İnternet Kesintisini Redhack Üstlendi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CodeInside
    CodeInside's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

KaRaKuLe bunu yazdı:
    -----------------------------

tagextden gelecek cevabı çok merak ediyorum

Bende merak ediyorum.Bahsettiğim olayı biraz daha açmam gerekirse; Kimse böyle bir saldırıyı normal siteler üzerinde denemez (deneyemez) bilgisi olmadığı için.Benim sitem dediğim site tbt'den birçok müridin bildiğini düşündüğüm eski heyk sitesi.Ve bu saldırıyı yapan grup (yine birçok kişi biliyor) aynı yöntemle dağlar kadar büyük sitelere (türk sitelerinden bahsetmiyorum) saldırdılar ve  bu saldırı dünya medyasında geniş yer buldu.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exception
    exception's avatar
    Erkek

CodeInside bunu yazdı:

KaRaKuLe bunu yazdı:

tagextden gelecek cevabı çok merak ediyorum

Bende merak ediyorum.Bahsettiğim olayı biraz daha açmam gerekirse; Kimse böyle bir saldırıyı normal siteler üzerinde denemez (deneyemez) bilgisi olmadığı için.Benim sitem dediğim site tbt'den birçok müridin bildiğini düşündüğüm eski heyk sitesi.Ve bu saldırıyı yapan grup (yine birçok kişi biliyor) aynı yöntemle dağlar kadar büyük sitelere (türk sitelerinden bahsetmiyorum) saldırdılar ve  bu saldırı dünya medyasında geniş yer buldu.

ne günlerdi be.

A man may be born, but in order to be born he must first die, and in order to die he must first awake.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    otocu
    otocu's avatar
    Erkek

Vallaha, kim yaptıysa benden bi güzel ana bacı küfür yedi... Kendi düşüncem, RedHack'ın böyle yaptığı işleride doğru bulmuyorum.

Load time: 100101001110101010010000100100 Miliseconds.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Onu bunu bırakın da internete ne kadar bağımlı olduğumuz ortaya çıkdı :(

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

WALLACEs bunu yazdı:

ttnete kafam mafam yazıyodum twittera net gitti benim yüzümden :(

asudhaushduah :D

Redhack'in taktiği de öyleymiş :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Dns cache poisoning diye bir olay var. Bir zamanlar bind9 dns sunucusunda bug vardı (https://www.zdnet.com/blog/security/cache-poisoning-vulnerability-in-isc-bind-9/5051), hatta netdevilz bunu kullanıp bir ülkenin (porto rico idi sanırım) büyük domainlerini kendi ayarladıkları bir sayfaya yönlendirmişlerdi. Redhack te bunu yapacaktı sanırım.

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

CodeInside bunu yazdı:

tagext bunu yazdı:

CodeInside bunu yazdı:

edit: olayın özeti;

27 Nisan 2012 tarihiyle, TTNet basta olmak uzere Emniyet Genel Mudurlugu, Adalet Bakanligi, Yargitay vb bircok onemli kurulusa Anonymous RedHack DGVirus, AnarcyCrew olarak ataklar duzenlenmistir. Bu ataklardan Emniyet ve Adalet gibi onemli yerler Anonymous Ailesi tarafindan cokertilmis, sorunu cozemeyen TIB yetkilileri cozumu yurt disina cikislari kapatmakta bulmuslardir. Fakat bu taktigi bilen daha once goren RedHack olayi TR icinden sekillendirmis, Yurtdisina kapali olan serverlara (Turkiye icinden) cesitli bilgisayarlardan DDOS yaparak dikkatlerini bir yone cekmis, onlar bununla ugrasirken ana sistemlerine, DNS sunucularina kadar sizilmistir. Bu sizma ve saldirilarla bas edemeyenler neye ugradiklarini sasirarak beklenmedik bu saldiri karsisinda, sistemi kapatmakta, ADSL’ler basta olmak uzere bircok (TTNet’e ait) sistemin “fisini cekmek” zorunda kalmislardir.

külliyen yalan. it sektorunde bi tarafı doslayıp obur taraftan daldik diye bir olay yok. bi grup tcp paketleri yollayıp kızgın kalabalığı ortaya cekti oburleri entrafını sardı gibi bişey olmuş. :D şimdi telekoma desen kardeşim memleketi dağıtacaklar cabuk fişleri çekin. nerden baksan 5 saatlerini alır :D oyle ha deyince yapılacak bir iş değil o. niye derseniz. alt yapı tek noktadan dağıtılmıyor bölge bölge dağıtılıyor.  bu alt yapı sadece adsl için kullanılmıyor. aynı altyapıdan zilyon tane hizmet veriliyor. aynı zamanda superonline smile .. vb bir sürü dsl hizmeti veren şirket var. bunlar en son noktada telekom santrallerinden size hizmet veriyor. madem adsl kapatmışlar onlar niye açık :) yemeyin bunları gençler.

Ah, ah herkes bilgisi dahilinde konuşsa ne kadar güzel olacak.Dostum bir tarafı doslayıp bir taraftan dns sunucularına hükmetme diye bir olay var.Belki sen böyle bir olayı daha önce deneyimleyememiş olabilirsin ama böyle bir olay var.İki sene önce bizzat ben şahit oldum.Hatta benim sitemin dns'sini değiştirdiler.Bu olay "Dns Spoofing" olarak geçiyor.Sürekli dos saldırısı yaparak sunucuyu yanıltıyorsun (tabi birkaç yöntemi de bilmen gerek) ve bu atakların sonucunda hedef sistemin dns'sini kendi sunucularına yönlendirebiliyorsun.

Dipnot: Burada bahsettiğim olay yerel anlamda bir dns spoofing değil :) sistemlerin anasını ağlatan bir anlamda dns spoofing.Pek bilinmeyen ve tecrübe edinilemeyen bir konu olduğu için sana biraz ilginç gelebilir, burada red-hack'ın bahsettiği olayın bu anlattıklarımla doğrudan yada dolaylı olarak bir ilgisi olduğunu düşünüyorum kolay gelsin...

"Dns spoofing yapıldı, bunun önünü alamayan ttnet fişi çekti" mi demek istiyorsun? Yoksa "Dns spoofing yapılarak türkiyede internet kitlendi" mi demek istiyorsun?

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

adamlar bir yalan atıyor buradada millet asaçma sapan yöntemler uydurarak bir bok bilmeden biliyormuş gibi 2-3 kavram ararya sıkıştırarak saçma sapan cümleler kuruyorlar adamları haklı çıkarmaya çalışıyorlar

adamların dediği biz yaptık hee başika da bir şey demiyor biliyorlar çünkü böyle bi yalanı destekleyecek eleman çok nasılassa onalr bizim yerimize bir yöntem uydurur.

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Vay Arkadas Herkez DDOS Uzmani olmus :)

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

SeRDaR bunu yazdı:

adamlar bir yalan atıyor buradada millet asaçma sapan yöntemler uydurarak bir bok bilmeden biliyormuş gibi 2-3 kavram ararya sıkıştırarak saçma sapan cümleler kuruyorlar adamları haklı çıkarmaya çalışıyorlar

adamların dediği biz yaptık hee başika da bir şey demiyor biliyorlar çünkü böyle bi yalanı destekleyecek eleman çok nasılassa onalr bizim yerimize bir yöntem uydurur.

Fake bir senaryo ile teknik açıklamadada bulunabilirler (tbt'nin sisteminin değilde datacenterdaki sistemin hacklenmesi gibi).

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
Toplam Hit: 19181 Toplam Mesaj: 126