İnternet Kesintisini Redhack Üstlendi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Apple
    Apple's avatar
    Erkek

inciCaps'tekiler kadar zeki olduklarına inanmıyorum fasa fiso bu adamlar - benim düşüncem -

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

TeRRoR bunu yazdı:
    -----------------------------

Yeteri kadar yarak kürek redhack dedikten sonra birazda. Böyle bir felakete sebep olan ihmalleri konuşsak fena olmaz. Böyle kritik bin güncellemede böyle geridönüşü olmayan bir hataya ve yedeksiz bir mekanizma nasıl olabiliyor?

-----------------------------

Normalde olmaması lazım tabiki, bu tarz sistemlerin tamamı SPOF diye geçen single point of failure'a karşı dayanıklı tasarlanırlar veya tasarlanmaya calışırlar...

Fakat özellikle insan etkisinin girdiği durumlarda bu tarz problemler meydana gelebilir her zaman.

Oradaki problemdede oluşan bir problemin diğer problemleri tetiklediğini düşünüyorum acıkcası.

Yoksa, aralıksız 2 gün router switch başında oturmayı şizofren olmayan hiç bir canlı istemez :)

Böyle durumlarda hep gözümün önüne gelen bi örnek var, cernobil faciasında, SPOF oluşmaması için birbirinden farklı kac tane güvenlik mekanizması olmasına rağmen, deney için hepsinin kapatılması sebebi ile yüzlerce kişi öldü...

İnsan faktörü hiç bir zaman unutulmamalı...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=Aak6-B3JORE

bu olay nedir  Dns Spoofing arıyınca bunu buldum D ttnete bunu mu yapya çalışdılar yani

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

olay nedir yazdım yukarıda dns ile ( 2-3 sayfa önce ) nasıl milyonlarca bilgisayar saatler içreisinde hala hacklenebilir

"
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

http://www.technologic.com.tr/iste-internetin-durdugu-o-gece-hackerlarin-chat-kayitlari/

şöyle bi log paylaşılmış ama ben hala inanmıyorum arkadaş ya

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
Toplam Hit: 19176 Toplam Mesaj: 126