İphone 4S Mi? Galaxy S3 Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maresca
    Maresca's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    Gharzvog bunu yazdı
    Ka1nsha bunu yazdı

iphone 5 mi s3 mü deseydin yine s3 derdim abi her zaman açık kaynak kod :)

Açık kaynak kod lu olmasının senin acından faydası ne ?

telefon seni yönetmiyor , sen telefona hükmediyorsun. 

özgürlük senin elinde.

güncelleme gelmese bile kafana göre rom tabilir cihazı özelleştirebilirsin , ayrıca performansını arttırabilirsin.

kaç defa kendin rom yazıp yükledin telefona ? açık kaynak kodluymuş muş muş. Sikindirik iki custom firmware yükleyince açık kaynak kod özgürlüğümü oluyor ? 

iPhoneada zaten güncelleme gelmeden vahiy inmeden fw yükleyemiyordun ya.

Oldu o zaman iphoneda açık kaynak kodlu custom jb firmware i var  ?

Boş konuşmayın.

Gel bili bili gates
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı

@zumsuk 

Google'ın Apple'dan çaldığını idda etmişsinde ilk ios 2007 yılında çıktı Open Handset Allience Android'i geliştiren firmayı 2005 yılında satın aldı. Keza Android google'ın çok çok önceden beri desteklediği bir firmanın ürünü.

Android wiki 

http://en.wikipedia.org/wiki/Android_(operating_system)

IOS wiki

http://en.wikipedia.org/wiki/IPhone

Abicim iOs'un alt yapısı MacOsX 'tir. MacOS'un ilk çıkış tarihi 1999'dur.

iPod'larda kullanılan işletim sistemi ne peki ? 2001'de ilk iPod çıktı. 2003'ten bahsediliyor Android ile.

iPhone ile android'i kıyaslıyorsun. Ben iOs'tan bahsediyorum. Hani şu iPod'un alt yapısı, hani şu Apple'ın Newton'da vs.. öğrendikleri.

Google google diyorsun da, Google işletim sistemleri konusunda kaç senedir bu piyasada ? Apple kaç senedir bu piyasada ?

--

Oracle Google'ın yaptığından çok daha iyi birşey yapar. PAra bas sende yaptırırsın. Hayvan gibi parayla, hayvan gibi yazılımcıları tutup işletim sistemi yazdırırsın. Sorun şu ; işletim sistemleri donanım-yazılım arasındaki tecrübe.

Google ve samsung'un mobil cihazlar konusunda ne kadar tecrübesi var ? İşletim konusunda kaç senelik tecrübeleri var ? Taşınabilir cihazlar üzerinde kaç senelik tecrübesi var ?

Yani Apple'ın 1864'ten beri gelen donanım-yazılım tecrübesini, mobil cihaz tecrübesini yok mu sayıyorsun ? İlgin. iPhone 2007 yılında çıktı. Fakat iOs ve MacOs ondan çok önceleri var. Apple'ın bu tarz cihazlar konusundaki deneyimi çoook öncelerden var.

Ona bakarsan 2002'de windows tablet çıkarttı. Ne oldu ? Yazılımı o kadar boktandı ki tablette yönetimi berbattı. Şarjı dayanmıyordu. 

Öte yandan 2003 yılından beri şu andaki şekilde mi geliştiriliyordu android ? Fikrim yok ama hiç sanmıyorum. Android'in toparlanması ve ilk çıkış tarihi (Telefonlarda) 2009. Ve ne kadar boktan olduğunu eminim biliyorsundur. Daha slide to unlock yerine ne yapacaklarını düşünüyoralrdı. 2 senedir.

E noldu ? Bu firma ve google çok büyüktü ? slide to unlock işini iPhone çıktıktan 2 sene sonra bile çözemediler ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    opusdei bunu yazdı
    LizardKing bunu yazdı

zumsuk galaxy s2 falan kullandın mı?

Hakikaten ya s2 veya s3 kullandın mı ? Konumuz s3 olduğu için s3 ü kullandın mı ?

en yakın arkadaşımdan birinde galaxy s3 var. Nerdeyse her dakikamız birlikte geçiyor. Telefonunun bir çok yönünü de bızdıkladım. Kullanırken yanındayım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı
    sandman bunu yazdı

@zumsuk 

Google'ın Apple'dan çaldığını idda etmişsinde ilk ios 2007 yılında çıktı Open Handset Allience Android'i geliştiren firmayı 2005 yılında satın aldı. Keza Android google'ın çok çok önceden beri desteklediği bir firmanın ürünü.

