folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İntihara Teşebbüs Ettinizmi

İntihara Teşebbüs Ettinizmi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    shockman bunu yazdı:
    -----------------------------

Bu Güne Kadar Çeşitli Sebepler le, Depresyona girip İntihara Kalktınızmı, Yada İntiharı Düşünüyormusunuz.?

Yada Evli Bir Kişinin İntihar Etmesi Hususunda Olaya nasıl bakarsınız. Lütfen Bilindik şeyler Denilmesin, Kaçıştır, Pasifliktir gibi. Konuyu Geniş bir Perspektiften Yargıya açıyorum ona göre.

Abi bütün memleketin hali bu, kurtuluşsuz çıkmazlarda olan birtek sen değilsin, hepimiz aynı durumdayız. Yaşam koşulları bizi bu duruma getiriyor elden birşey gelmez, insanlar kendi canlarına kıyma raddesine geliyor, halk bitmiş tükenmiş. anlıyorum seni, bende çıkmazdayım x de çıkmazda y de aynı şekilde, bütün halkım boyle. Yaşam okadar zor ki, heleki bir de evliysen, omuzlarındaki yükün ağırlığını tahmin edebiliyorum. Cana kıymak nedir ki, sıkarsın kafana olur biter, acı duymadan saniyesinde gidersin öbür tarafa. Tüm acılardan anında kurtulursun. Peki ya sonrasında karşılaşacağın acı, azap. Şu üç kuruşluk dünyadaki ömrün kadar sürecek olan geçici azaptan kurtulmak, ebedi cehennem azabı çekmeye değer mi? Herşey çıkmazda hayat acıdan ibaret, hiçbir çıkış noktası yok ölüm dışında, onunda önünü iman kapatıyor. Peki elden ne gelir ki, ölümün önüde en büyük duvarla örülü ise, mecburuz bu acıları çekerek ömrümüzü tüketmeye, elimizden gelen tek şey ahir hayatta Allah mükafatını vermesi, varsa yapabileceğimiz başka birşey, söyle. ama yok malesef.

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murathan
    murathan's avatar
    Erkek

kim intihar ediyor?

yok hacılar intihar çözüm değildir.işi iyice kördüğüm etmektir.ne olursa olsun mücadele mücadele mücadele...

meğer intihar edecektin neden bu zamana kadar yaşadın,

meğer intihar edecektin neden evlendin? diye sorarlar adama 

ama bir de şurası var tabi.evlendiğinde veya bu yaşına gelene kadar öyle bir durum sözkonusu olamamıştır.dolayısıyla intihara da gerek kalmamıştır.

bu durum da bir sınavdır diye düşünüyorum.

İntihar kolayı seçmektir.önemli olan,zor olan yaşamaktır,yaşamak için her şeyle mücadele etmektir.

Düşünmedim ama beni çok seven birisini ellerimle intihardan kurtarmıştım :|

Başına gelen bilir.Allah kimsenin başına vermesin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Dostlarım, Çocuklarımı Çok Seviyorum, Yaşamayıda Çok seviyorum, Kimse Yanlış anlamasın Mücadelecide bir insanım, Amma Kötü Geldi bu 2008 Yılı. Dayanamıyorum, Çıkış Noktası Uğruna Kötü biri olup Çıkacağım, Yada Hiç bir İşe yaramayan Fakir Sümsüğün teki olacağım, Yada Son Bir İhtimal Eriyebilen Kapsül içerisine Zehir Koyup, Yuttuktan sonra Bir Bardak Su Alıp Uyuyacağım, Bir Daha Uyanmamacasına.

Bu Şekilde Olanını Seçtim Çünkü Cesaretim Yok Öyle Oradan buradan Atlamaya, Yada Kafama Dayayıp Tetiği Çekmeye. Anca Böyle Başarabilirim bu işi. Geride Kalanlara Biricik Oğluma ve Kızlarıma Artık Dedeleri bakar, Diye düşünüyorum. Hali Hazırda Umudum Tükendi, Bu Yüzden Burada Bu Konuyu Açtım. Şaşkınım Her şey üzerime Geliyor Sanki.

Bir Haftaya Kadar Max bir şeyleri Düzelttim Düzelttim, Düzeltemedim, Büyük ihtimal Bir mani olmazsa Uygulama yapacağım.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek

Somalideki aç sefil insanların bile yaşamak için bi umutları , hayalleri varken, memleketimizde intihar için ( Psikolojik rahatsızlıklardan başka ) hiçbir sebep göremiyorum.

Ayrıca hiçbir Semavi Din de intihar meşru bi eylem değildir. O kadar ciddi yani öbür taraf için... 

