folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Kafamda Deli Sorular ( Üniversite )

Kafamda Deli Sorular ( Üniversite )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    otocu
    otocu's avatar
    Erkek

Merhabalar.

Gerçekten kafamda deli sorular şeklinde dönüp duruyor. Sürekli, beynimi kurcalıyor. Sanki beynimin içinde karıncalar yuva yapmış. Oraya buraya hareket edip, yiyecek taşıyorlar. Bazen şakaklarımdan diş çeker gibi bir his geliyor. Yukarı aşşağı yukarı aşşağı, bir anda kafam titriyor. Etraf bulanıyor. Her tarafta üniversite, mühendislik, matematik kelimeleri görüyorum. Madde madde yazıyorum. Mümkünse, madde madde cevap verin.

Ben Anadolu Meslek Lisesinde Bilişim bölümü okuyorum. Doğal olarak "Fizik, Geometri, Kimya" 1 yıl görmedik. "Fiziği" hiç görmedim sayın. Engelli bir hocamız var ders anlatamıyor. Bu yıl dershaneye gitmedim. 2'ci döneme başladık. Türkçem, Tarihim, Çoğrafyam en iyi derslerim.

Bilgisayar derslerinin ortalaması 85'ten aşşağı değil. Bir arkadaşım bahsetti "METOK" diye birşey varmış. Hocalarımızda seneye sınav sisteminin değişeceğinden bahsediyorlar. Esasınde Yazılım Mühendisi olmak istiyorum. Fakat onun için önce Bilgisayar Mühendisliğini bitirmek gerekiyormuş. ( Eskişehir Anadolu veya Eskişehir Osman Gazi )

Matematiğin zayıf neden Bilgisayar Mühendisliği seçiyorsun ? - Bilgisayarı seviyorum. Sevmediğim bir işte çalışmak istemiyorum. Okumakta...

Tüm sınavlar test oluyor. Neden sürekli klasik yazılı oluyoruz ?

1- Metok nedir ?

2- Bilgisayar Mühendisliği (MF) istiyormuş. Grafikerlik ne istiyor ?

3- Okul Grafikerlik için puan verir mi ?

4- 380 puan alsam. Okulun verdiği 40 puan ile, Eskişehir kazanırmıyım.

5- +380 almak için. En az kaç doğru soru cevaplamam gereklidir ?

6- 380 alabilir miyim ?

7- Kazanamaz isem, 2 yıllık'a girmelimiyim ? 2'yıllığa girersem. 4'yıllığa yükseltmem için, ne gerekli ? 2'yıllığa girip 4'yıllığa yükseltmek. 4 Yıllıkla aynı eğitim midir ?

8- Dershaneye gitmelimiyim (Bu dönem -ki vaktim yok. ve evimizdende uzak. okul çıkışı yetişme ihtimalim çok az)

9- 6-7 ay içerisinde, 1 yıllık eksiklik tamamlanır mı ?

10- Diyelimki kazandım. Erasmus'a girmek için ortalamamın kaç olması lazım ?

11- Erasmus'ta ilk hedefim Kanada, sizin başka bir öneriniz var mı ?

12- Üniversiteyi kazanırsam. Hem okuyup. Hem çalışabilir miyim ?

13- Erken evlilik düşünüyorum 23-25 yanlış mı yaparım ?

14- Türkiyede yazılım geleceği var mı ?

15- Türkiyede grafikerlik geleceği var mı ?

16- Grafiker en düşük kaç TL maaş alır ? Bilgisayar Müh. en düşük kaç TL maaş alır ?

17- Kazanıp bitirdiğim halde hiç bir işe giremez isem. Evden para kazanabilir miyim ?

18- Yatay geçiş nedir ? Dikey geçiş nedir ?

Load time: 100101001110101010010000100100 Miliseconds.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naacal
    Naacal's avatar
    Erkek

konusu açılmışken bende şu eskişehir geyiğine katılim. eskişehir almanca okuyan var mı ?