Android wiki 

http://en.wikipedia.org/wiki/Android_(operating_system)

IOS wiki

http://en.wikipedia.org/wiki/IPhone

Abicim iOs'un alt yapısı MacOsX 'tir. MacOS'un ilk çıkış tarihi 1999'dur.

iPod'larda kullanılan işletim sistemi ne peki ? 2001'de ilk iPod çıktı. 2003'ten bahsediliyor Android ile.

iPhone ile android'i kıyaslıyorsun. Ben iOs'tan bahsediyorum. Hani şu iPod'un alt yapısı, hani şu Apple'ın Newton'da vs.. öğrendikleri.

Google google diyorsun da, Google işletim sistemleri konusunda kaç senedir bu piyasada ? Apple kaç senedir bu piyasada ?

--

Oracle Google'ın yaptığından çok daha iyi birşey yapar. PAra bas sende yaptırırsın. Hayvan gibi parayla, hayvan gibi yazılımcıları tutup işletim sistemi yazdırırsın. Sorun şu ; işletim sistemleri donanım-yazılım arasındaki tecrübe.

Google ve samsung'un mobil cihazlar konusunda ne kadar tecrübesi var ? İşletim konusunda kaç senelik tecrübeleri var ? Taşınabilir cihazlar üzerinde kaç senelik tecrübesi var ?

Yani Apple'ın 1864'ten beri gelen donanım-yazılım tecrübesini, mobil cihaz tecrübesini yok mu sayıyorsun ? İlgin. iPhone 2007 yılında çıktı. Fakat iOs ve MacOs ondan çok önceleri var. Apple'ın bu tarz cihazlar konusundaki deneyimi çoook öncelerden var.

Ona bakarsan 2002'de windows tablet çıkarttı. Ne oldu ? Yazılımı o kadar boktandı ki tablette yönetimi berbattı. Şarjı dayanmıyordu. 

Öte yandan 2003 yılından beri şu andaki şekilde mi geliştiriliyordu android ? Fikrim yok ama hiç sanmıyorum. Android'in toparlanması ve ilk çıkış tarihi (Telefonlarda) 2009. Ve ne kadar boktan olduğunu eminim biliyorsundur. Daha slide to unlock yerine ne yapacaklarını düşünüyoralrdı. 2 senedir.

E noldu ? Bu firma ve google çok büyüktü ? slide to unlock işini iPhone çıktıktan 2 sene sonra bile çözemediler ?

IOS'un alt yapısı MacOS ise Android'inki de Unix keza MacOS'un temelide artık unix olduğu için paradox'a gireriz.

ilk ipodların işletim sistemi ARM için geliştirilmiş gömülü bir os'tur ios değil. 

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

beyler bayanlar bu konu uzar gider.

ben tartışmaya dahil olmuyorum, isteyen istediğini kullansın. insanların fikir sahibi olmadan zikir sahibi olabildiği bi platformda sağlıklı tartışılmaz.

@sandman: üstüne alınma hacım :)

SharpShooter tarafından 24/Eyl/12 15:28 tarihinde düzenlenmiştir

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı
    opusdei bunu yazdı
    LizardKing bunu yazdı

Hakikaten ya s2 veya s3 kullandın mı ? Konumuz s3 olduğu için s3 ü kullandın mı ?

en yakın arkadaşımdan birinde galaxy s3 var. Nerdeyse her dakikamız birlikte geçiyor. Telefonunun bir çok yönünü de bızdıkladım. Kullanırken yanındayım.

şimdi ben iphone kullanmadığım için yorum yapamam, tabii ki iphone kullanan arkadaşlarım var fakat sahip olmak çok farklı bir şey hocam. bu kadar kesin konuşurken bunu göz önünde bulundur. 

hiç iphone kullanmadım (arkadaşlarımınkiler hariç) fakat android kullanmama rağmen android en iyisidir bilmemnedir demiyorum.. bence bunu en iyi idrak edecek kişi ikisini de kullanan insanlar olacaktır.

anroid kullanmayanların yorumları çok üzücü çünkü hiç sandığınız gibi değildir android.

"Din en büyük rpg.dir.." arsiv.ozgurdusuncehareketi.org - evrimagaci.org
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Hocam 1999 dan 2007'ye kadar gelişen süreçte sanırım kendi donanımlarına yazılım yapmayı öğrenmişlerdir macOsX'i kullanarak Apple ?

Şimdi ben bir işletim sistemi yazsam linux kullanarak ; kernel linux olduğundan oda temelleri unix'e dayandığından mükemmel mi olacak ? Hayır.

---

Bahsettiğim olay farklı birşey. Diyorum ki google+samsung ikilisi yeni. Ve gerçekten büyük sorunlar yaşadılar ilk çıkarttıklarında. Doğal. Kimse birşey diyemez.Apple da iPhone'da ilk çıktığında onca tecrübeye rağmen koymadığı şeyler vardı, yaşadığı sorunlar vardı. Anten sorunu falan vardı.

