folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder IŞID Türkiye Sınırında Adam Kaldırdı

IŞID Türkiye Sınırında Adam Kaldırdı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

Bugüne kadar sınırdan girişlerine izin veriliyordu. Bugün verilmiyorsa devletin bir bildiği vardır muhakkak diye düşünüyorum.

imza.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İyi<yapmışlar almasınlar abi bencede yeter a.k yaa harbi adım başı suriyeli o kadar çok hümanistseler BM bi zahmat müdehale edip o bölgeye oradaki insaları Btümü BM üyesi ülkere dağıtsın özellikle avrupaya filan  

yeter a.k bize ne başımıza bela olmaktan başka bir şey yaramadılar geri de siktirolup gitmiyorlar burada çalışmaya dükkan açma vs başladılar hiç lüzum yok Türkmenleri alıyuorlarsa alsınlar sadece 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    JonTurk bunu yazdı

buradada ne yanar döner adamlar var ibretle izliyorum. suriyeli alirsin ortaliği ayağa kaldirisiniz güvenlik sebeplerinden dolayi almazsin bekletirsin neden almiyorsun diye laf edersiniz pardonda ne ayaksiniz siz ?
    türkmen tugaylari türkiyenin yardimi olmazsa bitmiştik diyor hepisi siz onlardan daha iyi biliyormusunuz gibi kendi hükümetinizi suçluyorsunuz sizin gibi insani olan devletin düşmana ihtiyaci yok ben onu anladim.

şunu  hiç düşünecek çapta olmadiğiniz belli o insanlarin kim oldğunu bilmeden aldiklairni düşünün yarin onlarin arasinda giren insanlar sağı solu patlatinca diyeceğiniz cümle neden aldiniz onlari olacak.. 

kimse sizin bu köhne mantiğinizla baş edemez. biraz ilkeli olun lütfen neyi savunuyorsaniz onu savunun kıvırmayin bize ne suriyelilerden neden aliyorlar diyorsaniz her koşulda bu söylemi dile getirin, başka birşey söylüyorsaniz onu söyleyin böyle sırf hükümete giydirmek için ilkesiz söylemlerde bulunmayin. bu ülkede yaşayan sizler böyle ilkesizlik yapıyorsaniz DIş basın şu bu bize az bile yapıyor yazık...

şunuda ekleyeyim orada yüzü kapali adam varsa böyle haraketler ediyorsa yabanci bir istihbarat birimi iş çeviriyordur türkiyeyi tahrik edip savaşa çekmek istediklerini görmüyorsaniz diyecek bir cümle bulamam

o haraketle türkiye sessiz kaldi taşak geçtiler türk askeriyle vs. algisini yaymak istedikleri açık ve sizde bu algiya isteyerek yada istemeyerek uşaklik etmektesiniz.

Ha bunlari bahane edip işe cephe açsalar gene ilk ayaklanip önden gidecek bugün bu salakça söylemleri yapanlar olacağinida iyi biliyorum. herkesten önce neden savaşiyoruz ebele hübele diyeceklerde bu ilkesiz insanlardir.

herşeye rağmen türk askerine Allah sabır versin askerimizi dışaridaki düşmanla savaşma değil içerideki ilkesiz kişilerin söylemleri yıpratiyor. sizin özgür muhalif dedipiniz basın bakın bunuda seloyu köpürttüğü gibi nasıl köpürtecek askeri tahrik edecek. iyi izleyin...

aynen katılıyorum , sınıra yaklaşan teröristi ateş açsan , onlar da  orda armut toplamıyorlar , adamlar da ağır silahlar bile var , zaten batının amacı bizi o bataklığa çekmek , hazır bahane olur işid için , ondan sonra  hdp ve chp liler başlarlar  hükümet Erken seçim yatırımı için Suriye ye savaş açtı diye ciyaklamaya.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

bu arada ek bilgi olarak macaristan işidle savaşmak için asker gönderecek

almasınlar içeri amk.bu adamlar sorundan başka bişi değiller.düzgün adam değiller.elin yunanını alsan bu kadar sorun yaratmazlar

bu işler başımıza çok dert açacak 

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

IŞİD eşkiyalarının elindeki silahlar bazılarına tanıdık gelebilir. Neden olanı Allah'a havele ediyorum. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

O grubun içinde olduğunu düşünsene,

Belki Türkiiyeye girecek belki daha çok yaşayacaksın.

Ama silah zoruyla gerisin geri dönüyorsun itiraz edemiyorsun.

Bazen diyorum ki Türkiye ye de musallat olsunlar.

Böyle gece yatarken lan acaba bizide öldürürler mi başımızda bomba patlar mı bu gece diye korksun herkes.

Korksun ki ıslah olunsun. 

Çünkü çok azgın bir millet olduk.

Dünya umrumuzda değil.

Ölümün soğuk nefesinin ensemizde olduğunu hissetmeden de düzelmez bu toplum.

bizim millet balık akıllır. 2 nesil sonra unutur. Aynen şu an olduğu gibi...

Azan , sapıtan o kadar milletler var ki , refah seviyesi milli gelirleri %100 hocam :) kendinizi kandırmayın.