Naacal tarafından 19/Şub/13 21:03 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek
    otocu bunu yazdı

Merhabalar.

Gerçekten kafamda deli sorular şeklinde dönüp duruyor. Sürekli, beynimi kurcalıyor. Sanki beynimin içinde karıncalar yuva yapmış. Oraya buraya hareket edip, yiyecek taşıyorlar. Bazen şakaklarımdan diş çeker gibi bir his geliyor. Yukarı aşşağı yukarı aşşağı, bir anda kafam titriyor. Etraf bulanıyor. Her tarafta üniversite, mühendislik, matematik kelimeleri görüyorum. Madde madde yazıyorum. Mümkünse, madde madde cevap verin.

Ben Anadolu Meslek Lisesinde Bilişim bölümü okuyorum. Doğal olarak "Fizik, Geometri, Kimya" 1 yıl görmedik. "Fiziği" hiç görmedim sayın. Engelli bir hocamız var ders anlatamıyor. Bu yıl dershaneye gitmedim. 2'ci döneme başladık. Türkçem, Tarihim, Çoğrafyam en iyi derslerim.

Bilgisayar derslerinin ortalaması 85'ten aşşağı değil. Bir arkadaşım bahsetti "METOK" diye birşey varmış. Hocalarımızda seneye sınav sisteminin değişeceğinden bahsediyorlar. Esasınde Yazılım Mühendisi olmak istiyorum. Fakat onun için önce Bilgisayar Mühendisliğini bitirmek gerekiyormuş. ( Eskişehir Anadolu veya Eskişehir Osman Gazi )

Matematiğin zayıf neden Bilgisayar Mühendisliği seçiyorsun ? - Bilgisayarı seviyorum. Sevmediğim bir işte çalışmak istemiyorum. Okumakta...

1- Metok nedir ?

meslek liselerinin 4 yıllık okuyabilmeleri için açılmış öncelikli olarak meslek lisesi cıkışlıları tercih eden universiteler

grafikerlik için 1. bölüm gerekli...

okulun grafikerlik için ek puan vereceğini sanmıyorum

senin gireceğin sene tercih yapan olmazsa otdüyü bile kazanırsın :D

herkesin cevapladığı 10 soru yerine kimsenin cevap veremediği 1 soruyu yap daha fazla puan alırsın (örnek olarak verdim anlaşılsın diye) kendine şu kadar soru cözmem gerekiyor diye kota koyarsan altında kalırsın en güzeli hepsini yapacam de ;)

6- 380 alabilir miyim ?

ben girsem alırım

7- Kazanamaz isem, 2 yıllık'a girmelimiyim ? 2'yıllığa girersem. 4'yıllığa yükseltmem için, ne gerekli ? 2'yıllığa girip 4'yıllığa yükseltmek. 4 Yıllıkla aynı eğitim midir ?

iki yıllıklara direk geçiş hakkın var 2 yıllıktan 4 yıllığa geçiş cok kolay değil sınavı kolay ancak ünivler kendilerinden mezun 2 yıllıklara öncelik tanıyor ayrıca geciş yapacağın 4 yıllıkta kontenjan olmalı bir de not ortalaman iyi olmalı ki diğer başvurulardan sıyrılabilesin ki kontenjan genelde 1-2 kişi oluyor

8- Dershaneye gitmelimiyim (Bu dönem -ki vaktim yok. ve evimizdende uzak. okul çıkışı yetişme ihtimalim çok az)

dershaneye gitmelisin hatta 4 yıllık düşünüyorsan 2-3 yıl git sanki liseyi tekrar okuyomuş gibi davran

1 yıllık eksikten fazlası var emin ol;)

erasmusa gidebilmen için gideceğin ülkenin seçtiğin üniversitesinin bölümüne başvuranlardan daha iyi olman lazım yani not ortalaman ne kadar ii olursa erasmus şansın o kadar artar

mayınlı araziyi geçtikten sonra her yer paris :D

hem okuyup hem çalışabilirsin ancak 4 yıllık okuyacak olursan zaten temel eksikliğin olduğu için çok sıkıntı yaşarsın... ayrıca eğer gerçekten ihtiyacın yoksa çalışma çünkü öğrenci paranın tadına vardı mı okulu siklemez...

