İphone 4S Mi? Galaxy S3 Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

:) windowstan girip ; "abi açık kaynak süper ya harika ötesi , mükemmel işler var" demek garip tabi ki. 

Baştanuca kapalı sistemlerin getirdiği kararlılık hiçbir zaman android'de olmayacak.

---

@ LNAU : Hocam iyice araştır. Teknolojiyle aran nasıl vs.. bir sürü şeyi test etmen lazım. ARkadaşlar çok hızlı diyor da ; hızlı diye alıp kullanamadığı için gidip iPhone alan bir sürü kişi tanıyorum.

Teknolojiyle aran nasıl ?
    Telefondan beklediğin şey nedir ?

Yani sağlam otomobil istersen gidip volvo alırsın. Konfor istersen mercedes, sürüş zevki için porche yada bmw...

iPhone'un kamerası s3'e göre daha avantajlı. Bol bol fotoğraf çekeceksen dikkate al derim. (tabi şarj konusunda iPhone'un sıkıntısı var, galaxy s3 nasıldır bilmiyorum. Daha büyük boyutlu olduğu için şarjının daha fazla dayanacağını düşünüyorum)

Öteki türlü ben beleş uygulamalar isterim falan dersen , teknolojiyle aram iyi dersen galaxy s3'ü düşün derim. Yani açık kaynağın ekmeğini yersin. Bir sürü projeler geliştirilecektir. NE bileyim televiyonu kotnrol edeyim ; yok helikopterimi telefondan kotnrol edeyim gibi zevklerin varsa galaxy s3

Bu arada 4s'in muadili galaxy s2'dir. iPhone 5 ile Galaxy S3 dersne hız gibi bir sürü konuda açık ara önde olacaktır 5.

---

Yani şuraya bakarsan ;

http://www.youtube.com/watch?v=hDnk82G0mzY

yada şuraya ;

http://www.youtube.com/watch?v=73gI4ov78Og

iPhone 4s'in galaxy'den üstün olduğunu görürsün (kamera konusunda).

Buradan diğer karşılaşmalara bakabilirsin (ingilizce) : http://www.theinquirer.net/inquirer/review/2189843/apple-iphone-4s-vs-samsung-galaxy-s3-head-head-review

Kısaca : dizayn ve performansta 4s ( donanımını seven, yazılımını yapar mantığı ile çok daha verilmli); bağlantı, şarj ve işletim sistemi ve kamera için s3'e vermiş.

Fakat yukarıdaki videolarda ve benchmark testlerinde iPhone 4s'in kamerasının galaxy s3'ten daha iyi olduğu görülüyor.

--------------

Dediğim gibi kimisi açık kaynağı bir avantaj olarak alıyor kimisi dezavantaj. Senin istediklerin önemli.

Galaxy'nin şarjı , ve android'in linuxtan aldığı güç avantajlı yanları.

iPhone'un kararlılığı, kullanılm kolaylığı, kamerası avantajları yanları.

-

Fakat ; eğer galaxy s3 vs 4s diyorsan ; galaxy s3 al derim. s2-4s aynı kulvarda. iPhone 5 alacaksan ya avrupadan al getir, yada biraz daha bekle. Çünkü 3.200 lira mı demişler. Coşmuşlar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    Gharzvog bunu yazdı
    Ka1nsha bunu yazdı

iphone 5 mi s3 mü deseydin yine s3 derdim abi her zaman açık kaynak kod :)

Açık kaynak kod lu olmasının senin acından faydası ne ?

imeiyi bile öğrenemediğim telefonu ben akıllı telefon diye almam hocu.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Bu arada ekran büyüklüğü avantaj ya galaxy 3'ün iphone 5'e göre... Durun birde bechmarklara bakalım. 

http://www.teknokulis.com/Yazarlar/rusen_gobel/2012/09/17/iphone-5in-benchmark-sonuclari-ortaya-cikti

http://www.log.com.tr/tag/sunspider-javascirpit-benchmark-0-9-1/

Dayanıklılık konusunda mı ?

http://www.youtube.com/watch?v=6M5q5TRuAsY

Bu sefer (4s'ten sonra) iPhone galaxy'nin eline vermiş gibi duryor.

Hız testi : http://www.youtube.com/watch?v=dByCdDVXCmQ

---

Bence iPhone 5 kıç tekmelemek için gelmiş. Galaxy s3 , 4s'e göre avantajlı konumda ( tercih meselesi olan açık kaynak vs.. hakkında konuşmuyorum). FAkat iPhone 5 şüphesiz s3'ten üstün.

Son güncellemelerden sonra gelecek olan benchmark testlerini sabırsızlıkla bekliyorum. Üzgünüm dostlar Apple sağlam gelmiş.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Onu bunu bilmemde geekbench programını yazan herif nasıl yazmış çok merak ediyorum.

