folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder İlkokullarda Zorunlu "Bilişim Teknolojileri Ve Yazılım" Dersi.

İlkokullarda Zorunlu "Bilişim Teknolojileri Ve Yazılım" Dersi.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek

Öğretmen bilmedikten sonra neyi öğretsin.

Kaç tane insan gördüm php, python bilip kendini mühendis zanneden. İyi bilse neyse açık da dolu oluyor.

Bence daha çok zarar verecek Türkiye ye bu uygulama, derse profesörler girmezse..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek
    sokoban bunu yazdı
    c0nverse bunu yazdı

benim korktuğum herkes hekırım diye ortalıkta dolaşmasın?

Hocam ilkokulda resim dersi var ama hiç bir çocuk ben picassoyum diye ortada dolaşmıyor veya müzik dersinde flüt çalıp virtüöz oldum demiyor.Sonuçta çocuğun konuya ilgisi varsa ders olarak okutulmasa bile ben hackerım diye ortada dolaşması büyük bir ihtimal :)

çok var hocam sadece ve sadece windowstan anladığı hatta program açabilidiği için bizim hocalar bi arkadaşı bilg müh. olarak görüyor

ama tabi diğer bi açıdan bu dersi keşke bizde görsek diyorum güzel uygulama

Converse giyen uzaylı
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Vah cocuklara ezberletip soracaklar şimdi komutları şimdi yetneksiz hocalar.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek
    Daniel-Koo bunu yazdı

12-15 yaşlar arasında birkaç tane çevremde VB.net ile ufak hesap makinası tarzında program yazan çocuklar gördüm. 

Eğer öğretmen skalası iyi olursa ciddiyim bu çocuklar zehir olur :)

Öğretmene gerek yok bak 15 yaşındayım kendi çalışmalarımla birçok şey öğrendim C dilinde durumum iyi. Üstelik kitap da okumadım c veya türevleri ile ilgili.

Sadece sentaksı başka projeler inceleyerek öğrenmiştim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    Fatih54 bunu yazdı
    Daniel-Koo bunu yazdı

12-15 yaşlar arasında birkaç tane çevremde VB.net ile ufak hesap makinası tarzında program yazan çocuklar gördüm. 

Öğretmene gerek yok bak 15 yaşındayım kendi çalışmalarımla birçok şey öğrendim C dilinde durumum iyi. Üstelik kitap da okumadım c veya türevleri ile ilgili.

eğitim sart.tecrübeli kişilerle çalışmadıktan sonra öğrenim inanılmaz yavaşlar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WALLACEs
    WALLACEs's avatar
    Erkek

çocuklar şimdi herşeyi biliyor diyen halt etmiş. ben şuan 5 ve 6. sınıfların dersine giriyorum. oyundan başka birşey bilmiyo çocuklar. bir de hack aşşa hack yukarı. hepsi hacker olmak istiyor. mail atmayı klasör oluşturmayı bilmiyo çoğu.

TBT'ye Mescit istiyoruz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    whopper bunu yazdı
    Fatih54 bunu yazdı
    Daniel-Koo bunu yazdı

eğitim sart.tecrübeli kişilerle çalışmadıktan sonra öğrenim inanılmaz yavaşlar.

aynen.

ayrıca öğretmenler temel giriş seviyesi ve az buçuk ortaya yakın (introductiondan sonraki olay)a kadar gösterse akıllı ve kurnaz olan her öğrenci üzerine koyarak kendini geliştirir. önemli olan fitili ateşlemekti. o da oldu. 

ne diyon?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bilgisayar öğretmenleri ne kadar yazılım biliyor ki öğrencilere öğretsinler. onlar lise öğrencilere bile anlatamıyorlar kaldı ki daha küçük öğrencilere

anlatabilecekler. bir sürü öğretmene ders verdim ben, iki satır kod yazamayan çok öğretmen tanıyorum.. üniversite bozuk mezun oluyor, bu adam

öğretmen oluyor, yetiştirdikleri de bozuk böyle bi çark devam ediyor.. bu konu ile ilgili öğretmenlere özel eğitim verilmeli bence. Ama bu tarz bir

ders çok güzel olmuş bir de onu karşılayabilecek kalifiyede öğretmen olabilseydi...

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

yakın hayatımdan örnek adam bilgisayar öğretmenliği vs.vs okuyor daha yazılım dillerinin mesela 1 kaç tanesinin ismini bile bilmiyor ? ama başarılı olursa çok güzel olur

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Evet emeğimizle mayıs ayı gibi aldık hakkımızı... Öncelikle temel bilgisayar okur-yazarlığı, işletim sistemi özelliklerini kullanma vs. Sonra programlama olarak plan yapılıyor...

Stracth gibi programlarla basit düzeyde programcılık vermeye çalışacağız... Konu hakkındaki sorularınıza yanıt verebilirim :P

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
Toplam Hit: 4357 Toplam Mesaj: 50