Türkiye ye yapılmak istenen suriyede ki iç savaşı türkiyeye sıcratmak , türkiyeyi ortadan kaldırmak veya bir cenderenin içine sokmaktır. Suriyeyi karıstıran abd , israil , fransa , ingiletere , türkiyeyide karıstırmak istiyor. Bunu nasıl saglıyacak? neden ukraynada ki sığınmacılar türkiye ye gelmiyor da suriye geliyor? ya da neden hep dibimizde ki ülkelerde problem cıkıyor? Irak , suriye , karıstıkca bize geldiler. Neden? Sınırımızda olayı cıkaracaklar askerimizi vurduracaklar sonra savas kopartacaklar.

Herkes kendi cıkarı için hocam , bunun bizim milletimizle bir alakası yok. ;)

+ yapılacak olan şey bence , ışıd adamları sınıra yaklastımı abicim? çekip vuracaksın hiç bakmıcaksın. IŞID su anda tüm dünyanın düsmani değil mi ? :) ( Sözde ) tüm ülkelerin düsmanı. Vuracaksın ,

Işıd daha yaklasamaz
    Diğer ülkeler ugrasamazTampon bölge verilir

Roark tarafından 14/Haz/15 17:42 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Devlet caydırıcılığı olduğu sürece devlettir. İşid terör örgütü sempatizanı veya destekçisi olmayan hiç kimse sınıra gelen teröristin vurulmamasını savunamaz. Bir dönem daha geçmiş hükümet işbaşı yaparsa güneydoğu anadolu bölgemizde bu hayvanları göreceğiz, o zaman iktidar yanlıları şöyle diyecek onlar pkk ya karşı savaşıyor. Daha sonra iç anadoluda ve batı bölgemizde bunları göreceğiz. Geçmişi hatırlayın yunanlıların bizim diyerek el koydukları adaları düşünün size 12 sene önce tüm kayalıklara ve küçük adalara yunanlılar el koyacak ve türkiye ses çıkarmayacak deseler inanır mıydınız? Size Suriye yıkılacak ve bir terör örgütü ırakı yönetecek deselerdi inanır mıydınız? Size Türkiye mit tırlarıyla bir terör örgütüne yardım edecek deselerdi inanır mıydınız. Bu maymunlara yüz verildikçe daha fazlasını yapacaklar, erdoğan geçen sene sınırımıza yaklaşamazlar karşılığını veririz diyordu ne oldu? Davutoğlu hard power olmadan soft power olmaz diyordu ne oldu? tükürdüğü sıçtığı ne varsa yalayan yutan kişilerce yönetiliyoruz. Dostunuza düşmanınıza, sağınıza solunuza, komşunuza akrabanıza dikkat edin. Sınır bölgelerinde oturup da silahsız olan mallar varsa silahlansın. Batıda da olsanız silahlanın, angut olmayın, kurbanlık koyun gibi ölümü bekliyorsunuz farkında değilsiniz.

Ne sınırı hocam yav, teröristler meclise girdi geçen günlerde ve bunu kutlayan insanlarımız oldu düşünsene :) 

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JonTurk
    JonTurk's avatar
    Erkek

Dünyanin suriye pek umrunda değil BM felan iplemiyor bile buradaki insani drami sadece çıkarlari çerçevesinde şekillendireye çalişiyorlar. İŞİD üzerinden bunlari söylemeye bile gerek yok alenen ortada olan şeyler, dünynain bu drama dur diye bilmesi için biraz üzerlerine sıçramasi gerekiyor, mit'in el altindan avrupaya 100 bin suriyeli mülteciyi sızdırmasi onlarin bölgeye bakışını değiştirir gibime geliyor, paris sokaklarinda londra sokaklarinda suriyeli görmediklri sürecede böyle iki yüzlü politikalarina devam ederler.

bu arada Hiç suriyeli almasinlar diyen adamlari fikren yanlış bulsamda ilkeli olduklari için tebrik ediyorum.
    ve bu suriyelilerin bize eninde sonunda sorun yaratacaklari gerçeğinide görüyorum.. önümüzdeki en büyük tehlike (içerideki düşmanlarin dışında) suriyeliler ve balkanlardada hızla yayilan vahabi tehlikesi bunlara önlem alabilmek için diyanete ve islami kesime büyük iş düşüyor. (diyanete saldirilarin nedenide bu olabilir.)

