İnternet Kesintisini Redhack Üstlendi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Şimdi hepinizi 50 kişi aramıştır gece. Eş, dost falan. "Bizim yeğen bilgisayardan anlıyor, ona bir sorak." diye alayınızı TTNet Çağrı Merkezi niyetine kullanmışlardır. Yazık lan, empati kurdum sizinle.

while (1<2)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

tagext bunu yazdı:
    -----------------------------

kesin soran çıkar.

avea benim gördüğüm kadarıyla biraz daha rahat bi operator. :) çalışan herkes rahat. kafa bi güzel sanki :D

tüm büyük şirketlerde olduğu gibi operatorlerde de en yaygın dil java ve veritabanı oracle. ama bunun dışında sql serverinden sap ına siebel ine kadar herşey kullanılıyor. hemen hemen her dille geliştirilmiş uygulama bulmak mümkün.

Devrim Gündüz'ün bir sunumunda bir telekom şirketini mysql'den postgresql'e migration case'inden bahsetmişti.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

KrypT bunu yazdı:

Şimdi hepinizi 50 kişi aramıştır gece. Eş, dost falan. "Bizim yeğen bilgisayardan anlıyor, ona bir sorak." diye alayınızı TTNet Çağrı Merkezi niyetine kullanmışlardır. Yazık lan, empati kurdum sizinle.

bigwave beni arıyor böyle böyle internete giremiyorum 444'ü arıyorum cevap vermiyor sen bi arıza kaydı ver diye. o sırada çat bende gitti internet sonra başka bir arkadaş, alt komşu üst komşu resmen sms trafiği ile herkezde internet gittiğini öğrenince şok olduk :)

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

kaygusuz bunu yazdı:

bu saldırılar 1 mayısa kadar devam edecekmiş doğru mu :)
    saldırı olurken bunlar saldırıya karşı niye yetersiz ?

şunu unutmayın telekomda hiç bir zaman herkese yetecek kadar kaynak yoktur.  örneğin senin mahallende 1000 kişi oturuyordur ama ordaki baz istasyon 250 kişiliktir. çünkü %99 ihtimalle aynı anda en fazla 250 kişi telefonunu kullanıyodur. fixed line da bu %50 civarındadır. o yüzden sen o trafiği maksimuma çıkaracak bir yöntem keşfettiğinde tüm sistemleri dize getirebilirsin.

ftw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Erkek

SpoofU bunu yazdı:

tagext bunu yazdı:

varsa merak ettiğiniz sorular turkiyenin gsm operatorleri telekom ttnet filan bu akşam cevaplayacam hepsini. hepsiyle çalıştım.

ISP ler nasıl log tutar. Örneğin: 111.111.111.111 nolu ip veya 123654789 hizmet numarasına sahip kullanıcı 12:30 ta 123.123.123.123 numaralı ip adresiye 123. porttan 20' boyunca iletişim kurdu. gibi...

şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum.

eğer kendi ağında sanal ip ile internet trafiğini paylaşıyorsan log tutmak zorundasın. örneğin üniversite ağları aylık polise istatistik gönderir şu ip  şu url şu zaman bu tutulur bunlarda bulunduğun yerdeki local santrallerde yada onların bağlı olduğu senin gerçek ip ni bilen başka bir santralde tutulur. ama hizmet numarası vss onlara gerek yok. zaten bir ip aynı anda bir kişiye atanabilir. dakika verisini kimse tutmaz.

ftw
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Erkek

TeRRoR bunu yazdı:

Devrim Gündüz'ün bir sunumunda bir telekom şirketini mysql'den postgresql'e migration case'inden bahsetmişti.

