folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İşte Yurtdışındaki Türk Okulları

İşte Yurtdışındaki Türk Okulları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shamanist
    Shamanist's avatar
    Erkek
    habib_mx_tr bunu yazdı:
    -----------------------------
    tamam iyi de olabilir, güzel de olabilir ama bizim köyde okul yok çocuklar 15 km yürüyolar onlara neden açmıyorlarda yurtdışına açıyorlar?
    belki de herşeyi devletten beklediğinizdendir.Bizim köyün okulu ve camisi köyde büyüp yetişen iş adamları tarafından yaptırıldı ve bağış edildi.Bu kötü mü sence.100 kişinin vergisiyle tek bir kişinin kendi cebinden okul yaptırması? :) .Ayrıca yurt dışındaki okullarda tamamen kolej niteliğindedir.Yöneticileri Türk olduğundan,Türk okulları diye geçer.Devlet desteği maddi bakımdan yoktur.

iyi biri değil... TBT
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    habib_mx_tr
    habib_mx_tr's avatar
    Erkek
    sizin köyden milyonerler çıkmış olabilir ama bizim buralarda adamların ne kendilerine bakacak parası ne de petrolcuye mazot parasını erteletecek güvencesi var. Sen sizin köyden çıkan sadece kendi köylerini düşünen bencil iş adamlarına bu yorumu okut.

!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shamanist
    Shamanist's avatar
    Erkek
    habib_mx_tr bunu yazdı:
    sizin köyden milyonerler çıkmış olabilir ama bizim buralarda adamların ne kendilerine bakacak parası ne de petrolcuye mazot parasını erteletecek güvencesi var. Sen sizin köyden çıkan sadece kendi köylerini düşünen bencil iş adamlarına bu yorumu okut.
    İnsan rahat ettiği yerde yaşar.Peki beklediğiniz nedir?benim ailem 50 sene evvelinden istanbula göç etmişse bu onların k*ç keyfindenmiydi.İsyan etmiyoruz.Bu bizim ülkemiz ve bizim vergilerimizle dönecek olan bir çark var ortada.Her seferinde çalınıyor,hortumlanıyor derken dikkat etmiyorsunuz,belkide vergi bile vermiyorsunuz ve bunu söyleyebiliyorsunuz.Madem kazanılmıyor,peki neyin başı bekleniyor?

iyi biri değil... TBT
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    habib_mx_tr
    habib_mx_tr's avatar
    Erkek
    ben isyan ediyorum demedim. -Belkide vergi bile vermiyosunuz- ne demek. Traktörlerin evlerin elektrikli su motorlarının vergisi ve bilimum motorlu taşıtımızın vergisini sen mi vermiyorsun ben mi veriyorum. Ayrıca Yılda 60 Ton beyaz kiraz ihracatına ulaşıyorum. Belkide senden çok vergi veriyorum ve para kazandırıyorum bu ülkeye. sense bana herşeyi devletten bekliyosun diyosun. Ben vergimi devlete yol, okul vs vs yapsın diğe veriyorum. Kazanılmıyor demişsin kazanılıyor ama ağır vergilerle elde avuçtaki gidiyor. Ne yani kazandığım paranın çoğu vergiye gidiyor ve ben köyüme okul isteyemiyorum ha. sana sadece şaşıyorum :S

!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

evet sıra bana geldi msj hakkım var değil mi :)

ali memet hasan sülo : fethullah gülen kötüdür iyi değildir nefret ederiz:)

murat ahmet emre hüseyin : fethullah gülen iyidir  eğitim vs severiz :) 

işten geldimde msj yazayım bari dedim :)

olay budur değilmi hacilar birileri iyi diycektir birileri kötü diycektir.

yalnız bi nokta veriyim: sürekli büyüyen gelişen bir nesil var eğitim vs. önlerine geçebilirseniz boynumu kesin :)

eğer fethullah gülen ve talebeleri gibi bu hizmeti yapan bir yer varsa söyleyin bilgilenelim. yaptıklari hizmetlere laf atinca sadece laf atmiş olacaksiniz başka bişey deil onlar yoluna devam eder. durmadan başarmak için çalişacaklardir. başarılar geldikçede büyüyeceklerdir.

eh bu msjdan bazi hacilar kizmiştir :) yani durum böyle.::))) 

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkblood
    darkblood's avatar
    Erkek

AntiOksidan bunu yazdı:
    Fettoş adlı topu da ,bi nevi hocası olan nursiyi de ,açtığı okulları da ....

insan daima bilmediğinin düşmanıdır!!!!!!!! 

bilenle bilmeyen bir olur mu?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shamanist
    Shamanist's avatar
    Erkek
    habib_mx_tr bunu yazdı:
    ben isyan ediyorum demedim. -Belkide vergi bile vermiyosunuz- ne demek. Traktörlerin evlerin elektrikli su motorlarının vergisi ve bilimum motorlu taşıtımızın vergisini sen mi vermiyorsun ben mi veriyorum. Ayrıca Yılda 60 Ton beyaz kiraz ihracatına ulaşıyorum. Belkide senden çok vergi veriyorum ve para kazandırıyorum bu ülkeye. sense bana herşeyi devletten bekliyosun diyosun. Ben vergimi devlete yol, okul vs vs yapsın diğe veriyorum. Kazanılmıyor demişsin kazanılıyor ama ağır vergilerle elde avuçtaki gidiyor. Ne yani kazandığım paranın çoğu vergiye gidiyor ve ben köyüme okul isteyemiyorum ha. sana sadece şaşıyorum :S
    Dur sana küçük bir önek vereyim.Ekin yaptığın toprakları ataların parayla mı aldılar?Kim verdi?.Ekip biçtiğinle kazandığınla traktör alıp ev yaptırmadın mı ve tüm bunları işlemek için bahsettiğin tüm bilimum araç gereçleri bu topraktan kazandığınla elde etmedin mi.Madem bunları yapabiliyorsun.Sanırım bir okulu da devletten istemeyip,dört duvarıda örebilirsin.Sana şaşan benim:).Ve basettiğim o dört duvar ve çatısını belki şu an kullandığın bilgisayarın maliyetinin en fazla 5 katı.Bu çok mu fazla?Yapan yapıyor...Kendine şaşır..

iyi biri değil... TBT
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    habib_mx_tr
    habib_mx_tr's avatar
    Erkek

ivriz köyü belki bilirsin. Çok eskileri rumlar yaşarmış. Türklerin çoğalmasıyla baskıdan usanan Rumlar mülklerini satıp istanbul gibi büyük şehirlere göçmüşler göçerkende mülklerini yörüklere yani atalarıma satmışlar. Atalarımda yerleşik hayata geçip toprak işlemişler. Atalarımdan dedelerime dedelerimden bize sürekli büyütmüşüz çalışarak alın teri dökerek. şu anda bu yazıyı yazarken kullandığım her tuşta alın teri var. O topraklar atalarıma hayrına verilmedi. Onlar alın teriyle ürettikleri hayvanları satarak aldı. Bilmeden konuşmak sana kolay gelebilir anlıyorum ve ben sana daha çok şaşıyorum.

!!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shamanist
    Shamanist's avatar
    Erkek
    Bana tarih ver.Sana detaylarıyla anlatayım:)

iyi biri değil... TBT
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    habib_mx_tr
    habib_mx_tr's avatar
    Erkek
    bu işin sonu yok boşuna db'yi kasmayalım

!!!
Toplam Hit: 7984 Toplam Mesaj: 81