokuldan itibaren öğreniyor çoğu yabancı ülke öğrencisi.gecen popular sciencede okumustum 12 yasında eğitmen olan çocuk algısal girdi çıktı alan cihazlara yönelik yaşının iki katı adamlara ders veriyormuş.

Toplam Hit: 4340 Toplam Mesaj: 50