Bir kaç ay önce görüntü işleme ve fizik motoru similasyonları için bechmark yapmamız lazım,Windows mu Linux mu diye tartışırken bir arkadaş tam çaprazımıza yeni kurulan apple bilgisayarların olduğu lab var hadi şu testleri mac'lerde de deniyelim dediler.Denedik geekbench'e göre 1)Apple 2)Linux 3)Windows dedim bir terslik var bu işte.

Sonra 3 plartformada opencv kuruldu kameralar baglandı traning yazılımı atıldı çalıştırıldı. Linux sunucular işlemi 1 saatte bitirdi Windows'lar 1.5 gibi bir saatte Mac'leri bilmiyorum uykum geldi uyumaya gittim.

Özetle diğer testleri bilmiyorum ama geekbench'i yazan adam yada adamlar nasıl bir yapı yapmışlar sorgulamak lazım.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

performans testlerine kullanılan s3 iki çekirdekli. abd de 4 çekirdekli versiyonu lte yüzünden satılmıyor. o yüzden iphone5 ile s3 karşılaştırırken buna dikkat ediniz :)

ftw
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek
    Ka1nsha bunu yazdı
    Gharzvog bunu yazdı
    Ka1nsha bunu yazdı

imei nasıl öğrenemiyorsun ios da yav ? ayarlar > genel > hakkında karşında imei :)

herkesin diline açık kaynak kodlu, bu yüzden android tercih ediyorum lafı dolanmış. sorunca da neden açık kaynak kodlu istiyorsun diye, cevabını veremiyor. sebebini, cevabını bilmediğin şeyi niye istiyorsun (genel anlamda hocam, üstüne alınma.)

yazılım mı geliştiriceksin, ücretsiz uygulamalar mı indireceksin. neden yani, açık kaynak kodlu diye android tercih etmenin sebebi nedir. açık kaynak kodlu olunca telefon ultra smart mı oluyor. cidden bilmiyorum da soruyorum.

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAKMAN
    HAKMAN's avatar
    Erkek

Galaxy S3 kullanmadım ama denedim.. Iphone 4S kardeşimde var incelemek için zamanım oldu baya.. S3 uzak ara yapar ama tabi segment farklı S3 rakip Iphone 5 farklı sitelerde kıyaslamaya girerseniz S3 çiğniyor Iphone 5 renenin linkinde olduğu gibi ama yakında görmek denemek çare olabilir kısaca buradaki soru kıyaslama yanlışına rağmen elbette : S3

Benim kişisel tercihim ve kullandığım cihaz kesinlikle tavsiye edeceğim alemin kralıdır : HTC One X

Dünyada iki tür telefon vardır HTC ve Diğerleri tercih sizin..

Ben Mevlana değilim.. Adam ol öyle gel..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

3.300 tl verince o telefonun yere düşmesi diil kanatlanması gerekiyor :D

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    tagext bunu yazdı

performans testlerine kullanılan s3 iki çekirdekli. abd de 4 çekirdekli versiyonu lte yüzünden satılmıyor. o yüzden iphone5 ile s3 karşılaştırırken buna dikkat ediniz :)

Birde 4.1'de arm işlemcilere yönelik güzel ayarlar yapılmış

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    Gharzvog bunu yazdı
    Ka1nsha bunu yazdı
    Gharzvog bunu yazdı
    Ka1nsha bunu yazdı

imei nasıl öğrenemiyorsun ios da yav ? ayarlar > genel > hakkında karşında imei :)

herkesin diline açık kaynak kodlu, bu yüzden android tercih ediyorum lafı dolanmış. sorunca da neden açık kaynak kodlu istiyorsun diye, cevabını veremiyor. sebebini, cevabını bilmediğin şeyi niye istiyorsun (genel anlamda hocam, üstüne alınma.)

yazılım mı geliştiriceksin, ücretsiz uygulamalar mı indireceksin. neden yani, açık kaynak kodlu diye android tercih etmenin sebebi nedir. açık kaynak kodlu olunca telefon ultra smart mı oluyor. cidden bilmiyorum da soruyorum.

Cihazda root yetkisi alınca istediğin tarzanlığı yapabiliyosun hocam.

Örnek vermek gerekirse, faceniff diye bi program var aynı wifi de açık olan feysbuk hesaplarına erişip duvarlarına yazı yazabilirsin :) Veya ne bileyim wifi kill ile ağdaki herhangi bir kişiyi ağdan atabilirsin. Sistem dosyalarına erişebildiğin için her türlü font tema vs arayüzü istediğin gibi şekillendirme şansın var. Çeşit çeşit rom lar mevcut, telefonunun arayüzünü çok çok kullanışlı hale getirebiliyorsun.

Bende Ideos X5 var, MIUI rom kurulu, standart rom ile arasındaki uçurumu görsen şaşarsın.

Falan filan feşmekan... :))

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
Toplam Hit: 11234 Toplam Mesaj: 130