İnternet Kesintisini Redhack Üstlendi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek

Akşam gerçekleşen ttnet sorununu (tüm türkiye'de ttnet kullanıcılarının internete girememesi) redhack üstlenmiş..

https://twitter.com/#!/r3dh4ck

twitter hesaplarından birkaç twit:

• TTnet olayi redhack olayidir, rahatsizlik verdiysek affola. az da olsa netimizin kesilmes, mahrumiyet vs normaldir. Daha ozgur internet icin
    • Kizanlar oldu biliyoruz ama NET'i keseceklerini dusunmedik Tekrardan bilgi ozgurlugunu azda olsa "bilgi ozgurlugu" icin kisitladiysak affola
    • Hafif ayrinti verelim, #TTNet kesintisi olmasaydi milyon sayfa RedHack, Anonymous, DG Virus ve Anarchi Crew yazisiyla dolacakti, birdahakine
    • Bu saldiriyi #Anonymous grubunun destegine selam cakmak ve 1 Mayis'i hatirlatmak amaciyla duzenledik. O imam sanildigi kadar guclu degil..
    • Bu Cuma'yida bos gecirmedik ya ;) Hayirli Cuma'lar #TTNet ;) Orda eski arkadaslarimiz var, hepsine selam ederiz ;)

Tanrının bana baş edemeyeceğim bir şey vermeyeceğini biliyorum. Sadece keşke bana bu kadar güvenmeseydi diyorum...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

selam ben holy

ekleme : 

pek inandırıcı gelmiyor bana..Türkiye'nin %80'ine yakınında internet kesintisi meydana geldi ve ne içerden ne dışardan bağlantı vardı. Haliyle bu kadar büyük kapsamlı.. Koca bir omurgayı hem giriş hem çıkış olarak engellemek/iletişimi kesmek güven özveri ve tecrübe ister.

Tamam bir takım açıklarla bişeyler yapabilirsin lakin bu onları aşacak bi olay. Yarın sular kesilse "suyu redhack kesmiştir ali abi duş alamıyormuş , biz yaptık" diyecek adamlar bunlar.. Twitter'da bir kere konuştum , orda anladım zaten ne halt olduklarını :)

@Allura : Olay dns veya sitelere girememek değildi. ADSL hizmeti üzerinden Internet bağlantısı sağlanamıyordu. 

ekleme 2 : bak şimdi burda mantıklı bir açıklama gelirse redhack'te alır o açıklamayı yapar :D ahahah böyle böyle yapılabilir vs. denir burda , onlarda böyle böyle yaptık ya ! derler :D 

http://www.leyladansonra.com/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

rene & computerwolf & sandman'den bu isin olabilirligi hakkında yorum rica ediyorum bu mesajı okurlarsa sayet.

bana kalırsa, son günlerde isimlerini biraz daha duyurabildikleri icin kendileriyle alakasız bir seyi üstlenerek daha cok reklam yapma pesindeler.

aslı nedir bilmem ama mantıklı bir acıklama yapmadıkları sürece inanmam mümkün degil.

yeminle aklıma geldi böyle bir üstlenme durumu olabilecegi, bakalım.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

türkiyedeki dns sunucularına erişim elde ettiler ise yaparlar  gayet

"
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Allura bunu yazdı:
    -----------------------------

alakası yok  ben gugıl dns kullanıyorum bendede kesinti oldu :)

itsin oglum sen adam degilsin
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

ustura bunu yazdı:

Allura bunu yazdı:

alakası yok  ben gugıl dns kullanıyorum bendede kesinti oldu :)

yok ben milyonlarca siteyi hackleriz olayına atıfta bulundum

"
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

bi ara tahribat sunucusunda problem vardıda açılmıyodu sonra tahrbatı ben hackledim diye bebeler çıktıydı ya :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

Anonymous adını kullanarak biraz daha reklam oluyor.boş işler

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wikwik
    wikwik's avatar
    Erkek

Bence hack işi değil bu. İnternette çok büyük bir değişim yaptılar. Bunun içinde tüm internetin resetlenmesi gerekiyordu. Bu kadar büyük çapta bir olay o kadar basit olmaz. Ayrıca telefonları falan da devre dışı bırakmışlar. Bıraksınız şurada iyi bir film senaryosu yazarım ama neyse...:) Nasıl olsa kokusu çıkar. Ama önceden planlanan bir şey olduğu belli...

Bilgi Güçtür.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustaphachan
    mustaphachan's avatar
    Erkek

anlatılan yöntemde sızma işleminin ardından yetkililerin durumu fark edip fişleri çektikleri söyleniyor.. işin geri kalanını beklemeden şu yöntem bana olayın gerçek olduğunu hissettirdi sanki. zira fiş çekerek güvenlik sağlamak birebir bizim güvenliğimizin mükemmel ötesi fikridir.

Siber saldırı geliyor 123456'yı değiştirin!

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1086313&CategoryID=80

RedHack TTnet'e saldırdı

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/redhack-ttnete-saldirdi-h2598.html

# birikimini önyargı ve yalanlara hizmet etmek için kullanan kültürlü bir insan olmaktansa maymundan gelmeyi tercih ederim.
Toplam Hit: 19030 Toplam Mesaj: 126