Demek istediğim şu : Apple senelerdir kendi donanımı için kendi işletim sistemini yazan bir şirket. Yani windows yada google'ın yaptığının tersine. Bu adamlar senelerdir mp3 çalarlar, el bilgisayarları üzerine uğraştı. iPHone'dan önce Steve Jobs'un hayali olan kitap şeklinde okunabilir bilgisayar tasarlamak vardı (taaa ilk bilgisayarlarından itibaren)...

bunun için çok araştırma yaptılar. iPad'de öğrendiklerini iPhone'da kullandılar zaten. O araştırmalarda. Zaten iPhone'un geliştirilme tarihinde ekran, yazılım vs.. gibi bir sürü şeyin çabucak Texas I. , samsung ordan burdan edinildiğini ve yazılımın eski Newtonculardan karşılandığını görürsün.

Yani android'in yada başkalarının aksine çok daha hızlı şekilde toplayabilirler. Çünkü tecrübe var, denedikleri tonla şey var. Bahsettiğim kısım bu. Temellerinde unix'in olmaları yazılım-donanım uyumunun süper olacağı anlamına gelmiyor biliyorsun.

Bahsettiğim bu tarz ürünler üzerinde zaten tecrübesi vardı. MacOSX'i iPodlarda kullandılar, laptoplarda kullandılar, iPad, iMac, iPhone'da kullandılar. Kendi geliştirdikleri yazılımları değiştirerek her yere entegre ettiler.

Bence bu google'ın henüz edinebileceği tecrübenin ötesinde. 3-4 sene sonra belki katılabilirim. Google sadece samsung'un ve bir kaç üst düzey telefonla anlaşsa 4-5 telefon geliştirseydi tamam. muhtemelen 2015'te iPhone'dan çok daha kaliteli işler yapabilirdi.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    LizardKing bunu yazdı
    zumsuk bunu yazdı
    opusdei bunu yazdı
    LizardKing bunu yazdı

şimdi ben iphone kullanmadığım için yorum yapamam, tabii ki iphone kullanan arkadaşlarım var fakat sahip olmak çok farklı bir şey hocam. bu kadar kesin konuşurken bunu göz önünde bulundur. 

hiç iphone kullanmadım (arkadaşlarımınkiler hariç) fakat android kullanmama rağmen android en iyisidir bilmemnedir demiyorum.. bence bunu en iyi idrak edecek kişi ikisini de kullanan insanlar olacaktır.

anroid kullanmayanların yorumları çok üzücü çünkü hiç sandığınız gibi değildir android.

Hocam 6 sene windows, 5 sene linux ve 1 senedir MacOs kullanıyorum. Emin ol işletim sistemleri ile telefonlardaki işletim sistemleri dünyası sandığın kadar farklı değil.

Ubuntu'da bugün her türlü şeyin 40 tane farklı versiyonunu buolabilirsin. Android'de de...

MacOs'ta bugün linuxta editlemeye yarayan programların aynısını bulabilirsin. Tek fark büyük kolaylık, sağlam gui ve fiyatlandırılmış olmasıyla.

Dayımda, yiğenlerimde android var. Kullanamıyorlar. Sürekli açıp soru soruyorlar. İnternetten araştırıyorum. 

---

Bu nasıl bilyior musun ? Ay'a gitmeden, uzaya gitmeden uzak hakkında konuşulmaz demek gibi birşey.

Konuşulur. Yeteri kadar materyal okursan, izlersen, uzmanları dinlersen sonunda kendi fikrin olmaya başlar.

Tek fark benim aya giden arkadaşlarım var yanımda ve ailemde insanlar var. Adamın biri vardı ikisini kullanır galaxy'i sever, diğeri iPHone'u. Neye göre kime göre ?

Adam büyük ekran seviyordur. Bahsettiğim konuda bu. LNAU'nun ne istediğini öğrenmek gerek. Gelip galaxy siker denemez.

Fakat Apple'ın 35 senedir işletim sistemleri ve kişisel bilgisayar (ayrıca mobil cihazlar ve el bilgisayaları) gibi tecrübesini silip , yoksaymak kadar saçma birşey olamaz.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı
    opusdei bunu yazdı
    LizardKing bunu yazdı

Bak benim de üyesi olduğum köy derneğimizde (istanbul aksarayda 3 katlı dernek mülkü lokal) 6000 küsür üye var. Bunların sadece 2000 küsürünü ele alarak sana bir değerlendirme yapacağım.

Kesin olarak bildiğim 2000 üye de Galaxy S3, Iphone 4 ve 4S var. Bunlardan en az birisi var.  2000 kişiyi %100 olarak ele alıyorum.