şu operatorde şu db var şu hizmet onu kullanıyor diyemem sakata geliriz sonra. :) güvenlik mevzuu ama şunu soyleyebilirim mysql kullanan var hemde baya yoğun kullanılan bir hizmeti için.

ftw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Erkek

KrypT bunu yazdı:

çağrı merkezlerinin şoyle bir olayı var. diyelim maltepededeki internet hizmeti veren santral yandı. şimdi maltepeden çağrı merkezini arayanların %99 u aynı sorun için arayacağından :) komple maltepeden çağrı merkezini aramayı engelliyorlar ki çağrı merkezini gereksiz meşgul etme. millet tabi şey sanıyor çağrı merkezi bile göçmüş. halbuki oyle bir olay yok :) sadece arama diye engellediler.

ftw
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

tagext bunu yazdı:

TeRRoR bunu yazdı:

şu operatorde şu db var şu hizmet onu kullanıyor diyemem sakata geliriz sonra. :) güvenlik mevzuu ama şunu soyleyebilirim mysql kullanan var hemde baya yoğun kullanılan bir hizmeti için.

"Bizdeki XSQL sizin bildiğiniz XSQL değil kendimize özel düzenledik" sözü gerçekmi? 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

CodeInside bunu yazdı:

TeRRoR bunu yazdı:

"Dns spoofing yapıldı, bunun önünü alamayan ttnet fişi çekti" mi demek istiyorsun? Yoksa "Dns spoofing yapılarak türkiyede internet kitlendi" mi demek istiyorsun?

bu iki anlamı nasıl çıkardın anlamadım verdiğim açıklamada bunun neden yapılamadığı belirtilmiş.Ortada bir icraat yok sadece ttnet'in herşeyi kapatıp önlem almaya çalışması gibi ironik ve trajikomik bir olay var.

SeRDaR bunu yazdı:

adamlar bir yalan atıyor buradada millet asaçma sapan yöntemler uydurarak bir bok bilmeden biliyormuş gibi 2-3 kavram ararya sıkıştırarak saçma sapan cümleler kuruyorlar adamları haklı çıkarmaya çalışıyorlar 

adamların dediği biz yaptık hee başika da bir şey demiyor biliyorlar çünkü böyle bi yalanı destekleyecek eleman çok nasılassa onalr bizim yerimize bir yöntem uydurur.

hocam sen çok yanlış gelmişsin bence "bir bok bilmeden biliyormuş gibi 2-3 kavram ararya sıkıştırarak saçma sapan cümleler"

senin nasıl bir kişilik olduğunu gayet iyi yansıtıyor tartışma gereği duymuyorum çünkü buna benzer mesajlarını daha önce de görmüştüm.Bir konuda hiçbir fikri olmadan sadece aşağılık duygusuna kapılıp gelene geçene laf sokuşturmak nasıl bir zihniyettir anlayamıyorum.Bu konuyla ilgili bir itirazın yada mantıksız gördüğün bir taraf varsa şöyledir, böyledir de.Gelip CISSP gibi yorumlar atma.Geçen forumda Joomla Upload Açığı tartışması yapan sen değil miydin? Heyk denilen kavram Google Dork ile sitelere shell upload edip sunucu root'lamak değildir emin ol.Senin heyk kavramın bu kadar dar ve kısıtlıysa bu bizim sorunumuz değil.Konu hakkında bilgilendirici mesaj atıyoruz hemen troll ' saldırısına uğruyoruz arkadaş, olaya bak ya.Yazdığımız şeyler tecrübeyle sabit, uydurma değil buna da emin olabilirsin.

aq tartışma gereği duymuyorsun adama laf söyleniyorsun çekilin beyler her işin babası burda kimseye söz düşmez

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Erkek

TeRRoR bunu yazdı:

tagext bunu yazdı:

TeRRoR bunu yazdı:

"Bizdeki XSQL sizin bildiğiniz XSQL değil kendimize özel düzenledik" sözü gerçekmi? 

%99 ihtimalle yalandır. eğer opensource bir lisans kullanıyorlarsa o "özel" kısmı açmak zorundalar. onun dışında neyi düzenledik onu soylemen lazim ne eklediler mesela?

ftw
Toplam Hit: 19182 Toplam Mesaj: 126