uckurunu da biz tutak mı :D

dünyada yazılımın geleceği var :D

dünyada grafikerliğin geleceği var :D

16- Grafiker en düşük kaç TL maaş alır ? Bilgisayar Müh. en düşük kaç TL maaş alır ?

kendini geliştirmene bağlı asgari ücretten başlar... bilg mühendisi de 1500 civarından başlıyor sanırım

17- Kazanıp bitirdiğim halde hiç bir işe giremez isem. Evden para kazanabilir miyim ?

freelancer olarak çalışabilirsin kpss var akademik kariyer var iş çok hacım yeterki sen çalışmak iste...

dikey geçiş 2 yıllıktan 4 yıllığa yatay geçiş ise bölüm değiştirme...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    otocu
    otocu's avatar
    Erkek
    crafty bunu yazdı
    otocu bunu yazdı

Merhabalar.

1- Metok nedir ?

meslek liselerinin 4 yıllık okuyabilmeleri için açılmış öncelikli olarak meslek lisesi cıkışlıları tercih eden universiteler

grafikerlik için 1. bölüm gerekli...

okulun grafikerlik için ek puan vereceğini sanmıyorum

senin gireceğin sene tercih yapan olmazsa otdüyü bile kazanırsın :D

herkesin cevapladığı 10 soru yerine kimsenin cevap veremediği 1 soruyu yap daha fazla puan alırsın (örnek olarak verdim anlaşılsın diye) kendine şu kadar soru cözmem gerekiyor diye kota koyarsan altında kalırsın en güzeli hepsini yapacam de ;)

6- 380 alabilir miyim ?

ben girsem alırım

iki yıllıklara direk geçiş hakkın var 2 yıllıktan 4 yıllığa geçiş cok kolay değil sınavı kolay ancak ünivler kendilerinden mezun 2 yıllıklara öncelik tanıyor ayrıca geciş yapacağın 4 yıllıkta kontenjan olmalı bir de not ortalaman iyi olmalı ki diğer başvurulardan sıyrılabilesin ki kontenjan genelde 1-2 kişi oluyor

dershaneye gitmelisin hatta 4 yıllık düşünüyorsan 2-3 yıl git sanki liseyi tekrar okuyomuş gibi davran

1 yıllık eksikten fazlası var emin ol;)

erasmusa gidebilmen için gideceğin ülkenin seçtiğin üniversitesinin bölümüne başvuranlardan daha iyi olman lazım yani not ortalaman ne kadar ii olursa erasmus şansın o kadar artar

mayınlı araziyi geçtikten sonra her yer paris :D

hem okuyup hem çalışabilirsin ancak 4 yıllık okuyacak olursan zaten temel eksikliğin olduğu için çok sıkıntı yaşarsın... ayrıca eğer gerçekten ihtiyacın yoksa çalışma çünkü öğrenci paranın tadına vardı mı okulu siklemez...

uckurunu da biz tutak mı :D

dünyada yazılımın geleceği var :D

dünyada grafikerliğin geleceği var :D

kendini geliştirmene bağlı asgari ücretten başlar... bilg mühendisi de 1500 civarından başlıyor sanırım

freelancer olarak çalışabilirsin kpss var akademik kariyer var iş çok hacım yeterki sen çalışmak iste...

dikey geçiş 2 yıllıktan 4 yıllığa yatay geçiş ise bölüm değiştirme...