Galaxy s3 çıkana kadar bunların %100 ü iphone 4 veya 4s kullanıyordu. Şuanki durum ise şöyle:

-----------------------

S3 kullananlar %70

Iphone 4 veya 4s %30

Her 2 telefonu birden kullananlar %15

------------------------------------

Bu oranlar bizde böyle. Zaten s3 ün satışlarının 3 ayda 4s i geçmesinden birşeyler anlaman lazımdı. Havasına mı aldı bu telefonu 20 milyon insan ?

Bahsi geçen tüm cihazları kullandım. Ezbere konuşmuyorum.

[Bu adamlar bu parayı nereden buluyor diye düşünebilirsin. Sonuçta pahalı cihazlar. Bahsi geçen kişilerin en az 500 tanesi iş adamı ve bu bunlarında en az 150 tanesi 10 milyon $ barajını aşmış kişiler. Ayrıca diğerleri de gelirini turizm sektöründen veya textilden sağlayan insanlar. Durumları ii yani. Turizmcilerden birisi de benim. ]

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    opusdei bunu yazdı
    zumsuk bunu yazdı
    opusdei bunu yazdı
    LizardKing bunu yazdı

Bak benim de üyesi olduğum köy derneğimizde (istanbul aksarayda 3 katlı dernek mülkü lokal) 6000 küsür üye var. Bunların sadece 2000 küsürünü ele alarak sana bir değerlendirme yapacağım.

Kesin olarak bildiğim 2000 üye de Galaxy S3, Iphone 4 ve 4S var. Bunlardan en az birisi var.  2000 kişiyi %100 olarak ele alıyorum.

Galaxy s3 çıkana kadar bunların %100 ü iphone 4 veya 4s kullanıyordu. Şuanki durum ise şöyle:

-----------------------

S3 kullananlar %70

Iphone 4 veya 4s %30

Her 2 telefonu birden kullananlar %15

------------------------------------

Bu oranlar bizde böyle. Zaten s3 ün satışlarının 3 ayda 4s i geçmesinden birşeyler anlaman lazımdı. Havasına mı aldı bu telefonu 20 milyon insan ?

Bahsi geçen tüm cihazları kullandım. Ezbere konuşmuyorum.

[Bu adamlar bu parayı nereden buluyor diye düşünebilirsin. Sonuçta pahalı cihazlar. Bahsi geçen kişilerin en az 500 tanesi iş adamı ve bu bunlarında en az 150 tanesi 10 milyon $ barajını aşmış kişiler. Ayrıca diğerleri de gelirini turizm sektöründen veya textilden sağlayan insanlar. Durumları ii yani. Turizmcilerden birisi de benim. ]

Samsung s3 ile birlikte büyük ekran ihtiyacını çok iyi gördü (öncesinde note ile falan denemeler yaptı). Apple bunun sıkıntısını yaşadı.

Yani samsung s3'ün apple'ı geçmesinin nedeni donanım kalitesi şusu busu değil büyük ekran olması (ve cihaz büyük olduğu için daha uzun giden şarjı).

iPhone'un şarj sorunu büyük problem. Evet samsung bu anlamda bir başarı yakalamıştır. Fakat iPhone 5 ile herşeyin değişeceğini düşünüyorum.

4-4s kullanan birinin yaşayacağı en büyük sorun şarjdır. 5 ile çözüldü. Bir 4-5 ayda dengelerin değişeceğini düşünüyorum. Dediğim gibi pazar payının yüksek olması işletim sistemini ve diğer şeylerin kalitesini göstermez. Dünyanın en kaliteli ürünleri yüksek fiyatlı olduğu için pazar payı düşüktür.

iPhone sadece iPhone değildir. Ardında bir çok avantaj yatar. Yazılımcılar içinde, kullanıcılar içinde. 

---

İlginçtir con con bebeleri iPhone kullaır diyorlar ya ; sadece senin yazına dayandırıp galaxy s3 kullandıklarını bile söyleyebilirim :) Demek ki neymiş ? İnsanların algısıymış. 

Öte yandan galaxy s'ten beri iPhone-galaxy s çekişmesini takip eden biri olarak ; 6 ay aralıklarla yükselttiklerinden ; bir sonraki iPHone sunumuna kadar galaxy'nin yeni modelinin başarı sağladığını biliyorum.

Evet bu sefer büyük ekran avantajı ile çok daha fazla ilerledi. Fakat 4-5 ay içinde oturacak. Sonra galaxy s yeni modelini açıklar sanıyorum.

Ama bu sefer Apple her zamanki gibi kendi açtığı piyasada geciktiği şeyleri görüp yine iyi bir atılım yapmış. s3 ile 4-4s'in birbirinin klasmanı olmadığını daha önce de söylemiştim.

Toplam Hit: 11199 Toplam Mesaj: 130