folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Jujutsu Dehşet Bir Dövüş Stili

Jujutsu Dehşet Bir Dövüş Stili

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSH
    SSH's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    SSH bunu yazdı

wingtsun varken tüm sistemler hikaye bahsettiğin sistemde derleme zaten

Kesinlikle.

Ama Jeremy hocayı paylaşmamak da olmaz ^^ Atari hamleleri yapıyor resmen amca. Gerçek hayatta olacak iş değil, ayrı..

http://www.youtube.com/watch?v=WjRpTNWv7dY

hangi sistem olursa olsun uygulayan mutlaka süper adamlar vardır hocam katılıyorum sana

ama sokakta kimse jeremy hocanın önüne kolunu uzatıp 30 saniye takla atmasını beklemez . özellikle wingtsun bilen bir adam aynı anda gırtlana vurduğu gibi yere yapıştırır :)

sırıtma la.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo
    u235 bunu yazdı

Bu arada Kimbo sokakda önüne geleni indiriyordu.Ama MMA de teknik bilen adamların karşısına koyunca yerden yere vuruyorlar adamı

http://mmaversus.com/2011/07/14/kimbo-slice-vs-matt-mitrione-ufc-113/

iyi olmuş gavata, öle sokakta bebeleri dövüp videoya çekmesi değil

götünden gan getirirler böyle :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Lan bi dövüş sanatı vardı 4 ustası vardı 1  ide Türk'tü neydi o ? Çocugun adı Mert miydi birşeydi böyle yumurtayı dik felan tutuyorlardı :D 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    SSH bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    SSH bunu yazdı

wingtsun varken tüm sistemler hikaye bahsettiğin sistemde derleme zaten

Kesinlikle.

Ama Jeremy hocayı paylaşmamak da olmaz ^^ Atari hamleleri yapıyor resmen amca. Gerçek hayatta olacak iş değil, ayrı..

http://www.youtube.com/watch?v=WjRpTNWv7dY

hangi sistem olursa olsun uygulayan mutlaka süper adamlar vardır hocam katılıyorum sana

ama sokakta kimse jeremy hocanın önüne kolunu uzatıp 30 saniye takla atmasını beklemez . özellikle wingtsun bilen bir adam aynı anda gırtlana vurduğu gibi yere yapıştırır :)

Valla karate,tekvandonun falan ben çok işe yarayacağını düşünmüyorum sokakda ama jujutsunun işe yarayacağı konusunda hala ısrarcıyım.MMA videolarına bakarsan öyle.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

MMA dövüşçüleri tek branşla girmiyor zaten.

içinde bulunduğun an için en uygun hareketlere ve reflekslere sahip olman lazım.

en başarılı mma'cılar 3ünün de eğitimine ağırlık verir, vermek zorundadır.

muay thai + wing tsun + brasillian juijitsu

sert etkili darbe kapanan gard + seri kritik noktalara darbe atak gard + yakın temas kitleme burkma güreş hareketleri yakalayan gard

bunlar birbirini tamamlar.

genetiği ve yetenekleri müsait genç bir adam ol, düzenli antreman ile ustasından ders al, hepsine 3'er yıl ver, mma da sağlam adam harcarsın.

sokak için istiyorsan bu 3lüye 4. olarak escrima da eklerim. etrafındaki aletleri etkin kullanmanı sağlar. şişe sopa anahtarlık sandalye vs.

yani neymiş, öle bi branş diğerini döver diye birşey yokmuş.

içinde bulunulan duruma yönelik birbirine göre avantajları ve dezavantajları vardır.

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    Ka1nsha bunu yazdı

Lan bi dövüş sanatı vardı 4 ustası vardı 1  ide Türk'tü neydi o ? Çocugun adı Mert miydi birşeydi böyle yumurtayı dik felan tutuyorlardı :D 

Emin Boztepe'yi ya da Hasan Çifçi'yi diyor olabilir misin? WTcu onlar da.

@Muaythaist

Hocam bir branş diğerini döver diye bir şey var ya. Capoeira diye bir şey var mesela :D Allahı gelsin, zivizivi diye komikli şakalı hareketler yaparken erken seviyelerden başka bir hakiki dövüş çalışan insan yamultur onu. Onun dışında aikidoya tekvandoya sayokana falan da çok gülüyorum ben. Yarım saat pilates yapıp "bugün çok yoruldum çok spor yaptım şeker" diye dolaşan, iskenderin yanında light kola içen kadın gibi geliyorlar bana.