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CellyM
    CellyM's avatar
    Erkek
    shockman bunu yazdı:

Dostlarım, Çocuklarımı Çok Seviyorum, Yaşamayıda Çok seviyorum, Kimse Yanlış anlamasın Mücadelecide bir insanım, Amma Kötü Geldi bu 2008 Yılı. Dayanamıyorum, Çıkış Noktası Uğruna Kötü biri olup Çıkacağım, Yada Hiç bir İşe yaramayan Fakir Sümsüğün teki olacağım, Yada Son Bir İhtimal Eriyebilen Kapsül içerisine Zehir Koyup, Yuttuktan sonra Bir Bardak Su Alıp Uyuyacağım, Bir Daha Uyanmamacasına.

Bu Şekilde Olanını Seçtim Çünkü Cesaretim Yok Öyle Oradan buradan Atlamaya, Yada Kafama Dayayıp Tetiği Çekmeye. Anca Böyle Başarabilirim bu işi. Geride Kalanlara Biricik Oğluma ve Kızlarıma Artık Dedeleri bakar, Diye düşünüyorum. Hali Hazırda Umudum Tükendi, Bu Yüzden Burada Bu Konuyu Açtım. Şaşkınım Her şey üzerime Geliyor Sanki.

Bir Haftaya Kadar Max bir şeyleri Düzelttim Düzelttim, Düzeltemedim, Büyük ihtimal Bir mani olmazsa Uygulama yapacağım.

abi bugüne kadar bütün yorumların ilgimi çekti en çoğunu bu olsa gerek ve en saçma olanı..x|

ama şu yukarda söledklerin çok saçma inan bana 1 hafta diyosun ama nerden bilyiosun o bi hafta içinde düzeltemedklerinin daha fazlasını o 1 ay içinde yapamicani?

çocuğuna dedsinin bakması babasının bakmasndan çok çok çok farklıdır..

mücadele olmaadn ne kazanabilrsinki?

http://www.tahribat.com/Murit-CellyM/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek
    shockman bunu yazdı:

Abi sen ne dediğinin farkındamısın ?

Arkanda EVLATLARINI !! bırakmaktan söz ediyorsun ve şu an çektiğin sıkıntının biticeğini sanıyorsun.

Daha büyük acıları yaşamaya ve yaşatmaya razımısın ?? 

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

kim ne derse desin saçmalık ve düşünülse bile ilerki zamanlarda gülünecek bir olay.

sakın olaki mürüdler aklınızdan bile geçirmeyin. bu zamana kadar böyle bişey yapılcak olsa benim yapmam gerekirdi.benim başıma gelenler pişmiş tavuğun başına gelmedi...

sabır varya sabır ..hele o zaman da Allah a dua etmek ..  sabredin mutlaka bu tür düşüncelere sevkeden olaylar ve olaylar bütünü ortadan kalkacak unutup gideceksiniz..

Temel adalettir .
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arlong
    Arlong's avatar
    Erkek
    edeni gördüm  çok güzel bi yüzü vardı en fazla 20 yaşında yüzü biraz morarmış kafası ipten olsa gerek direk tavana doğru bakıyodu parmak uçları tam yere bakıyordu gözünden bir iki damla yaş gelmişti galiba yada başka bişey oda yanaklarında kurumuştu acaip bi cansızlık vardı bedeninde hiç bi uvzu kopmamıştı kafası bacakları kolları hepsi yerindeydi ama ipten indirdiğimizde bile genede bi cansızlık vardı odunu hatırlattı vücudu bana
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murathan
    murathan's avatar
    Erkek

hocam yapma bak geçen oğlunun resmini vermiştin foruma adı İsmail di sanırım.

öncelikle sana teskkur ederim urada bu tür bir konuyu bizimle paylaştıgın için.yalan olmasın dikkatimi çekmedi de değil.

shockman hocam nerelerde acaba diyordum.bu ara rastlayamadım size ondan düşünüyordum.

Seni ölene kadar bırakmayacak eşin var , çocukların var Allah bağışlasın ama gittiğin yol yol değil.Bir an önce dön fikrinden...

Elimizden bir şey geliyorsa yapalım.Senin gibi insanlara bizim de ihtiyacımız var.

Son sözüm hocam ;

böyle bir şeyi sakın düşünme... :|

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

spyrex bunu yazdı:

hocam yapma bak geçen oğlunun resmini vermiştin foruma adı İsmail di sanırım.

öncelikle sana teskkur ederim urada bu tür bir konuyu bizimle paylaştıgın için.yalan olmasın dikkatimi çekmedi de değil.

shockman hocam nerelerde acaba diyordum.bu ara rastlayamadım size ondan düşünüyordum.

Seni ölene kadar bırakmayacak eşin var , çocukların var Allah bağışlasın ama gittiğin yol yol değil.Bir an önce dön fikrinden...

Elimizden bir şey geliyorsa yapalım.Senin gibi insanlara bizim de ihtiyacımız var.

Son sözüm hocam ;

böyle bir şeyi sakın düşünme... :|

Gözlerimi Yaşarttın hocam, Merak etme Elimden geleni yapacağım, Bu Deliliği yapmamak için. Allah Büyük.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
Toplam Hit: 15502 Toplam Mesaj: 115