Teşekkürler. Başka önerisi olanlar. Düşüncesi olanlar... ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

tam bilmiyorum ama

endüstriyel tasarım 

grafik tasarım

yetenek sınavı ile alıyor olması lazım

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    otocu
    otocu's avatar
    Erkek
    wert bunu yazdı

tam bilmiyorum ama

endüstriyel tasarım 

grafik tasarım

yetenek sınavı ile alıyor olması lazım

Grafik yattı diyorsun. Bende öğretmen olmak istemediğim için. Direk mühendislik.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    overbite
    overbite's avatar
    Erkek

kafandaki soruların hepsini salla, dersine çalış, sınava gir, puan ne gelirse istediğin şehirdeki istediğin bölümleri sırala geç (burda önemli olan konu her yeri yazmamak, tüm tercih listesini doldurmak zorunda değilsin bu bazen hayatınızı kaydırabilir. ben sınava girdiğimde sadece 5 tercih yapmıştım) eğer tercihlerinden biri gelirse zaten isteyerek girmiş olursun bölümünü de severek okursun.

yerleşemezsen de kafanı bozma seneye bir daha girersin. üniversiteye ilk sene girmek bir marifet değil. ilk sene zaman kaybetmeden girdim deyip de sonra 5-6-7 senede bitirmek çok daha kötü oluyor [:)]

fizik kimya bilmiyorum diye de dert etme, benim de lisede en kötü dersim fizikti, hatta lise 1 de kalmıştım fizikten ama şimdi fizik ağırlıklı bir bölüm mezunuyum.

üniversiteye girenlere de ayrıca tavsiyemdir: nasıl olsa girdik biraz gezek dolaşak karı kıza takılak derseniz (kusura bakmayın ama) boku yersiniz

ulan bir susar mısın?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek

grafik tasarım için yetenek sınavı gerekiyo hacı ona göre gsfde bölümleri var bunun

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    otocu
    otocu's avatar
    Erkek
    overbite bunu yazdı

kafandaki soruların hepsini salla, dersine çalış, sınava gir, puan ne gelirse istediğin şehirdeki istediğin bölümleri sırala geç (burda önemli olan konu her yeri yazmamak, tüm tercih listesini doldurmak zorunda değilsin bu bazen hayatınızı kaydırabilir. ben sınava girdiğimde sadece 5 tercih yapmıştım) eğer tercihlerinden biri gelirse zaten isteyerek girmiş olursun bölümünü de severek okursun.

yerleşemezsen de kafanı bozma seneye bir daha girersin. üniversiteye ilk sene girmek bir marifet değil. ilk sene zaman kaybetmeden girdim deyip de sonra 5-6-7 senede bitirmek çok daha kötü oluyor [:)]

fizik kimya bilmiyorum diye de dert etme, benim de lisede en kötü dersim fizikti, hatta lise 1 de kalmıştım fizikten ama şimdi fizik ağırlıklı bir bölüm mezunuyum.

üniversiteye girenlere de ayrıca tavsiyemdir: nasıl olsa girdik biraz gezek dolaşak karı kıza takılak derseniz (kusura bakmayın ama) boku yersiniz

4 Tercih yapıcağım zaten hocam. 1- Eskişehir Osman Gazi 2- Eskişehir Anadolu 3- Gazi 4- KTU (Emin değilim) ... Fizik - Kimya - Geometri 1 yıllık eksiğim var. Anlamıyor değilim. Anlıyorum. Anlamadığım şey Matematik...

otocu tarafından 19/Şub/13 22:28 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek

reklamcılığıda düşün ordan tasarıma geçersin ben  gsfyi kazanamazsam böyle yapmayı düşünüyorum

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    otocu
    otocu's avatar
    Erkek
    mettoman bunu yazdı

reklamcılığıda düşün ordan tasarıma geçersin ben  gsfyi kazanamazsam böyle yapmayı düşünüyorum

Ben ortaya birşey koymayı seviyorum. Reklamcılıkta olur dediğin gibi... Mesela 2D oluyor sanırım, harita çizimleri yapıyorum. (BOX) yöntemi ile...

http://gamebanana.com/members/1072264

Toplam Hit: 7628 Toplam Mesaj: 70