Ben WT ve kick box yaptım, yapıyorum. Şu hakkaten dövüş sayılabilecek şeyler (muay thai, krav maga, escrima..) arasında haklısın da, ama bir branş diğerini döver diye bir şey de var bence (:

http://www.youtube.com/watch?v=zr_FdMEpiE4

izzmarit tarafından 01/May/14 10:12 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

2.5 yıldır Emin Boztepe'nin öğrencisi Nehar Eren'den ders alıyorum.
    Bu işlerin içine girince gördüm ki bu tip savunma/saldırı kültürlerini birbiri ile kıyaslamak sadece cahil sohbeti.
    Bu işlerin içine girip çıkmış birisi bana hak verecektir.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Tüm bu teknikler boş bence bu tekniğe yoğunlaş sen Tekniğin adı Cennetten inen buda avuç içi vuruşu, Teknik 8:10 başlıyor,

http://www.youtube.com/watch?v=xj6b-4_C75E

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

taekwondo capoeira falan, onlardan bahsetmedim bile farkındaysan :)

onlar zaten etkin belirli bir dövüş disiplini inşa eden şeyler değil, müsabakası rekabeti madalyası olsun ya da insanlar spor yapsın, eğlensin, hareketlerin estetiği olsun mantığı ile oluşturulmuş şeyler.

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

@u235

Juijitsuya işe yaramaz falan demiyorum kimseler yanlış anlamasın. Fakat sokakta, kuralsız dövüşte fazla yakınlaşma gibi bir problemi var onun. WingTsun temel prensiplerinden anlatmaya çalışayım. Kavga esnasında hangi tekniği kullanacağına ilişkin şöyle bir şey var:

Tekme mesafesi: Mümkünse sokakta karşındakini bu mesafede tutmaya çalışacaksın. Birbirinize sadece tekmenin ulaşabileceği yerde, ideali bu. Sen uygun bulduğunda daha yakınlaşacak, yumrukla da işi halledeceksin.

Yumruk mesafesi: Kavga, tekme mesafesinde pek tutulamıyor elbet. Sokaktasın, yerin dar, adam üstüne zıplıyor falan.  O halde mümkün mertebe yumruk mesafesinde tutacaksın. İyi çalıştıysan ve karşındaki de wingtsuncu değilse, çoğunlukla bu mesafede, kimseyi kendine fazla yaklaştırmadan adam senin yumruğunun ulaşabileceği alana girdiği anda dövüşü sonlandırabilirsin zaten. O yüzden bu özellikle bu seviye çalışılır, burda çok vakit harcanır, ki chum kiu form da bunun üstüne kurulmuştur.

Dirsek mesafesi: Yaklaşmak zorunda kaldın diyelim, yumruğu atacak yerin yok. O zaman dirsek ve diz.

Sarılma/yer dövüşü: İyice dibine girdin. İyi bir wingtsuncu kendini bu duruma düşürmez. Zaten wingtsunun özünde yer dövüşü de yoktur. Oldu diyelim, ister kilitleme teknikleri kullanırsın ister ısırır ister gözünü oyar boğazını sıkarsın.

Jiujitsunun problemi şu.. Uygulayabilmen için minimum dirsek mesafesinde olmalısın. Sokakta rakibine fazla yaklaşmak tehlikelidir. İstediğin kadar iyi jiujitsucu ol, lap diye bıçağı yiyebilirsin mesela. Hiçbir şey seni bıçak geçirmez, kurşun geçirmez yapmıyor (: o yüzden bence sokağa uygunluğu gerçekçi değil.. Bir de jiujitsu kilit tekniklerine yoğunlaşır, sana nasıl yumruk atman gerektiğini blok alman gerektiğini söylemez pek. O yüzden sen kilide alıp kolunu kırayım derken, adamın yumruk mesafesine girdiğin gibi sağlam bir yumruk yersen zaten bittin.

Benim gözümde jiujitsu candır muhteşemdir.. Ama tamamlayıcı unsurdur. Sokakta ona yüzde yüz güvenilmez.

@Antikky

Hocam bence asıl içinde olan insanlar bu muhabbeti, değerlendirmeyi iyi yapar. Yoksa tarzdan ziyade onda ne kadar iyi olduğun önemli tamam da, birçok dövüş sanatı, hepsinin artısı eksisi varken neden konuşmak cahillik olsun? Bir WTcu olarak biliyorsun ki şu anda Leung Ting tarzında bile dövüşmüyoruz, ilk zamanlarında zaten sayısız farklılıklar vardı okullar arasında ki şu ana geldik. Özellikle Emin Boztepe öğrencisi olarak yeniliğe, tartışmaya, artı eksi konuşmaya cahillik demeni yadırgadım (: Sağlık sebepleriyle düzenli antrenmana iki kez 6 ay kadar ara vermemi saymazsak 8 yıldır WT, 5 yıldır kick box yapıyorum..

izzmarit tarafından 01/May/14 10:41 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
Toplam Hit: 7943 Toplam Mesaj: 82