Devlet akli ha şöyle yaptilar bize hurraaa deyip önünü arkasini düşünmeden haraket eden zihniyetten arinip. stratejik okumalar ve analizler yapıp hamleler yapmali zira karşi taraf bir hamle yaptiğinde her olasiliği hesaplayip her ihtimale göre planlar hazirliyor. medyaya bakiyorum bizdeki ortadoğu uzmanlari magazin, futbol, yorumlarini yaparken arayada suriye analizi yapıyor (batının analizini çeviriyor sadece)

üniversitelerinde kendine gelip uzmanlar yetiştimesi gerekiyor her üniversitenin bir bölgeye tamamiyle hakim olup raporlar hazırlamasi gerekiyor. bizdeki üniversiteler nerede siktir boktan işler var onun derdinler abd yüzlerce düşünce kuruluşu var ortadoğuyla alakali bizdeki suriye uzmaniyim diye geçinenler suriyeden 3 şehir say desen sayamayacak düzeydeler yaptiklari analiz batı basının tercümesini yapmak. kimsenin ingilizce bilmediği dönemde bunlara herkes aydın diyor adam yerine koyuyordu artik bir boka yaramiyor bu yetenekleri.. bizim fikir üreten insanlara ihtiyacimiz var batının kuyruğuna takilanlara değil. hee üniversiteler bi bok beceremeyecek durumdaysada zengin adamlar enstitüler kursun cesitli ülkelerle alakali..  tabi öyle milli zenginlerimiz varsa..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    Olgunisik bunu yazdı

IŞİD eşkiyalarının elindeki silahlar bazılarına tanıdık gelebilir. Neden olanı Allah'a havele ediyorum. 

Bugün gördüm bunu, IŞİD değilmiş ama "Suriye'li İsyancılar" mış. IŞİD olsa duramazsın diyorlar..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    JonTurk bunu yazdı

Dünyanin suriye pek umrunda değil BM felan iplemiyor bile buradaki insani drami sadece çıkarlari çerçevesinde şekillendireye çalişiyorlar. İŞİD üzerinden bunlari söylemeye bile gerek yok alenen ortada olan şeyler, dünynain bu drama dur diye bilmesi için biraz üzerlerine sıçramasi gerekiyor, mit'in el altindan avrupaya 100 bin suriyeli mülteciyi sızdırmasi onlarin bölgeye bakışını değiştirir gibime geliyor, paris sokaklarinda londra sokaklarinda suriyeli görmediklri sürecede böyle iki yüzlü politikalarina devam ederler.

bu arada Hiç suriyeli almasinlar diyen adamlari fikren yanlış bulsamda ilkeli olduklari için tebrik ediyorum.
    ve bu suriyelilerin bize eninde sonunda sorun yaratacaklari gerçeğinide görüyorum.. önümüzdeki en büyük tehlike (içerideki düşmanlarin dışında) suriyeliler ve balkanlardada hızla yayilan vahabi tehlikesi bunlara önlem alabilmek için diyanete ve islami kesime büyük iş düşüyor. (diyanete saldirilarin nedenide bu olabilir.)

Devlet akli ha şöyle yaptilar bize hurraaa deyip önünü arkasini düşünmeden haraket eden zihniyetten arinip. stratejik okumalar ve analizler yapıp hamleler yapmali zira karşi taraf bir hamle yaptiğinde her olasiliği hesaplayip her ihtimale göre planlar hazirliyor. medyaya bakiyorum bizdeki ortadoğu uzmanlari magazin, futbol, yorumlarini yaparken arayada suriye analizi yapıyor (batının analizini çeviriyor sadece)

üniversitelerinde kendine gelip uzmanlar yetiştimesi gerekiyor her üniversitenin bir bölgeye tamamiyle hakim olup raporlar hazırlamasi gerekiyor. bizdeki üniversiteler nerede siktir boktan işler var onun derdinler abd yüzlerce düşünce kuruluşu var ortadoğuyla alakali bizdeki suriye uzmaniyim diye geçinenler suriyeden 3 şehir say desen sayamayacak düzeydeler yaptiklari analiz batı basının tercümesini yapmak. kimsenin ingilizce bilmediği dönemde bunlara herkes aydın diyor adam yerine koyuyordu artik bir boka yaramiyor bu yetenekleri.. bizim fikir üreten insanlara ihtiyacimiz var batının kuyruğuna takilanlara değil. hee üniversiteler bi bok beceremeyecek durumdaysada zengin adamlar enstitüler kursun cesitli ülkelerle alakali..  tabi öyle milli zenginlerimiz varsa..

bizdeki unilerin içi boşaltıldı hocam.o yüzden çok bişi bekleme.doğru düzgün olanlar hükümet karşıtı oldugu için ezildi.tr unileri artık içi bomboş( genel için diyorum 200 taneden 5 tanesi iyi)

mesela geçenlerde bi konu vardı adam çizgi takip eden bişi yapacaktı.sonra yorumlara baktım, herkesin yaptıgı bişiymiş.yeni bişi yok.ordan unbalanced hocanın yorumları var zaten türkiye unilerini gözler önüne serior.

eğitim ve unilerin bu hali değişmedikçe biz ilerleyemeyiz.her gelen adam kendi kafasına göre eğitimi değiştiriyor.sistemli bişi yok. birde torpil işi var.işi bilmeyen adam bile torpille işe giriyor sonra hiçbir ilerleme kaydedemioruz.bunlar kalkmadıkça yerimizde sayacaz.nitekim ekonomi ortada.üretimimiz çok düştü.teknolojide üretilmiyor(içinden geçenleri söleyim, tank yaptık helikopter yaptık silah vsvs).keşke bunlarla olsa...

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
Toplam Hit: 11669 Toplam Mesaj: 95
ışıd sınır mülteci